خرید خانه در دبی (خرید ملک در دبی) در سریع ترین زمان و کمترین هزینه

خرید خانه در دبی می‌تواند یک سرمایه گذاری مفید به حساب بیاید که شما را مشمول اقامت امارات خواهد کرد. کشور امارات در چندین سال گذشته به یکی از قطب‌های مهم و شناخته شده گردشگری مبدل شده است که سالانه افراد زیادی به این کشور خصوصا شهر دبی سفر می‌کنند.

احتمالا با شنیدن نام دبی ساختمان‌ها و معماری زیبای این شهر را تجسم می‌نمایید! باید بگوییم که دبی یکی از شهرهای محبوب کشور امارات بوده که به بناهای مدرن، بلند و دیدنی مشهور است. این کشور تمامی استانداردهای لازم را برای ساختمان سازی توسط بهترین معماران و مهندسان جهان رعایت می‌کند. در ادامه مطلب قصد داریم شما را با خرید ملک در امارات متحده عربی و جزئیات آن آشنا نماییم اما ابتدا مروری مختصر بر آشنایی با کشور امارات داشته باشیم.

خرید ملک در دبی

آشنایی مختصر با کشور امارات

امارات متحده عربی که به UAE نیز شناخته می‌شود یکی از کشورهای عرب زبان و مسلمان است که با فرهنگ و تمدن قدیمی طی چند سال اخیر پیشرفت‌هایی زیادی را شاهد بود و اکنون به شکل مدرنیته درآمده و تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری شده است. در این کشور هفت امارات یا به نوعی شهر وجود دارد که دبی یکی از محبوب‌ و شلوغ‌ترین آنها است زیرا به دلیل وجود فرودگاه، مکان‌های گردشگری، بنادر بزرگ و راه‌های ارتباطی بیشتر مردم اقامت در این شهر را ترجیح می‌دهند.

اخذ اقامت امارات اقدامی مثبت است زیرا این کشور زیرساخت‌های اقتصادی برای رشد و توسعه در هر کسب و کاری را دارد خصوصا در دبی که امروزه یکی از شهرهای مهم برای اقداماتی همچون خرید ملک، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی است.

تقریبا بیش از 70 درصد جمعیت دبی را افراد مهاجر پر کرده است و این موضوع گواهی از رشد صنعت گردشگری و اقتصادی منطقه دارد. دریافت اقامت دبی امری ساده بوده و نیاز به طی کردن مراحل پیچیده‌ایی ندارد اما  اغلب این افراد به بهانه سرمایه گذاری برای خرید ملک، ثبت شرکت و غیره اقامت امارات را کسب کرده‌اند.

کشور امارات مهاجر پذیر است و دریافت اقامت آن میسر است اما برای دریافت اقامت دائم دبی با خرید ملک باید بگوییم که دولت امارت سختگیر بوده و قوانین سرسختانه‌ایی در نظر گرفته است اما طی چند سال اخیر با تصویب قانون ویزای طلایی اقامت طولانی مدت نیز در این کشور میسر شده است.

آشنایی مختصر با کشور امارات
امارات (UAE)
دینزبانواحد پولجمعیتآب و هواپایتخت
اسلامعربیدرهم10 میلیونگرم و خشک

ابوظبی

اقامت دبی همراه با خرید ملک

کشور امارات یکی از قطب‌های مهم و شناخته شده برای مردم جهان است که طی 40 سال گذشته افراد زیادی را به خود جذب نموده با این وجود که اقامت دائم امارات به دشواری ممکن است اما گرفتن اقامت دبی با خرید ملک اقامتی موقت را به همراه دارد. البته راه‌های دیگری برای اقامت موقت وجود دارد که در این مطلب ما تنها به خرید منزل در دبی می‌پردازیم.

خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت با توجه به ارزش ملک، ممکن است 2 الی 10 ساله باشد. یکی از راه‌های درآمدی در این شهر نیز اجاره دادن ملک خود است که با توجه به ارزش بالای درهم، اجاره دادن نیز می‌تواند منبع درآمد خوبی باشد.

یافتن ملک در دبی

آپارتمان‌‌های بلند و سر به آسمان کشیده در دبی باعث شده تا مردم در کل جهان به دریافت پاسپورت امارات با خرید ملک روی آورده و مشتاق داشتن اقامت در این کشور باشند.

البته تنها این موضوع نیست بلکه امنیتی که در امارات برقرار است به یکی دیگر از موارد مهم برای زندگی در دبی تبدیل شده است. در گام نخست برای خرید ملک امارات شما ابتدا بایستی تمام مناطق مجاز را برای خرید ملک بررسی نمایید بعد در میان مناطق موجود بهترین آن را برگزینید و در ادامه می‌توانید به دنبال ملک مناسب خود باشید.

قیمت آپارتمان دبی به دلیل لوکس بودن این شهر می‌تواند بالا باشد اما امکانات رفاهی زیادی خواهد داشت و معمولا این آپارتمان‌ها برای رفت و آمد، خرید و رفتن به مراکز مختلف می‌توانند مساعد باشند.

مزایا و معایب خرید خانه در دبی

همانطور که در جریان هستید هر چیزی ممکن است مزایا و معایب مختص به خود را داشته باشد و خرید خانه در دبی نیز فارغ از مزایا و نقاط منفی نخواهد بود اما نکته اینجا است که با در نظر گرفتن یک موسسه کاربلد و حرفه‌ایی دیگر نگرانی از بابت داشتن اطلاعات کافی و انتخاب گزینه درست نخواهید داشت. موسسه مهاجرتی هوم اند هوم در این راستا گام‌های مهمی برداشته است.

مزیت‌های خرید ملک در دبی

-اقتصاد قوی و در حال توسعه دبی

-اجاره ملک بعد از خرید

-امنیت بسیار زیاد حاکم بر کشور امارات

-کیفیت بالا در درمان

-حمل و نقل و داشتن راه‌های ارتباطی از طریق بنادر بزرگ و فرودگاه‌ها

-دریافت اقامت امارات با خرید ملک

-وجود سیستم آموزشی مناسب برای تحصیل فرزندان

-توریستی بودن دبی

-نزدیک بودن دبی به کشور ایران و در نتیجه کم بودن هزینه رفت و برگشت

موارد ذکر شده همگی از جمله مزایای خرید ملک در دبی است اما این امر می‌تواند معایبی را هم داشته باشد. یکی از این معایب شامل بیمه ملک است. بیمه در کشور امارات به صورت خصوصی بوده و ممکن است هزینه‌هایی برای خریدار داشته باشد از سویی دیگر با خرید خانه در دبی اقامت دائم به متقاضی تعلق نمی‌گیرد.

یکی دیگر از معایب موجود، قیمت بالای ملک در این کشور نسبت به کشورهای دیگر است. درهم واحد پول امارات است که ارزش بالایی دارد و برای بهای خانه بایستی به درهم مبلغ زیادی پرداخت شود.

شرایط خرید خانه در دبی

همانطور که پیش‌تر به این موضوع اشاره شد برای داشتن پاسپورت امارات با خرید ملک می‌توان اقدام نمود. هزینه خرید ملک در دبی اهمیت ویژه‌ایی دارد زیرا با توجه به قیمت ملکی که خریداری کرده‌اید می‌توانید از اقامت چند ساله امارات بهره‌مند شوید. به عنوان مثال برای داشتن اقامتی سه ساله بایستی ملکی به ارزش 750 هزار درهم را خریداری نمایید و اگر تمایل به داشتن اقامت بیشتر از طریق خرید ملک در دبی را دارید می‌توانید ملکی با ارزش بیشتر خریداری نمایید.

داشتن دو ملک با همین قیمت نمی‌تواند ویزای بلند مدت‌تری برای شما به ارمغان آورد. اما اگر تمایل به حفظ اقامت خود و تمدید آن دارید بایستی ملک را نگه داشته و هر 6 ماه یکبار به امارت سفر نمایید. یکی از الزامات مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک این است که فرد متقاضی هر 6 ماه یکبار در داخل کشور حضور داشته باشد در غیر اینصورت ممکن است اقامت شما با مشکلاتی مواجه شود.

از دیگر مواردی که باید در خصوص شرایط خرید خانه در دبی در نظر داشت، این است که نمی‌توان در هر کجای امارات اقدام به خرید ملک نمود! متقاضی تنها قادر است در مناطق آزاد که دولت امارات اجازه خرید و فروش ملک به اتباع خارجی را می‌دهد اقدام به خرید نماید.

از دیگر موارد مهم قیمت خرید خانه در دبی و ملک انتخابی شما است. اگر ملکی در حدود 5 میلیون به پول کشور امارات که درهم است خریداری نمایید می‌توانید اقامت 5 ساله را کسب کنید و اگر قیمت ملک در امارات به 10 میلیون درهم برسد حتی اقامت طلایی را که 10 ساله است صاحب می‌شوید و می‌توانید برای سال‌های متعدد آن را تمدید نمایید.

قیمت ملک در دبی و قسمت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. در خصوص قیمت آپارتمان در دبی در حال حاضر منطقه الحبتور سیتی یکی از مناطق گران قیمت بوده که املاک در این ناحیه بهای بیشتری دارند و ارزان‌ترین قیمت خرید ملک در دبی مربوط به ناحیه اینترنشنال سیتی است که برای خرید آپارتمان دبی بایستی به این موضوع توجه نمایید.

از جمله نکات مثبت خرید خانه دبی برای اتباع خارجی این بوده که تفاوتی برای هیچ ملیتی وجود ندارد و همگی از یک قانون برای خرید ملک در این کشور پیروی خواهند داشت البته متاسفانه به دلیل مسائل سیاسی و تنش‌های مختلف بین ایران و امارات باید گفت که دشواری‌های وجود خواهد داشت که توصیه می‌کنیم به صورت خودسرانه هیچگونه اقدامی انجام ندهید و با موسسه مهاجرتی هوم اند هوم برای مهاجرتی آسوده‌تر در ارتباط باشید.

نکات مهم خرید خانه در دبی
بررسی منطقه‌های مورد پسندبرای پیدا کردن ملک مورد نظر باید به بررسی مناطق مختلف بپردازید.
تعیین میزان بودجهبایستی میزان بودجه خود را بررسی نمایید تا ملکی در حدود و میزان بهایی که می‌پردازید داشته باشید.
مشورت با افراد کاردان و خبرهبا مشاورین و افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

انواع ویزا برای خرید خانه در دبی

مراحل خرید ملک دبی به موارد زیادی بستگی دارد یکی از این موارد در ابتدا تحقیق درباره منطقه و یافتن بهترین مکان برای ملک خود است. در خصوص ملک انتخابی حتما توجه داشته باشید که هیچ گونه وامی نداشته باشد زیرا از قانون اخذ اقامت دبی با خرید ملک منع خواهید شد همچنین ملک انتخابی نباید در شرایط تکمیل نشده و پیش ساخته باشد. ملک بایستی کاملا تکمیل شده و بدون هیچ گونه وامی باشد.

با خرید ملک در دبی سه نوع ویزا به متقاضی ارائه داده می‌شود:

این نوع ویزا را می‌توان همان ویزای توریستی نیز نامید که به فرد اجازه اقامت 6 ماه تمام را می‌دهد در این مدت زمان فرد می‌تواند در رفت و آمد باشد و دیگر هر بار نیازی به معاینات پزشکی نخواهد بود. از جمله مزایای ویزای شش ماهه این است که هزینه مناسبی دارد، در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود و پردازش کمتری خواهد داشت.

با ویزای 3 ساله محدودیت شما کمتر خواهد شد و به عنوان مقیم این کشور می‌توانید کارت شناسایی امارات را داشته باشید و همچنین از گواهینامه رانندگی بهره ببرید و البته می‌شود از اعضای نزدیک خانواده حمایت نمایید. نکته مهم در خصوص ویزای 3 ساله با خرید ملک در امارات این است که نباید بیشتر از 6 ماه خارج از کشور باشید که البته این قانون قبلا 2 سال بود و یکسال دیگر افزایش یافت.

ویزای 5 ساله زمانی صادر می‌شود که ملکی به ارزش بیشتر از 5 میلیون درهم خریداری شده باشد. این ملک بایستی فاقد هر گونه وام بانکی باشد و همچنین رهن شده نباشد. ویزای 5 ساله همان امکانات ویزای 3 ساله را خواهد داشت با این تفاوت که طولانی‌تر خواهد بود. برای حفظ این ویزا نباید ملک را بفروشید زیرا این ویزا اقامت دبی با خرید ملک به عنوان سرمایه‌گذاری به شما تعلق گرفته است.

این ویزا به ویزای طلایی نیز معروف است و نیاز به 10 میلیون درهم برای سرمایه گذاری دارد. افرادی که این سرمایه گذاری را انجام می‌دهند نباید از وام برای تهیه این پول استفاده کرده باشند و یا اگر ملک خود را برای کمتر از سه سال حفظ نکنند مشمول ویزای 10 ساله و اخذ اقامت دبی با خرید ملک نخواهند شد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در دبی

برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در امارات بایستی مراحلی را طی نمایید که نیازمند ارائه یکسری مدارک هستند، در ادامه به مدارک لازم برای این کار می‌پردازیم:

-اثبات داشتن درآمد

-دارا بودن عکس

-داشتن سند مالکیت

-ویزا و داشتن پرینتی از آن

-ارائه گواهی اخلاق مناسب و سوء پیشینه

-وجود قبوض برق و آب

-بیمه پزشکی

-در حالت سرمایه گذاری اشتراکی گواهی ازدواج داشته باشید

یک نکته بسیار مهم در خصوص اقامت در دبی از طریق خرید ملک این است که شما با اخذ اقامت در این کشور نمی‌توانید در هر کجا که تمایل داشتید اقدام به خرید ملک نمایید زیرا دولت امارات مناطق خاصی را برای اتباع خارجی به جهت خرید ملک در نظر گرفته است و بایستی در آن مناطق مجاز اقدام به انتخاب و خرید آپارتمان خود نمایید.

نکته دیگر که می‌تواند قابل توجه باشد محدودیتی در خرید ملک وجود ندارد شما می‌توانید به جای خرید یک ملک هر چند ملکی که می‌خواهید خریداری نمایید و مادامی که ارزش مالی املاک به 1 میلیون درهم رسید؛ در نتیجه اقدام به اخذ ویزا نمایید.

مراحل خرید خانه در دبی به چه صورت است؟!

شرایط اقامت دبی از طریق خرید ملک به مواردی بستگی دارد که در ابتدا متقاضی خرید خانه بایستی اقدام به انتخاب و خرید زمین و ملک خود مورد پسند خود نماید و در نهایت برای انجام کارهای اقامتی به روال زیر عمل کند:

-ارائه درخواست به DLD

برای ارائه درخواست به DLD یا همان دپارتمان زمین در دبی بایستی به دیره که این سازمان در آنجا واقع است مراجعه کرد و مدارک زیر را ارئه دهید.

-سند ملکی که خریداری شده است

-ارائه پاسپورت اعضای خانواده (در صورت تمایل به گرفتن اقامت آنها)

-پرینتی از ویزا

-عکس

مراحل خرید خانه در دبی به چه صورت است؟!

پس از ارائه این مدارک می‌توانید از سازمان DLD یک نامه دریافت خواهید کرد که در گام بعدی باید این نامه را به پلیس دبی برسانید تا گواهی سوء پیشینه و اخلاق مناسب را از پلیس دبی دریافت نمایید. تنها مدارک لازم برای دریافت نامه کپی پاسپورت شما است و ممکن است دو روز کاری به طول بیانجامد.

پس از طی کردن مراحل اداره پلیس مجدد به سازمان DLD برای ارائه دیگر مدارک از جمله گواهی سوء پیشینه، گواهی ازدواج (در صورت سرمایه گذاری مشترک) و غیره مراجعه نمایید.

کاربردی‌ترین روش برای خرید خانه در دبی چیست؟!

یکی از بهترین روش‌ها برای کسب اقامت دبی با خرید خانه مشاوره با افراد متخصص در زمینه مهاجرت است. موسسات مهاجرتی این کار را به خوبی انجام می‌دهند. نکته جالب توجه اینجا است که کمپانی‌های مهاجرتی از جمله هوم اند هوم؛ افراد متخصصی را در اختیار دارند که با اقامت دبی خرید ملک و تمام جزئیات آشنایی کامل دارند و می‌توانند متقاضی را به بهترین شکل راهنمایی نمایند و حتی بخش قابل توجهی از فعالیت‌های مربوط به اقامت را انجام دهند.

این یکی از مزایای انتخاب شرکت مهاجرتی مطمئن و حرفه‌ایی است که می‌توانید با کمک تیمی زبده و کاربلد اقامت خود را با خرید ملک به ثبت برسانید و تمامی اطلاعات لازم در خصوص مدت و چگونگی اقامت خود را کسب نمایید.

مختصری در خصوص مناطق آزاد

قبل از اقدام به خرید خانه در دبی به این نکته توجه داشته باشید که تنها در برخی مناطق این شهر اجازه خرید آپارتمان برای اتباع خارجی وجود دارد و اما امکان خرید و مالکیت تمام املاک تنها برای شهروندان امارات و همچنین کشورهای دوست از قبیل JCC یعنی عربستان، کویت، عمان، بحرین خواهد بود.

افراد خارجی می‌توانند در مناطق آزاد ملک خریداری و فروش، اجاره یا واگذار نمایند و ایرانیان نیز جزو افراد خارجی محسوب خواهند شد و اجازه خرید ملک در این کشور را خواهند داشت. هر چند که تعداد این افراد روز به روز در حال افزایش است اما توجه داشته باشید که مالکیت در این شهر به دو دسته مالکیت آزاد و مالکیت بدون قید و شرط تقسیم شده است که بسیاری آن را یکی می‌پندارند اما در اشتباه هستند.

اما این دو با یکدیگر تفاوت دارند! مالکیت آزاد این امکان را فراهم می‌آورد که شهروند خارجی بدون اینکه مالیات بپردازد کار جدیدی را تاسیس نماید و با خرید ملک در مناطق آزاد می‌تواند مالک آپارتمان خود باشد اما در نوع دوم مالکیت تا 99 سال به فرد تعلق دارد.

خرید خانه در دبی

سخن پایانی

امروزه خرید خانه امارات به یکی از موضوعات پر طرفدار تبدیل شده که افراد زیادی برای تابعیت امارات با خرید ملک اقدام نموده‌اند. خوشبختانه کمپانی homeandhome با چندین سال سابقه در حوزه‌های مهاجرتی می‌تواند شما را در اخذ اقامت دبی همراهی نماید. با خرید خانه در امارات می‌توانید مقیم این کشور شده و شرایط زندگی و کار برای خود و خانواده را فراهم آورید. قبل از هر گونه اقدامی برای این کار ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشورت داشته باشید تا شما را از تمامی قوانین مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری مطلع سازیم.

سوالات متداول

بله، این کار امکان پذیر است. اخذ اقامت از طریق خرید ملک می‌تواند 6 ماهه، 3 ساله، 5 و ساله باشد که شرایط و قوانین خاص خود را دارد. برای اطلاعات بیشتر با هوم اند هوم در ارتباط باشید.

تا به این لحظه حداقل قیمت برای خرید ملک 1 میلیون درهم است.

خیر اقامت دائمی با خرید ملک به متقاضی داده نمی‌شود. قانونی که تا بحال وجود دارد حداکثر اقامت به صورت 10 ساله و قابل تمدید است.

انواع اقامت‌ها شامل 3 ساله، 5 و 10 ساله است که هر کدام بسته به بهایی دارد که برای ملک داده خواهد شد.

با اخذ اقامت خدماتی همچون اجازه افتتاح حساب، کار و زندگی، تحصیل برای فرزندان و اگر تصمیم به مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی را داشته باشید این کار آسان‌تر صورت خواهد گرفت.

خیر لزومی برای داشتن و ارائه مدرک زبان یا هر نوع مدرک تحصیلی دیگری برای خرید ملک نخواهد بود. مگر در صورتیکه تصمیم به تحصیل در امارات و گرفتن ویزای تحصیلی داشته باشید.

هزینه زندگی در دبی و سایر شهرهای امارات به دلیل سطح رفاه بالای این کشور نسبت به دیگر کشورها بالا است و باید بگوییم که نیاز به منبع درآمد نسبتا خوبی برای زندگی و امرار معاش خواهید داشت.

املاک در دبی هزینه بالایی دارند اما این مورد بستگی به منطقه جغرافیایی نیز خواهد داشت در برخی مناطق هزینه‌ها پایین‌تر و در برخی بالاتر است و نمی‌توان رقم ثابتی را عنوان کرد.

البته نمی‌توان رقمی را برای خرید ملک در نظر داشت اما می‌توان گفت که حداقل قیمت خرید خانه 750 هزار درهم به پول امارات برای اتباع خارجی خواهد بود.

ارزانترین املاک برای شهر دبی می‌تواند مربوط به ناحیه اینترنشنال باشد که برای افراد خارجی مناسب خواهد بود.