اخذ ویزای استارتاپ کانادا با شرایط کاملا ویژه در 2023

ویزای استارتاپ کانادا یکی از روش‌های مهاجرتی برای راه یافتن به این کشور است. اقامت در کانادا از جمله دستاوردهای مهمی بوده که هر شخصی ممکن است رویای آن را در سر داشته باشد زیرا این کشور مقصدی کاملا معقول برای زندگی کردن به حساب می‌آید. راه‌های بسیار زیادی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که در این مطلب به صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا می‌پردازیم.

کانادا - استارت آپ

ممکن است برخی روش‌های مهاجرت برای شما که متقاضی ورود به این کشور هستید کاربردی نباشد! خبر خوب اینکه اگر کارآفرین و یا تاجر (بیزینس من) باشید می‌توانید به راحتی از طریق ویزای استارتاپ وارد خاک کشور کانادا شوید و در آنجا اقامت داشته باشید. چیزی که در خصوص کشور کانادا کاملا واضح است حمایت از افراد کارآفرین و توانا بوده تا جایی که این کشور به بهشت حمایت از استارتاپ ها مشهور شده است!

سیاست کانادا بر این اساس بوده تا از مشاغلی که باعث تحریک توسعه اقتصادی کشور می‌شوند حمایت نماید تا پیشرفت کانادا بیشتر شود به همین علت کانادا از کارآفرینان و افرادی که ایده‌های خلاقانه و نوآورانه دارند استقبال می‌کند. نکته جالب ماجرا اینجا است که متقاضی با ویزای استارتاپ قادر به مهاجرت به صورت تیمی خواهد بود! یعنی چند نفر دیگر؛ که جزو تیم کاری و بخشی از ایده هستند به خاک این کشور راه یابند.

 در این مطلب همه چیز در خصوص اخذ ویزای استارتاپ کانادا را خواهید خواند و اگر مایل بودید می‌توانید با کارشناسان و متخصصان موسسه مهاجرتی هوم اند هوم برای مشاوره و دستیابی به اطلاعات بیشتر در ارتباط باشید.

آشنایی با ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا (SUV) نوعی از ویزا برای افراد کارآفرین خارجی است که به آنها اجازه کسب اقامت در کشور کانادا را می‌دهد. این نوع ویزا شرایط خاص خود را خواهد داشت اما با توجه به مزیت‌هایی که دارد جزو یکی از کم هزینه‌ترین راه‌های مهاجرتی خواهد بود که تنها نیاز به یک ایده خاص و خلاقانه دارد.

تاریخچه ارائه طرح برنامه اخذ استارت آپ کانادا به سال‌ 2014 باز می‌گردد زمانی که کانادا تصمیم گرفت از افرادی با داشتن ایده‌های جذاب استقبال نماید و باعث جذب سرمایه گذاران به کشور شود. سال‌های 2014 الی 2017 ویزای استارتاپی به صورت آزمایشی اجرا شد و امروزه متقاضیان بسیاری توانسته‌اند از طریق همین روش به همراه خانوداه اقامت دائم کانادا را کسب نمایند.

مزایای ویزای استارتاپ کانادا چیست؟!

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ مزیت‌های زیادی می‌تواند داشته باشد به همین دلیل است که افراد زیادی این روش را برای رسیدن به کانادا انتخاب می‌کنند. ویزای استارتاپ برای افراد کارآفرین شامل موارد مثبت زیادی خواهد بود که در ادامه می‌شود به برخی از آنها اشاره داشت:

 • اقامت دائم کشور کانادا شامل افراد متقاضی و خانواده آنها می‌شود
 • امکان گرفتن وام از دولت کانادا
 • گرفتن اقامت و مهاجرت تیم تا حداکثر ۵ نفر
 • وجود امکانات در کشور برای راه اندازی و اجرایی کردن ایده
مزایای ویزای استارتاپ کانادا چیست؟!

شرایط قرار داده شده برای ویزای استارتاپ کانادا

شرایط استارتاپ در کانادا به چندین مورد خاص بستگی دارد. ویزای استارتاپ کانادا برای افرادی است که یک پلن و تجارتی را در کشور خود داشته و تصمیم دارند آن را به کشوری دیگر انتقال دهند و یا اینکه قصد اجرایی کردن یک ایده خلاقانه و نو را در این کشور داشته باشند که البته بایستی طبق شروط خاصی؛ پلن و ایده خود را ارائه دهند تا مورد تایید واقع شود.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ در یک نگاه
ارائه ایدهنوآورانه و قویگرفتن نامه حمایتی
مدرک زبانزبان انگلیسی، فرانسهکسب نمره 5 به بالا
تمکن مالیبودجه کافی برای اقامت در قالب پول نقدبه مدت 6 ماه
تحصیلاتداشتن تحصیلات دانشگاهیحداقل یکسال
سلامتسلامت جسمی و روحیارائه گواهی سلامتی

یکی از شرایط ویزای استارتاپ کانادا تعهد شخص در قبال به اجرا رساندن ایده است، در این صورت است که اقامت کانادا را می‌تواند دریافت نماید. در ادامه این فرآیند بعد از 12 تا 18 ماه متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا همراه با خانواده درخواست دهد البته بایستی ثابت نماید که ایده در طول این مدت انجام شده است و مدارکی در خصوص اجرایی شدن آن داشته باشد.

ویزای استارتاپ یک ویزای امتیاز بندی است به این صورت که هر استان با توجه به اقتصادی که دارد؛ شرایطی را برای متقاضیان قرار می‌دهد هر کسی امتیاز بیشتری به دست آورد شانس پذیرشش افزایش پیدا می‌کند.

قبل از انتخاب هر کدام از روش‌های مهاجرتی ابتدا لازم است به شروط اولیه آن آگاه باشید به این معنی که چه شرایطی لازم دارید تا بتوانید خود را برای این روش آماده نمایید. برای گذراندن مراحل ابتدایی پروسه گرفتن ویزای استارتاپ کانادا نیاز به داشتن مدارکی خاص دارید که به صورت موردی به آنها اشاره خواهد شد البته این موارد بسیار کلی هستند و برای اطلاعات و داشتن جزئیات بیشتر بایستی با متخصصین مهاجرتی هوم اند هوم مشورت نمایید.

 • یکی از مراحل استارت آپ کانادا اخذ نامه حمایتی از طرف شرکت‌های سرمایه گذار و کارآفرین کانادا است که به اختصار آن را  letter of support  نیز می‌نامند. (در بخش های بعدی مطلب، در مورد این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد)
 • داشتن دانش انگلیسی و مدرک آیلتس
 • داشتن تمکن مالی
 • متقاضی ویزا در رابطه با کسب و کار خود باید حضور و مدیریتی پویا در کانادا داشته باشد
 • کل استارتاپ باید داخل کانادا باشد و به ثبت برسد
 • اجزای اصلی استارت آپ بایستی در کانادا باشد

شرایط فوق ممکن است بیشتر از این 6 مورد باشد که ما تنها به موارد مهم آن اشاره کردیم. در خصوص موارد 1، 2 و 3 توضیحات کوتاهی وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

ممکن است برای شما نیز سوال پیش بیاید که نامه حمایتی چیست؟ و احتمالا کسب آن دشوار باشد! این نامه برای رشد ایده لازم است و دستیابی به آن با رعایت تمامی شروط لازم دور از ذهن نیست. برای پذیرش ایده لازم است نامه حمایتی از سازمان معتبر تعیین شده داشته باشید در واقع یکی از شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا داشتن این نامه است. این نهادها به سه دسته وجود دارند.

 • سرمایه گذاران فرشته
 • سرمایه گذاران ریسک پذیر
 • سرمایه گذاران انکوباتور

حال که با نام این سازمان‌ها آشنا شدید باید قدم بعدی را بشناسید! اخذ نامه حمایتی از این نهادها کاری ساده نبوده و دشوار است زیرا بایستی به آنها ثابت کنید ایده شما کاملا اجرایی و درآمدزا خواهد بود در صورت کسب رضایت هر کدام از این سازمان‌ها، متقاضی نیمه راه را پیموده است.

مراحل دریافت نامه حمایتی
ارائه بیزنس پلنآماده کردن و ارائه طرحی کامل از ایده
ارسال درخواستارسال درخواست به یکی از سازمان‌های (فرشته، انکوباتر، ریسک پذیر) برای بررسی دقیق‌تر
قرارداد و مصاحبهبعد از تایید درخواست، مصاحبه و امضای قرارداد با یکی از سازمان‌ها
پرداخت وجهپرداخت وجه به دلیل شرکت در دوره آموزشی سازمان (به جز سازمان فرشته)
اخذ نامهدریافت و اخذ نامه حمایتی یا letter of support

دانستن زبان یکی از ملزومات مهاجرت به کانادا با استارتاپ است. شما حتی اگر تصمیم ورود به کانادا با هر کدام از روش‌های مهاجرتی را داشته باشید لازم است زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کنید تا بتوانید کاری از پیش ببرید. پس در مجموع مهاجرت بدون دانش زبان انگلیسی؛ معمولا به اقدامی مشکل ساز تبدیل خواهد شد.

حال به بحث اصلی که ویزای استارتاپ کانادا بود بپردازیم و اینکه اخذ این ویزا نیاز به مدرک زبان دارد. در مجموع ۲ زبان؛ انگلیسی یا فرانسوی همچنین ۴ آزمون برای سفر به کانادا از طریق روش استارتاپ لازم بوده که در جدول زیر با جزئیات بیشتر مشخص شده است.

زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا
زبانآزمون‌هاامتیاز
انگلیسی یا فرانسویIELTS GENERAL – CELPIP GENERAL- TCF CANADA – TEF CANADAکسب نمره 5 به بالا

نکته: برای هر کدام از مدارک زبان انگلیسی و یا فرانسوی نمره ۵ به بالا در نظر گرفته شده است و این موضوع مهم است که شما برای گرفتن مدارک زبان نمره مورد نظر را کسب نمایید.

تمکن مالی؛ همان مقدار بهای موجود در حساب متقاضی است که ثابت می‌کند شخص می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد. این مقدار وجه بایستی هزینه‌های شخص و خانواده وی را حداقل برای 6 ماه ساپورت نماید. تمکن مالی یکی از شرایط مهم برای مهاجرت به اغلب کشورها است‌ و تنها برای ویزای استارتاپ کانادا نیست.

 مقدار تمکن مالی به ازای هر یک نفر می‌تواند متفاوت باشد و متغیر خواهد بود اما هر چه تعداد کمتر باشد به میزان بودجه کمتری نیاز است.

سازمان‌های حامی و نقش اصلی آنها

برای درک بهتر مفهوم این سازمان‌ها می‌توان به یک مثال ساده اشاره داشت، فرض کنید تصمیم به اخذ اقامت از طریق تحصیل دارید، در نتیجه می‌بایست تایید و حمایت مرکز آموزشی کشور مورد نظر را بدست بیاورید! برای اخذ اقامت از طریق استارآپ نیز لازم است نامه حمایتی یکی از سه سازمان زیر را داشته باشید.

 1. سرمایه گذاران پر خطر
 2. سرمایه گذاران فرشته
 3. انکوباتور

هر کدام از این سازمان‌ها به شکل خاص و قوانین مربوط به خود، متقاضی را کمک می‌کنند که ما در ادامه به شرح مختصری درباره هر کدام از آنها می‌پردازیم:

سازمان‌های خطر پذیر وظیفه سرمایه گذاری بر روی ایده شما را دارند. اگر ایده قوی و توانایی قانع کردن این نهاد را که ایده شما مثبت و مفید واقع خواهد بود؛ داشته باشید می‌توانید حمایت سازمان را کسب کرده تا بر روی ایده شما سرمایه گذاری نمایند. مبلغ سرمایه گذاری سازمان‌های پر خطر یا ریسک پذیر بیشتر از بقیه بوده و حدود 200 هزار دلار است.

این نوع نهادها در تمام دنیا وجود دارند و اغلب بر روی شرکت‌هایی سرمایه گذاری را انجام می‌دهند که سابقه و فعالیت قبلی داشته‌اند، مشتری‌های خود را دارند، به بازار وارد شده‌اند، و تصمیم به رشد و توسعه بیشتری دارند.

سرمایه گذاران فرشته دسته‌ایی دیگر از سازمان‌های حامی هستند که می‌توانند بر روی استاراپ شما سرمایه گذاری انجام دهند. مقدار این سرمایه گذاری حدود 75 هزار دلار است و معمولا برای نخستین گام‌های رشد ایده؛ مناسب خواهد بود.

طبق تجربه افراد کارآفرین صاحب ایده ایرانی که در کانادا اقامت دارند، ایرانیان تازه وارد با فرصت‌های مهم مالی و فضای کسب و کاری در کانادا آشنایی ندارند از سویی دیگر سازمان حمایتی فرشته با درک بهتر فرصت‌ها شرایط مطلوبی را در اختیار صاحب ایده قرار می‌دهد که نیاز به منابع مالی کمتری دارد و این در حالی است که دو سازمان دیگر نیاز به منابع مالی بیشتری دارند در نتیجه انتخاب این سازمان برای ایرانیان می‌تواند گزینه مطلوبی باشد البته فراموش نکنید برای جلب و حمایت این سازمان بایستی ایده‌های کاربردی و high tech داشته باشید.

انکوباتورها یکی دیگر از سازمان‌های حمایت کننده از استارتاپ هستند اما با دیگر نهادها تفاوت‌هایی دارند. این سازمان‌ها سرمایه گذاری بر روی کسب و کار یا ایده انجام نمی‌دهند اما یکسری خدمات خاص و همچنین نامه حمایتی را به متقاضی ویزای استارتاپ کانادا ارائه می‌دهند که در قبال این خدمات هزینه‌ایی نیز دریافت می‌کنند.

ویزای استارت آپ کانادا

تفاوت سازمان‌های حمایتی با یکدیگر

این سازمان‌ها ممکن است با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند. جالب است بدانید تا زمانی که در ایران اقامت دارید نمی‌توانید رضایت دو نهاد (فرشته و ریسک پذیر) را دریافت نمایید زیرا این دو سازمان متقاضی و افراد تیم را کامل مورد بررسی قرار می‌دهند و بعد از آن نامه حمایتی را ارسال می‌کنند.

فرآیند جذب سرمایه گذار شش ماه الی یکسال به طول می‌انجامد و در طول این مدت تیم و سازمان حامی بیشتر با یکدیگر آشنا می‌شوند و ایده را بیشتر بررسی خواهند کرد. همانطور که گفته شد فرآیند جذب سرمایه گذار کار دشوار و سختی است زیرا ابتدا بایستی اعتماد بین طرفین شکل گیرد. گاهی اوقات تنها با درخواست به سازمان‌های حمایت کننده اعتماد شکل نمی‌گیرد و متقاضی باید افرادی را به عنوان واسط بیابد تا ایده را به سازمان ارائه دهند و از آنها بخواهند تا بررسی‌های بیشتری را روی ایده داشته باشند.

در مجموع ریسک قبولی درخواست از دو گروه پرخطر و فرشته بالا است و ممکن است هر ایده‌ایی را برای حمایت قبول نکنند به همین دلیل است که گروه سوم یعنی انکوباتورها را به عنوان گزینه بهتری برای ایرانیان عنوان می‌کنیم.

حال که انکوباتورها می‌توانند راه بهتری برای دریافت نامه حمایتی مهاجرت به کانادا با استارت آپ باشند؛ سوالی که ممکن است ذهن متقاضی را درگیر نماید نحوه پیدا کردن انکوباتورها است! برای پیدا کردن انکوباتورها بهتر است به سایت کانادا مراجعه نموده و لیست ارائه شده را بررسی نمایید.

جنبه مثبت این کار به این صورت است که شما می‌توانید به لیست علاقه‌مندی‌های انکوباتورها در سایت مراجعه کرده و حوزه مورد علاقه آنها را انتخاب نمایند. این حوزه‌ها می‌تواند با عناوین مختلف اعم از تکنولوژی، کشاورزی و غیره باشد.

سازمان‌های حمایت کنندهپرخطر

فرشته

انکوباتور

درصد حمایت4 درصد17 درصد79 درصد
درصد موفقیت 43 درصد80 درصد78 درصد

جزییاتی درباره نامه حمایتی

همانطور که تا به اینجا مطلب با سازمان‌های حمایتی و دریافت نامه از آنها آشنا شدید بهتر است جزئیات بیشتری در خصوص این نامه داشته باشید. در اختیار داشتن این نامه سبب حمایت از ایده و پلن شما خواهد شد. شرکتی که نامه حمایت را به متقاضی می‌دهد بلافاصله نامه‌ایی به سازمان مهاجرتی کانادا ارسال می‌نماید که در آن اعضای تیم و طرح و پلن متقاضی را شرح داده است.

عضوهای اصلی و غیر اصلی نیز در این نامه مشخص می‌شوند زیرا این کار اهمیت ویژه‌ایی دارد اگر کوچکترین مشکلی در رابطه با پرونده یکی از اعضای کلیدی و اصلی به وجود بیاید مابقی اعضا نیز با مشکل مواجه خواهند شد و پروسه پیگیری پرونده کنسل می‌شود.

اعضای کلیدی یا اصلی به عضوهایی گفته می‌شود که یک وظیفه مهم در قبال اجرایی کردن ایده دارند به عنوان مثال برای راه‌اندازی یک اپلیکیشن موبایل فرد برنامه نویس می‌تواند یکی از اعضای اصلی باشد زیرا بدون وجود او عملی کردن ایده ممکن نخواهد بود اما در مقابل بازاریاب ایده ممکن است جزو یکی از اعضای غیر کلیدی باشد که اگر مشکلی برای وی به وجود بیاید باز هم امکان عملی کردن پروژه خواهد بود.

هزینه‌های مربوط به ویزای استارتاپ کانادا

برای درخواست ویزای استارتاپ کانادا نیاز است که هزینه‌هایی را انجام دهید. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ شامل مواردی از جمله تمکن مالی، هزینه‌های دولتی و غیره است. نکته دیگر در خصوص هزینه ویزای استارتاپ کانادا نوع بیزنس و کسب و کاری است که قصد راه‌اندازی آن را دارید و ممکن است این هزینه‌ها برای همه یکی نباشد.

در یک دید کلی هزینه استارت آپ کانادا شامل موارد زیر خواهد بود:

هزینه ویزا شامل هزینه‌هایی است که متقاضی بابت ویزای خود و خانواده (همسر و فرزندان) باید بپردازد. هزینه استارتاپ کانادا ممکن است متغیر باشد و برای همه بسته به تعداد افراد یکسان نخواهد بود. این هزینه‌ها ممکن است همیشه ثابت نباشد و تغییر کند.

افرادمتقاضی

همسر

فرزندان

هزینه ویزا (تقریبی)2 هزار دلار1 هزار و 300 دلار230 دلار به ازای هر فرزند

هزینه مربوط به انگشت نگاری یا بیومتریک 85 دلار کانادا است. تمامی روش‌های مهاجرتی به کانادا نیاز به انجام مراحل بیومتریک دارد که البته به صورت آنلاین نیز می‌توانید درخواست بیومتریک را ارسال نمایید.

هزینه‌هایی دیگر نیز اعم از دریافت نامه سوء پیشینه، معاینه‌های سلامتی و همچنین هزینه‌های مدرک زبان نیز در لیست هزینه‌های ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد که برای تمامی آنها باید از قبل برنامه ریزی داشته باشید.

شرایط سنی برای ویزای استارتاپ کانادا

شرایط سنی برای ویزای استارتاپ کانادا

بیش‌تر از ۷۰ روش مهاجرتی برای کسب اقامت کانادا وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به شرایط خود اقدام به انتخاب یکی از آنها نمایید. هر کدام از این روش‌ها ممکن است شروط مختص به خود را داشته باشند که در خصوص اخذ ویزا با روش استارتاپ، شرطی مبنی بر داشتن سن خاصی بیان نشده است.

متقاضیان می‌توانند در هر سنی با وجود داشتن ایده مناسب اقدام به کسب اقامت استارتاپ کانادا نمایند. سابقه کار و سن برای این پروسه ملاک نبوده و مهم‌ترین موضوع ایده خلاقانه متقاضی است که در اولویت قرار دارد.

البته این امر بدان معنی نیست که مواردی از جمله داشتن مدرک زبان و غیره مهم نیستند. شروط دیگر نیز اهمیت ویژه‌ایی دارند که خوشبختانه سن و سال شامل آنها نخواهد بود.

زمان لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

هر کدام از روش‌های مهاجرتی مدت زمانی خاص برای رسیدن به اقامت کانادا را دارند. طبق اعلام سازمان مهاجرت مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا به 12 الی 16 ماه زمان نیاز دارد. در این مدت زمان تمامی مدارک و ایده شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت با موافقت سازمان مجوز دریافت ویزای استارتاپ را خواهید داشت.

توجه داشته باشید اگر پرونده ناقص و ضعیفی ارائه دهید؛ به احتمال زیاد با رد شدن و یا تاخیر مواجه خواهید شد و همچنین وجود افراد غیر ضروری در گروه باعث ایجاد مشکلات زیادی در موافقت با پرونده خواهد شد. یکی از عوامل بالا بردن موفقیت متقاضی و کوتاه شدن مدت زمان کسب ویزا ارائه یک بیزینس پلن درآمدزا، قوی و برنامه ریزی شده است که از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود.

زمان لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا
ماجرای ورک پرمیت کانادا

ماجرای ورک پرمیت کانادا

ورک پرمیت کانادا یا مجوز کار یکی از درخواست‌هایی است که توسط متقاضی به اداره مهاجرت کانادا ارسال خواهد شد. این مجوز به متقاضی اجازه کار و حقوق کارآفرینی می‌دهد تا بتوانید بر روی ایده خود کار کنید. طبق قوانین جدید کشور کانادا این مجوز به مدت 3 سال اعتبار دارد و به متقاضی امکان و اجازه کار کردن تا زمانی که مجوز اقامت دائم را دریافت کند خواهد داد. هر چند که درخواست اقامت دائم ظرف مدت یک سال بررسی می‌شود و پاسخ آن را دریافت خواهید کرد.

این مجوز در صورتی ارائه خواهد شد که نامه حمایتی را از سازمان‌ها داشته باشید و بعد از آن می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

شرایط دریافت ورک پرمیت

 • قصد اقامت و زندگی در یکی از شهرهای کانادا را داشته باشید البته کبک جدا از این موضوع است.
 • تمکن مالی برای خود و اعضای خانواده را تا 52 هفته داشته باشید.
 • کارفرما داشته باشید و هزینه توافق وی را که حدود 230 دلار است پرداخت نمایید.
 • نامه حمایتی را از سازمان‌های معتبر دریافت کرده باشید.

نکته مهم در خصوص ورک پرمیت این است که شاید همسر و فرزندان متقاضی نیز نیاز به اجازه کار داشته باشند در این صورت تحت وجود شرایطی آنان نیز می‌توانند اقدام به دریافت ورک پرمیت نمایند. همسر متقاضی به عنوان همسر نیروی کار ماهر می‌تواند اقدام به درخواست ورک پرمیت نماید و همچنین فرزندان نیز اگر مشغول به تحصیل باشند می‌توانند اقدام به دریافت استادی پرمیت یا همان مجوز تحصیل نمایند.

چرا کانادا مناسب ویزای استارتاپ است؟!

نکته قابل توجه در خصوص کانادا؛ حمایت بخش‌های دولتی و افراد متخصص است. با یک جستجوی ساده می‌توان فهمید که شرکت‌های سرمایه گذار بسیاری وجود دارند که در حوزه‌های مختلف و مشتاقانه به دنبال جذب ایده‌های خلاقانه و جدید هستند. این شرکت‌ها از طرحی که ارائه می‌دهید حمایت می‌کنند به همین دلیل است که به گفته سایت دولتی و رسمی کانادا، طرحی که برای ویزای استارتاپ ارائه می‌دهید باید کاملا نوآورانه، قوی و هوشمندانه باشد تا ارزش سرمایه گذاری از طرف این شرکت‌ها را داشته باشد.

با در اختیار داشتن چنین ایده‌ایی نیمه راه ویزای استارتاپ کانادا پیموده شده است. اگر طرح کامل و بدون نقصی داشته باشید مورد حمایت سازمان‌های سرمایه گذاری قرار می‌گیرید و این یک جنبه مثبت برای راه‌اندازی استارتاپ در کشور کانادا خواهد بود. از دیگر دلایلی که برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت اپ وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقتصاد پویا در کانادا

اقتصاد در کانادا رو به رشد و توسعه است. بر اساس گزارش‌های بانک جهانی کانادا اقتصاد در سال‌های گذشته روند صعودی و افزایشی داشته که باعث توسعه شده است.

وجود متخصصین

با توجه به سیاست‌هایی که کانادا اتخاذ کرده است، اقدام به جذب افراد متخصص و حرفه‌ایی در حرفه‌های مختلف نموده و در حال حاضر نیز این سیاست را نیز در برنامه‌های خود دارد. کانادا روش‌های مختلفی را برای ورود نیروهای متخصص در نظر گرفته است که می‌توان به ویزای استارتاپ و همچنین اکسپرس اینتری اشاره داشت.

مجاورت با کشور آمریکا

کشور کانادا در مجاورت و نزدیکی آمریکا قرار دارد. وجود مرز مشترک بین کانادا و آمریکا باعث به وجود آمدن نقاط مثبتی از نظر اقتصادی شده است.

رابطه فعال تجاری کانادا با دیگر کشورها

اقتصاد در کانادا رو به رشد و توسعه است. بر اساس گزارش‌های بانک جهانی کانادا اقتصاد در سال‌های گذشته روند صعودی و افزایشی داشته که باعث توسعه شده است.

امنیت موجود در کانادا

امنیت در این کشور کاملا حکم فرما است و هر چیزی از روی قوانین مشخص پیروی می‌کند. کانادا رتبه 6 در خصوص امنیت را دارد و لازم به ذکر بوده که بالاتر از ژاپن، چک و غیره قرار گرفته است.

مهاجر پذیر بودن

کانادا برخلاف برخی از کشورها بسیار مهاجر پذیر است. در این کشور افراد مختلفی با فرهنگ‌های متفاوت زندگی می‌کنند و این امر باعث می‌شود تا شما با هر ملیت و فرهنگی که هستید در جامعه حس بیگانه نداشته و با خیالی آسوده اهداف خود را دنبال نمایید.

حمایت دولت

یکی از بزرگ‌ترین اقداماتی که یک دولت می‌تواند برای جامعه انجام دهد، حمایت از کسب و کار و ایده‌های استارتاپی نوآورانه است. کانادا نیز این کار را با استفاده از انواع فاندها، قوانین مالیاتی سبک، شرکت‌های سرمایه گذاری و غیره انجام می‌دهد.

مزایا و معایب ویزای استارتاپ کانادا

هر کدام از برنامه‌های مهاجرتی برای قشر خاصی بوده و قطعا مزایا و معایبی را به دنبال خواهند داشت که متقاضیان بایستی طبق شرایط و نیازهایی که دارند اقدام به انتخاب بهترین روش نمایند. در خصوص برنامه استارت آپ کانادا نیز یکسری مزایا و معایب وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

مزایا و معایب ویزای استارتاپ کانادا

مزیت‌ها

معایب

مزایای مهاجرت استارت آپ کانادا بسیار زیاد است و اگر شرایط اولیه برای این کار را دارید حتما پیشنهاد می‌شود که از این طریق اقدام به مهاجرت نمایید. یکی از مزیت‌های قابل توجه مربوط به تمکن مالی است زیرا به دلیل وجود سرمایه گذار خارجی نیاز به تمکن مالی در روش اخذ ویزای استارتاپ کانادا کمتر از دیگر راه‌های رسیدن به اقامت کانادا خواهد بود. از دیگر مزیت‌ها می‌توان به الزامی نبودن مدرک تحصیلی اشاره داشت که برای افرادی که مدرک تخصصی ندارند گزینه مناسبی خواهد بود. از دیگر مزایای ویزای استارتاپ کانادا می‌شود به موارد زیر اشاره داشت:

 • اخذ اقامت کانادا از همان ابتدا
 • اخذ اقامت برای تمامی اعضای خانواده
 • امکان گرفتن ورک پرمیت
 • امکان گرفتن ورک پرمیت برای اعضای خانواده
 • تحصیل رایگان فرزندان زیر سن قانونی
 • بیمه سلامتی برای تمامی اعضای خانواده
 • فدرال بودن روش استارت آپ ویزا کانادا ( به این معنی که در تمامی شهرهای کانادا اجازه اقامت دارند)
 • ساده‌تر بودن شرایط زبان که در روش استارت آپ کانادا 5 به بالا است.
 • نداشتن شرایط و محدودیت‌های سنی

هر چند که مشکلات و معایب ویزای مهاجرت استارتاپ به کانادا بسیار کمتر از مزایای آن است اما بهتر است هنگام انتخاب هر کدام از روش‌های مهاجرتی با معایب آنها نیز آشنایی داشته باشید.

یکی از اولین شرایط استارتاپ کانادا وجود تمکن مالی است که ممکن است برای جوانان که سرمایه چندانی ندارند مشکل باشد از دیگر معایب می‌توان به افرادی با سن بالاتر اشاره داشت که ممکن است گرفتن و کسب نمره مدرک زبان برایشان مشکل باشد به همین دلیل بایستی اقدام به انتخاب دیگر برنامه‌های اقامتی از جمله بیزینس در کانادا، انجام سرمایه گذاری در کبک و یا برنامه کشاورزی در شهر ساسکاچوان اشاره داشت.

روند انجام و بررسی پروسه درخواست ویزای استارتاپ کانادا نیاز به زمانی طولانی مدت دارد به عنوان مثال دریافت نامه حمایتی تنها یکی از اقدامات لازم برای کسب ویزای استارتاپ است. از دیگر معایب می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • امکان شکست استارتاپ و عملی نکردن ایده
 • نیاز به تخصص برای اجرایی کردن ایده
 • نیاز به داشتن مدرک زبان
 • هزینه‌های موجود برای دریافت ویزای استارتاپ
 • در صورت داشتن تیم وجود هماهنگی و نبود مشکل در پرونده کل اعضای تیم

علت‌های رد شدن استارتاپ ویزای کانادا

ممکن است به دلایل مختلفی با رد شدن درخواست ویزای استارتاپ کانادا مواجه شوید! این اتفاق ممکن است برای هر پرونده‌ایی به وجود بیاید پس نباید هیچگونه نگرانی از این بابت داشته باشید بلکه بایستی تمامی راه‌ها و احتمالات رد شدن درخواست را بررسی نمایید تا این مشکل برای شما به وجود نیاید.

رد شدن ویزای استارتاپ کانادا دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد و در مجموع اگر چند درصد احتمال دهند که صرفا برای مهاجرت به کانادا اقدام به درخواست ویزا داده‌اید و قصدی مبنی بر به نتیجه رساندن ایده را ندارید؛ ممکن است درخواست رد شود. از جمله دلایل ریجکت شدن اخذ ویزای استارتاپ کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

حال که با دلایل ریجکت ویزا آشنایی پیدا کردید، بهتر است با راه‌های جلوگیری از این اتفاق نیز آششنا شوید و اطلاعات کافی در این خصوص را داشته باشید.

دستورالعمل‌، بایدها و نبایدهای برنامه مهاجرتی را بشناسید

بهتر است چک لیستی از مدارک مورد نیاز اداره مهاجرت را داشته باشید تا به صورت دقیق اقدام به تهیه تمامی آنها نمایید. تبعیت از تمامی دستورالعمل‌ها باعث می‌شود تا پرونده تکمیل‌تری داشته باشید.

مشورت و کمک گرفتن مشاوران مهاجرتی غیر قانونی و غیر متخصص را کنار بگذارید

افراد سود جو با مشاوره و راهنمایی اشتباه می‌توانند شما را از برنامه مهاجرتی خود عقب بیندازند و این کار ممکن است منجر به شکست شما نیز شود.

به دنبال یک کمک حرفه‌ایی باشید

کمک گرفتن از افرادی که می‌توانند شما را در این راه یاری دهند باعث پیشرفت شما خواهد شد. موسسه مهاجرتی هوم اند هوم با بهره گیری از افراد متخصص به صورت کاملا قانونی گام به گام در تمام پروسه مهاجرت و اخذ ویزای استارتاپ کانادا همراه شما خواهد بود.

اما اگر در صورت رعایت تمام این موارد با ریجکت شدن ویزا همراه شدید؛ باید بگوییم که نگرانی از این بابت نداشته باشید زیرا می‌توانید مجددا درخواست خود را ارسال نمایید این اقدام ممکن است با وقفه‌ای کوتاه همراه باشد که اگر در کانادا حضور داشته باشید 15 روز به طول می‌انجامد و اگر خارج از کانادا باشید 60 روز کاری به طول می‌انجامد.

بعد از مهاجرت با استارتاپ چه کنیم؟!

بیایید به این فکر کنیم که تمام مراحل مربوط به اخذ ویزای استارتاپ کانادا را پشت سر گذراندید و اقامت کانادا از طریق استارت آپ را دریافت کردید! حال این سوال ممکن است پیش بیاید که آیا با دریافت این ویزا سریعا بایستی اقدام به پیاده سازی ایده نماییم؟! در پاسخ باید بگوییم بله! پیاده سازی استارتاپ‌ها ممکن است با مشکلاتی همراه باشد که البته این موضوع کاملا قابل قبول است زیرا به انجام رساندن هر کاری احتمال موفقیت و عدم موفقیت را دارد.

نکته مهم برای دولت کانادا اینجا است که متقاضی قصد راه‌اندازی صد در صدی ایده را داشته باشد و اینکه بعد از دریافت ویزای استارتاپ شروع به کار؛ بر روی ایده را انجام دهد. فعالیت‌های شما در خصوص پیاده سازی ایده توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی می‌شود و در صورت پی بردن به اینکه مهاجرت متقاضی تنها به دلیل اخذ اقامت بوده است، اقامت دائم نیز با مشکلاتی مواجه می‌شود.

اخذ ویزای استارتاپ همراه با تیم هوم اند هوم

با توجه به توضیحاتی که در خصوص ویزای استارتاپ داده شد، مجموعه هوم اند هوم دو گزینه انتخابی را برای متقاضیان این ویزا در نظر گرفته است. گزینه اول مربوط به ارائه ایده از جانب متقضایی است تا توسط تیم پردازش و آماده ارائه به دولت کانادا شود. گزینه دوم بدون ایده از جانب متقاضی خواهد بود که به عنوان سرمایه گذار به تیم ما که دارای ایده است اضافه خواهید شد و طی 6 ماه اقامت کانادا را از طریق سرمایه گذاری دریافت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با این مجموعه در ارتباط باشید.

اقامت کانادا

سخن پایانی

ویزای استارتاپ کانادا یکی از روش‌هایی است که برای مهاجرت به این کشور مورد استفاده افرادی که صاحب ایده و خلاقیت هستند؛ قرار می‌گیرد. اقامت کانادا از طریق استارتاپ به دلایل متعدد مزیت‌های بسیاری دارد که باعث شده سالانه افراد زیادی از این طریق به کانادا مهاجرت نمایند.

 برای اخذ ویزای استارتاپ کسب نمره 5 به بالا در آزمون زبان و همچنین تمکن مالی، ایده قابل قبول و پلن درآمد زایی قوی، اخذ نامه یکی از سازمان‌های حمایتی مورد قبول اداره مهاجرت لازم است. کمپانی هوم اند هوم با تیمی متخصص از ابتدای راه تا رسیدن به مقصد شما را همراهی خواهد کرد. برای سنجش شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما به صورت رایگان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

-خیر… دریافت نامه حمایتی یکی از شروط لازم برای اخذ ویزای استارتاپ است که مرحله نسبتا دشواری محسوب می‌شود و بعد از دریافت آن باید درخواست اقامت کانادا را ارائه داد که هر کدام مراحل خاص خود را دارند. 

-هر کدام از روش‌های مهاجرتی دارای مدت زمانی خاص برای تکمیل مراحل و بررسی پرونده هستند و این مورد تنها به روش استارتاپ ختم نمی‌شود از این رو اداره مهاجرتی کانادا برای این اقدام مدت زمان 12 الی 16 ماه را در نظر گرفته است.

-خیر… افراد زیادی علاقه به مهاجرت و اقامت کانادا دارند که بیش از 70 روش برای این کار در نظر گرفته شده است. اخذ ویزای استارتاپ یکی از این روش‌ها بوده که برخلاف تبلیغات محدود است و مناسب تمامی متقاضیان مهاجرت به کانادا نیست.

مقدار سرمایه‌ایی که برای اخذ این نوع ویزا باید در نظر داشته باشید به هیچ عنوان ثابت نبوده و ممکن است متغیر باشد از این رو سرمایه مورد نیاز برای این کار کاملا وابسته به ایده و بیزنسی دارد که قصد راه‌اندازی آن را خواهید داشت.

-خیر… یکی از مزیت‌های اخذ ویزای استارتاپ اینگونه است که با شکست ایده و طرح متقاضی، اقامت همچنان پابرجاست و مشکلی برای آن به وجود نخواهد آمد.

-بله… گاهی اوقات ایده و طرح نیاز به یک تیم دارد و تا 5 نفر اجازه کسب ویزای استارتاپ را خواهند داشت. یعنی تیمی 5 نفره می‌تواند این مجوز را داشته باشد. اما شرطی که در این خصوص وجود دارد نیز باید رعایت شود که شامل ارائه 10 درصد از سهام شرکت به هرکدام از اعضای تیم است.

-این موضوع کاملا بستگی به این دارد که عضو منصرف شده جزو اعضای کلیدی تیم باشد یا خیر! در صورت عضو کلیدی نبودن مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد و روند ادامه پروسه مهاجرت صورت می‌گیرد اما اگر عضو کلیدی منصرف شود با کنسل شدن پرونده مواجه خواهید شد.

-بله این امکان برای تمامی شهرهای کانادا وجود دارد اما کبک جدا از این معقوله است. برای اقامت در کبک بایستی به روش‌های مهاجرتی در کبک مراجعه نمایید که کاملا جدا هستند و ارتباطی با دیگر روش‌های مهاجرتی ندارند.

-بله… برای بیشتر روش‌های مهاجرتی کانادا داشتن مدرک آیلتس ضروری است اما یکی از جوانب مثبتی که روش استارتاپ ویزا دارد؛ با کسب نمره کمتری هم می‌توان قبول شد و این عدد 5 به بالا بوده است.

بله این امکان وجود دارد… اسامی شرکت‌های مجاز برای سرمایه گذاری در سایت مهاجرتی کانادا قرار داده شده است. می‌توان با دریافت نامه از سازمان‌های خطر پذیر و همچنین انجل نامه حمایتی دریافت کرد اما تنها یکی از نامه‌ها برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شود.