اخذ پاسپورت اسلواکی با کمترین هزینه

اخذ پاسپورت اسلواکی را می‌توان به عنوان دستاوردی مهم دانست که ممکن است در آینده شما و خانوادتان بسیار تاثیرگذار باشد. اسلواکی یکی از کشورهایی است که سالانه تعداد مهاجرانی را به خود جذب می‌کند این اتفاق از سال 2000 به بعد به مراتب بیشتر شده است. اخذ پاسپورت از راه‌های مختلفی انجام می‌شود که در این مطلب به همه آنها می‌پردازیم اما ابتدا به مختصری درباره کشور اسلواکی بپردازیم.

اقامت اسلواکی - اخذ پاسپورت

اخذ پاسپورت اسلواکی

آشنایی کوتاه با کشور اسلواکی

اسلواکی که به نام جمهوری اسلواکی شناخته می‌شود کشوری محاصره شده در خشکی بوده و به دریا راهی ندارد. این کشور در مرکز چندین کشور اروپایی قرار دارد که این ویژگی حائز اهمیتی برای افراد مقیم اسلواکی است زیرا به راحتی می‌توانند در فواصل زمانی کوتاه به دیگر کشورها مسافرت کنند. براتیسلاوا پایتخت اسلواکی است. اغلب شهرهای این کشور که مساحت زیادی هم ندارد دارای مراکز دیدنی و گردشگری از جمله پارک‌های بزرگ، کلیساها، موزه‌ها و قلعه‌های قدیمی است.

مردم این کشور به زبان اسلوواک صحبت می‌کنند و دین اکثریت آنها مسیحیت است. یکی از ویژگی‌های مثبت مردمان اسلواکی متمدن بودن آنها است و البته رفتار مناسبشان در مقابل مهاجران به این کشور.

اسلواکی کشوری مهاجر پذیر بوده که بستر مناسبی را برای افراد مهاجر فراهم می‌نماید. اگر تمایل به اخذ پاسپورت این کشور دارید لازم است در ادامه با راه‌های دریافت پاسپورت این کشور بیشتر آشنا خواهید شد.

اخذ پاسپورت اسلواکی
شرایط اخذ پاسپورت اسلواکی

شرایط اخذ پاسپورت اسلواکی + توضیحات لازم

پاسپورت یکی از مهمترین مدارک هویتی هر شخصی به شمار می‌آید و به فرد این اجازه را می‌دهد تا به صورت کاملا قانونی در هر گونه سفر خارجی حضور داشته باشد. با داشتن یک پاسپورت معتبر از حقوق و مزایای زیادی برخوردار خواهید شد. از جمله این مزایا می‌توان به اقامت طولانی، ورود به کشورهای مختلف، داشتن کسب و کارهای بین المللی و غیره اشاره داشت.

اما برای اینکه پاسپورت کشوری را دریافت نمایید بایستی شرایط مشخصی را رعایت نمایید. این شرایط بسته به کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد اما به صورت کلی موارد زیر برای اخذ پاسپورت در نظر گرفته می‌شود که البته شکل عمومی دارد و ممکن است برای همه یکی نباشد. در ادامه جدولی برای مراحل دریافت پاسپورت اسلواکی آمده است.

توضیحاتنکات مهم اخذ پاسپورت اسلواکی
برای داشتن پاسپورت بایستی مدارک هویتی خود را از جمله کارت ملی، شناسنامه، عکس و غیره ارائه دهید.شناخت هویت فرد
پاسپورت‌ها دارای تاریخ انقضا هستند و قبل از هر گونه سفری ابتدا بایستی از اعتبار تاریخ پاسپورت مطلع شوید.تاریخ اعتبار پاسپورت
قبل از دریافت پاسپورت یک درخواست کتبی بایستی توسط شما ارائه داده شود. در این درخواست اطلاعات شخصی، اهداف شفر و موارد دیگر ذکر می‌شود.درخواست کتبی
برای دریافت پاسپورت هزینه‌هایی در نظر گرفته شده است که برای هر کشور می‌تواند متفاوت باشد.هزینه‌ها
در برخی کشورها اگر فرد متقاضی به جرم خاصی مرتکب شده باشد به علت مسائل قانونی نمی‌تواند مشمول دریافت پاسپورت شود.محدودیت حقوقی

در خصوص شرایط پاسپورت اسلواکی باید بگوییم که از طریق راه‌های مختلفی امکان پذیر خواهد بود. در ادامه ما به بررسی این راه‌ها می‌پردازیم البته هزینه دریافت پاسپورت اسلواکی بسته به هر کدام از این روش‌ها می‌تواند متفاوت باشد که شما می‌توانید با داشتن مشاوره از تمامی هزینه‌ها مطلع شوید.

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق کسب و کار

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تولد

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق کار

کار کردن در کشور اسلواکی جزو مواردی است که شما را مشمول دریافت پاسپورت این کشور می‌کند. اما قبل از آن باید ببینید کار انتخاب شده شامل پاسپورت خواهد شد یا خیر! برای بهره بردن از این گزینه که دریافت پاسپورت اسلواکی است باید جاب آفر داشته باشید. جاب آفر همان درخواست کاری از سوی کارفرما خواهد بود که بایستی اقامت اسلواکی را داشته باشد.

البته این کار برای کشور اسلواکی یک روند قانونی دارد و آن هم این است که کارفاما بایستی درخواست استخدام خود را به مدت 3 ماه در داخل کشور و 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا قرار دهد و در صورت استخدام نشدن فرد خاصی، افراد خارجی می‌توانند برای دریافت شغل مورد نظر اقدام نمایند.

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق کار
نرخ بیکاری در کشور اسلواکی

میزان نرخ بیکاری در کشور اسلواکی بسیار پایین و طبق آمار 2 درصد است که باعث شده افراد بیکار در این کشور کم بوده و فرصت‌های شغلی زیادی وجود داشته باشد. برای کار در این کشور نیاز است که حتما زبان اسلوواک را بدانید زیرا شما قرار است در این کشور مشغول به خدمت و کار شوید و نیاز است که زبان مردم را بدانید.

دریافت مجوز کار از سوی کارفرمایی خاص برای فردی خاص ارسال می‌شود به همین دلیل اگر تصمیم به عوض کردن کارفرمای خود دارید بایستی مجددا اقدام به درخواست نمایید. برای کار در اسلواکی ابتدا به مدت 2 سال مجوز خواهید داشت؛ در صورتی که به مدت 5 سال در اسلواکی کار کنید و بیمه و مالیات به این کشور پرداخت نمایید قادر خواهید بود که اقامت دائم این کشور را داشته باشید.
در جدول زیر مدارک لازم برای پاسپورت اسلواکی امده است.

مدارک لازم اخذ اقامت از طریق کار

درخواست رسمی (شامل فرمی است که باید به زبان اسلوواکی ارائه داده شود)

پاسپورت یا کپی پاسپورت

قرار داد کار

مدارک مربوط به ثابت کردن تمکن مالی

ارائه گواهی مربوط به سلامت بهداشت

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل

تحصیل می‌تواند یکی از راه‌های مناسب جهت اخذ پاسپورت اسلواکی به شمار آید. کشور اسلواکی یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است زیرا از جمله بهترین دانشگاه‌ها در این کشور قرار دارد. این کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد از این رو می‌توانید برای هر کدام از رشته‌های مورد نظر خود در یکی از این سه مقطع اقدام نمایید.

در مجموع تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان اسلوواک است و برای مردم کشور به صورت رایگان خواهد بود اما اگر بخواهید به زبان دیگری غیر از اسلوواک درس بخوانید بایستی به دانشگاه‌هایی دیگری که با زبان‌های خارجی از جمله انگلیسی، روسی و غیره درس می‌دهند اقدام نمایید.

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل
اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل

مدت زمانی که برای تحصیل در رشته کارشناسی وجود دارد سه الی چهار سال است در طول این مدت اجازه کار به دانشجو داده می‌شود تا قادر به پرداخت مخارج تحصیل خود باشد زیرا تحصیل در دانشگاه‌های خارجی زبان از 8 هزار الی 13 هزار یورو بسته به نوع رشته متغییر است. اجازه کار برای رشته‌های کارشناسی 20 ساعت در هفته و برای دکتری 30 ساعت در هفته است.

در خصوص شرکت در دانشگاه‌های خارجی زبان، متقاضی نیاز به داشتن مدرک آیلتس دارد که باید نمره 6 به بالا را کسب نماید. البته برای مقطع دکتری بایستی نمره 7 به بالا را داشته باشد.

در صورت یافتن کار در کشور اسلواکی، پاسپورت فرد از پاسپورت تحصیلی به کاری تبدیل شده و بعد از پرداخت 5 سال مالیات می‌تواند اجازه اخذ اقامت دائم اسلواکی را داشته باشد.

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

دریافت و اخذ پاسپورت اسلواکی از راه سرمایه گذاری یکی دیگر از روش‌های کم ریسک برای مهاجرت است. این کشور از اقتصاد پویایی برخوردار بوده و به راحتی می‌توان در آنجا سرمایه گذاری کرد. میزان رشد اقتصادی اسلواکی به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا رشد چشمگیری داشته هر چند که این اقتصاد وابستگی زیادی به کشورهای دیگر از جمله فرانسه و آلمان دارد زیرا اغلب صنعت‌های اسلواکی از جمله خودرو سازی، مخابرات و غیره در اختیار سرمایه گذاران فرانسوی و آلمانی قرار دارد.

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری به دو روش انجام داده می‌شود:

  • سرمایه گذاری
  • ثبت شرکت
اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری
اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

در روش اول، میزان سرمایه‌ایی از طریق متقاضی وارد کشور شده و این میزان سرمایه بایستی منجر به ایجاد شغل برای مردم اسلواکی و یا خلق یک تکنولوژی تازه شود که مورد قبول دولت قرار گیرد اما چون میزان ریسک بیشتری نسبت به روش دوم یعنی ثبت شرکت دارد پیشنهاد می‌شود کمتر به آن بپردازید.

روش دوم ثبت شرکت در کشور اسلواکی است. این روش شامل تاسیس یک شرکت در کشور اسلواکی خواهد شد. برای ثبت شرکت نیاز به سرمایه‌ایی اولیه خواهد بود تا کسب و کار در این کشور راه‌اندازی شود. راه‌اندازی تجارتی خاص در اسلواکی مزایای زیادی به همراه خواهد شد زیرا این کشور جزو کشورهای اتحادیه اروپا است و اقتصاد پیشرفته‌ایی دارد.

اقامت با ثبت شرکت در اسلواکی با توجه به قوانین مربوط به این کشور هر یکسال بایستی تمدید شود و هر ساله نیاز به پرداخت مالیات خواهد بود این روند تا 5 سال ادامه داشته و در نهایت منجر به کسب اقامت دائم خواهد شد.

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تولد

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تولد

از جمله قوانین مربوط به تمامی کشورها تابعیت یکی از دو قانون مربوط به قاعده خاک و همچنین قاعده خون خواهد بود. در قانون قاعده خاک، قرزند در خاک آن کشور به دنیا می‌آید و می‌تواند تابعیت آن کشور را داشته باشد. این قانون در اغلب کشورها از جمله آمریکا و کانادا وجود دارد.

قانون دیگر مربوط به قاعده خون است. این قاعده مربوط به داشتن والدینی تابع کشور مورد نظر است. اگر یکی از اعضا پدر یا مادر تابعیت کشور را داشته باشند فرزند متولد شده نیز می‌تواند تابعیت داشته باشد. برای کشور اسلواکی قاعده خون وجود دارد.

برای والدینی که تابعیت اسلواکی را دارند و تصمیم به گرفتن سرپرستی کودکی خارجی را داشته باشند؛ کودک می‌تواند تابعیت این کشور را بدست آورد.

مراحل مربوط به ثبت شرکت در اسلواکی

برای ثبت شرکت بایستی مراحل زیر را طی نمایید و البته طی کردن این مراحل به 6 الی یکسال زمان نیاز دارد هر چند که ثبت شرکت یکی از روش‌های کم ریسک برای مهاجرت به اسلواکی محسوب می‌شود.

اخذ پاسپورت اسلواکی

اعتبار پاسپورت اسلواکی

پاسپورت کشور اسلواکی یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا که از لحاظ معتبر بودن رتبه هفتم را دارد. این پاسپورت با دیگر کشورها مانند لهستان، استرالیا، نیوزلند، لتونی و غیره هم رده است. با اخذ پاسپورت اسلواکی می‌توانید اعتبار سفر به بیش از 121 کشور اروپایی بدون داشتن ویزا را داشته باشید که این ویژگی بسیار مهم و قابل توجه است. برای دریافت پاسپورت این کشور هوم اند هوم تا آخرین پله همراه شما خواهد بود.

اخذ پاسپورت اسلواکی

سخن پایانی

اخذ پاسپورت اسلواکی می‌تواند از طرق مختلفی صورت گیرد که در این مطلب به سه روش معمول آن که شامل اخذ پاسپورت از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری پرداختیم. اگر از طریق هر کدام از این روش‌ها اقدام نمایید؛ به مدت زمان 6 الی یکسال زمان نیاز دارید. پاسپورت اسلواکی هفتمین رتبه اعتبار جهان را از نظر اعتبار دارد زیرا با این پاسپورت می‌توان به کشورهای مختلفی سفر و مهاجرت نمود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان homeandhome در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله در بدو ورود می‌توانید به هر کشوری که در همسایگی این کشور و عضو اتحادیه اروپا است سفر و حتی کار نمایید.

پاسپورت این کشور جزو یکی از معتبرترین پاسپورت‌ها است و در حال حاضر رتبه هشتم اعتبار را در جهان دارد.

داشتن پاسپورت این کشور دارای مزایای زیادی از جمله کار کردن در این کشور و دستیابی به پیشرفت بیشتر، تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها، سفر به کشورهای مختلف اتحادیه اروپا و غیره است.

برخی موانع برای اخذ پاسپورت وجود دارد. داشتن سوء پیشینه یکی از این موارد هستند.

بله با اخذ پاسپورت اسلواکی، متقاضی می‌تواند اقامت اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر 18 را داشته باشد.