ثبت شرکت در اسلواکی با کمترین هزینه در سریع ترین زمان

اقامت اسلواکی را می‌توان با ثبت شرکت در این کشور به دست آورد. اما این کار نیاز به اقداماتی از پیش تعیین شده دارد که توسط شرکت‌های فعال در این زمینه انجام داده می‌شود. اگر به اقامت و ثبت شرکت در اسلواکی علاقه دارید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات جامعی را به شما منتقل نماییم.

اسلواکی - ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسلواکی

معرفی کوتاه اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهایی بوده که حدود 5 میلیون جمعیت داشته و در اروپای مرکزی قرار دارد. اسلواکی جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد این کشور راهی به دریا نداشته و در میان چندین کشور دیگر محبوس شده که این ویژگی بسیار قابل توجه است زیرا با در اختیار داشتن اقامت اسلواکی می‌توان با آسودگی به دیگر کشورهای همسایه سفر نمایید. کشورهای اطراف اسلواکی شامل؛ جمهوری چک، اتریش، اوکراین، مجارستان، لهستان و کشورهای جذاب دیگری است که با روش‌های ساده و بهای کمی می‌شود به راحتی از آنها دیدن کرد.

از سویی دیگر اسلواکی کشور دانوبی است! جالب است بدانید که دانوب یکی از بزرگترین رودهای اروپا بوده که در مسیر جریان خود ده کشور مختلف را سیراب می‌نماید. اسلواکی جزو سومین کشوری است که توسط رود دانوب طی می‌شود و نمایی فرح بخش به این کشور داده است.

اقتصاد کشور اسلواکی بسیار قابل توجه افراد سرمایه گذار، کارآفرین‌ها و همچنین مهاجران است به همین خاطر افراد زیادی مهاجرت به اسلواکی از طریق ثبت شرکت را برمی‌گزینند در ادامه همراه ما باشید تا به مزایای این کار بپردازیم.

ثبت شرکت در اسلواکی

مزیت‌های مهاجرت به کشور اسلواکی + ثبت شرکت

احتمالا با این سوال مواجه شده باشید که چرا اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت می‌تواند مفید واقع شود؟! در واقع باید بگوییم که اسلواکی یکی از کشورهای اروپایی است که لقب کشور مهربان را به آن داده‌اند زیرا در خصوص اقامت، مهاجرت و غیره سختگیری‌های زیادی نداشته و راحت‌تر می‌توان انواع اقدامات جهت اقامت اسلواکی از جمله ثبت شرکت را در آن به انجام رساند.

در مجموع مزایا و منافع زیادی برای ثبت شرکت اسلواکی وجود دارد که یکی از آنها اقتصاد آن بوده است. اقتصاد کشور اسلواکی با توجه به سیاست‌های از پیش برده شده در این کشور؛ رشد زیادی در سال‌های اخیر داشته و همین امر باعث جذب سرمایه‌داران شده است. اسلواکی کشور امروزی بوده که موقعیت‌های مناسبی برای سرمایه‌داران حرفه‌ایی و حتی نوپا به وجود آورده است.

به غیر از مزایای مربوط به ثبت شرکت در این کشور؛ باید بگوییم که مهاجرت به کشور اسلواکی مزیت‌های زیادی برای افراد خواهد داشت. کسی که اقامت اسلواکی را در اختیار داشته باشد؛ قادر خواهد بود که به کشورهای حوزه شینگن نیز سر بزند همچنین با اقامت در این کشور اجازه کار، فعالیت و زندگی را می‌توانید داشته باشید.

از دیگر مزیت‌های زندگی در اسلواکی هزینه‌های پایین نسبت به کشورهای اروپایی دیگر است. مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری بسیار مناسب است زیرا اسلواکی از نظر رشد اقتصادی در حد مطلوبی قرار دارد هر چند که از طریق راه‌های دیگر می‌توان اقامت اسلواکی بدون سرمایه گذاری را نیز کسب نمود.

برای تحصیل؛ این کشور؛ مدارس دولتی را در اختیار شهروندان قرار داده است و به صورت کاملا رایگان می‌توانید از امکانات تحصیل فرزندان برخوردار شوید. این ویژگی برای بیمه درمانی نیز لحاظ شده است و افراد مقیم در این کشور با بیمه شخص می‌توانند خدمات رایگان درمانی را دریافت نمایند.

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت می‌تواند اقامت اسلواکی از طریق تمکن مالی باشد. این راه برای افرادی است که از نظر مالی در سطح مرفه قرار دارند و نیازی به کار یا سرمایه‌گذاری در این کشور نخواهند داشت. مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک نیز امکان پذیر است اما قبل از هر گونه اقدامی با وکلا و مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید تا بدون هیچ مشکلی این فرآیند را طی نمایید.

نکات مهم برای ثبت شرکت در اسلواکیجزئیات
نوع شرکتثبت شرکت در اسلواکی می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که در ابتدا باید نوع آن را مشخص نمایید به عنوان مثال شرکت با سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود و غیره
نام شرکتنام شرکت اهمیت زیادی دارد به همین دلیل طبق قوانین اسلواکی بایستی چند نام مناسب برای شرکت خود در نظر داشته باشید.
سرمایه مورد نیاز اولیهمعمولا به 2500 یورو سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت البته این میزان بسته به نوع شرکت می‌تواند متفاوت باشد.
زبانزبان اسلواکی، زبان رسمی این کشور است و برای تعامل بیشتر می‌توانید آن را یاد بگیرید.
ثبت شرکتثبت شرکت توسط دفترهای ثبت محلی انجام داده می‌شود که باید برای آن اقدام نمایید.

امور مالی و مالیاتی

بعد از ثبت شرکت نیاز به دانستن اطلاعات کافی در خصوص مالیات و نحوه پرداخت آن خواهید داشت.

از صفر تا صد ثبت شرکت در اسلواکی

با توجه به این موضوع که یکی از شروط اقامتی در اختیار داشتن ویزای ثبت شرکت اسلواکی در این کشور است که باید بگوییم یکی از راه‌های نه چندان سخت است. البته هر کاری سختی‌های مربوط به خود را دارد به همین دلیل شرایط ثبت شرکت در اسلواکی نیازمند مواردی به شرح زیر است:

  • برای ثبت شرکت در اسلواکی بایستی حتما سن قانونی را داشته باشید یعنی ۱۸ سال به بالا باشید.
  • متقاضی ثبت شرکت بهتر است به زبان اسلواکی مسلط باشد.
  • بخشی از سال را در کشور حضور داشته باشید.
از صفر تا صد ثبت شرکت در اسلواکی
مراحل ثبت شرکت در اسلواکی

مراحل ثبت شرکت در اسلواکی و گرفتن اقامت چندان ساده هم نبوده و بعد از آماده کردن مدارک مربوط به شرکت و ثبت آن بایستی اقدام به ارسال آنها کرده تا سفارت کشور مورد نظر درخواست کارت اقامت شما را تایید نماید سپس در مرحله بعدی پلیس خارجی وارد کار شده و درخواست را بررسی می‌نماید. طی کردن این پروسه مقداری زمان‌بر است و حداقل نیاز به یک الی دو سال وقت دارد. برای اخذ اقامت اسلواکی با ثبت شرکت نیاز به یکسری مدارک خاص است که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

  • در اختیار داشتن یک طرح کلی از کسب و کار
  • وجود گواهی مربوط به سوء پیشینه
  • عکس و داشتن اصل و کپی پاسپورت
  • انتخاب حداقل 5 نام مناسب برای شرکت

آشنایی با انواع شرکت‌های قابل ثبت در اسلواکی

شرکت‌های مختلفی را می‌توان در این کشور به ثبت رساند و این کاملا بسته به تقاضای فرد درخواست کننده دارد. برخی تمایل به ثبت شرکت از نوع مالکیت یگانه دارند و ممکن است فردی دیگر نیاز به شرکتی با مالکیت محدود داشته باشد. انواع شرکت‌های قابل ثبت در این کشور به شرح زیر خواهد بود.

این نوع شرکت یکی از بیشترین تقاضاها را داشته است که بایستی میزان سرمایه‌ایی را برای آن در نظر داشته باشید همچنین قوانینی همچون تعیین سهامدار، تعیین مالکی مقیم در اسلواکی و عاری از هر گونه بدهی و غیره را رعایت نمایید.

اگر یک کارآفرین هستید و تمایل به داشتن شرکتی کوچک دارید می‌توانید از این روش برای اقامت در اسلواکی اقدام نمایید اما از جمله معایب داشتن این نوع شرکت افزایش تجارت است که می‌تواند با مشکل روبرو شود.

این نوع شرکت نیاز به سرمایه‌ایی دارد که از قبل بایستی توسط سهام داران سپرده گذاری شود و امکان گسترش آن بسیار زیاد است.

مدت زمان اقامت با ثبت شرکت به چه صورت است؟!

احتمالا بعد از اطلاع داشتن شرایط مهاجرت به اسلواکی و طی کردن فرآیند ثبت شرکت این سوال برایتان پیش بیاید که تا چه زمانی می‌توان اجازه اقامت را کسب نمود؟! باید بگوییم که این اقدام برای اولین بار می‌تواند به صورت یک یا دو ساله باشد البته اقامت به صورت موقت برای یک سال خواهد بود و به صورت سالانه می‌شود آن را تمدید کرد.

این رویه تا سه سال می‌تواند ادامه داشته باشد و بعد از 5 سال پرداخت مالیات به این کشور، فرد درخواست کننده می‌تواند اقامت دائم را کسب نماید. از جمله مزایای اقامت دائم اسلواکی اینکه دیگر مجبور نیستید هر ساله برای کسب اجازه و اقامت اقدام به تمدید آن نمایید و دیگر اعتبار بیشتری خواهید داشت.

در مجموع چند نوع ثبت شرکت در کشور اسلواکی انجام داده می‌شود یکی شرکت با سهامی خاص، شرکت با سهامی عام، شرکت‌های تضامنی و دیگری شرکت با مسئولیت‌های محدود البته برای هر کدام از این نوع شرکت‌ها بایستی سهامداران مختلف و بهای متفاوتی پرداخت نمایید که برای اطلاعات بیشتر بایستی با کارشناسان هوم اند هوم در ارتباط باشید.

هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در اسلواکی

یکی از اولین پارامترهایی که اهمیت زیادی برای مهاجران دارد مقدار هزینه‌هایی است که باید بابت ثبت شرکت در نظر داشته باشند. هزینه ثبت شرکت در اسلواکی چندان زیاد نبوده به همین دلیل افراد علاقه خاصی به مهاجرت در این کشور دارند.

نسبت به دیگر راه‌هایی که برای اقامت کشور اسلواکی وجود دارد، هزینه ثبت شرکت می‌تواند جزو کمترین‌ها باشد زیرا شما می‌توانید با هزینه نه چندان زیاد 5 هزار یورویی صاحب یک شرکت شوید البته لازم به ذکر است که در خصوص هر گونه اقدام از جمله اقامت اسلواکی با خرید ملک، ثبت شرکت و یا غیره بایستی هزینه اقامت، موجودی لازم در حساب بانکی، مالیات و غیره را در نظر داشته باشید و بی‌گدار به آب نزنید.

منافع ثبت شرکت در اسلواکی برای کسب و کارها

همانطور که تا به اینجای مطلب ممکن است حدس زده باشید؛ ثبت شرکت و اقامت در اسلواکی مزایا و منافع زیادی به همراه دارد. این کشور محلی جذاب برای سرمایه‌گذاری بوده چراکه قوانین شفاف و ساده‌ایی برای مهاجرت به اسلواکی و ثبت شرکت در نظر گرفته شده است. در ادامه به بررسی چند مورد از این مزیت‌ها می‌پردازیم:

دسترسی آسان به بازارهای اروپایی

با داشتن اقامت اسلواکی و ثبت شرکت خود در این کشور ممکن است موقعیت‌های موفق زیادی را کسب نمایید. این کشور جزوی از اتحادیه اروپا است که موقعیت‌های زیادی در خصوص همکاری و هر گونه موقعیت کاری با کشورهای اروپایی دیگر دارد از این رو این مسئله مهم را نباید نادیده گرفت که فرد سرمایه گذار دچار هیچ ریسکی نخواهد شد.

دسترسی آسان به بازارهای اروپایی

موقعیت‌های کسب و کار

با داشتن اقامت اسلواکی و ثبت شرکت خود در این کشور ممکن است موقعیت‌های موفق زیادی را کسب نمایید. این کشور جزوی از اتحادیه اروپا است که موقعیت‌های زیادی در خصوص همکاری و هر گونه موقعیت کاری با کشورهای اروپایی دیگر دارد از این رو این مسئله مهم را نباید نادیده گرفت که فرد سرمایه گذار دچار هیچ ریسکی نخواهد شد.

حمایت از کسب و کارها

با داشتن اقامت اسلواکی و ثبت شرکت خود در این کشور ممکن است موقعیت‌های موفق زیادی را کسب نمایید. این کشور جزوی از اتحادیه اروپا است که موقعیت‌های زیادی در خصوص همکاری و هر گونه موقعیت کاری با کشورهای اروپایی دیگر دارد از این رو این مسئله مهم را نباید نادیده گرفت که فرد سرمایه گذار دچار هیچ ریسکی نخواهد شد.

حمایت از کسب و کارها
دسترسی به افراد کاری

دسترسی به افراد کاری

یکی از نگرانی‌ها در رابطه با ثبت شرکت و شروع یک کسب و کار جدید؛ داشتن نیروی کاری مناسب است. خوشبختانه در اسلواکی افراد متخصص زیادی در زمینه‌های مختلف یافت می‌شوند و باید بگوییم که این کشور هیچ گونه کمبودی در خصوص نیروی کار نخواهد داشت. چه بسا که به کارگیری افراد ساکن اسلواکی یک ویژگی مثبت برای کسب و کار شما نیز باشد.

چالش‌ها و مشکلات ثبت شرکت در اسلواکی

رسیدن به اهداف مهم بدون از سر گذراندن مشکلات و سختی‌ها تقریبا غیر ممکن است و این قانون در خصوص انجام کارهای مهاجرتی نیز صدق می‌کند زیرا نیاز به صبر زیادی دارد. پروسه ثبت شرکت و گرفتن اقامت ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که در ادامه به مشکلات ثبت شرکت در اسلواکی می‌پردازیم.

-یکی از مشکلات رایج پرداخت مالیات به این کشور است که معمولا تا 5 سال به طول می‌انجامد تا بتوانید اقامت دائم را کسب کنید البته ممکن است هزینه دریافت مالیات نیز افزایش پیدا کند که در حال حاضر قانونی در این خصوص وضع نشده است اما احتمال آن زیاد است.

در مجموع قوانین مربوط به پرداخت مالیات اهمیت زیادی برای دولت اسلواکی دارد و این موضوع می‌تواند تبدیل به چالشی برای مهاجران شود.

ثبت شرکت در اسلواکی

سخن پایانی

اخذ اقامت اسلواکی از طرق گوناگون میسر و قابل اجرا خواهد بود و این کاملا بسته به نیاز و شرایط شخص درخواست کننده دارد. معمولا یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌ها برای کسب اقامت؛ ثبت شرکت در اسلواکی است که شرایط بخصوص خود را دارد. ما در این مطلب به بررسی این شرایط پرداختیم اما برای کسب اطلاعات مفیدتر می‌توانید با کارشناسان مجرب تیم هوم اند هوم در ارتباط باشید تا بهترین راه موجود را برای کسب اقامت و ساخت آینده‌ایی موفق‌تر برگزینید.

سوالات متداول

با ثبت شرکت در اسلواکی می‌توانید اجازه اخذ اقامت، کار، زندگی همراه با خانواده و تحصیل در این کشور را کسب نمایید و از حقوق شهروندی در این کشور برخوردار شوید البته از دیگر مزیت‌های این کار دسترسی به دیگر کشورهای حوزه شنگن نیز هست.

خیر، با ثبت شرکت در اسلواکی الزامی به زندگی در این کشور نخواهد بود زیرا با اخذ اقامت در اسلواکی شما قادر خواهید بود اقامت کل حوزه شنگن را داشته باشید و به تمامی کشورهای همسایه مهاجرت نمایید.

خیر، ثبت شرکت نیازمند پرداخت مالیات به این کشور است در صورت وجود مشکل در پرداخت مالیات می‌توانید از کمک‌های دولتی برای کاهش مالیات استفاده نمایید.

خیر این امکان تنها برای افراد بالای 18 سال است و اگر قادر به ثبت شرکت نیستید می‌توانید از طریق ویزای تحصیلی برای اخذ اقامت در اسلواکی اقدام نمایید.

خیر الزامی برای داشتن مدرک نیست اما چه بهتر که به این زبان مسلط باشید. برای ثبت شرکت در این کشور نیازی به مدرک زبان آیلتس نیست.

بله این امکان برای شما و خانواده‌تان اعم از پیر و خردسال وجود دارد و حتی امکان تحصیل و کار نیز برای آنان فراهم می‌شود.