اخذ اقامت فنلاند با ویزای استارتاپ فنلاند

دروازه ورود به منطقه شنگن و تجربه شادترین کشور دنیا

اخذ پاسپورت اسلواکی را می‌توان به عنوان دستاوردی مهم دانست که ممکن است در آینده شما و خانوادتان بسیار تاثیرگذار باشد. اسلواکی یکی از کشورهایی است که سالانه تعداد مهاجرانی را به خود جذب می‌کند این اتفاق از سال 2000 به بعد به مراتب بیشتر شده است. اخذ پاسپورت از راه‌های مختلفی انجام می‌شود که در این مطلب به همه آنها می‌پردازیم اما ابتدا به مختصری درباره کشور اسلواکی بپردازیم.

سطح رفاه بالا

فنلاند از نظر شاخص‌های رفاه مانند درآمد، آموزش، بهداشت و امنیت در رتبه‌های برتر جهان قرار دارد. این امر به معنای برخورداری ساکنان این کشور از زندگی با کیفیت بالا و دسترسی به امکانات رفاهی مطلوب است.

طبیعت بکر

فنلاند به سرزمین هزاران دریاچه و جنگل‌های انبوه مشهور است. طبیعت بکر و دست‌نخورده این کشور، فرصت‌های بی‌نظیری برای تفریح، ورزش و گردشگری در فضای باز را فراهم می‌کند.

امنیت

فنلاند یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با نرخ جرم و جنایت بسیار پایین است. این امر به ویژه برای خانواده‌هایی که قصد مهاجرت دارند، حائز اهمیت است.

حمایت دولت

حمایت‌های مالی: دولت فنلاند به مهاجران واجد شرایط کمک‌های مالی مختلفی از جمله کمک‌هزینه زندگی، کمک‌هزینه مسکن و کمک‌هزینه تحصیلی ارائه می‌دهد.

معافیت‌های مالیاتی: دولت فنلاند معافیت‌های مالیاتی خاصی را برای کارآفرینان مهاجر و شرکت‌های نوپا در نظر گرفته است تا به ایجاد و توسعه کسب‌وکارهای جدید کمک کند.

خدمات مشاوره

مراکز متعددی در فنلاند وجود دارند که به مهاجران در زمینه‌های مختلف از جمله یافتن شغل، راه اندازی کسب و کار و دسترسی به خدمات اجتماعی مشاوره ارائه می‌دهند.

شبکه های حمایتی

سازمان‌های غیردولتی و انجمن‌های متعددی در فنلاند وجود دارند که از مهاجران حمایت می‌کنند و به آنها در حل مشکلاتشان یاری می‌رسانند.

آشنایی با کشور فنلاند

پایتخت

زباندینواحد پولآب و هوا

هلسینکی

فنلاندی (زبان رسمی)، سوئدی (زبان رسمی دوم)

مسیحیت (لوتریانیسم مذهب اکثریت)

یورو (€)

معتدل شمالی با تابستان‌های خنک و زمستان‌های سرد

ارزش پاسپورت فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای حوزه شنگن است از این رو پاسپورت این کشور اعتبار زیادی دارد و جزو یکی از برترین پاسپورت‌های جهان می‌باشد. با داشتن پاسپورت فنلاند می‌توان بدون هیچگونه مشکلی به 124 کشور مختلف سفر کرد و نیازی به ویزا نداشت. کسانی که پاسپورت فنلاند را دارند می‌توانند به نروژ، سوئد،آلمان، استونی، دانمارک، جمهوری چک، لهستان، اسلواکی، کرواسی و دیگر کشورهای حوزه شنگن سفر کنند. شهروندان فنلاندی برای سفر به کانادا و آمریکا در کمترین زمان و به صورت الکترونیکی امکان دریافت ویزا دارند: در خصوص کشور آمریکا در شرایط خاص، امکان معافیت از ویزا (Visa Waiver Program) برای شهروندان فنلاند وجود دارد.

اخذ پاسپورت فنلاند

بهترین راه برای اخذ اقامت فنلاند

سوالی که در ابتدا مطرح می‌شود این است که شرایط اقامت در کشور فنلاند به چه شکل است و چگونه می‌توان به اقامت موقت و دائم این کشور دست پیدا کرد. روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت فنلاند وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت اشاره کرد. اما نکته مهم اینجاست که برای رسیدن به این کشور زیبا باید دلایل محکم و قابل قبولی داشته باشید. یکی از راه‌های سریع و معتبر ویزای استارتاپ فنلاند است.
این ویزا امکان داشتن کسب و کار را برای کارآفرینان، سرمایه گذاران و متقاضیان اقامت فنلاند به وجود می‌آورد. فنلاند به استارتاپ‌ها اجازه رشد و فرصت‌های مالی زیادی می‌دهد به طوری که در حال حاضر بیش از 4000 استارتاپ در این کشور در حال فعالیت هستند.

اقامت با ویزای استارتاپ فنلاند به چه صورت است؟!

ویزای استارتاپ فنلاند یک فرصت بسیار جذاب برای کارآفرینان است که می‌خواهند در کشور فنلاند شرکت خود را تاسیس کنند. اقامت فنلاند از طریق استارت آپ به تازه‌کاران و کارآفرینان اجازه می‌دهد تا شرکت خود را راه‌اندازی کرده و در کشور فنلاند سرمایه‌گذاری کنند و دلیل موجهی برای اقامت در این کشور است.
از جمله الزامات و مراحل استارت آپ فنلاند عبارتند از:

 • داشتن بیزنس پلن یا طرح کسب و کار موثر و نوآورانه که قابلیت رشد و توسعه را دارد.
 • اثبات اینکه شما متعهد به ادامه فعالیت کسب و کار خود در فنلاند هستید.
 • نشان دادن اینکه شرکت شما دارای پتانسیل بالایی برای تأثیرگذاری بر اقتصاد محلی و ایجاد شغل است.
 • داشتن تمکن مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده تان در حالی که در فنلاند فعالیت می‌کنید.

ویزای استارتاپ فنلاند چه مزیتی دارد؟!


واقعیت مهم این است که هر فردی قبل از اقدام به انجام کاری ابتدا مزایای مثبت را می‌سنجد که معقول است خصوصا اگر در مورد موضوع مهمی مانند مهاجرت باشد! این ویزا به صورت موقت صادر می‌شود و پس از آن، افراد می‌توانند برای تمدید آن درخواست دهند.
ویزای استارتاپ یک فرصت بسیار جذاب برای کسانی است که می‌خواهند در یک محیط کارآفرینی فعالیت کنند و از فرصت‌هایی که فنلاند ارائه می‌دهد بهره‌مند شوند.

ویزای استارتاپ فنلاند

مزایای مرتبط با کسب و کار

فنلاند از فرهنگ قوی استارتاپی برخوردار است و شبکه های حمایتی، فرصت های تامین مالی و ابتکارات دولتی متعددی برای کمک به موفقیت کسب و کارهای نوپا ارائه می دهد.

برای واجد شرایط بودن، نیازی به سرمایه اولیه هنگفت ندارید و این امر امکان راه اندازی کسب و کار را برای تعداد بیشتری از کارآفرینان فراهم می کند.

اگر استارتاپ شما پیشرفت و پتانسیل قابل قبولی را نشان دهد، می توانید برای اقامت دائم فنلاند درخواست دهید.

مزایای مرتبط با کیفیت زندگی

فنلاند به طور مداوم در بین بهترین کشورهای جهان از نظر شادی، امنیت، مراقبت های بهداشتی و آموزش قرار دارد.

همسر و فرزندان شما می توانند به شما در فنلاند ملحق شوند و از همان مزایایی که ساکنین برخوردارند، بهره مند شوند. همسر شما اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و تحصیل فرزندان شما رایگان خواهد بود.

فنلاند بخشی از منطقه شنگن است و به شما امکان سفر و تجارت در سراسر اروپا را می دهد.

مزایای فرآیند درخواست

برای درخواست ویزا نیازی به تسلط به زبان فنلاندی، سوئدی یا انگلیسی ندارید.

فرآیند درخواست در مقایسه با برخی کشورهای دیگر به گونه ای طراحی شده است که از کارایی بالایی برخوردار باشد.

سایز مزایا:

 • کشور فنلاند از لحاظ اقتصادی با دیگر کشورهای اروپایی در رقابت است و در مجموع فناوری‌های پيشرفته‌ایی دارد که خود یک ویژگی بسیار مهم محسوب می‌شود.
 • هلسینکی پایتخت فنلاند در زمینه ارتباط با سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل رتبه برتر را کسب کرده است.
 • کشور فنلاند یک اکوسیستم قدرتمند را برای صاحبان ایده‌های استارتاپی و کارآفرینی به وجود آورده که باید بگوییم یکی از موارد قابل توجه این اکوسیستم؛ پایین بودن نرخ فساد در کشور است.
 • این کشور از نظر زیبایی‌های منابع طبیعی، شاد بودن مردم، آزادی، معتبر بودن سیستم آموزشی و غیره رتبه‌های نخست را کسب کرده که گزینه مناسبی برای متقاضیان مهاجرت است.
اقامت در فنلاند

ویزای استارت آپ فنلاند برای چه افرادی مناسب است؟!

سوال مهم این است که چه کسانی شرایط اخذ اقامت فنلاند را خواهند داشت؟! ویزای استارتاپ فنلاند برای افرادی که ویژگی‌های زیر را دارند مناسب است.

نداشتن سوء پیشینه و سابقه جرم و جنایت

تیم متشکل از دو نفر به بالا باشد

داشتن حداقل سن 18 سال

هدف متقاضیان مستقر شدن شرکت در فنلاند باشد.

داشتن تیم حرفه‌ایی و متخصص در زمینه موضوع ارائه داده شده

شرایط اخذ ویزای استارتاپ فنلاند

شرایط استارت آپ فنلاند شامل موارد متعددی می‌شود که اصلی‌ترین آن یک برنامه کسب و کاری مناسب و قابل اجرا منطبق با بازار کار فنلاند است.در ادامه برخی از این موارد آورده شده است.
شرایط کلی:

سن: حداقل 18 سال سن داشته باشید.
تیم: تیم استارتاپی شما باید حداقل از دو نفر تشکیل شده باشد.
سابقه: سابقه کارآفرینی یا تجربه مرتبط با ایده ی استارتاپی خود داشته باشید.
مهارت زبان: به زبان انگلیسی یا فنلاندی در سطح مکالمه مسلط باشید.
تمکن مالی: توانایی تامین مالی خود و اعضای خانواده تان در فنلاند را داشته باشید.
سابقه کیفری: سابقه کیفری نداشته باشید.

شرایط اخذ ویزا استارتاپ فنلاند

الزامات طرح استارتاپی برای ویزای فنلاند

 • ایده ی شما باید خلاقانه و جدید باشد.
 • پتانسیل رشد در بازار جهانی را داشته باشد.
 • مدل کسب و کار شما باید قابلیت رشد و گسترش در آینده را داشته باشد.
 • اعضای تیم باید مجرب و متخصص در زمینه های مرتبط باشند.
 • بازار هدف شما باید به وضوح مشخص شده باشد.

بیزنس پلن؛ مهم‌ترین سلاح برای اخذ ویزای استارتاپ فنلاند

بیزنس پلن یا همان طرح کسب و کار نقشی مهم در اخذ ویزای استارتاپ فنلاند دارد. ارائه یک بیزنس پلن کامل و دقیق، شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش می دهد.
ویژگی های یک بیزنس پلن قوی برای ویزای استارتاپ فنلاند:

 • نوآوری: ایده شما باید خلاقانه و جدید باشد و پتانسیل رشد در بازار را داشته باشد. فنلاند به دنبال ایده هایی است که نوآوری را ارائه دهند.
 • قابلیت اجرا: طرح شما باید واقع بینانه و قابل اجرا باشد. شما باید نشان دهید که منابع و توانایی های لازم برای عملی کردن ایده خود را دارید.
 • قابلیت رشد: مدل کسب و کار شما باید مقیاس پذیر باشد و امکان توسعه در آینده را داشته باشد. فنلاند به دنبال ایده هایی است که امکان رشد و تبدیل شدن به شرکت های بزرگ را داشته باشند.
 • تیم مجرب: اعضای تیم شما باید از افراد با تجربه و متخصص در زمینه های مرتبط باشند. سابقه و تخصص تیم شما نقش مهمی در ارزیابی طرح شما خواهد داشت.
 • بازار هدف: بازار هدف شما باید به وضوح مشخص شده باشد و پتانسیل کافی برای موفقیت ایده ی شما وجود داشته باشد. تقاضا برای محصول یا خدمات خود در بازار را باید نشان دهید.
 • برنامه ریزی دقیق: بیزنس پلن شما باید جامع باشد و تمام جنبه های کسب و کار شما را پوشش دهد. این طرح باید شامل استراتژی شما برای راه اندازی و توسعه کسب و کارتان باشد.

رقابت برای دریافت ویزای استارتاپ فنلاند بالاست و شانس های شما به نقاط قوت طرح و صلاحیت های شما بستگی دارد.
با در نظر گرفتن این نکات و ارائه ی یک بیزنس پلن قوی، می توانید شانس خود را برای دریافت ویزای استارتاپ فنلاند و شروع یک زندگی جدید در این کشور زیبا و پیشرفته افزایش دهید.

با ویزای استارتاپ فنلاند دیگر نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت!

یکی از مهمترین مزایای اخذ اقامت فنلاند با استارتاپ ویزا این است که نیازی به داشتن مدرک زبان نخواهید داشت. در حال‌حاضر اغلب روش‌های مهاجرتی نیاز به مدرک زبان دارند هر چند که برای اقامت و زندگی در فنلاند لازم است زبان انگلیسی و یا فنلاندی را آموزش دیده باشید تا بتوانید به کسب و کار و فعالیت‌های روزمره بپردازید اما بهرحال برای داشتن ویزای استارتاپ نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید!این ویزا امکان داشتن کسب و کار را برای کارآفرینان، سرمایه گذاران و متقاضیان اقامت فنلاند به وجود می‌آورد. فنلاند به استارتاپ‌ها اجازه رشد و فرصت‌های مالی زیادی می‌دهد به طوری که در حال حاضر بیش از 4000 استارتاپ در این کشور در حال فعالیت هستند.

مدارک ضروری برای ویزای استارتاپ فنلاند

مدارک لازم استارتاپ فنلاند

توضیحات

پاسپورت

پاسپورتی معتبر از متقاضی

تمکن مالی

تمامی اسناد و مدارک مربوط به حمایت مالی جهت اقامت فنلاند

ارائه رزومه تیم

تیم به هر تعدادی که باشد نیاز به ارائه رزومه و اطلاعات افراد خواهد بود.

ارائه بیزینس پلن

طرح تجاری باید شامل: سهامداران، موارد مالیاتی، توسعه کسب و کار و غیره باشد

مدت زمان اعتبار ویزای استارتاپ فنلاند چقدر است؟ (به‌روزرسانی 2024)

ویزای استارتاپ فنلاند به شما و همراهانتان اجازه می‌دهد تا دو سال در این کشور اقامت داشته باشید. پس از این مدت، می‌توانید برای تمدید ویزا اقدام کنید.

شروط تمدید ویزا:

اثبات سودآوری و منافع کسب و کار شما برای اقتصاد فنلاند
ارائه گزارش‌های مالی دقیق و مستند
حفظ تیم مدیریتی و کارکنان کلیدی
رعایت قوانین و مقررات مربوط به کار و مالیات در فنلاند

مزایای ویزای استارتاپ فنلاند:

امکان دریافت اقامت دائم:
پس از 5 سال فعالیت بدون مشکل در فنلاند
مسیر اخذ تابعیت فنلاند:
پس از 6 سال اقامت دائم

تمکن مالی ویزای استارتاپ فنلاند

تمکن مالی یکی از شرایط مهاجرت به کشور فنلاند است. فردی که قصد گرفتن ویزای استارتاپ فنلاند را دارد بایستی از شرایط مالی برای اقامت در این کشور برخوردار باشد و آن را به دولت نیز اثبات نماید لذا هر گونه سند و مدرکی که حمایت و تمکن مالی شما را اثبات نماید می‌تواند کارآمد باشد.
هر چند که هزینه استارت آپ فنلاند نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی کمتر است اما حداقل تمکن مالی باید جوابگوی یکسال اقامت فنلاند باشد تا مجوز اقامت صادر گردد. در صورتی که منابع مالی متقاضی به حد کافی باشد این مجوز برای ۲ سال نیز صادر خواهد شد.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای استارتاپ فنلاند

بهتر است همیشه تمامی جوانب کار را در نظر داشته باشید. افرادی که روش مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ را برمی‌گزینند ممکن است با رد شدن این درخواست مواجه شوند البته داشتن حامی و نیروی متخصصی که شما را در این راه یاری دهد نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت. تیم حرفه‌ایی و با سابقه هوم اند هوم این تضمین را به متقاضیان خواهد داد که مهاجرتی لذت بخش را تجربه نمایند. در ادامه به برخی از دلایل احتمالی برای ریجکت شدن از سوی فنلاند می‌پردازیم.

بیزنس پلن ضعیف:

 •  ایده ی کسب و کار شما نوآورانه یا جذاب نیست.
 • طرح شما واقع بینانه و قابل اجرا نیست.
 • مدل کسب و کار شما شفاف و توجیه پذیر نیست.
 • بازار هدف شما به درستی تعریف نشده است.
 • تیم شما تجربه و تخصص کافی را ندارد.

عدم توانایی مالی

 • شما نتوانسته اید اثبات کنید که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده تان در فنلاند را دارید.
 • منابع مالی شما برای راه اندازی و اداره کسب و کارتان کافی نیست.

عدم رعایت الزامات قانونی

 • شما مدارک مورد نیاز را به طور کامل و صحیح ارائه نداده اید.
 • مدارک شما ترجمه رسمی یا تایید شده ندارند.
 • سابقه کیفری شما مانع از دریافت ویزا شده است.

عدم تطابق با معیارهای برنامه

 • ایده ی شما با اهداف و اولویت های برنامه ی استارتاپ فنلاند همسو نیست.
 • کسب و کار شما پتانسیل کافی برای ایجاد فرصت های شغلی و رشد اقتصادی در فنلاند را ندارد.

معمولا اداره مهاجرتی در نامه‌ایی برای متقاضی علت رد شدن را شرح خواهد داد تا مشکلات را شناسایی کرده و برای حل آنها بتوانید بهتر اقدام نمایید.

مزایای اقامت در فنلاند:

معایب اقامت در فنلاند:

کیفیت بالای زندگی: فنلاند به طور مداوم در رتبه های برتر جهان از نظر کیفیت زندگی، آموزش، بهداشت، امنیت و برابری قرار دارد.
طبیعت زیبا: فنلاند به خاطر هزاران دریاچه، جنگل و مناظر خیره کننده اش معروف است.
فرصت های شغلی: فنلاند کشوری پیشرفته با اقتصاد قوی است و در زمینه های مختلف مانند فناوری اطلاعات، نوآوری و کارآفرینی فرصت های شغلی بسیاری را ارائه می دهد.
امنیت: فنلاند یکی از امن ترین کشورهای جهان است و نرخ جرم و جنایت در آن بسیار پایین است.
تعادل بین کار و زندگی: فنلندی ها به داشتن تعادل خوب بین کار و زندگی خود مشهور هستند و از مرخصی های طولانی، ساعات کاری کوتاه و حمایت های اجتماعی قوی بهره مند می شوند.
آموزش رایگان: آموزش در فنلاند در تمام مقاطع تحصیلی، از جمله دانشگاه
خدمات بهداشتی باکیفیت: فنلاند دارای سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی است که به همه افراد، صرف نظر از وضعیت درآمدشان، خدمات بهداشتی باکیفیت ارائه می دهد.
حفاظت از محیط زیست: فنلاند به شدت متعهد به حفاظت از محیط زیست است و در رده بندی های مربوط به پایداری در صدر قرار دارد.
فرهنگ غنی: فنلاند دارای فرهنگ و تاریخ غنی و منحصر به فردی است.

هزینه های زندگی: فنلاند کشوری گران قیمت است، به خصوص در شهرهای بزرگ مانند هلسینکی.
آب و هوا: فنلاند دارای آب و هوای سرد و زمستان های طولانی است که ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد.
زبان: زبان رسمی فنلاند فنلاندی است که یادگیری آن می تواند دشوار باشد.
انزوا: فنلاند کشوری کم جمعیت است و ممکن است برای برخی افراد احساس انزوا و دوری از اجتماع ایجاد کند.
نور خورشید: در زمستان، ساعات روز در فنلاند بسیار کوتاه است و ممکن است کمبود نور خورشید برای برخی افراد مشکل ساز شود.
موانع فرهنگی: ممکن است در ابتدای ورود به فنلاند با برخی موانع فرهنگی، مانند آداب و رسوم و هنجارهای اجتماعی، روبرو شوید.

 

 

جمع‌بندی

با اخذ ویزای استارتاپ فنلاند و عضویت در حوزه شنگن، امکان سفر آسان به‌ تمامی کشورهای اروپایی و لذت بردن از طبیعت بکر، فرصت‌های شغلی درخشان و رفاه اجتماعی عالی در این نگینه‌ شمالی را خواهید داشت. ما در homeandhome، با سال‌ها تجربهه‌ تخصصی در امور مهاجرتی، در کنار شما خواهیم بود تا با ارائه‌ یک بیزنس پلن قوی و راهنمایی‌های حرفه‌ای، شانس شما را برای اخذ ویزای استارتاپ فنلاند افزایش دهیم. با homeandhome، مهاجرت به فنلاند آسان‌تر از همیشه شده است – همین امروز با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان خود را دریافت کنید. ما در هوم‌اندهوم، متعهدیم تا با تخصص و تجربه‌مان، پل عبور شما به سوی زندگی رویایی‌تان در فنلاند باشیم.

سوالات متداول

راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت فنلاند وجود دارد که متقاضی باید همه آنها را بررسی کرده و با توجه به سنجش نیازها و توانمندی‌های خود اقدام نماید. در حال حاضر اخذ اقامت از طریق استارتاپ یکی از کم هزینه‌ و سریع‌ترین روش‌ها برای اقامت کشور فنلاند است.

ویزای استارتاپ فنلاند مجوز اقامتی است که به کارآفرینان خارجی که می‌خواهند کسب و کاری نوآورانه و جدید در فنلاند تأسیس و اداره کنند، اعطا می‌شود.

 • شما باید یک ایده تجاری به خوبی توسعه یافته و نوآورانه با پتانسیل رشد واقع بینانه داشته باشید.
 • شما و افراد تحت تکفل تان باید منابع مالی کافی برای حمایت از خود در فنلاند را نشان دهید.
 • بیزنس پلن جامع که ایده، بازار هدف، استراتژی بازاریابی، پیش بینی های مالی و تیم مدیریت شما را شرح دهد.
 • اثبات تأمین مالی برای حمایت از عملیات تجاری و هزینه های زندگی شما.
 • مدارک تحصیلی و اسناد مربوط به سابقه کاری مرتبط.
 • گذرنامه معتبر برای حداقل ۶ ماه پس از مدت زمان مورد نظر شما.
 • فرصت زندگی و کار در یک اقتصاد باثبات، نوآورانه و با تکنولوژی بالا.
 • دسترسی به بازار اتحادیه اروپا از طریق منطقه شنگن.
 • کیفیت بالای زندگی با سیستم های آموزشی و بهداشتی عالی.
 • مسیر بالقوه برای اقامت دائم و تابعیت فنلاند.
 • یک بیزنس پلن قوی و متقاعد کننده تهیه کنید که قابلیت اجرا و پتانسیل ایده شما را نشان دهد.
 • از ما homeandhome که متخصص در امور مهاجرت هستیم راهنمایی بگیرید.

خیر لزومی به دانش زبان فنلاندی جهت اخذ اقامت استارتاپ فنلاند نیست البته دانستن زبان فنلاندی یا انگلیسی می‌تواند باعث پیشرفت شما در این کشور شود اما صرفا برای کسب اقامت؛ ضرورتی وجود ندارد.

این ویزا ابتدا به صورت 2 ساله و پس از آن قابلیت تمدید را خواهد داشت. اگر به بمدت 5 سال استارتاپ شما برای کشور فنلاند موفقیت آمیز شناخته شود می‌توان اقامت دائم این کشور را کسب کرد.

بله اغلب روش‌های مهاجرتی نیاز به تمکن مالی دارند و این روش نیز مستثنی نخواهد بود. فرد متقاضی بایستی تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده را برای حداقل مدت زمان یکسال به این کشور ثابت نماید.