اخذ اقامت پرتغال در سریع ترین زمان

اقامت پرتغال رویایی است که عملی کردن آن چندان هم دور از انتظار نیست! پرتغال به دلیل این که جزوی از کشورهای اروپایی است طرفداران زیادی دارد. پرتغال جزو کشورهای برتری است که پاسپورت معتبر داشته و در میان مهاجرین خارجی محبوبیت بسیاری دارد. اگر شما هم علاقه زیادی به اقامت پرتغال دارید در ادامه برای آشنایی بیشتر با این کشور و قوانینش همراه ما باشید.

پرتغال - دریافت اقامت

آشنایی مختصر با کشور پرتغال

قطب جنوبی اروپا، پرتغال، با تاریخچه‌ای بسیار غنی و فرهنگ متنوع، یکی از مقاصد محبوب برای اقامت و سفر در قاره اروپا است. پرتغال با آب و هوای معتدل خود، مناظر طبیعی و بی‌نظیر، شهرهای تاریخی و سواحل زیبا، یک کشور دوست داشتنی برای بازدیدکنندگان است.

آشنایی با کشور پرتغال
پایتختزبان

واحد پول

آب و هوادین
لیسبونپرتغالییورومدینترانه‌اییمسیحیت

پرتغال با پایتخت لیسبون و شهرهای معروف دیگری مانند پورتو، کویمبرا و فارو، دارای جاذبه‌های فراوانی دارد. لیسبون، با خیابان‌های پرجنب و جوش، معابد تاریخی، قلعه‌ها و بازارهای شلوغ، یک شهر فرهنگی و پرانرژی است.

پورتو، با کاخ‌های رنگارنگ، کاخ‌های قدیمی و جاده‌های باروک، یک شهر تاریخی و زیبا است. کویمبرا، با دانشگاه قدیمی و کتابخانه‌های بزرگ، یک مقصد عالی برای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ است. فارو، با سواحل زیبا و معماری ساحلی خیره‌کننده، یک شهر ساحلی آرام و دلنشین است.

پرتغال همچنین با شهرهای ساحلی زیبا مانند الگاروو، کاسکائس، الفورینه و ویلا نووا دو میلفو، جذابیت زیادی دارد. این شهرها با سواحل شنی، فضای آرام و دلنشین، مقصدهای محبوب برای تفرج و استراحت در طول تابستان هستند.

پرتغال همچنین با طبیعت خیره‌ کننده خود، شامل کوهستان‌ها، دره‌ها، دریاچه‌ها و پارک‌های ملی، گردشگران علاقه‌مند به طبیعت را مجذوب خود کرده است. از جمله مناطق طبیعی مشهور پرتغال می‌توان به کوهستان سینترا، دره دو دورو و پارک ملی پندا گرفا اشاره کرد.

پرتغال با غذاهای لذیذ هم معروف است. غذاهای دریایی تازه و محصولات کشاورزی محلی، طعمی خاص و خوشمزه به غذاهای پرتغالی می‌دهند. برخی از غذاهای محبوب پرتغال شامل بکالائو (ماهی خشک شده)، بیفانا (ساندویچ گوشت خروس) و پاستل د ناتا (شیرینی پرتغالی) هستند.

در کل، پرتغال با فرهنگ غنی، تاریخچه جذاب، مناظر طبیعی فوق‌العاده و غذاهای خوش طعم، یک مقصد بسیار جذاب برای اقامت و سفر است.

انواع اقامت در کشور پرتغال

کشور پرتغال جزو کشورهای حوزه شنگن است به همین دلیل نیاز خاصی به گرفتن ویزا برای افرادی اروپایی ندارد اما این موضوع برای افراد غیر اروپایی می‌تواند متفاوت باشد و باید قبل از ورود به پرتغال یا دیگر کشورهای حوزه شنگن اقدام به اخذ ویزا نمایند. اما در مجموع سه نوع اقامت برای کشور پرتغال وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آنها می‌پردازیم.

انواع اقامت پرتغال در یک نگاه
اقامت توریستیبا ویزای توریستی شما می‌توانید تا 90 روز در هر نیمسال به پرتغال سفر کنید برای این سفر نیاز به گذرنامه معتبر خواهید داشت.
اقامت بلند مدتبرای داشتن اقامت بلند مدت می‌توانید از طریق روش‌هایی مانند اقامت تحصیلی، اقامت کاری، اقامت سرمایه‌گذاری اقدام نمایید.
اقامت دائمبرای دریافت اقامت دائمی نیاز است که 5 سال در پرتغال زندگی کنید، زبان پرتغالی را بلد باشید و شرایط مالی و سلامتی را داشته باشید.

اقامت کوتاه پرتغال یکی از اقامت‌های این کشور است که با توجه به اهدافی مانند گردشگری، دیدار عزیزان، انجام کار موقت و مواردی از این قبیل خواهد بود. این نوع ویزا تا 90 روز اعتبار دارد و برای کشورهای حوزه شنگن است و بعد از اتمام تاریخ انقضا متقاضی اجازه اقامت بیشتر را نخواهد داشت.

یکی دیگر از اقامت‌ها مربوط به اقامت موقت است. این نوع اقامت همانطور که از نامش مشخص بوده مدت زمان بیشتری نسبت به اقامت کوتاه دارد اما دائمی نبوده و به صورت موقت خواهد بود. اقامت موقت معمولا یکساله است و شامل ویزاهای کاری و تحصیلی است.

این نوع اقامت هدف اصلی بسیاری از مهاجران است. کسانی که ویزای موقت دارند می‌توانند بعد از گذشت 5 سال اقدام به اخذ ویزای دائم نمایند. برای ارائه درخواست این نوع ویزا باید از طریق SEF اقدام شود و ارسال درخواست معمولا به 60 روز زمان نیاز دارد.

انواع روش‌های اقامتی کشور پرتغال

کشور پرتغال از معدود کشورهایی است که آب و هوای مدینترانه‌ایی و لذت بخشی دارد همچنین مهاجرت پرتغال و هزینه زندگی در این کشور چندان زیاد نیست به همین دلیل افراد زیادی خواهان مهاجرت و دریافت اقامت کشور پرتغال هستند. راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت پرتغال وجود دارد که به بررسی انواع آنها می‌پردازیم.

ویزای سرمایه گذاری

یکی از راه‌های اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری است. با استفاده از این روش در ابتدا اقامتی یک ساله را دریافت خواهید کرد و بعد از آن اقامتی دو ساله را خواهید داشت در واقع هر بار بعد از اتمام تاریخ ویزا می‌توانید تا دو سال دیگر آن را تمدید نمایید. بعد از 5 سال می‌توانید اقامت دائم پرتغال را داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق روش‌های مختلفی از قبیل گلدن ویزا، خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام و غیره انجام داده می‌شود. از جمله نکاتی که باید در مورد ویزای سرمایه گذاری پرتغال در نظر داشت مواردی به شرح زیر است.

 • منابع مالی فردی که سرمایه گذاری را انجام می‌دهد باید خارج از پرتغال انجام شده باشد.
 • فرد سرمایه گذار هیچ سوء پیشینه‌ایی نداشته باشد.
 • بعد از گذشت 5 سال اقامت در پرتغال سرمایه گذار قادر به برداشت سود سرمایه خود خواهد بود.

راه‌های مختلف سرمایه گذاری در پرتغال

انواع روش‌های مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری شامل مواردی مختلفی است که متقاضی می‌تواند با توجه به موقعیت خود یکی از آنها را انتخاب نماید البته لازم به ذکر است که بعد از اخذ ویزا و گذشت مدت زمانی مشخص می‌توان اقدام به عوض کردن روش مهاجرتی خود نماید.

اقامت سرمایه گذاری پرتغال با خرید ملک امکان پذیر است اگر قیمت ملک خریداری شده 500 هزار یورو باشد. اما برای املاکی که در بافت فرسوده شهری قرار دارند تا 350 هزار یورو نیز قابل قبول است.

این نوع از سرمایه گذاری پرتغال نیز شامل خرید انواع سهام به ارزش 500 هزار یورو و یا سرمایه گذاری در بازسازی مراکز فرهنگی و قدیمی خواهد بود.

انجام فعالیت‌های کارآفرینانه نیز مسبب اقامت سرمایه گذاری در پرتغال می‌شود. در این روش بایستی باعث ایجاد 10 شغل شد و یا در سهام شرکتی سرمایه گذاری به مبلغ 350 هزار یورو به وجود آورد که باعث ایجاد و نگه داشتن چندین شغل مختلف برای سال‌های متعددی می‌شود. برای اقامت پرتغال بدون سرمایه گذاری می‌توانید از طریق روش‌های دیگری اقدام نمایید که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

ویزای کار

یکی از روش‌های اقامت این کشور اقدام برای دریافت ویزای کار است. این ویزا به صورت موقت بوده و معمولا 1 الی 2 ساله است اما نکته مثبت این بوده که قابلیت تمدید دارد. بعد از گذشت چند سال می‌توان برای گرفتن ویزای دائم نیز اقدام نمود. ویزای کاری معمولا از طریق جاب آفر (پیشنهاد شغلی) گرفته می‌شود البته ممکن است گرفتن جاب آفر برای ایرانیان مشکل باشد و نیاز به شناخت بازار کانادا داشته باشد به همین دلیل ما ویزای جاب سیکر را هم در ادامه به شما معرفی می‌کنیم. اما قبل از آن به برخی از شرایط جاب آفر اشاره می‌‌نماییم.

ویزای کار

دریافت جاب آفر مشکل است و دلیل آن هم گرفتن یک پیشنهاد معتبر از طرف کارفرمایی پرتغالی خواهد بود هر چند که شهروندان پرتغال و دیگر حوزه‌های شنگن نیز در اولویت نسبت به اتباع خارجی دیگر کشورها خواهند بود. شرایط لازم برای دریافت جاب آفر شامل:

1-داشتن پاسپورتی معتبر  2-داشتن گواهی تمکن مالی  3-نداشتن سوء پیشینه  4-سن بالای 18 سال  5-سلامت جسمی، روحی و روانی

بعد از یافتن پیشنهاد کاری مناسب؛ کارفرما بایستی اقدام به دریافت مجوز کار از اداره کار پرتغال نماید. این مجوز به متقاضی کار امکان می‌دهد تا امکان کاردن در این کشور را داشته باشد و قابل تمدید است.

این ویزا هم مانند جاب آفر بوده با این تفاوت که فرد به مدت 6 ماه اقامت پرتغال را دریافت می‌کند و طی این مدت باید به دنبال کار مورد نظر خود در این کشور باشد. این ویزا برای 60 روز دیگر نیز قابلیت تمدید را دارد و در این فاصله اگر متقاضی موفق به اخذ کار نشد باید به کشور مبدا باز گردد و برای درخواست مجدد می‌تواند تا یکسال دیگر صبر کند و دوباره برای گرفتن اقامت پرتغال از طریق ویزای سیکر اقدام نماید.

شرایط این نوع ویزا سن بالاتر از 18 سال و تمکن مالی است که در صورت پرداخت نکردن درخواست متقاضی ریجکت خواهد شد یکی از معایب این نوع ویزا اجازه نداشتن جستجو برای کار در کشورهای حوزه شنگن است زیرا فرد تنها در کشور پرتغال مجوز کاریابی را خواهد داشت.

از جمله مزیت‌های این نوع ویزا نیز باید به الزامی نبودن مدرک زبان اشاره داشت البته اگر متقاضی کار مدرک آیلتس داشته باشد؛ به نفع وی بوده و شرایط بهتری برای اقامت خواهد داشت.

ویزای تحصیلی

کشور پرتغال سیستم آموزشی با کیفیتی و معتبری دارد از این رو سالانه افراد زیادی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و همچنین دیگر کشورها وارد پرتغال می‌شوند. برای تحصیل در این کشور باید اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی نمایید که اغلب یکساله بوده و قابل تمدید است.

ویزای تحصیلی

ویزای طلایی

گلدن ویزا پرتغال یکی از محبوب‌ترین‌ها در میان متقاضیان مهاجرت است. با داشتن اقامت طلایی پرتغال معاف از پرداخت مالیات خواهید بود از این رو طرفداران بسیاری دارد. برنامه ویزای طلایی پرتغال از سال 2012 آغاز شد که تنها مختص کشور پرتغال نبود و برای اغلب کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گرفته شد.

هدف از این ویزا جذب سرمایه‌گذاران ویژه بود که کشور پرتغال تسهیلات ویژه‌ایی در اختیار این افراد قرار می‌داد و در نهایت موجب موفقیت بیشتری در جذب آنان شد. با گرفتن این ویزا امکان اقامت دائم و حق شهروندی و پاسپورت پرتغال به متقاضی تعلق می‌گیرد. در مجموع اخذ ویزای طلایی از طریق بخش سرمایه گذاری انجام می‌شود و این سرمایه گذاری می‌تواند از طریق خرید ملک نیز باشد.

ویزای ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از راه‌های اخذ اقامت پرتغال است که با توجه به تراز مالیاتی این کشور ثبت شرکت می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاران باشد زیرا همانطور که می‌دانید ثبت شرکت یکی از روش‌های سرمایه گذاری بوده که در کشور پرتغال قابل انجام است.

ویزای ثبت شرکت

ازجمله مزیت‌های ثبت شرکت در پرتغال می‌توان به موارد فوق اشاره کرد.

 • امکان افتتاح حساب به صورت شخصی و البته شرکتی
 • امکان اقامت و زندگی در کشورهای حوزه شنگن
 • امکان کار و تجارت با دیگر کشورهای مجاور
 • امکان کسب اقامت دائمی بعد از گذشت سه سال
 • امکان تحصیل، زندگی، اقامت در پرتغال و سایر کشورهای حوزه شنگن

همه چیز درباره ویزای D7 پرتغال

یکی از راه‌های مهاجرت به کشور پرتغال، ویزای D7 است. این ویزا مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی را فراهم می‌کند. در واقع Portugal Passive Income Visa امکان اقامت طولانی مدت را برای متقاضیان ورود به پرتغال و یا کشورهای اتحادیه اروپا به وجود می‌آورد. مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی یا D7 ویزا مزایایی از جمله موارد زیر را در پی دارد:

 • گزینه‌ایی مناسب برای افراد بازنشسته که قصد دارند در پرتغال ساکن شوند.
 • ویزای تمکن مالی پرتغال موجب اقامت، زندگی و تحصیل برای متقاضیان می‌شود.
 • امکان ورود و اقامت به کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا که بیش از 20 کشور هستند با اقامت تمکن مالی پرتغال بدست می‌آید.
 • مادامی که در پرتغال زندگی می‌کنید تبدیل ویزای D7 به ویزای دیگری ممکن است.
 • اقامت پرتغال با تمکن مالی مسیری مناسب برای تبدیل اقامت موقت به دائم است.
 • استفاده از روش تمکن مالی پرتغال نیازی به داشتن هیچ مدرکی از جمله مدرک زبان پرتغالی ندارد.

حداقل مبلغی که برای اقدام از طریق ویزای خود حمایتی وجود دارد از طرف دولت تعیین خواهد شد و بستگی به میزان دستمزد دولت دارد که در سال 2022 میزان دستمزد دولت پرتغال 705 یورو بود و برای بستگان نزدیک متقاضی که بزرگسال هستند میزان 50 درصد از دستمزد سالانه و برای کودکان نیز میزان 30 درصد از دستمزد سالانه باید در نظر گرفته شود.

متقاضی می‌تواند افراد و بستگان درجه یک خود اعم از همسر، فرزندان، پدر و مادر و یا پدر و مادر همسر را با ویزای D7 وارد خاک پرتغال نماید.

از جمله مهم‌ترین شرایط اقامت پرتغال توسط این ویزا می‌تواند؛ داشتن تمکن مالی کافی، نداشتن سابقه کیفری و حداقل شش ماه در سال را در کشور پرتغال حضور داشته باشید. البته شروط دیگری در این رابطه وجود دارد که ما تنها به مهم‌ترین آنها اشاره کردیم شما می‌توانید با گرفتن اطلاعات بیشتر از مشاوران خبره HOMEANDHOME به تمامی سوالات خود در رابطه با اقامت در کشور پرتغال برسید.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ اقامت پرتغال

شرایط اقامت در کشور پرتغال به مواردی از جمله روشی که برای اقامت در نظر گرفته‌اید بستگی دارد. اما در مجموع شرایط و قوانینی کلی برای اخذ اقامت پرتغال وجود دارد که بیشتر به آن می‌پردازیم.

توجه داشته باشید این شرایط ممکن است بیشتر از موارد زیر باشد که همانطور در ابتدا اشاره کردیم شرایط گرفتن اقامت پرتغال بسته به نوع مهاجرت متقاضی متغیر خواهند بود.

مدارک اخذ اقامت کشور پرتغالتوضیحات
زبان پرتغالیدر برخی روش‌ها الزامی وجود ندارد اما برای ویزای دائم یادگیری پرتغالی الزامی است.
تمکن مالیاغلب روش‌های مهاجرتی به پرتغال نیازمند گواهی تمکن مالی هستند.
گواهی سوء پیشینه

وجود این گواهی مخصوصا برای ویزای سرمایه گذاری الزامی است.

گواهی سلامتیارائه گواهی سلامت جسمی و روحی
داشتن گذرنامهارائه گذرنامه معتبر که تا حداقل 3 ماه پس از پایان مدت اقامت اعتبار داشته باشد.
تحصیلات و مهارتاگر برای ویزای تحصیلی و یا کاری اقدام می‌کنید نیاز به داشتن مهارت و تحصیلات خواهید داشت.
رزرو بلیط هواپیمارزرو بلیط رفت و برگشت به کشور پرتغال

جوانب مثبت و منفی اقامت پرتغال

تجربه زندگی در کشور پرتغال بسیار لذت بخش است و با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور زندگی کردن در اوج تنوع اما سرشار از آرامش است. البته که هر چیزی می‌تواند مزایا و معایب مختص به خود را داشته باشد به همین دلیل اقامت در پرتغال نیز جوانب منفی و مثبت زیادی دارد که به برخی از آنها می‌پردازیم. از جمله مزایای اقامت کشور پرتغال شامل :

زندگی مملو از آرامش

در این کشور برای انجام کارها هیچ عجله‌ایی در کار نیست و همه با خیالی آسوده و در آرامش کامل مشغول پرداختن به زندگی خود هستند این سبک زندگی بدون دغدغه و مملو از آسودگی در کشور پرتغال برای ساکنان فراهم شده است.

محدودیت جرم و جنایات

پرتغال از جمله کشورهای امن دنیا است این کشور جزو هفدهمین کشورهایی بوده که میزان جرم و جنایت در آن محدود است. البته این بدین معنی نیست که هیچ جرمی در این کشور اتفاق نمی‌افتد اما باید بگوییم به نسبت دیگر کشورها کمتر است.

حمل و نقل آسان

در پرتغال شبکه وسیع جاده‌ایی وجود دارد به همین دلیل در اغلب نقاط روز ترافیک وجود ندارد همچنین باید بگوییم که در مجموع میزان ترافیک در سطح شهرهای پرتغال نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است.

تحصیلات ارزان

مزایای اقامت
کشور پرتغال

هزینه پایین زندگی

تحصیلات ارزان

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی پرتغال جزو بهترین‌ها هستند و رتبه خوبی دارند به همین دلیل متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا تمایل به ادامه تحصیلات در پرتغال دارند همچنین میزان شهریه برای دانشگاه کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است و تقریبا برای یکسال تحصیل به 1500 یورو بودجه نیاز است. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد و به همین دلایل ایرانیان زیادی مایل به تحصیل در پرتغال هستند.

آب و هوای مناسب و دلچسب

موقعیت جغرافیایی کشور پرتغال باعث به وجود آمدن هوایی معتدل و مدینترانه‌ایی شده است. این کشور هوایی لذت بخش دارد. گرما در قسمت جنوب کشور بیشتر و در قسمت شمالی می‌توان گفت زمستان‌های برفی وجود دارد اما در کل هوایی مطلوب در این کشور حکم‌فرما است و این موضوع توجه علاقه‌مندان مهاجرت به کشور پرتغال را به خود جذب کرده است.

هزینه پایین زندگی

زندگی و اقامت در پرتغال به صرفه است و اگر از طریق خرید ملک وارد خاک پرتغال می‌شوید باید بگوییم که بازار ملک در این کشور قیمت پایین‌تری دارد. اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی نیز نسبت به سایر کشورها می‌تواند به نفع متقاضی باشد.

معایب کشور پرتغال

هر چند که مزایای اقامت کشور پرتغال بیشتر از معایب آن است اما این کشور نیز مانند سایر کشورها دارای معایبی است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

هزینه عوارضی در جاده‌ها

در پرتغال همانطور که گفته شد بزرگراه‌ها و شبکه‌های وسیع جاده‌ایی وجود دارد که وجود عوارضی‌های گران قیمت یکی از معایب این جاده‌ها بوده است.

معایب کشور پرتغال

اقامت پرتغال

کاغذ بازی اداری

در پرتغال روند اداری اخذ پاسپورت و اقدامات اینچنینی ممکن است زمان‌بر باشد و این موضوع به دلیل کاغذ بازی اداری و صف‌های طولانی برای انجام فعالیت‌های اداری است.

پناهندگی پرتغال

پناهندگی یکی از راه‌های پر ریسک مهاجرت است. در خصوص کشور پرتغال باید بگوییم که سالانه افراد زیادی به عنوان پناهنده به این کشور مهاجرت می‌کنند و این کار به دلیل استقبال پرتغال از پناهنده‌ها است اما متاسفانه شرایط مطلوبی برای پناهندگان وجود ندارد و همین موضوع باعث پشیمانی بسیاری از افراد می‌شود.

زبان پرتغالی

زبان مردم پرتغال، پرتغالی است و برای زندگی در این کشور باید مسلط به پرتغالی باشید. برای یادگیری این زبان و ارائه مدارک بایستی کلاس و آزمون‌های مربوط به زبان پرتغالی را بگذرانید.

مشکل افتتاح حساب

با روش ثبت شرکت در پرتغال نمی‌توانید افتتاح حساب داشته باشید این در حالی است که برای کشورهای دیگر مانند امارات با ثبت شرکت امکان افتتاح حساب در کمترین زمان ممکن وجود دارد.

زبان پرتغالی و ضرورت یادگیری آن برای سفر به پرتغال

مسئله‌ایی که برای همه متقاضیان مهاجرت به کشوری دیگر از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است ضروری بودن یادگیری زبان آن کشور خواهد بود. خوشبختانه کشور پرتغال جزو آن دسته از کشورهایی نبوده که الزام جدی برای این کار وجود داشته باشد اما اگر تصمیم به اخذ اقامت پرتغال دارید بایستی زبان پرتغالی را در سطح B1 یاد بگیرید این موضوع می‌تواند شامل گذراندن آزمون زبان پرتغالی باشد.

البته در خصوص تحصیل در مراکز آموزشی پرتغال نیاز به مدرک آیلتس  با نمره 6.5 را دارید یعنی باید زبان انگلیسی را در حد قابل قبولی بلد باشید.

اعتبار پاسپورت پرتغال چقدر است؟!

برای بیشتر کسانی که قصد مهاجرت دارند، اعتبار پاسپورت کشور مورد نظر از اهمیت زیادی برخوردار است. در خصوص پرتغال باید بگوییم که این کشور رتبه سومین پاسپورت معتبر و با ارزش دنیا را دارد. با داشتن پاسپورت این کشور می‌توان به 122 کشور دیگر بدون ویزا سفر کرد.

دارندگان پاسپورت کشور پرتغال می‌توانند به کشورهای مختلفی اعم از امارات متحده، ژاپن، انگلستان و کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا و مانعی وارد شوند.

اقامت پرتغال

سخن پایانی

اخذ اقامت پرتغال یکی از اهدافی است که متقاضیان بسیاری به دنبال آن هستند زیرا مهاجرت به این کشور از طرق مختلف امکان پذیر است و با توجه به کشورهای دیگر شرایط اخذ اقامت پرتغال ساده‌تر بوده است. پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که دارای پاسپورتی معتبر است و با وجود داشتن آن می‌توانید به کشورهای زیادی اعم از ژاپن، انگلستان، امارات و غیره بدون ویزا سفر کنید.

اگر به زندگی در کشورهای ساحلی علاقه دارید، پرتغال می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد البته برای گرفتن اقامت این کشور بهتر است شرایط خود را بسنجید و سپس اقدام نمایید. هوم اند هوم یک موسسه مهاجرتی معتبر است که می‌تواند مشاوره‌هایی تخصصی در خصوص شرایط اقامت در پرتغال را به متقاضیان دهد و در این راستا شما را یاری می‌رساند و راه را برای مهاجرتی شیرین هموار می‌سازد.

سوالات متداول

پاسپورت پرتغال بسیار معتبر است و با آن می‌توان به بیش از 120 کشور دنیا سفر کرد و برای اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا مشکلی به وجود نخواهد آمد.

خیر … ویزای توریستی مخصوص گردشگری بوده و تا سه ماه انقضا دارد اما با وجود ویزای توریستی و خرید ملک در پرتغال به‌راحتی می تواند ویزای طلایی این کشور را دریافت کرد.

با داشتن گلدن ویزا بعد از گذشت ۵ سال می توانید با درخواست برای اقامت دائم کشور پرتغال تابعیت این کشور را کسب نمایید.

با استفاده از ویزای تمکن مالی می‌توانید تا 2 سال در کشور پرتغال اقامت داشته باشید و بعد از دو سال اقدام به تمدید 3 ساله ویزا نمایید. با استفاده از این ویزا می‌توانید اقامت دائم را نیز بعد از 5 سال کسب نمایید.

راه‌های بسیاری برای سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد که می‌توان به خرید ملک به ارزش 350 تا 500 هزار یورو اشاره داشت و یا ایجاد کارآفرینی در کشور پرتغال( با ایجاد 10 شغل) سرمایه گذاری در بازار این کشور و یا بورس و شرکت‌ها از 250 الی 1 میلیون یورو و غیره که همگی منجر به اخذ ویزای سرمایه گذاری یا گلدن ویزا خواهند شد.

این سوال بستگی به نوع مهاجرت متقاضی خواهد داشت اما در مجموع نیاز به مدارک هویتی متقاضی و افراد تحت تکفل، گواهی سلامت و سوء پیشینه، تمکن مالی الزامی خواهد بود.

برای اخذ این ویزا به زمانی در حدود 3 الی 6 ماه وقت نیاز است که البته بستگی به نوع مهاجرت و کامل بودن پرونده خواهد داشت.

خیر … وجود دعوت نامه قطعیت موفقیت اخذ ویزا را نشان نمی‌دهد. می‌توان گفت که این موضوع برای کسب امتیاز نقش مهمی را ایفا می‌کند اما قطعیتی در کار نیست.

باید بگوییم که ویزای توریستی از تمامی ویزاهای مربوط به پرتغال ساده‌تر است و نیاز به زمان و هزینه کمتری دارد.

خیر … این مورد قطعیت ویزا را تایید نمی‌کند زیرا ممکن است پرونده متقاضی به هر دلیلی ریجکت شود پس آماده باشید و شرایط و ضوابط را به خوبی در نظر بگیرید.