اقامت اسلواکی در سریع ترین زمان با کمترین هزینه

راه‌های زیادی از قبیل ثبت شرکت، تحصیل و خرید ملک برای مهاجرت و اقامت در اسلواکی وجود دارد که هر کدام نیازمند یکسری اقدامات هستند. اگر به اخذ ویزای اسلواکی و اقامت در این کشور مایل هستید می‌توانید با ما همراه باشید تا در این مطلب به سریع‌ترین راه‌ها جهت مهاجرت و اقامت در اسلواکی بپردازیم.

اقامت اسلواکی

معرفی کوتاه اسلواکی

معرفی کوتاه اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. این کشور همسایه‌های زیادی دارد که در صورت اخذ اقامت اسلواکی می‌توانید به همگی آنها بدون دغدغه مهاجرت نمایید. جمعیت تقریبی اسلواکی 5 میلیون نفر است و پایتخت این کشور براتیسلاوا بوده که کشوری با درصد بیشتر کوهستانی و البته طبیعتی فوق‌العاده جذاب است.

سالانه افراد زیادی به عنوان مهاجر به این کشور سفر می‌کنند و نسبت به دیگر کشورها قوانین سرسختانه کمتری دارد به طوری که لقب مهربان‌ترین کشور از لحاظ قوانین مهاجرتی را کسب نموده است. اسلواکی راهی به دریا ندارد و در میان چندین کشور از جمله اتریش، اوکراین، مجارستان و غیره قرار گرفته است اما اسلواکی جزو کشورهای دانوبی است زیرا رود دانوب، که یکی از بزرگترین رودها است و از میان چند کشور اروپایی عبور می‌کند، اسلواکی را نیز در فهرست سومین کشوری قرار می‌دهد که این رود از آن عبور می‌کند.

مردمان این کشور به زبان اسلواکی حرف میزنند و در کل زبان رسمی آنها اسلواکی است این زبان شباهت زیادی به زبان‌های جمهوری چک و روسی دارد. اکثریت دین مردم اسلواکی مسیحیت است.

کشور اسلواکی دارای اقتصادی کاملا قوی و پیشرفته است توانسته افراد زیادی از جمله سرمایه گذاران را به خود جذب نماید. انجام هر گونه اقدامی از قبیل ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب و کار جدید در این کشور می‌تواند با پیشرفت‌های چشمگیری همراه باشد زیرا این کشور جزو اتحادیه اروپا است و کار در آن با موفقیت‌ها و فرصت‌های زیادی همراه است.

معرفی کوتاه اسلواکی
نکات مهم برای اقامت در اسلواکیجزئیات
نوع ویزانوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد و این کاملا بسته به هدف شما خواهد داشت. اگر هدفتان از مهاجرت تحصیل باشد ویزای تحصیلی و در مجموع ویزای کاری، توریستی و غیره
مدت زمان اعتبار ویزااعتبار ویزا می‌تواند هم به صورت موقت و هم به صورت دائمی وجود داشته باشد.
محل اقامتبرای اقامت در اسلواکی نیاز به محل اقامت دائمی خواهید داشت. این محل می‌تواند خرید ملک، اجاره و غیره باشد.
زبانزبانی که در این کشور به صورت رسمی وجود دارد زبان اسلواکی است و بهتر است در صورت اخذ اقامت آن را یاد بگیرید.
بهداشتبا بیمه سلامت در کشور اسلواکی می‌توانید از خدمات پزشکی و بهداشتی بصورت رایگان استفاده نمایید.
خدمات بانکیافراد مقیم اسلواکی می‌توانند از خدمات بانکی قابل اطمینانی برخوردار شوند و افتتاح حساب نمایند.

مزیت‌های اقامت اسلواکی

سوالی که در اینجا ممکن است با آن روبرو شده باشید؛ این است که چه مزایایی با مهاجرت به کشور اسلواکی شامل حال درخواست کنندگان خواهد شد. باید بگوییم که اسلواکی کشوری امروزی و مدرن است و به واسطه موقعیت جغرافیایی که دارد مزایای زیادی برای زندگی و اقامت در اسلواکی به وجود آمده که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 • دولت اسلواکی تصمیمات مهمی در خصوص اقتصاد این کشور اتخاذ نموده است که بیشتر به نفع مردم کشور بوده است. وجود مالیات نیز می‌تواند یکی از پالش‌های بزرگ برای مردم و مهاجران باشد که البته با کمک‌های مالی دولت نیز این مشکل تا حدودی برطرف شده است.
 • از دیگر مزیت‌های مهم برای اقامت اسلواکی هزینه زندگی در این کشور است که به حداقل خود رسیده و باعث شده تا نسبت به دیگر کشورها، اسلواکی کمترین میزان هزینه‌های زندگی را داشته باشد.
 • این کشور عضوی از اتحادیه اروپا است و به همین دلیل از کمک‌های مالی اروپا نفع می‌برد از این رو بستر مناسبی برای کارآفرین و ایجاد کسب و کار نو و یا ارتقا دادن به کسب و کارهای حرفه‌ایی است زیرا دست خوش موفقیت‌های زیادی خواهند شد. اسلواکی در صنایع خودروسازی، انواع فلزات، صنعت نساجی، غذایی و رستوران‌داری، سرامیک، برق و غیره رتبه بالایی در اروپا دارد و توانسته موفق عمل نماید.
 • شرایط زندگی آسان‌تر در اسلواکی باعث شده تا مردم زندگی بدون دغدغه‌ایی را داشته باشند به عنوان مثال فاصله میان پایتخت اسلواکی که شهر براتیسلاوا است با شهر وین که پایتخت اتریش است تنها کمتر از یک ساعت بوده و در اغلب نقاط این شهر اتوبوس‌هایی برای حمل و نقل به کار گرفته شده تا روزانه تعداد زیادی را برای کار از اسلواکی به وین ببرد و البته هزینه بلیط نیز بسیار اندک است خصوصا اگر به صورت اینترنتی اقدام به خرید نمایید به همین دلیل ارتباط اسلواکی با کشورهای دیگر بسیار ساده و لذت بخش خواهد بود و باعث رضایت ساکنین اسلواکی شده است.
 • این کشور پناهنده پذیر نیست و مهاجر پذیر است شاید به همین دلیل باشد مردم آن با مهاجران دیگر کشورها بسیار مهربان هستند و پیشرفت مهاجران بسیار زودتر اتفاق میفتد.
 • شرایط کاری که دولت اسلواکی فراهم آورده است بسیار مناسب بوده و باید بگوییم که مردم از حقوق کافی برای داشتن یک زندگی ایده‌آل برخوردار هستند هر چند که قیمت اجناس، خوراک و مواد غذایی در این کشور بسیار پایین است به طوری که گاهی اوقات مسافران از وین به براتیسلاوا برای خرید سفر می‌کنند.
 • مشاغلی که در اسلواکی طرفدار و خواهان زیادی دارد شامل: حوزه کامپیوتر و IT، مهندسی برق و ساختمان، رانندگی، آرایشگری و زیبایی، حسابداری و صنعت مد و لباس است.

شرایط اخذ پاسپورت کشور اسلواکی

نحوه اخذ پاسپورت اسلواکی بستگی به موارد زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. وجود این موارد باعث شده تا نحوه و فرآیند به دست آوردن پاسپورت در زمان‌های متفاوتی و به روش‌های مختلفی صورت گیرد و همه آنها مانند یکدیگر نباشند.

توضیحاتنوع ویزا
این نوع ویزا برای توریست‌ها و گردشگرانی خواهد بود که قصد بازدید کوتاه مدت از اسلواکی را دارند.توریستی
برای کسانی که تمایل دارند در این کشور مشغول به کار شوند یا از طریق کارفرمایی که در اسلواکی اقامت دارد دعوت به کار شوند.کار
این نوع اقمت برای اشخاصی است که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند.تجاری
ویزای تحصیلی برای افرادی در نظر گرفته شده که قصد ادامه تحصیل با پرداخت هزینه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند.تحصیلی

اخذ پاسپورت از طریق کار

کارفرماها در اسلواکی موظف هستند آگهی استخدام خود را 6 ماه برای نیروی داخلی کشور و اتحادیه اروپا قرار دهند در صورت جذب نشدن شخص خاصی می‌توانند نسبت به استخدام فرد خارجی اقدام نمایند. اخذ پاسپورت از طریق کار منجر به اقامت در اسلواکی به صورت موقت تا 5 سال خواهد شد و در صورت پرداخت مالیات بعد از طی کردن این مدت زمان می‌توانید به اخذ اقامت دائم دسترسی داشته باشید.

اخذ پاسپورت از طریق کار
اخذ پاسپورت از تحصیل

اخذ پاسپورت از تحصیل

برای اخذ اقامت در اسلواکی از سن 18 سالگی به بعد می‌توانید اقدام نمایید. این کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌تواند پذیرش داشته باشد. البته برای تحصیل در این کشور شما نیاز به یادگیری زبان اسلواکی دارید مگر در برخی رشته‌های محدود که زبان انگلیسی هم می‌تواند مورد قبول واقع شود. که به نمره آیلتس بیشتر از 5.5 نیاز خواهید داشت.

افرادی که ویزای تحصیلی دریافت می‌کنند می‌توانند 20 ساعت را در طول هفته به کار کردن در این کشور اختصاص دهند تا از هزینه‌های تحصیلی خود برآیند.

اخذ پاسپورت از راه خرید ملک

افراد خارجی زیادی هستند که تمایل دارند با خرید ملک در کشور اسلواکی اقامت این کشور را کسب نمایند. در واقع مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک مقدور نیست و چنین قانونی صرفا برای اسلواکی وجود ندارد اما برای کشورهای همسایه می‌توان این اقدام را انجام داد. به هر حال اگر تمایل به اقامت اسلواکی با خرید ملک را دارید می‌توانید با کارشناسان هوم اند هوم در میان بگذارید تا از طرق دیگری شما را راهنمایی نمایند.

اخذ پاسپورت از راه خرید ملک
اخذ پاسپورت از راه سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت از راه سرمایه گذاری

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری یکی از راه‌های معمول برای اخذ پاسپورت این کشور است که می‌تواند به صورت ثبت شرکت انجام داده شود. ثبت شرکت در اسلواکی به دلیل وجود اقتصاد پیشرفته بسیار حائز اهمیت است و البته باعث پیشرفت‌های کاری زیادی خواهد شد. برای ثبت شرکت نیاز است که طرحی از کسب و کار خود را ارائه دهید و همچنین یکی از از انواع شرکت را اعم از سهامی خاص، شرکت یگانه و غیره را برگزینید.

پروسه ثبت شرکت ممکن است 5 الی 6 ماه طول بکشد و در نهایت بایستی ثابت کنید که شرکت شما می‌تواند سود ده باشد. در سال‌های اولیه نیاز به پرداخت مالیات برای اقامت موقت و بعد از 5 سال می‌توانید اقامت دائم اسلواکی را کسب نمایید. اگر چنین ویژگی‌هایی را در خود نمی‌بینید؛ می‌توانید اقامت اسلواکی بدون سرمایه گذاری و با روش‌های دیگری را در نظر بگیرید.

اقامت و اخذ پاسپورت با تمکن مالی

یکی از روش‌های بدون دردسر مهاجرت به اسلواکی و اخذ پاسپورت استفاده از قانون تمکن مالی است. معمولا روش‌های دیگر اخذ اقامت اسلواکی نیاز به کار کردن و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارند اما روش اقامت اسلواکی از طریق تمکن مالی نیازی به کار کردن ندارد. اما تنها نکته حائز اهمیت در رابطه با این روش داشتن رفاه مالی است.

اقامت و اخذ پاسپورت با تمکن مالی

مدارک لازم جهت اخذ اقامت اسلواکی

همانطور که مستحضر هستید برای اخذ اقامت هر کشوری نیاز به ارائه یکسری مدارک خاص خواهد بود که بایستی از قبل برای تکمیل و ارسال آنها اقدام نمایید.

 • پاسپورت از مهمترین این مدارک است که بایستی مدت زمان اعتبار آن بیشتر از 6 ماه باشد.
 • فرم مربوط به درخواست ویزا که بایستی اقدام به پر کردن آن کنید.
 • داشتن عکس
 • مدارک تحصیل و سوابق مربوط به تحصیل (در صورت نیاز به اقامت تحصیلی)
 • دعوتنامه کارفرما (در صورت نیاز به اقامت کاری)
 • مدارک مالی که نشان دهد شما از عهده اقامت در اسلواکی برمی‌آیید. این مدارک شامل حساب‌های بانکی، میزان گردش حساب و غیره است.
 • کارت معافیت و یا اتمام خدمت
 • ترجمه رسمی و اصل قباله ازدواج
مدارک لازم جهت اخذ اقامت در اسلواکی

شرایط اقامت در اسلواکی

در واقع اخذ اقامت اسلواکی به افرادی غیر اروپایی تعلق می‌گیرد که برای یکی از موارد کار، ثبت شرکت، تحصیلات، ازدواج و مسافرت کوتاه مدت باشد. اقامت موقت اسلواکی با اخذ اقامت دائم کاملا جدا و متفاوت است. در صورتی که به این کشور هر ساله تا 5 سال مداوم مالیات پرداخت شود می‌شود اقامت دائم را کسب کرده و اجازه کار، زندگی و غیره را به صورت دائمی در اسلواکی و حتی کشورهای حوزه شینگن نیز داشته باشید. با داشتن اقامت دائم می‌توانید تابعیت اسلواکی را به دست آورید و گذرنامه این کشور را داشته باشید. گذرنامه اسلواکی از اعتبار زیادی برخوردار بوده و مورد تایید بیش از 28 کشور اروپایی است.

شرایط مهاجرت به اسلواکی نسبت به کشورهای دیگر بسیار ساده است و شاید به همین دلیل باشد که لقب مهربان‌ترین کشور برای مهاجران را به خود اختصاص داده است. برخلاف دیگر کشورها تاکیدی بر سوابق کاری و تحصیلی، داشتن مدرک زبان و غیره نیست؛ تنها شرط ضروری برای اخذ اقامت اسلواکی داشتن حداقل سن 18 سال و نداشتن سوء پیشینه بوده است. البته برای ثبت شرکت در این کشور نیاز به یک طرح کسب و کاری دارید که توجیه اقتصادی داشته باشد.

هزینه‌های اقامت در اسلواکی

یکی از بزرگترین دغدغه‌های مهاجران هزینه‌هایی است که باید متقبل شوند. هزینه اقامت اسلواکی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و همین امر باعث شده تا مردم رغبت بیشتری به مهاجرت اروپا از طریق اسلواکی داشته باشند.

برای زندگی کردن در این کشور نیز به دلیل اقتصاد پویایی که دارد میزان هزینه‌ها بالا نبوده و افراد با حداقل دستمزد می‌توانند زندگی نسبتا خوبی داشته باشند. برای هزینه‌های تحصیل نیز باید بگوییم که تحصیل به زبان رسمی این کشور یعنی اسلواکی رایگان است و این امر برای افرادی که به این زبان آشنایی دارند راحت خواهد بود اما تحصیل به زبان انگلیسی می‌تواند هزینه‌ایی تا 8 هزار یورو را برای شما داشته باشد البته بستگی به موارد زیادی از جمله نوع رشته و غیره خواهد داشت.

اقامت اسلواکی

سخن پایانی

اسلواکی یکی از کشورهای مهاجر پذیری است که شرایط سختی برای اخذ اقامت آن وجود ندارد. از جمله مزیت‌های مهم اقامت اسلواکی می‌توان به مواردی همچون محدود نبودن برای سفر، کار و زندگی به اسلواکی و دیگر کشورهای حوزه شینگن، هزینه مناسب، فراهم آوردن شرایط مطلوب برای کسب و کار و تجارت، امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها و غیره خواهد بود. هوم اند هوم برای دریافت خدمات مشاوره و راهنمایی بیشتر در خدمت شما بوده تا بتوانید بهترین و سریع‌ترین زمان راهیابی به این کشور را داشته باشید.

سوالات متداول

پاسخ این سوال خیر است! با اخذ اقامت موقت اسلواکی هیچ محدودیتی برای کار، سفر، زندگی برای کشورهای حوزه شنگن وجود نخواهد داشت.

بله این امکان وجود دارد. برای رشته‌های لیسانس امکان کار 20 ساعت در هفته و برای فوق لیسانس 30 ساعت در نظر گرفته شده است.

این پروسه بسته به موارد زیادی ممکن است بین 6 ماه تا یکسال زمان نیاز داشته باشد.

-بله با گرفتن اخذ اقامت متقاضی اعضای خانواده نیز می‌توانند اقامت داشته باشند. (همسر، فرزند و …)

خیر! در حال حاضر نمی‌توان از طریق خرید ملک برای اسلواکی اقدام نمود. امکان کسب اقامت تنها از طریق ثبت شرکت، تحصیل، کار و تمکن مالی وجود دارد.

در کل کشور اسلواکی برای اخذ اقامت جزو کشورهای سختگیری نبوده اما در حال حاضر کم ریسک‌ترین روش می‌تواند ثبت شرکت باشد که احتمال پذیرش آن بالا است.

خیر اجبار و نیازی به داشتن مدرک و یا یادگیری این زبان نیست اما یادگیری آن به نفعتان خواهد بود.