اخذ ویزای طلایی امارات (گلدن ویزای امارات)

گلدن ویزای امارات معتبرترین ویزای این کشور است که در سال ۲۰۱۹ به مردم معرفی شد. این ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده که تصمیم به اقامت بلند مدت کشور امارات دارند و مورد استقبال زیادی نیز واقع شد.

در واقع با این ویزا مجوز کار و تحصیل برای خود و حتی خانواده از جمله بستگان درجه یک (پدر، مادر، فرزند، همسر) را خواهید داشت. همانطور که واقف هستید در حال حاضر کشور امارات یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است و افراد زیادی به بهانه کار، سرمایه گذاری، تجارت و غیره تصمیم به اقامت این کشور دارند، ویزای طلایی امارات در همین راستا به صورت 5 الی 10 ساله برای افراد با شرایط لازم اخذ می‌شود. در ادامه به ویزای طلایی امارات چیست بیشتر می‌پردازیم.

در مورد ویزای طلایی امارات بیشتر بدانید!

هدف از ویزای طلایی امارات جذب سرمایه گذار و افراد مستعد و حرفه‌ایی است. این ویزا به مدت زمان 5 یا 10 سال می باشد و به صورت خودکار تمدید خواهد شد. در بخش‌های بعد به شرایط گلدن ویزای امارات بیشتر می‌پردازیم.

مزیت‌های اقامت در کشور امارات (اقامت از طریق گلدن ویزای امارات)

با توجه به اینکه امارات کشوری کاملا شناخته شده برای عموم مردم جهان است، داشتن اقامت آن دارای مزایایی به شرح زیر خواهد بود.

ویزای طلایی امارات

افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای 10 ساله امارات چه کسانی هستند؟!

سوالی که با توجه به مزایای گلدن ویزا پیش می‌آید این است که ثبت نام ویزای طلایی امارات برای چه کسانی ممکن است؟! باید بگوییم که دو دسته از افراد می‌توانند در اولویت برای ویزای طلایی دبی باشند:

1- افراد سرمایه گذار

اعطای ویزای گلدن امارات باعث ورود موج بزرگی از سرمایه‌داران به این کشور شد تا از طرق مختلف در امارات سرمایه گذاری نمایند اما موضوع اصلی قرار دادن شرایط ویزای طلایی دبی برای متقاضیان بوده است.
منظور از افراد سرمایه گذار کسانی هستند که بتوانند مبلغی در حدود 2 میلیون درهم را با خود به این کشور وارد کنند که بایستی به صورت سپرده یا انجام فعالیت‌های تجاری و خرید سهام در امارات صرف شود. این مبلغ نباید از طریق وام باشد زیرا از سوی دولت امارات احراز می‌شود همچنین سرمایه متقاضی تا مدت زمان 3 سال در این کشور حفظ می‌شود و تا پایان این مدت متقاضی حق برداشت آن را ندارد.

شرایط ویزای 10 ساله سرمایه گذاری
ایجاد سرمایه

ایجاد سرمایه در صندوق سرمایه گذاری این کشور به مبلغ 2 میلیون درهم و یا ثبت شرکت با همین مقدار هزینه

تجارتتجارت و یا همکاری با شرکت‌های اماراتی به مبلغ 2 میلیون درهم
خرید سهام

خرید سهام به ارزش 2 میلیون درهم

2- افراد با استعداد خاص

افرادی که در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و غیره دارای استعداد ویژه‌ایی هستند می‌توانند اقدام به اخذ ویزای طلایی امارات نمایند. اگر به صورت جزئی‌تری به این افراد بپردازیم می‌توان به لیست زیر اشاره داشت که از حقوق دریافت ویزای طلایی امارات بهره‌مند می‌شوند.

موضوعات مرتبط با مهندسی و علوم عبارتند از:

تمامی افراد متخصص باید صلاحیت خود را از طریق دفتر تخصص امارات تایید نمایند که ممکن است یکسری قوانین از جمله موارد زیر را برای چنین افرادی در نظر بگیرد.

گلدن ویزای امارات

افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای 5 ساله امارات چه کسانی هستند؟!

با توجه به مطلب قبل اگر شرایط اخذ ویزای طلایی امارات متحده عربی به صورت 10 ساله را ندارید می‌توانید نوع 5 ساله آن را امتحان نمایید که مسلما” شرایط ساده‌تری دارد.

1- اخذ گلدن ویزا از طریق سرمایه گذاری در املاک

بسیاری به غلط می‌پندارند که اخذ ویزای طلایی امارات برای ایرانیان با خرید ملک میسر است اما باید بگوییم که این کار قوانین خاص خود را دارد. در واقع مبلغ تعیین شده برای خرید ملک حداقل 2 میلیون درهم نیاز است و این مبلغ نباید به صورت وام باشد ولی می تواند به صورت پیش خرید ملک (off plan) باشد

2- کارآفرینان

راه کار دوم برای افرادی که سرمایه چندانی ندارند اما علاقمند به اخذ این ویزا هستند، داشتن یک ایده خاص برای شروع پروژه و بیزینس موفقی است که نیازمند 500 هزار درهم خواهد بود.

3- دانشجوهای نمونه

شاید تا به اینجا کشور امارات را تنها با سیاست‌های اقتصادی شناخته باشید اما باید بگوییم که دانشجویان برتر نیز شانس پذیرفته شدن در این کشور را خواهند داشت به شرطی که:.

معایب و نکات منفی ویزای طلایی امارات

برای گرفتن اقامت در امارات نیاز به هزینه زیادی خواهد بود و این میزان هزینه با توجه به اخذ اقامت در کشورهای اروپایی ممکن است رقم بالایی باشد.

برای گرفتن اقامت در امارات نیاز به هزینه زیادی خواهد بود و این میزان هزینه با توجه به اخذ اقامت در کشورهای اروپایی ممکن است رقم بالایی باشد.

اگر به دنبال اخذ پاسپورت اماراتی هستید باید بگوییم که متاسفانه با اقامت طلایی امارات امکان اخذ پاسپورت این کشور وجود ندارد و با توجه به مدت زمان 5 یا 10 ساله اقامت، نیاز به تمدید آن وجود دارد.

اخذ ویزای طلایی امارات (گلدن ویزای امارات)

ویزای طلایی 10 ساله یا 5 ساله امارات + تفاوت ها

با توجه به مطالب بالا؛ انواع گلدن ویزا که به صورت 5 و 10 ساله است بررسی شد و نکته مهم این بوده که اگر شانس پذیرفته شدن ویزای 10 ساله امارات را ندارید می‌توانید از طریق ویزای 5 ساله اقدام نمایید. ویزای 10 ساله برای سرمایه گذاری و فعالیت‌هایی از این قبیل مناسب بوده و این در حالی است که برای ویزای 5 ساله می‌توان از طریق خرید ملک، کارآفرینی و دانشجویان برتر اقدام کرد.

البته هزینه‌های مربوط به این دو نوع ویزا برای هر کدام از اقدامات خاص از جمله کارآفرینی، خرید ملک، سرمایه گذاری و غیره ممکن است متفاوت باشد پس لازم است قبل از هر گونه اقدام خاصی با مشاوران با تجربه هوم اند هوم در ارتباط باشید تا با اطلاعات دقیق‌تری اقدام نمایید.

نکات مهم ویزای طلایی امارات

حداقل میزان دارایی‌های مورد نیاز

برای کسب این ویزا متقاضی باید دارای دارایی‌های نسبتا بالایی باشد که توسط دولت امارات تعیین شده است.

اعتبار ویزا

گلدن ویزا برای مدت زمان خاصی صادر می‌شود و بعد از پایان آن باید تجدید شود.

هزینه ویزا

این ویزا نیازمند پرداخت هزینه است و باید توسط متقاضی پرداخت شود.

سخن پایانی

سخن پایانی

یکی از محبوب‌ترین ویزاها مربوط به گلدن ویزای امارات است زیرا با توجه به پیشرفته بودن این کشور افراد زیادی از سراسر دنیا تمایل به اقامت بلند مدت در آن را دارند. نحوه درخواست ویزای طلایی امارات با توجه به نوع 5 و یا 10 ساله آن بوده و هر کدام شرایط خاصی را برای متقاضیان فراهم نموده است. این ویزا مزایای زیادی به همراه دارد که می‌تواند برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و حتی افراد نخبه و برتر مفید باشد.

سوالات متداول

معمولا افراد سرمایه گذار شانس بیشتری خواهند داشت البته در خصوص افراد با توانایی‌های خاص در زمینه‌های فرهنگی، هنری، علمی و غیره نیز می‌توان گفت که این ویزا کاربردی است.

ویزای طلایی یا گلدن ویزا در امارات به دو شکل 5 و 10 ساله است که شامل افراد کارآفرین، افراد با استعدادهای درخشان، سرمایه گذاران و از این قبیل خواهد شد و با داشتن آن می‌توانند به همراه خانواده به تحصیل و کار در این کشور بپردازند.

خیر یکی از مزایای درخواست برای این ویزا نیازمند نبودن به هیچگونه مدرک زبان خارجه است.

خیر هیچگونه محدودیت سنی برای این ویزا وجود ندارد.

خیر این ویزا نه تنها برای سرمایه گذاران بلکه برای افراد برتر، خلاق و هنرمند نیز در نظر گرفته شده است و آنها این فرصت را دارند تا برای اقامت طولانی مدت امارات اقدام نمایند.