اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا با شرایط کاملا ویژه در 2023

ویزای سرمایه گذاری کانادا یکی از روش‌های ورود به کشور کانادا است. اگر صاحب کسب و کار و تجارتی خاص و یا کارآفرین هستید می‌توانید از این روش برای مهاجرت خود و خانوادتان استفاده کنید. ویزای سرمایه گذاری که به آن invest viza نیز می‌گویند مانند دیگر روش‌های مهاجرتی دارای مزایا و معایب خاص خود است که در این مطلب به همگی آنها می‌پردازیم.

کانادا با استفاده از برنامه‌های مهاجرت تجاری و سرمایه‌ گذاری و کارآفرینی، به دنبال جذب کسانی است که توانایی قابل توجهی در ارتقاء اقتصاد، توسعه اقتصادی و بهبود بازار این کشور دارند. این برنامه‌ها با هدف جلب سرمایه ‌گذاران، کارآفرینان و افراد خوداشتغال در خارج از کانادا ارائه می‌شوند، افرادی که دارای سرمایه کافی برای فعالیت اقتصادی، دانش بسیار در زمینه کسب و کار و مهارت‌های کارآفرینی هستند.

از جمله بهترین مناطق برای سرمایه گذاری؛ کانادا بوده است زیرا این کشور کاملا مناسب شروع کسب و کارهای جدید است و از طرفی دیگر ارتباط جهانی با سایر کشورها دارد. در ادامه با اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا بیشتر آشنا خواهید شد.

کانادا - سرمایه گذاری

انواع روش‌های اخذویزای سرمایه گذاری کانادا

روش‌های متداولی برای گرفتن ویزا وجود دارد که هر کدام از آنها با توجه به رویکردهای کانادا برای جذب افراد سرمایه دار و کسانی که تجربه کافی در زمینه کاری دارند؛ بوده است. این کار باعث رشد و توسعه اقتصادی بیشتر کشور می‌شود. از جمله انواع روش‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا شامل:

 • سرمایه گذاری از طریق بیزینس یا ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی برای افرادی که کارآفرین هستند.
 • سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی برای افرادی که صاحب کسب و کار شخصی هستند.
 • سرمایه گذاری با برنامه‌های استانی برای افرادی که تصمیم به شرکت در برنامه مهاجرت استانی دارند.

حال که با انواع روش‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری آشنا شدیم باید بگوییم که هر کدام از این روش‌ها شرایط مربوط به خود را دارند که برای اطلاعات بیشتر در ادامه به توضیحاتی مختصر درباره این روش‌ها پرداخته‌ایم.

سرمایه گذاری از طریق بیزینس یا ثبت شرکت

اگر دارای تمکن مالی به اندازه کافی هستید؛ سرمايه گذاري در كانادا از طریق بیزینس می‌تواند مناسب باشد زیرا خانواده را هم می‌توانید با خود به همراه داشته باشید. این روش دارای مراحل زیر است.

 • خرید بیزینس
 • اخذ مجوز کار
 • اخذ ارزیابی بازار کار
 • اخذ اقامت دائم با برنامه اکسپرس اینتری
ویزای سرمایه گذاری کانادا

سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی

اگر در یک رشته هنری و یا ورزشی به صورت جدی فعالیت دارید این فرصت را خواهید داشت که از طریق سرمایه گذاری خوداشتغالی اقدام به مهاجرت نمایید. شرایطی همچون سن بالای 18 سال، تمکن مالی، دو سال فعالیت در رشته مورد نظر، مدرک زبان و غیره را نیاز خواهید داشت.

سرمایه گذاری با برنامه‌های استانی یا کارآفرینی

این نوع مهاجرت از طریق استانی یا کارآفرینی دارای راه‌های مختلفی است که شامل استان‌های متفاوت نیز می‌شود. بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد، سرمایه گذاری در انتاریو و غیره که استان کبک مهم‌ترین آنها بوده است.

سرمایه گذاری از طریق خرید انواع سهام

خرید سهام می‌تواند یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری در کانادا باشد. این روش به سه دسته سرمایه گذاری در بورس، بانک، اوراق دولتی تقسیم می‌شود. سرمایه گذار قادر است به راحتی با استفاده از هر کدام از این روش‌ها اقدام به سرمایه گذاری در کانادا نماید اما نکته حائز اهمیت اینجا است که این روش خود به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نمی‌شود.

سرمایه گذاری از طریق خرید انواع سهام

شرایط سرمایه گذاری در کشور کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا موقعیت خوبی برای افراد سرمایه گذاری است که می‌خواهند در بهترین کشور جهان کسب و کار و یا تجارت خاصی را راه‌اندازی کنند. کانادا کشوری است که امنیت بالا و کیفیت زندگی را دارد در نتیجه گزینه بسیار خوبی برای متقاضیان خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در هر کدام از استان‌های کانادا تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد که در ادامه قصد داریم در خصوص این شرایط بیشتر صحبت نماییم.

وجود دارایی

میزان دارایی موجود در حساب بایستی به قدری باشد که برای ویزای سرمایه گذاری واجد شرایط باشید البته نیاز به اثبات این موضوع که این دارایی را از راه قانونی کسب کرده‌اید نیز وجود دارد.

سوابق مدیریتی

یکی دیگر از شروط موجود ویزای سرمایه گذاری کانادا این است که متقاضی دارای پست مدیریتی در یک شرکت معتبر بوده باشد. سوابق مربوط به مدیریت متقاضی می‌تواند در هر کدام از موارد زیر باشد و نکته قابل توجه اینکه فرد بایستی مدت زمان 2 الی 5 سال را در این سمت‌ها گذرانده باشد.

 • پزشکی، داروسازی، سهامدار بیمارستان، پزشک دارای پروانه مطب و مواردی از این قبیل
 • کسبه و تجاری که پروانه کسب دارند
 • وکلا
 • مدیر یا سهامدار شرکت معتبر دولتی یا خصوصی
 • مهندسان و معماران دارای پروانه
شرایط کلی سرمایه گذاری در کاناداتوضیحات
سابقه کاریسابقه کاری برای برنامه‌های استانی لازم است.
تمکن مالیتمکن مالی برای روش‌های سرمایه گذاری مختلف می‌تواند متغییر باشد.
طرح کسب و کار (بیزنس پلن)

داشتن و ارائه یک طرح کسب و کاری قوی از الزامات روش سرمایه گذاری است. اما برای استان کبک نیازی به این مورد نیست.

زبانمعمولا مدرک آیلتس با نمره 4 یا 5 به بالا لازم است.
شرایط سنی لازمنیاز به مدرک دیپلم، فوق دیپلم و یا بالاتر
مدرک تحصیلیدر صورت متاهل بودن ارائه گواهی ازدواج ضروری است.
سن18 سال به بالا
سوء پیشینهنداشتن سوء پیشینه برای تمامی روش‌های مهاجرت به کانادا ثابت است.
گواهی سلامت پزشکیگواهی سلامت پزشکی از نظر جسمی و روحی

حداقل سرمایه ویزای سرمایه گذاری کانادا

بدون شک کنجکاوی‌های زیادی در خصوص مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد. در پاسخ باید بگوییم که حداقل سرمایه برای ویزای سرمایه گذاری کانادا اعدادی مابین 100 الی 800 هزار دلار کانادا است. که با توجه به نوع سرمایه و استان مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. اما با توجه به تجربه کاری باید بگوییم که حداقل سرمایه مورد نیاز برای متقاضیان ایرانی می‌تواند 150 هزار دلار باشد. در ادامه جدولی برای اطلاعات بیشتر در خصوص مقدار سرمایه آورده شده است که البته هزینه‌ها ممکن است در سال‌های آتی تغییر پیدا کنند.

(استان‌ها)کبکبریتیش کلمبیا

ساسکا چوان

منیتوبا

نیوبرانزویک

انتاریونوا اسکوشیاآلبرتا
سرمایه برای ویزای سرمایه گذاری کانادا200 هزار دلار100 هزار دلار150 هزار دلار150 هزار دلار150 هزار دلار200 هزار دلار150 هزار دلار200 هزار دلار

بررسی مزایا و معایب ویزای سرمایه گذاری کانادا

بسیاری از افرادیکه دارای سرمایه زیادی هستند، تمایل دارند تا در کشور کانادا سرمایه گذاری کنند و این کار مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به برخی از آنها می‌پردازیم.

دسترسی به بازارهای جهانی

همانطور که در جریان هستید کشور کانادا، از جمله کشورهایی است که تعامل خوبی با دیگر کشورهای جهان دارد و تخمین زده شده که دستیابی به بازار بیش از 50 کشور جهان را دارد. میزان پرداخت مالیات در این کشور بسیار کمتر از کشورهای اروپایی و اسکاندیناوی است.

شرایط ثابت

سرمایه گذاری در کانادا فضایی کاملا ثابت دارد و به برخلاف دیگر کشورها که ممکن است دچار نوساناتی شوند، کانادا کاملا ثابت و پایدار است. ناپایداری در سیستم پرداخت مالیات، قوانین تجارتی و غیره باعث آسیب‌های زیادی به سرمایه گذار می‌شود که خوشبختانه کانادا به این صورت نیست.

زیرساخت‌های قوی برای حمل و نقل

چیزی که در کشور کانادا شاهد آن هستیم، قانون‌مندی این کشور نسبت به تمامی قوانین و شرایطی است که وضع نموده و تمامی مردم پیرو آن هستند. به همین دلیل شرایط بسیار خوب و مناسبی برای رشد تمامی سرمایه‌ گذاران و کارآفرینان به وجود می‌آید که تمایل بیشتری به کار و یا سرمایه گذاری در این کشور دارند.

مزایای ویزای سرمایه گذاری

مزایای ویزای
سرمایه گذاری

مزایای ویزای سرمایه گذاری

قانون مداری

چیزی که در کشور کانادا شاهد آن هستیم، قانون‌مندی این کشور نسبت به تمامی قوانین و شرایطی است که وضع نموده و تمامی مردم پیرو آن هستند. به همین دلیل شرایط بسیار خوب و مناسبی برای رشد تمامی سرمایه‌ گذاران و کارآفرینان به وجود می‌آید که تمایل بیشتری به کار و یا سرمایه گذاری در این کشور دارند.

اقتصاد قوی

کانادا کشوری با اقتصاد قدرتمند است. این کشور ارتباطاتی قوی همراه با شرکای تجاری بین المللی دارد که باعث شده در صنعت‌ و حوزه‌های مختلف همچنان رو به رشد باشد.

تنوع فرهنگی

چیزی که ممکن است در کانادا با آن مواجه شوید وجود تنوع فرهنگی مردم است. کانادا چندین سال است که سیاست ورود مهاجران را در پیش گرفته و برای توسعه اقتصاد خود از نیروی کار ماهر، افراد مستعد و غیره استفاده می‌کند از این رو این کشور با اقلیت‌ و مردمان مختلفی مواجه است که باعث تنوع فرهنگی جامعه شده است.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

با وجود مزایای زیادی که ویزای سرمایه گذاری در کانادا به همراه دارد باید بگوییم که در مقابل این نقاط مثبت معایبی نیز وجود دارد که با در نظر گرفتن آنها بایستی تصمیم گیری نهایی برای مهاجرت را اتخاذ نمایید. در ادامه به چند مورد از معایب سرمایه گذاری در کانادا می‌پردازیم.

تفاوت‌ تجاری

متاسفانه کشور کانادا به لحاظ تجاری تفاوت‌های زیادی با ایران دارد. کانادا بازار جهانی را در اختیار داشته و فضا به صورت بسیار رقابتی است به همین دلیل ممکن است فعالیت در چنین فضایی دشواری‌های مخصوص به خود را داشته باشد.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

وجود محدودیت

اگر شرکتی خارجی تلاش در به دست آوردن بخشی از سهام تجاری در کانادا را داشته باشد معمولا با محدودیت‌هایی مواجه است که ممکن است مانع پیشرفت شود. وجود چنین محدودیت‌هایی یکی از معایب اصلی سرمایه گذاری خواهد بود.

قوانین متفاوت در استان‌های مختلف کانادا

در استان‌های مختلف کانادا قوانین تجارتی و سرمایه گذاری متفاوت هستند و با یکدیگر هم خوانی ندارند از این رو  امکان دارد این موضوع برای بعضی از افراد سرمایه گذار مشکلاتی را ایجاد نماید.

معایب ویزای
سرمایه گذاری

پروسه طولانی

بعضی از بیزینس‌ها ممکن است نیازمند مجوز باشند به همین دلیل پروسه اخذ این چنین مجوزهایی اغلب طولانی است و نیازمند زمان بیشتری خواهد بود. به عنوان مثال بعضی از پروژه‌های سرمایه گذاری و ساخت و ساز نیاز به گرفتن مجوز دارد که شاید تا 9 ماه طول بکشد.

فاصله

مقدار فاصله جغرافیایی بین ایران و کانادا بسیار زیاد است و این فاصله ممکن است برای افرادی که در کشور مبدا یعنی ایران وابستگی‌هایی دارند مشکل ساز باشد.

آب و هوا

کشور کانادا یکی از کشورهایی با آب و هوای سرد است و زمستانی بسیار طولانی دارد. افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه بایستی روحیات خود را سازگار نمایند.

هزینه‌ها

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا با توجه به دیگر روش‌های مهاجرتی مقداری بیتشر است و ممکن است برخی افراد قادر به پرداخت این مقدار از هزینه نباشند.

بررسی دلایل ریجکت شدن برای ویزای سرمایه گذاری کانادا

دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد و این موضوع اهمیت زیادی دارد که متقاضی این دلایل را کاملا بررسی نماید و بعد اقدام به درخواست مجدد کند. در ادامه می‌خواهیم به چند دلیل برای ریجکت شدن ویزا بپردازیم.

تمکن مالی

نداشتن تمکن مالی و یا سرمایه کافی یکی از مهم‌ترین دلایلی است که باعث ریجکت شدن ویزای متقاضی می‌شود. مسئله‌ واضح این است که با انتخاب روش مهاجرت سرمايه گذاري كانادا نباید بدون تمکن مالی اقدام کرد.

تمکن مالی

جعل اسناد

این مسئله بسیار مهم است. هرگز سعی در ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرت کانادا را نداشته باشید زیرا ممکن است شانس دوباره شرکت کردن نیز از شما گرفته شود. این موضوع برای کشور کانادا اهمیت بسیار ویژه‌ایی دارد.

کامل نبودن مدارک

تمامی فرم‌ها، درخواست‌ها و مدارک و اسناد بایستی در پرونده متقاضی وجود داشته باشد لذا شروط و مدارک مورد نیاز را با دقت بررسی کنید و سپس آنها را ارائه دهید تا مشکلی در خصوص رد شدن پرونده رخ ندهد. مدت زمان گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا با کامل نبودن مدارک می‌تواند با تاخیر بیشتری انجام شود.

کامل نبودن مدارک

نبود پیش نیازها

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری کانادا در نظر گرفته شده است که با توجه به هر کدام از آنها متقاضی باید شرایط مربوط به آن را داشته باشد در نتیجه ابتدا شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا را سنجیده و بعد قدم در مرحله بعدی بگذارید.

5صنعت مهم کانادا برای سرمایه گذاری

اقامت كانادا از طريق سرمايه گذاري در صنعت‌های مختلفی میسر است. جالب است بدانید که کانادا صنایع بسیار زیادی دارد که می‌توان سرمایه گذاری و ایده‌های جدید را بر روی آنها پیاده سازی نمود. از جمله این صنعت‌ها ما به 5 مورد از آنها اشاره می‌کنیم که طبق جدول زیر خواهند بود.

صنایع مهم کانادا برای سرمایه گذاریتوضیحات
ساخت و ساز

وجود پروژه‌های توسعه‌ایی نیاز به ساخت و ساز را در کانادا افزایش داده است.

املاک

در سال 2022 املاک بیش از 5 میلیارد دلار سود دهی داشت.

کشاورزی

صنعت کشاورزی برای افراد با سرمایه بالا می‌تواند بسیار مناسب باشد.

غذا و خوراک

را‌ه‌اندازی رستوران و امثال آن می‌تواند بسیار سودآور باشد.

ترانزیت و باربری کالا

این صنعت نیز بیش از 3 میلیارد دلار سوددهی داشته است.

در واقع بخش مربوط به کشاورزی و صنایع غذایی یکی از بهترین صنعت‌ها برای سرمایه گذاری هستند البته توجه داشته باشید اشاره به این موضوع به معنی در نظر نگرفتن مابقی حوزه‌ها نیست. کانادا به دلیل اقتصاد پویا و موقعیتی که دارد می‌تواند در تمامی حوزه‌ها موفقیت را به ارمغان بیاورد.

اخذ اقامت دائمی کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری

گرفتن اقامت دائم با توجه به نوع سرمایه گذاری متقاضی می‌تواند متفاوت باشد. دو روش فدرالی و همچنین استانی وجود دارد که با توجه به آن باید برای اقامت دائم اقدام نمود.

اقامت دائم از طریق روش فدرال

اقامت دائم از طریق روش فدرال

این روش خود به زیر مجموعه‌هایی دیگر تقسیم می‌شود که باید بگوییم برای استارتاپ، خود اشتغالی و امثال آن به صورت مستقیم PR کانادا را دریافت خواهید کرد اما در برخی دیگر مانند خرید بیزینس یا برنامه‌هایی که از طریق ICT انجام می‌شود، ابتدا باید ویزای موقت کار را دریافت نمایید و سپس بعد از یکسال از طریق اکسپرس اینتری ویزای دائم را اخذ نمایید.

اقامت دائم از طریق روش استانی

این روش نیز خود به دو زیر مجموعه ویزای موقت و دائم تبدیل می‌شود. در برنامه کارآفرینی مربوط به استان‌ها، بعد از اخذ ورک پرمیت و ورود به کانادا بایستی کسب و کا را استارت بزنید و بعد از آن اقدام به دریافت اقامت دائم ویزای سرمایه گذاری کانادا نمایید.

اقامت دائم از طریق روش استانی

سفر اکتشافی و ضرورت انجام آن

مسئله مهم برای افراد سرمایه گذار این است که آیا در منطقه مورد نظر می‌توانند فعالیت‌های مثبتی در حوزه کسب و کاری خود را انجام دهند یا خیر! خوشبختانه کانادا تمامی زوایا را در نظر گرفته است و در برخی از استان‌ها شاهد قانون سفر به صورت آزمایشی و موقت خواهید بود.

برخی از استان‌ها از جمله منیتوبا و همچنین بریتیش کلمبیا این فرصت را در اختیار افراد سرمایه گذار قرار داده تا قبل از سرمایه گذاری خود بتوانند سفری بازدیدی به استان مورد نظر داشته باشند. در این سفر ماجراجویانه متقاضیان بایستی در دوره‌های خاصی در زمینه کسب و کاری شرکت کنند و از نزدیک تمام زوایا را بسنجند. ویزایی که برای این سفر به متقاضی داده می‌شود ویزای اکتشافی یا Business vistor نام دارد.

جالب است بدانید که رفتن به چنین سفرهای اکتشافی می‌تواند یک امتیاز برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا و امتیازی ارزشمند برای متقاضی باشد. گرفتن ویزای اکتشافی کانادا از طرف دولت فدرال اداره مهاجرت این کشور بوده و برای متقاضی ارسال می‌شود. فرد بایستی مدارک لازم را به همراه دعوتنامه بیزینس ویزیتور، بصورت آنلاین به سازمان مهاجرتی ارسال نماید و بعد از انجام فرآیند بیومتریک ویزای فرد صادر می‌شود.

شرایط مهاجرت برای اعضای خانواده متقاضی ویزای سرمایه گذاری

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که برای متقاضیان این نوع ویزا مطرح می‌شود این است که آیا می‌توانم اعضای خانواده را هم با خود به همراه داشته باشم؟! و این موضوع نگرانی‌هایی را برای فرد ایجاد می‌کند. در واقع باید بگوییم که امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده درجه یک در صورتی که شرایط مهاجرت را داشته باشند وجود دارد.

همسر متقاضی می‌تواند با دریافت مجوز کار آزاد؛ اقامت کانادا را دریافت نماید و البته فرزندان با توجه به سنی که دارند می‌توانند از طرق مختلف مجوز تحصیل و یا کار و غیره را دریافت کرده و اقامت کانادا را بگیرند. در مجموع متقاضی این اطمینان را خواهد داشت که اعضای خانواده وی نیز شامل اقامت دائم خواهند شد و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

مهاجرت از طریق روش سرمایه گذاری تا چه حد مناسب است؟!

کانادا یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت به دلیل سیاست‌های مهاجرتی بسیار باز و متنوع است. یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا، ویزای سرمایه گذاری کانادا است. در این روش، افراد می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری در کسب و کارها یا پروژه‌های مخصوص، مانند پروژه‌های مسکن، نیروگاه‌های تجدیدپذیر، کشاورزی و غیره اقامت دائم در کانادا بگیرند.

در صورتی که می‌خواهید از این روش برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید، باید مطالبات و الزامات خاصی را برآورده کنید. همچنین، لازم است با مشاوران مهاجرتی یا وکیل متخصص در این زمینه مشاوره نمایید تا اطمینان حاصل شود که شما دارای تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز هستید و پروسه‌ها به درستی دنبال می‌شود.

تیم تخصصی HOMEANDHOME اینجا است تا مشاوره اصولی و قانونی در این زمینه ارائه دهد و شما را در یافتن بهترین مسیر یاری نماید. می‌توانید به کمک کارشناسان ما مشاوره حاصل فرمایید تا تصمیم مناسبی در مورد مهاجرت خود به کانادا بگیرید.

اقامت کانادا

سخن پایانی

یکی از انواع روش‌های مهاجرتی، اخذ اقامت سرمايه گذاري كانادا است که معمولا افراد سرمایه گذار یا کارآفرین طرفدار آن هستند. از جمله شرايط سرمايه گذاري در كانادا می‌توان به تمکن مالی که مهم‌ترین آن است، مدرک زبان، سرمایه کافی، بیزینس پلن و غیره اشاره داشت.

ویزای سرمایه گذاری کانادا مانند دیگر روش‌های مهاجرتی دارای معایب مختص به خود است که در مطلب بالا به آنها پرداخته شد اما در مجموع باید گفت که این کشور زیرساخت‌های مناسبی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دارد و در صنعت‌های بسیاری می‌توان سرمایه گذاری انجام داد. نقطه شروع برای کسب این نوع اقامت مشاوره و همراهی با موسسه تخصصی هوم اند هوم است که ابتدا تمام زوایا را می‌سنجند و با توجه به نیاز و شرایط متقاضی بهترین روش و گزینه را برای مهاجرت شما در پیش می‌گیرند.

سوالات متداول

سرمایه گذاری در کانادا مزایای بسیار ویژه‌ایی دارد که شامل مواردی از قبیل: قانون مداری در کشور، ثبات سیاسی و اقتصادی، سیستم پیشرفته و قوی بانک‌ها در این کشور، بازار تجاری پویا، تنوع در فرهنگ و غیره است.

با توجه به اقتصاد و موفقیت بازار جهانی این کشور، در زمینه های مختلف می‌توان اقدام به سرمایه گذاری نمود که موارد زیر را شامل می شود:

 • املاک و مستغلات
 • بورس
 • استارتاپ ها
 • کشاورزی
 • صنایع غذایی و غیره

اگر روش سرمایه گذاری در کانادا را انتخاب کنید ویزای موقت این کشور را خواهید داشت و در نهایت قادر به کسب تابعیت هم خواهید شد. اما توجه داشته باشید برخی از روش‌های سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری در املاک و یا خرید سهام به تنهایی باعث اخذ اقامت دائم نخواهند شد.

قطعا بله… با توجه به رویکردهای جدید کانادا در خصوص جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان باید بگوییم که این کشور روش‌های خاصی را برای مهاجرت به کانادا از طریق راه‌های مختلف از جمله سرمایه گذاری استانی در نظر گرفته است.

 بله… این ویزا وجود دارد و یکی از برنامه‌های سرمایه گذاری مهاجرتی است که به متقاضیان خارجی اجازه وارد شدن به خاک کانادا را می‌دهد. 

بله… کانادا یکسری برنامه های سرمایه گذاری اختصاصی از قبیل فناوری اطلاعات، صنایع خودرو، صنایع هوانوردی، بیمه و غیره دارد که قادر به ایجاد فرصت‌های مناسبی برای سرمایه گذار خواهد داشت.

بله… البته سختگیری کمتری در این خصوص داده می‌شود که بسته به نوع سرمایه گذاری دارد اما اغلب نیاز به نمره۴ به بالا مدرک آیلتس خواهید داشت.

وجود تمکن مالی حداقل برای ۶ ماه لازم و ضروری خواهد بود. فرد متقاضی بایستی قادر به پرداخت هزینه‌های خود و خانواده تا یکسال را داشته باشد.

بله این امکان برای اعضای درجه یک خانواده ممکن است. همسر و فرزندان نیز قادر به کار یا ادامه تحصیل در این کشور خواهند بود و می‌توانند اقامت این کشور را به دست بیاورند.