ثبت شرکت در دبی (ثبت شرکت در امارات) با کمترین هزینه

ثبت شرکت در امارات را می‌توان به عنوان یک دستاورد بزرگ دانست که باعث پیشرفت و رونق در کسب و کار شما خواهد شد. امارات کشوری با قابلیت‌های فراوان جهت ایجاد فعالیت‌های خدماتی، صنعتی و غیره است که با وجود دولتی کارآمد بسترهای پیشرفت برای آنها به وجود آمده است.

تماس با هوم اند هوم

ثبت شرکت یکی از راه‌های کسب اقامت دبی و در کل کشور امارات است که برای مهاجرت به میزان ریسک و زمان کمتری نیاز دارد. طی سالیان گذشته سیاست کشور امارات بر این بود تا با جذب سرمایه گذاران به توسعه اقتصادی کشور کمک کنند از این رو شرایطی را فراهم آوردند تا افراد بتوانند از طریق ثبت شرکت به اقامت در این کشور بپردازند. در ادامه مطلب با کشور امارات و خصوصا دبی بیشتر آشنا خواهید شد و در خصوص جزئیات شرایط ثبت شرکت در امارات مطالب کاربردی را خواهید یافت.

ثبت درخواست سریع مشاوره
برای درخواست مشاوره تلفنی سریع، لطفا فرم زیر را پر و برای ما ارسال نمایید

ثبت شرکت در دبی

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آشنایی با کشور امارات 

امارات متحده عربی کشوری در جنوب غربی آسیا است که از هفت شیخ نشین تشکیل شده است که در واقع هر امارت ۷ شیخ دارد

ابوظبی در راس این کشور قرار دارد و ۶ امارت دیگر شامل دبی، شارجه، عجمان، راس الخیمه، فجیره و ام القیوین است که البته دبی در این میان اهمیت بیشتری پیدا کرده است و افراد زیادی سالانه چه از لحاظ کاری چه تفریحی به این شهر سفر می‌کنند.

داشتن اقامت دبی از راه‌های مختلفی میسر می‌شود اما در خصوص گرفتن اقامت دائم باید بگوییم که امارات یکی از کشورهایی با قوانین سخت گیرانه است هر چند که طی سال‌های اخیر با تصویب قانون ویزای طلایی مقداری ملایمت در گرفتن اقامت طولانی مدت در امارات به وجود آمد.

 این کشور مردمانی عرب زبان دارد و از دین اسلام پیروی می‌کنند اما با توجه به موقعیتی که امارات در سال‌های گذشته کسب نموده؛ وجه بین المللی به خود گرفته و از هر دین و نژادی را می‌توان در این کشور یافت که به صورت مهاجر در این منطقه حضور دارند. کشور امارات با حمایت از افراد سرمایه گذار و کارآفرین زیر ساخت‌هایی را به وجود آورده تا این افراد بتوانند کسب و کار خود را توسعه بخشند و کمک شایانی به موقعیت کشور نمایند. 

واحد پول امارات درهم بوده و این کشور یکی از ۳۱ کشور برتر با اقتصادی پررونق و پویا است. از جمله‌ مهمترین درآمدهای امارات نفت این منطقه است هر چند که در سال‌های اخیر صنعت گردشگری و توریستی نیز چندان بی تاثیر نبوده و باعث شده که این منطقه کاملا شناخته شود.

آشنایی با کشور امارات 

ثبت شرکت در امارات (دبی)

ثبت شرکت در امارات یکی از راه‌های اخذ اقامت دبی و در کل کشور امارات است. این اقدام می‌تواند در سراسر کشور امارات اتفاق بیفتد. ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان نیز امکان پذیر بوده و با توجه به قوانین مهاجرتی سختگیرانه کشور امارات؛ ثبت شرکت یکی از راه‌های سریع و کم ریسک برای اقامت و سفر به امارات است.

ثبت شرکت در این کشور با مزیت‌های بسیار زیادی روبرو است و دولت امارات برای افراد سرمایه گذار که قصد ثبت شرکت، کارآفرینی و غیره را در این کشور داشته باشند تسهیلات ویژه‌ایی در نظر می‌گیرد که بعد از کسب اقامت می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

بدون شک دبی که یکی از شهرهای معروف امارات است؛ مکان مناسبی برای تاسیس و راه‌اندازی شرکت خواهد بود زیرا این منطقه از نظر اقتصادی کاملا شناخته شده است و اغلب افراد کارآفرین و سرمایه گذار در این شهر فعالیت دارند دلیل آن هم کاملا واضح است زیرا دبی دارای بنادر بزرگ، راه‌های آبی مسافرتی به کشورهای مختلف و فرودگاه‌های مهم است.

این شهر کاملا سرمایه پذیر است خصوصا در حوزه تجارت و واردات و صادرات که باعث شده گزینه پیشنهادی خوبی برای متقاضیان ثبت شرکت در امارات باشد.

انواع شرکت در کشور امارات

ثبت شرکت در دبی انواع مختلفی دارد. متقاضی این کار با توجه به نوع فعالیتی که دارد می‌تواند یکی از آنها را داشته باشد. برای ثبت شرکت و دیگر فرآیندهای مربوط به آن نیاز به یکسری موارد است که در ادامه به انواع ثبت شرکت در دبی و جزئیات آن می‌پردازیم.

انواع شرکتنوع فعالیت
شرکت خدماتیارائه خدماتی از قبیل مهندسی، زیبایی، حوزه‌های پزشکی و غیره است.
شرکت تجاریارائه خدمات تجارتی از جمله واردات و صادرات انواع محصولاتی غذایی و غیره.
شرکت صنعتی

خدماتی مانند محصولات نفتی، کارخانه‌جات و غیره

میزان اخذ اقامت برای هر کدام  از این شرکت‌ها در مرحله اول 2 سال است که در آینده قابل تمدید خواهد بود. در ادامه می‌خواهیم به بررسی بیشتر این سه نوع شرکت بپردازیم.

شرکت خدماتی

با ثبت شرکت خدماتی، متقاضی می‌تواند در حوزه کاری که می‌خواهد ارائه دهد فعالیت داشته باشد. این فعالیت‌ها می‌تواند شامل خدماتی از جمله:

 • خدمات مهندسی  و معماری
 •  مدیریت پروژه و خدمات پیمانکاری
 • خدمات پزشکی و دندان پزشکی
 • راه اندازی فروشگاه و رستوران
 • راه اندازی سالن زیبایی
 • تریدرهای بازارهای مالی
 • خدمات ورزشی و مربیگری
 • راه اندازی شرکت تبلیغاتی، بازاریابی و مارکتینگ
 • خدمات طراحی، عکاسی و فیلم برداری

حداقل سن مجاز برای ثبت شرکت خدماتی 18 سال به بالا است. با استفاده از اخذ ویزای اقامتی ثبت شرکت در دبی، ویزای سرمایه گذاری (investor visa) به متقاضی تعلق می‌گیرد.

Investment نوعی سرمایه گذاری خاص است که با انتظار کسب سود انجام داده می‌شود و به افرادی که سرمایه گذاری انجام می‌دهند تعلق می‌گیرد. شرکت خدماتی به دو صورت شرکت‌هایی که تنها قصد تاسیس دارند و تمایل به فعالیت ندارند و همچنین شرکت‌هایی که دارای لایسنس‌های تخصصی و خدماتی هستند. در ادامه نظر شما را به جدول هزینه ثبت شرکت در امارات متحده عربی جلب می‌کنیم.

نوع شرکت میزان هزینه برای یک نفر میزان هزینه برای دو نفرمیزان هزینه برای سه نفر

خدماتی

(بدون فعالیت)

16.900 درهم21.900 درهم26.500 درهم

خدماتی

(با داشتن لایسنس)

20.000 درهم25.000 درهم

30.000 درهم

این نوع شرکت همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد اقامت دو ساله را دریافت می‌کند که بعد از آن نیاز به تمدید سالیانه است و البته یکی از شروط اصلی این تمدید ارائه اجاره نامه خواهد بود. البته در صورت نداشتن اجاره نامه می‌توان از نسخه مجازی اجاره نامه استفاده کرد که به صورت سالانه قابل تمدید است. پرداخت بهای مربوط به اجاره نامه مجازی نیز از جمله هزینه‌های ثبت شرکت در امارات است.

شرکت تجاری

با ثبت شرکت تجاری (بازرگانی) می توان واردات و صادرات کالاهایی از جمله:

 • موادغذایی، میوه و خشکبار
 • مواد پتروشیمی
 • مصالح ساختمانی
 • تجهیزات پزشکی
 • آرایشی و بهداشتی
 • فلزات و مشتقات فلزی
 • خودرو و لوازم یدکی
 • فرش و صنایع دستی
 • مبلمان و لوازم خانگی

وجود مجوز تجاری می‌توان شرکت هایی برای کسب و کار تجارتی از جمله: واردات و صادرات هر نوع کالایی اعم از غذایی، پوشاک و غیره ثبت نمود. برای چنین شرکتی اگر متقاضی آن یک نفر باشد ویزای سرمایه گذاری یا اینوستر و اگر دو نفر بیشتر باشد ویزای پارتنر داده می‌شود.

سنی که برای دریافت این نوع ثبت شرکت در نظر گرفته شده 18 سال به بالا خواهد بود. برای ثبت این نوع شرکت نیاز به آدرسی برای محل شرکت در دبی خواهد بود که به صورت مجازی نیز می‌توان آن را ارائه داد.

هزینه‌های این نوع شرکت بسته به کاری که انجام می‌دهند می‌تواند متفاوت باشد پس با توجه به این امر قبل از هر گونه اقدامی ابتدا با کارشناسان هوم اند هوم مشورت نمایید.

نوع شرکت میزان هزینه برای یک نفر میزان هزینه برای دو نفر میزان هزینه برای سه نفر
تجاری واردات و صادرات 21.900 درهم 26.900 درهم 31.900 درهم
تجاری (عمده) 20.900 درهم 25.900 درهم 30.900 درهم
تجاری (واسطه گری) 19.900 درهم 24.900 درهم 29.900 درهم
تجاری (بدون محدودیت) 36.900 درهم 42.000 درهم 47.000 درهم

برای تمدید این نوع اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت تجاری نیاز به ارائه اجاره نامه خواهید داشت که به صورت مجازی نیز قابل ارائه خواهد بود. هزینه‌های نوشته شده در این جدول ممکن است دست خوش تغییراتی شوند و ثابت نماند از این رو قبل از هر گونه اقدامی حتما با افراد خبره مشورت‌های لازم را به عمل آورید. کمپانی homeandhome نیز برای راهنمایی بیشتر در کنار شما عزیزان خواهد بود.

شرکت صنعتی

شرکت‌های صنعتی به جهت فعالیت‌هایی اعم از تولید کالاهایی خاص، مواد نفتی، دارویی و غیره تاسیس می‌شوند. این نوع شرکت‌ها بایستی حضور فیزیکی داشته باشند زیرا امکان ثبت آنها به صورت مجازی وجود نخواهد داشت.

نکاتی در خصوص تعیین نام کمپانی برای ثبت شرکت در دبی

یکی از موارد مهمی که جزو قوانین ثبت شرکت در امارت است مربوط به نامی است که برای کمپانی خود باید در نظر بگیرید. در واقع این نام طبق قوانین امارات باید به زبان عربی و مورد تایید باشد و البته نام منتخب نباید قبلا به ثبت رسیده باشد.

 اما اگر تمایل به انتخاب نام عربی نداشته باشید می‌توانید با انتخاب نامی انگلیسی شرکت خود را ثبت نمایید اما این اقدام هزینه‌های اضافی را برای متقاضی خواهد داشت که حدود 2000 درهم است.

ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

انواع مختلفی از شرکت‌ها را می‌توان در این کشور ثبت نمود. معمولا افراد ایرانی متقاضی برای ثبت شرکت در دبی می‌توانند با این عناوین ثبت شرکت را انجام دهند.

  • شرکت‌های دارای سهامی: این نوع شرکت‌ها برای فعالیت به مجوز حرفه‌ایی نیاز دارند.
  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت غیر سهامی

پروسه ثبت شرکت نیاز به مدت زمانی 3 الی 10 روزه دارد برای امضای نهایی و همچنین آزمایشاتی خاص و انگشت نگاری‌ها نیاز است که فرد با استفاده از ویزای توریستی وارد کشور امارات شود و مراحل اداری را انجام دهد.

در نهایت امارات آیدی به متقاضی ثبت شرکت تعلق می‌گیرد و بعد از آن فرد می‌تواند جهت اخذ اقامت خانواده خود نیز اقدام نماید. اخذ اقامت برای خانواده به این صورت است که متقاضی قادر خواهد بود برای همسر و فرزندان اعم از دختر و پسر مجرد تا 25 سال اقامت کسب نماید.

البته هزینه اقامت دبی با ثبت شرکت برای فرزندان زیر 18 سال کمتر از بالای 18 سال خواهد بود زیرا بایستی مبلغ 3500 درهم بابت فرزندان بالای 18 سال پرداخته شود و هزینه دپوزیت نیز 3000 درهم خواهد بود که البته این هزینه بعد از باطل شدن اقامت به فرد عودت داده خواهد شد اما این مقدار بها برای افراد زیر 12 سال کمتر است و همراه با هزینه دپوزیت مقدار 5700 درهم تعیین شده است.

مزیت‌های ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت یکی از راه‌های اخذ اقامتی کشور امارات بوده است که البته با توجه به موقعیتی که این کشور دارد و همچنین موارد مثبت دیگری که در ادامه به آنها می‌پردازیم می‌توان گفت ایرانیان زیادی تمایل به مهاجرت از این طریق دارند.

 • ثبت شرکت در دبی نیازی به اجاره یا گرفتن مکان خاصی نخواهد داشت زیرا می‌توان به صورت مجازی نیز این کار را انجام داد.
 • ثبت شرکت در امارات متحده بدون نیاز به گرفتن کارمند از جمله حسابدار، منشی و غیره نیز امکان پذیر است.
 • طولانی نبودن پروسه ثبت شرکت تا زمان شروع به فعالیت
 • افراد سرمایه گذار جهت ثبت شرکت در امارات نیازی به پرداخت مالیات نخواهند داشت و این نکته مثبتی برای افزایش درآمد خواهد بود.
 • توسعه و پیشرفت در کسب و کار  یکی از مهمترین مواردی است که برای تاسیس شرکت در دبی می‌توان بیان کرد. در واقع این فعالیت مثبت باعث توسعه و رونق کسب و کار شما خواهد شد.
 • با وجود ثبت شرکت می‌توان اقامت دو ساله کشور امارات را کسب نمود و بعد از آن نیز به صورت مجدد تمدید نمود.
 • خانواده متقاضی ثبت شرکت اعم از همسر و فرزندان می‌توانند اقامت امارات را داشته باشند و اجازه زندگی و تحصیل داشته باشند.
 • برای ثبت شرکت در امارات نیاز به مدرک تحصیلی خاصی نیست مگر در برخی موارد خاص به عنوان مثال شرکت‌های خدماتی که خدمت خاصی را ارائه می‌دهند نیازمند به مدرک باشند.
 • برای اغلب کشورهای دیگر وجود مدرک زبان و کسب نمره بالا در آزمون آیلتس یکی از شروط اصلی خواهد بود اما خوشبختانه با وجود ثبت شرکت در دبی نیازی به داشتن این مدرک و مدرک زبان دیگری نیست.
 • با ثبت شرکت در دبی و اقامت به راحتی می‌توانید خودرو شخصی خود را داشته باشید. خریداری و یا اجاره نمایید.
 • اگر یک نوع لایسنس جهت شرکت دارید؛ با اخذ اقامت و ثبت شرکت در دبی به راحتی می‌توانید 10 نوع فعالیت تجاری با شرکت خود انجام دهید اما شرط اصلی این کار مرتبط و در یک گروه بودن است.
 • انجام ثبت شرکت نیاز به سن و محدودیت خاصی ندارد. سنی که برای این کار تعیین شده است بالای 18 سال بوده و ممانعتی از این بابت وجود نخواهد داشت.
 • می‌توان جهت داشتن و استخدام نیرو تقاضای جاب آفر داشت و یا نیروی داخلی و خارجی استخدام نمود این ویژگی نیز وجود دارد که اجباری برای داشتن کارمند بیمه‌ایی نخواهد بود.
 • یکی از جنبه‌های مثبت ثبت شرکت دبی برای ایرانیان؛ نزدیکی کشور امارات به ایران و پروازهای هر روزه به این کشور است.

معایب اخذ اقامت و ثبت شرکت در دبی

معایب ثبت شرکت در امارات کمتر از مزایای آن است اما بهرحال جهت کسب اطلاعات کامل افراد متقاضی این کار ما دلایلی را به جهت معایب و نقاط منفی مهاجرت به دبی بیان خواهیم کرد.

  • برای حفظ اقامت امارات خود بایستی هر 6 ماه یکبار در این کشور حضور داشته باشید.
  • اگر تمایل به ثبت شرکت با نام عربی نداشته باشید در صورت دارا نبودن معنی اسم برند در زبان عربی مبلغ  2000 درهم به هزینه های ثبت شرکت اضافه خواهد شد. 
  • کشور امارات دارای آب و هوایی بسیار گرم و مرطوب است که تحمل آن در فصل تابستان کمی دشوار خواهد بود.
  •  با ثبت شرکت نمی‌توان پاسپورت امارات را داشت. دریافت اقامت دائم بایستی طبق قوانین سختگیرانه این کشور باشد.

مراحل و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در دبی

جهت اقامت دبی با ثبت شرکت بایستی مراحل خاصی را انجام دهید  البته در نگاه اول ممکن است این اقدامات پیچیده به نظر بیاید اما موسسه مهاجرتی هوم اند هوم تا آخرین مراحل انجام کار  همواره همراه شما خواهد بود و با نحوه ثبت شرکت در دبی آشنا است و این موضوع خود سختی راه را از دوش متقاضی برخواهد داشت.

در ادامه می‌خواهیم با فرآیند و مراحلی که شرايط ثبت شركت در دبي هستند بپردازیم:

مراحل و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در دبی

گام ابتدایی این است که برای ثبت شرکت بایستی مدارک لازم را برای مجموعه هوم اند هوم ارسال نمایید. این مدارک شامل موارد زیر هستند.

مدارک فوق به صورت کامل جهت ثبت شرکت ارسال خواهند شد و بعد از آن  فرد متقاضی بایستی جهت انجام مراحل نهایی به کشور امارات سفر نماید مراحل ثبت شرکت در دبی شامل انگشت نگاری‌ها، امضای فرم‌های لازم و غیره است تا ثبت به صورت قطعی و صد در صدی انجام داده شود.

گام بعدی برای ثبت شرکت امارات بایستی توسط سازمان DED یا سازمان توسعه اقتصادی دبی انجام داده شود. این سازمان تاییدیه‌هایی را برای ثبت شرکت بررسی می‌نماید و در نهایت مجوز آن را صادر خواهد کرد که با پرداخت هزینه های اداری از جانب متقاضی مجوز تاسیس صادر می‌شود.

گام نهایی در خصوص گرفتن اقامت امارات همراه با ID card است که دیگر متقاضی این اجازه را دارد که در دبی و یا سایز شهرهای امارات مشغول به فعالیت شود. افتتاح حساب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است به عنوان مثال با افتتاح حساب می‌توان از تسهیلات کشور امارات برای سرمایه گذاران و یا داشتن دسته چک، مبادلات ارزی، دریافت کارت بانکی و غیره بهره برد.

همچنین بعد از تمامی این مراحل می‌توان جهت اقامت همسر و فرزندان اقدام نمود. همچنین می‌توان برای فعالیت شرکت نیز درخواست استخدام و نیرو ارسال نمود.

هزینه‌های ثبت شرکت در دبی شامل چه مواردی خواهد بود؟!

اخذ اقامت دبی و یا در کل کشور امارات بستگی به موارد مختلفی خواهد داشت که ممکن است از طریق راه‌های مختلفی انجام شود اما ثبت شرکت در این کشور یکی از روش‌های موثر و کم ریسک برای اقامت دبی بوده است که هزینه ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان توسط موسسه‌های مهاجرتی تعیین می‌شود اما با توجه به اینکه به هر حال بایستی بهایی به عنوان هزینه ثبت شرکت در دبی پرداخت شود می‌توان به موارد فوق اشاره داشت.

در ادامه می‌خواهیم با فرآیند و مراحلی که شرايط ثبت شركت در دبي هستند بپردازیم:

1-هزینه گرفتن لایسنس برای شرکت در امارات

یکی از هزینه‌ها درخصوص هزینه ثبت شرکت دبی است که شامل اخذ لایسنس شرکت از نوع خدماتی ، صنعتی و یا تجاری خواهد بود که باید پرداخت شود. متقاضی بایستی بداند که چه اهدافی دارد و قصد تاسیس چه نوع شرکتی را خواهد داشت.

2-هزینه انتخاب اسم

اگر تمایل به ثبت شرکت با نام عربی نداشته باشید در صورت دارا نبودن معنی اسم برند در زبان عربی مبلغ  2000 درهم به هزینه های ثبت شرکت اضافه خواهد شد. 

3-فروشگاه، کارگاه و یا شرکت فیزیکی برای کار

از آنجا که ثبت شرکت در امارات نیاز به وجود فیزیکی ندارد می‌توان آن را به صورت مجازی ثبت نمود. این مورد نیز می‌تواند هزینه‌بر باشد و هزینه آن در سال حدودا 5000 درهم  خواهد بود.

4-هزینه مربوط به اخذ کارت اقامت شامل تغییر ویزای توریستی به ویزای سرمایه گذاری، آزمایش خون، سی تی اسکن، انگشت نگاری، چاپ ویزا و امارات آی دی.

علاوه بر این هزینه‌ها موارد دیگری نیز وجود دارند که ممکن است تاثیر گذار باشد به عنوان مثال هزینه‌های مشاوره، بررسی اسناد و مدارک و غیره که نباید از آنها غافل بود. در طول انجام فرآیند مهاجرت به کشور مقصد تمامی این هزینه‌ها بایستی مشخص و حساب شده باشد.

ویژگی‌های مثبت ثبت شرکت در دبی

در سال‌های گذشته کشور امارات تصمیم بر گسترش و توسعه راه‌های اقتصادی نموده است به همین خاطر این کشور گزینه مناسبی برای افرادی است که قصد دارند تجارت و کسب و کاری را راه‌اندازی نمایند و این کار در شهری مانند دبی می‌تواند بهترین گزینه برای پیشرفت باشد. در اینجا به برخی از ویژگی‌های مثبت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت می‌پردازیم.

نکات مهم ثبت شرکت در دبیتوضیحات
اجازه اقامت، آموزش و کارفرد متقاضی، شرکا و خانواده‌هایشان قادر به اقامت، کار و تحصیل در این کشور خواهند بود.
امکان افتتاح حساببا وجود افتتاح حساب فرد می‌تواند حساب بانکی معتبر خود را داشته باشد.
امکان خرید خودرو و ملک

ثبت شرکت،  امکان خرید و اجاره خودرو و ملک را به فرد خواهد داد.

  • با اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت می‌توان گفت که لزوم و اجباری برای زندگی و حضور در این کشور نبوده و می‌شود هر 6 ماه یکبار از سال را در امارات باشید
  • می‌توان در مراکز دولتی و یا خصوصی تحصیل و آموزش داشت و هیچ گونه مانعی برای آن وجود ندارد. این امکان هم برای فرد متقاضی و هم خانواده همراه وی میسر خواهد بود
  • شرایط کار کردن در امارات ممکن است با برخی قوانین همراه باشد اما با ثبت شرکت امکان اشتغال برای همسر و فرزندان در این کشور میسر می‌شود
  • یکی از ویژگی‌های مثبت اقامت امارات با ثبت شرکت این است که شانس داشتن ویزای کشورهای اروپایی از جمله کانادا، استرالیا، کشورهای حوزه شنگن و غیره بالا می‌رود
  • می‌توان هر بار بعد از اتمام دوره اقامت مجدد اقدام به تمدید آن نمود و این کار تا 99 سال ادامه داد. در واقع محدودیت خاصی برای تمدید اقامت از طریق ثبت شرکت وجود ندارد
  • امنیت در کشور امارات یکی از مهمترین مواردی است که نباید از آن چشم پوشی کرد. امنیت در حوزه اقتصادی و اجتماعی در این کشور حرف اول را می‌زند و باعث شده تا دولت امارات اعتماد بسیاری از سرمایه گذاران را جلب کند
  • ثبت شرکت در این کشور نیازی به سابقه برای از قبل داشتن شرکت و یا مدرک خاصی نخواهد داشت. مگر در برخی موارد برای شرکت‌های خدماتی نیاز به مدرک باشد اما برای دیگر نوع‌های ثبت شرکت نیازی به داشتن سابقه و مدرک نخواهد بود
  • مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت به مدت زمان زیادی نیاز نخواهد داشت. این مدت زمان در حدود کمتر از 10 روز کاری است
  • از طریق ثبت شرکت در دبی امکان هر گونه تجارت (واردات و صادرات) با کشور ایران وجود دارد و از لحاظ قانونی بودن هیچ مشکلی در این خصوص وجود نخواهد داشت. بندرهای مختلفی از جمله جبل علی، حمریه و غیره در نزدیکی بندرهای جنوبی ایران هستند و این امر باعث می‌شود که تجارت کالا به صورت راحت‌تر انجام پذیرد
  • تجارت راحت و آسان نیز از دیگر مواردی است که می‌توان به آن اشاره داشت. حدود 88.5 درصد افراد حاضر در دبی غیر بومی هستند و برای کار و تجارت در این کشور فعالیت دارند و این خود پلی برای ایجاد ارتباطات بیشتر خواهد بود
اقامت دبی

سخن پایانی

امارات یکی از کشورهای پیشرو و پویا برای توسعه در کسب و کار است از این رو افراد زیادی در سال‌های اخیر اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نموده‌اند. یکی از راه‌های اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت انجام خواهد شد. ثبت شرکت در امارات مزیت‌های زیادی را برای متقاضی دارد که در مطلب بالا به آنها اشاره شده است. قابلیت ثبت شرکت در سه نوع کلی اعم از خدماتی، صنعتی، تجاری خواهد بود که مجموعه هوم اند هوم تمامی این وظایف را با خیالی آسوده برایتان طی می‌نماید. ثبت شرکت در دبی هر ساله نیاز به تمدید و اما اخذ اقامت در این کشور نیاز به تمدید دو سال یکبار خواهد داشت.

سوالات متداول

خیر این موضوع اجباری ندارد و می‌توان به صورت مجازی اقدام به داشتن دفتر کرد که البته هزینه آن نیز در سال حدود 5000 درهم است.

پروسه ثبت شرکت همراه با شرکا امکان پذیر است اما ممکن است این کار فرآیند اخذ اقامت را طولانی‌تر نماید. در کل داشتن 3 شریک امکان پذیر است اما شروط مخصوص خود را دارد که یکی از آنها داشتن درصدی خاص از سهام شرکت برای هر شریک خواهد بود.

برای فرزند پسر زیر 25 سال و در صورت بالای 25 سال بودن می‌توان به عنوان شریک شرکت نیز معرفی شوند و برای فرزند دختر تا هر سنی ممکن است اما شرط مجرد بودن فرزندان نیز در اینجا واجب است.

این کار نیاز به تمدید هر دو سال یکبار خواهد داشت.

خیر اجباری در افتتاح حساب نیست ولی برای پیشرفت و توسعه کسب و کار نیاز به افتتاح حساب امری ضروری خواهد بود که بعد از گرفتن id card میسر می‌شود.

برای ثبت شرکت حداقل سن مجاز 18 سال است.

خیر بعد از ثبت شرکت می‌توانید اصلا در کشور حضور نداشته باشید تنها شرط این کار حضور 6 ماه یکبار شما خواهد بود.

خیر برای ثبت شرکت نیازی به داشتن مدرک زبان نیست مگر برای شرکت در دانشگاه‌های این کشور نیاز به مدرک آیلتس داشته باشید.

بله بعد از ثبت و اخذ اقامت به راحتی می‌توان درخواست استخدام و جا آفر داد.

خیر به دلیل قوانین سختگیرانه کشور امارات این امکان وجود نخواهد داشت و متقاضی تنها قادر به اخذ اقامت خواهد بود البته در سال‌های اخیر با تصویب قانون ویزای طلایی نیز می‌توان مدت زمان بیشتری را برای اقامت کسب کرد.