ثبت شرکت در فنلاند در کمترین زمان و با کمترین هزینه

ثبت شرکت در فنلاند شانس شما را براي گرفتن اقامت اين کشور بالا مي‌برد و اين چيزي است که شايد بسياري از افراد علاقه‌مند به مهاجرت کشورهاي حوزه شنگن در نظر داشته باشند. براي ثبت شرکت در خارج از کشور انگيزه‌هاي زيادي بايد وجود داشته باشد اما يکي از مزيت‌هاي تاسيس شرکت در فنلاند اين است که اغلب شرکت‌ها در اين کشور نيازي به سرمايه اوليه نخواهند داشت. در ادامه به اطلاعات بيشتري از ثبت شرکت در فنلاند مي‌پردازيم.

فنلاند - ثبت شرکت

ثبت شرکت در فنلاند و مراحل مربوط به آن

براي تاسيس يک کسب و کار جديد و يا ثبت شرکت نياز است که مراحل خاص طي شود و اين موضوع که مکان شرکت در کجا باشد در اولويت‌هاي بعدي است. در واقع متقاضي چه در فنلاند باشد يا هر کشوري ديگري نياز است که مراحل اوليه را در نظر داشته باشد. در خصوص مراحل ثبت شرکت در فنلاند موارد زير را بايد لحاظ کرد.

ثبت شرکت در فنلاند

1- mind journey یا خط فکری

در اين مرحله متقاضي بايد در خصوص کسب و کاري که دارد يک خط فکري جامع داشته باشد. تمام سوالات و هر آنچه پيرامون کسب و کارتان بايستي مکتوب شود. مخاطبان من چه کساني هستند؟ آيا کالايي را عرضه مي‌کنيم و يا خدمتي را ارائه مي‌دهيم و غيره.

2- توسعه ایده

در اين مرحله نياز به کمي تحقيقات داريد! آيا کسب و کاري که در حال تاسيس آن هستيد قابليت توسعه و پيشرفت در آن منطقه را دارد. براي داشتن مشاوره کسب و کار مي‌توانيد با اداره کار فنلاند يا فدراسيون شرکت‌هاي فنلاندي و ديگر مکان‌هاي مربوطه مشورت داشته باشيد. اين نهادها به صورت رايگان به شرکت‌هاي تازه تاسيس خارجي مشاوره مي‌دهند.

3- انتخاب نامی تجاری برای شرکت

در اين مرحله بايد نامي که شايسته کسب و کار و برند شما باشد را انتخاب نماييد. مشتريان اولين چيزي که مي‌شنوند نام شرکت شما است از اين رو به اين موضوع اهميت دهيد و البته تنها به يک نام اکتفا نکنيد و چند نام را در نظر داشته باشيد تا در صورت نياز به تعويض، يکي ديگر را انتخاب کنيد.

4- در نظر گرفتن منابع مالی

هر آنچه که به هزينه‌ها و منابع مالي مرتبط است را در نظر داشته باشيد. اگر شرکت به صورت انفرادي که بايد خود همه چيز حساب کنيد اما اگر سرمايه گذاران ديگري نيز وجود دارد بايستي با همگي در اين باره مشورت داشته باشيد.

5- شرکت را ثبت کنید

کشور فنلاند يکي از قانونمندترين کشورها است از اين رو حتما قبل از هر اقدامي، ثبت شرکت در فنلاند را انجام دهيد و از تمام امور قانوني در اين کشور باخبر شويد.

معرفی انواع شرکت در فنلاند

فنلاند هم مانند ديگر کشورها داراي ساختار مختلفي از انواع شرکت است که هر کدام از آنها مي‌تواند توسط متقاضيان با توجه به نيازي که دارند به ثبت برسد. در ادامه به معرفي اين شرکت‌ها و همچنين شرايط ثبت شرکت در فنلاند پرداخته‌ايم.

1- شرکت انفرادی

اين نوع شرکت مي‌تواند به عنوان بهترين گزينه براي افرادي باشد که قصد دارند به تنهايي در کشور فنلاند کسب و کار و شرکت داشته باشند. وجود يک فرد براي ثبت اين نوع شرکت مي‌تواند کافي باشد. در خصوص هزينه ثبت شركت در فنلاند از نوع انفرادي بايد بگوييم که نيازي به وجود سرمايه خاصي نيست و تنها 75 يورو براي ثبت آنلاين شرکت لازم است.

2- شرکت با مسئولیت محدود


شرکت‌ با مسئوليت محدود يکي از انواع ثبت شرکت در فنلاند است که معمولا توسط يک يا چند سرمايه گذار تاسيس مي‌شود. از جمله مزاياي اين نوع شرکت‌ها نداشتن محدوديت براي انجام هر نوع فعاليت خاصي است. اين شرکت‌ها با توجه به قانون لغو سرمايه ابتدايي در سال 2019 ديگر نيازي به سرمايه اوليه ندارند.

3- شرکت تضامنی

شرکت‌هاي تضامني از حداقل دو نفر تشکيل مي‌شوند و مزايا و معايب مختص به خود را دارند. اين نوع شرکت‌ها شامل ماليات نخواهند شد و هر نوع سودي در آن به صورت مساوي تقسيم مي‌شود.

4- شرکت تعاونی

براي شرکت‌هاي تعاوني نياز به 3 نفر سرمايه گذار است و دقيقا مانند شرکت با مسئوليت محدود عمل مي‌کنند. در اين نوع شرکت‌ها مسئوليت هر کس به اندازه سرمايه خود فرد خواهد بود.

5- شرکت سهامی عام

اين نوع شرکت نياز به يک مدير عامل و سه نفر عضو به عنوان هئيت مديره دارد. شرکت سهامي عام براي سازمان‌هاي بزرگ کاربردي است و نياز به مقدار 80 هزار يورو سرمايه اوليه دارد.

نوع ديگري از شرکت وجود دارد که در واقع از آن به عنوان شعبه خارجي دفتري که در ايران وجود دارد استفاده مي‌شود. اين نوع شرکت براي کساني کاربردي است که مي‌خواهند در خارج از کشور يک شعبه ديگر از کسب و کار خود را داشته باشند. شرکت‌هاي انفرادي مي‌تواند يکي از ساده‌ترين انواع ثبت شرکت باشد البته فنلاندي‌ها بيشتر به ثبت شرکت با مسئوليت نامحدود علاقه دارند زيرا مي‌تواند در هر حوزه‌ايي فعاليت داشته باشند.

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت فنلاند

براي انجام هر گونه فعاليتي نياز به ارائه يکسري مدارک است در خصوص نحوه ثبت شرکت در فنلاند نيز نياز به ارائه مدارکي هويتي و همچنين اسنادي در خصوص شرکت وجود دارد که به شرح جدول زير خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکتتوضیحات

نام تجاری شرکت

انتخاب بیش از یک نام برای کسب و کار

موضوع کسب و کار

انتخاب حوزه کاری

اطلاعات مربوط به سهام داران

در صورت وجود یک شریک سرمایه گذار، اطلاعات مربوط به آنها را داشته باشید

اطلاعات مربوط به هیئت مدیره

اطلاعات رسمی و هویتی مثبت مدیران و اعضا

آدرس شرکت

انتخاب مکانی مناسب جهت استقرار شرکت

کارت اجاره اقامت

وجود این کارت برای ثبت شرکت الزامی است

مدارک هویتی

این مورد شامل کپی پاسپورت و مدارک نشانی افراد غیر مقیم می باشد

ممکن است با توجه به نوع شرکت ثبت شده از جانب متقاضي؛ موارد و شرايط ثبت شركت در فنلاند متغير باشد که حتما قبل از اقدام با افراد متخصص در اين زمينه مشورت نماييد تا در ارائه مدارک هيچ نقصي وجود نداشته باشد.

هزینه های مربوط به ثبت شرکت در فنلاند

يکي از سوالاتي که متقاضيان ثبت شرکت دارند هزينه ثبت شرکت در فنلاند است. براي شفاف سازي بيشتر توضيحاتي در اين خصوص ارائه مي‌شود اما بايد بدانيد نوع شرکت و موارد ديگري ممکن است براي هزينه ثبت شرکت در فنلاند براي ايرانيان تاثير گذار باشد و مقادير نيز متغير باشد از اين رو براي اطلاعات دقيق‌ و به‌روزتر مي‌توانيد با متخصصين HOMEANDHOME در ارتباط باشيد. اما چيزي که واضح است هزينه‌هاي اقامت فنلاند با ثبت شرکت بسيار کمتر از ديگر کشورهاي اروپايي بوده است.

در خصوص سرمايه اوليه بايد بگوييم که نياز به اقدام خاصي نخواهد بود زيرا معمولا براي ثبت شرکت نياز به سرمايه اوليه نيست اما اين موضوع مبني بر اين نيست که براي ثبت شرکت نياز به هزينه خاصي نداشته باشيد! معمولا در سال نخست بيشتر از 5 هزار يورو براي اين فعاليت نياز است اما در مجموع بيشتر از 20 هزار يورو براي هزينه ثبت شرکت فنلاند لازم خواهد بود.

در خصوص ماليات اين کشور براي شرکت‌ها نيز بايد بگوييم مقدار 20 درصد بر درآمد شرکت خواهد بود. ماليات بر درآمد کمپاني‌ها توسط يک اضهارنامه مالياتي که هر ساله شرکت‌ها ارائه مي‌دهند، گرفته مي‌شود. هر گونه درآمدي مبني بر فعاليت شرکت شامل ماليات خواهد شد و بايستي به ثبت برسد.

 

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

مزایای ثبت شرکت در فنلاند

بياييد اين عنوان را به نحو ديگري بازگو کنيم در واقع مي‌توان گفت چرا ثبت شرکت فنلاند را بايد به عنوان راهي مناسب جهت مهاجرت به اين کشور انتخاب کنيم؟! پاسخ اين سوال به مواردي ازاين قبيل تقسيم مي‌شود:

 • شرکت داشتن در فنلاند پتانسیل برای رشد کسب و کار را تا حد زیادی بالا می‌برد.
 • امکان گرفتن اقامت موقت و سپس دائم برای دارنده شرکت مهیا می‌شود.
 • مراجع قضایی فنلاند قانون‌مند هستند و در کل نظم خاصی در این کشور حکم فرما است.
 • همه چیز طبق اصول خود پیش می‌رود و این موضوع اهمیت زیادی برای اغلب سرمایه گذاران خواهد داشت.
 • نیازی به داشتن شریک فنلاندی نخواهد بود.
 • هزینه اقامت فنلاند با ثبت شرکت کمتر از دیگر روش‌های مهاجرتی پر هزینه است.
 • بهره‌مند شدن از قانون‌های تجاری در اروپا با ثبت شرکت.
 • اقامت فنلاند با ثبت شرکت به راحتی میسر می‌شود.

معایب ثبت شرکت در فنلاند

با وجود تمام ويژگي‌هاي مثبتي که در کشور فنلاند وجود دارد اما ممکن است معايبي نيز وجود داشته باشد که بهتر است قبل از انجام کاري با معايب آن آشنا شويم.

 • زبان فنلاندی ممکن است دشوار باشد و یادگیری آن به زمان نیاز داشته باشد.
 • اقامت با ثبت شرکت در فنلاند ممکن است دشواری‌هایی داشته باشد که نیاز به کمک افراد متخصص در امور مهاجرتی باشد.
 • آب و هوای فنلاند سرد است و این موضوع به ظاهر بی اهمیت ممکن است تاثیر زیادی در اغلب مسائل مربوط به مهاجرت داشته باشد.
مزایای ثبت شرکت در ترکیه

اقامت با ثبت شرکت و جزئیات آن

با ثبت شرکت در فنلاند و اقامت مي‌توان در اين کشور مستقر شد. براي اخذ ويزا در فنلاتد بايستي يکي از انواع ويزاي کاري در اين کشور را درخواست دهيد. البته متقاضي مي‌تواند با توجه به نوع کار و بيزنسي که در اين کشور قصد راه‌اندازي را دارد ويزاي کارآفريني و يا ويزاي خوداشتغالي دريافت نمايد.

اما در مجموع اگر قصد اخذ اقامت فنلاند با ثبت شرکت را داريد واجد شرايط دريافت ويزاي کاري خواهيد بود و اقامت فنلاند از طريق ثبت شرکت ممکن است. اما نکته قابل توجه اين است که قبل از درخواست براي ويزاي کار بايستي نامه يا مجوز تاييد کسب و کار را از دولت فنلاند کسب نماييد.

 

ثبت شرکت در قنلاند

جمع بندی

اخذ اقامت فنلاند از طريق ثبت شرکت راهي مناسب براي سرمايه داراني خواهد بود که مي‌خواهند در اين کشور کسب و کاري داشته باشند. ثبت شرکت در فنلاند يکي از راه‌هاي بدست آوردن اقامت اين کشور است. فنلاند يکي از کشورهاي حوزه شنگن بوده که از لحاظ موقعيت جغرافيايي و شرايط اقتصادي براي ثبت شرکت و تاسيس يک کسب و کار کاملا مناسب است.
مهاجرت به فنلاند از طريق ثبت شرکت مزيت‌هاي زيادي را براي کارآفرينان و صاحبان ايده دارد که اگر مايل به ثبت شرکت هستيد مي‌توانيد با مجموعه هوم اند هوم در ارتباط باشيد و از مشاوره‌هاي تخصصي اين مجموعه براي هر نوع مهاجرتي بهره‌مند شويد.

سوالات متداول

بله… قطعا این امکان برای متقاضی ثبت شرکت و همچنان خانواده وی وجود دارد. در واقع ثبت شرکت در فنلاند یکی از راه‌های اقامتی این کشور است.

در کشور فنلاند مانند دیگر کشورها می‌توان شرکت ثبت کرد انواع شرکت از قبیل سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی و غیره که هر کدام برای فعالیت خاصی در نظر گرفته شده‌اند؛ از جمله انواع شرکت قابل ثبت در این کشور هستند.

برای پاسخ به این سوال بایستی موارد زیادی را در نظر داشت. موضوعات بسیاری از جمله نوع شرکت، مقدار سهام اولیه، تعداد افراد و شرکا، نوع فعالیت و موارد دیگر می‌تواند دخیل باشد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌ها با مشاورین هوم اند هوم در ارتباط باشید.

خیر محدودیت سنی وجود ندارد و افراد بالای 18 سال می‌توانند به راحتی ثبت شرکت داشته باشند.

نرخ مالیات در کشور فنلاند بالا است اما باید بگوییم که این میزان از پرداخت مالیات نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر خواهد بود. میزان مالیات بر درآمد شرکت‌ها به میزان 20 درصد است.