افتتاح حساب در فنلاند (چگونه در فنلاند حساب بانکی داشته باشیم)

افتتاح حساب در فنلاند موضوعی است که اغلب افراد متقاضی برای مهاجرت به این کشور به آن نیاز دارند. فنلاند کشوری در شمال اروپا بوده و قوانین افتتاح حساب در آن تقریبا مشابه دیگر کشورهای اروپایی است. این کشور اقتصاد رو به رشدی دارد و تورم در آن به کمتر از یک درصد می‌رسد به همین علت فنلاند را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی و اقامت نام می‌برند.

فنلاند - افتتاح حساب

باز کردن حساب بانکی در فنلاند

در صورت مهاجرت به کشوری دیگر برای رسیدگی به امور بانکی نیازمند افتتاح حساب خواهید بود. در فنلاند نیز برای اقامت و کار، یک حساب بانکی را لازم دارید و این بدین معنی است که افتتاح حساب بانکی در فنلاند بدون اقامت میسر نمی‌شود. گام نخست برای این کار؛ انتخاب بانکی مطمئن است. متقاضی می‌تواند بانک‌ها را از لحاظ خدمات با یکدیگر مقایسه نماید تا بهترین آن‌ها را انتخاب کند.

افتتاح حساب در فنلاند

بانک‌های مختلفی در فنلاند به ارائه خدمات متفاوت مشغول هستند که شامل: nordea، OP، DANSKE BANK، AKTIA و غیره خواهند بود و اما بهترین از نظر افتتاح حساب بانکی در فنلاند برای ایرانیان می‌توان به SPANKKI و OP اشاره کرد زیرا از نظر خدمات و هزینه‌ها مناسب‌ترین هستند. از نظر دشواری‌های فرآیند ثبت نام و دیگر امور نیز می‌توان به DANESKI اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در فنلاند

افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان در فنلاند اقدامی غیر ممکن نیست و برای افتتاح حساب بایستی یک سری مدارک را از قبل داشته باشید و به بانک مورد نظر ارائه دهید. این مدارک شامل مواردی از جمله:

مدارک لازم برای افتتاح حساب در فنلاندجزئیات

پاسپورت

پاسپورت با تاریخ انقضای بیش از 6 ماه

کارت شناسایی متقاضی

ارائه گذرنامه، کارت ملی و یا هر مدرک هویتی و قانونی دیگری

مدارک مربوط به اثتات اقامت در فنلاند

آدرس محل زندگی، کد پستی یا ارائه قبوض آب، برق و غیره

مدارک مالیاتی

برخی مدارک مالی مانند گواهی درآمد و یا شناسایی مالیاتی

مدارک هویتی

این مورد شامل کپی پاسپورت و مدارک نشانی افراد غیر مقیم می باشد
  • نکته قابل توجه اینکه با گواهینامه نمی توان هویت خود را برای افتتاح حساب اثبات نمایید

نحوه افتتاح حساب بانکی در فنلاند به این صورت است که با در اختیار داشتن مدارک لازم به بانک مورد نظر مراجعه خواهید کرد. در ضمن وجود مدارک هویتی و اقامتی ضروری خواهد بود. در مرحله بعد نوع حسابی که تمایل به داشتن آن دارید را انتخاب می‌کنید به عنوان مثال حساب شخصی، شرکتی، سوئیفت و غیره.

برخی از بانک‌ها نیاز به مراجعه حضوری دارند و برخی به صورت آنلاین افتتاح حساب را انجام می‌دهند. برای اطلاع از ارائه مدارک دقیق‌تر می‌توانید به وب سایت بانک مورد نظر مراجعه نمایید. افتتاح حساب در بانک‌های فنلاند فرآیند پیچیده‌ایی نداشته و نیاز به زمان زیادی ندارد.

 

دسترسی به افتتاح حساب در فنلاند

همانگونه که در کشور ایران به حساب‌های خود دسترسی دارید؛ فنلاند نیز به همین صورت خواهد بود. قابلیت خرید، برداشت، انتقال وجه و غیره برای کسانی که افتتاح حساب ارزی کرده‌اند به صورت سریع و ساده امکان پذیر خواهد بود. با افتتاح حساب بین المللی در فنلاند نیز می‌توانید به تمامی حساب‌های دنیا پول انتقال دهید اما تنها مشکل برای ایرانیان نبودن سیستم سوئیفت بوده و این امکان برای شهروندانی که در ایران هستند غیرممکن است.

افتتاح حساب در فنلاند

انواع حساب ها در فنلاند

یکی از مهمترین اقدامات در جهت افتتاح حساب این است که نیاز خود را شناسایی کنید و با توجه به آن اقدام به افتتاح حساب نمایید. حساب‌های مختلفی از نوع شخصی، شرکتی، حساب بین المللی و غیره وجود دارد که باید با توجه به نیاز متقاضی انتخاب شوند. در ادامه به بررسی چند نوع حساب پرداخته‌ایم.

1- حساب شرکتی

ثبت شرکت در فنلاند یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور برای شروع کسب و کار و بیزنس بوده که یکی از ضروری‌ترین اقدامات در این خصوص داشتن حساب بانکی است. نوعی دیگر از باز کردن حساب بانکی در فنلاند مربوط به حساب شرکتی است. اگر متقاضی نیاز به داشتن حساب تجاری داشته باشد؛ افتتاح حساب شرکتی می‌تواند جوابگو باشد. شرایط افتتاح حساب بانکی در فنلاند از نوع شرکتی این است که متقاضی شرکتی را در این کشور به ثبت رسانده باشد و از طریق ثبت شرکت اقامت را کسب کرده باشد لذا افتتاح حساب در فنلاند بدون اقامت میسر نیست.

2- سیستم سوئیفت در فنلاند


سوئیفت یا (swift) سیستمی بین المللی و جهانی برای ارتباط بانک‌های فنلاند با دیگر بانک‌های سراسر دنیا است. افتتاح حساب بانکی در فنلاند از نوع سوئیفت روشی کاملا مطمئن و ثابت برای پرداخت‌های بین‌ المللی بوده که متقاضیان داشتن این خدمات می‌توانند با ارائه مدارک شناسایی از جمله ویزا، پاسپورت و غیره آن را داشته باشند.

سیستم سوئیفت مزایای زیادی به همراه خود دارد و در واقع با داشتن حساب سوئیفت شما دارای حسابی جهانی خواهید بود که ارتباط با دیگر بانک‌های دنیا را برایتان فراهم می‌سازد از جمله معایب این سیستم نیز می‌توان به کنترل بیشتر روی آن اشاره داشت چون این حساب‌ها بین المللی هستند در نتیجه ممکن است پولشویی و جرایم دیگر در آنها اتفاق بیفتند که بایستی همیشه گزارشات کاملی از فعالیت و تراکنش‌های خود را داشته باشید.

3- آشنایی با مسترکارت و جزئیات آن

پروسه مهاجرت تنها به گرفتن اقامت ختم نخواهد شد و در صورت زندگی در فنلاند لازم است مستر کارت داشته باشید در واقع داشتن آن برای مهاجران اهمیت زیادی دارد. با در اختیار داشتن مستر کارت می‌توان خریدهایی را که انجام داده‌اید پرداخت نمایید و از ای تی ام‌ها پول دریافت نمایید. در نتیجه واضح است که بعد از دریافت ویزا و پاسپورت فنلاند باید مستر کارت را نیز داشته باشید.

شرایط افتتاح حساب در فنلاند با مسترکارت به این صورت است که متقاضی قبل از هر اقدامی باید به بانک مورد نظر مراجعه نماید و افتتاح حساب را انجام دهد بعد از آن درخواست داشتن مستر کارت را به بانک ارائه می‌دهد. در مجموع فرآیند درخواست مستر کارت در فنلاند ساده است و نیاز به انجام اقدامات پیچیده‌ایی ندارد با ارائه مدارک شناسایی پس از افتتاح حساب به راحتی می‌توانید این کارت کاربردی را داشته باشید.

با توجه به انجام بررسی‌های لازم یکی از بهترین انواع مسترکارت‌ها مربوط به مستر کارت توهی از بانک نوردیا فنلاند است که مزایای زیادی شامل موارد زیر را دارد:

اقدامات بعد از افتتاح حساب در فنلاند

به منظور افتتاح حساب در فنلاند؛ بانک موظف است یکسری سوالات شامل: نام، دلیل استفاده از حساب بانکی، آدرس و غیره را ارائه دهید. بعد از افتتاح حساب حتما اقدام به دریافت رمز شناسایی برای بانک اینترنتی خود را داشته باشید. در واقع برخی مواقع داشتن رمز شناسایی ممکن است دشوارتر از افتتاح حساب باشد و یا به فرد تعلق نگیرد پس در این خصوص نیز از بانک خود سوال نمایید. در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر می‌توان با مجموعه HOMEANDHOME در ارتباط مستقیم باشید.

ثبت شرکت در قنلاند

جمع بندی

يکي از ضروري‌ترين موضوعات، باز کردن حساب در فنلاند هنگام کسب اقامت اين کشور است. با داشتن حساب بانکي مي‌توانيد اعتبار خود را داشته باشيد و به انجام خريدها، پرداخت قبوض، انتقالات و موارد ديگر حتي به صورت آنلاين بپردازيد. راه‌هاي مختلفي براي داشتن حساب بانکي در فنلاند وجود دارد که مي‌توان به حساب بانکي شرکتي، سوئيفت و غيره اشاره داشت.

افتتاح حساب بانکي در فنلاند براي ايرانيان مهاجر ميسر بوده و تقريبا جزو الزامات بعد از مهاجرت است. هوم اند هوم يکي از تخصصي‌ترين مجموعه‌ها در رابطه با اقامت، افتتاح حساب و مسائل پيرامون آن است که متقاضيان مي‌توانند سوالات خود را با مشاورين حرفه‌ايي در ميان بگذارند.

سوالات متداول

-حساب متقاضی تاریخ انقضا ندارد و این تاریخ تنها مربوط به کارت بانکی خواهد بود درست مانند کارت‌های بانکی ایرانی که معمولا بین 4 الی 5 سال تاریخ اعتبار دارند.

با توجه به نوع حسابی که تمایل به افتتاح آن دارید مدارک نیز می‌تواند متغیر باشد به عنوان مثال برای حساب شرکت نیاز به مدارک ثبت شرکت خواهد بود اما در مجموع مدارک شناسایی از جمله پاسپورت معتبر و مدارک اقامتی لازم خواهد بود.

برای این کار حتما باید با تیمی متخصص در ارتباط باشید تا تمام موانع و نکات را برای شما شفاف سازی نماید. تیم هوم اند هوم به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیزان خواهد بود و می‌تواند با ساده‌نرین راهکار شما را به هدفتان برساند.

بله این امکان برای ایرانیان و تمام افراد وجود خواهد داشت و محدودیتی در این خصوص نخواهد بود.

بله در صورت زندگی و اقامت در فنلاند متقاضی به مستر کارت برای پرداخت هزینه‌های زندگی (خرید، خوراک، پرداخت قبوض و ..) نیاز خواهد داشت در نتیجه برای داشتن مستر کارت در این کشور ابتدا افتتاح حساب نمایید.