مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا پس از انگشت نگاری  نگاری چقدر است؟

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری

کشور کانادا سرزمین پهناور آرامش و آسایش است که هر ساله تعداد زیادی مهاجر را از سرتاسر جهان جذب می‌کند. مسئولان کشور کانادا به جهت شکوفایی اقتصاد، جذب سرمایه‌گذاران و نخبگان مسیرهای مختلفی مانند ویزای سرمایه‌گذاری کانادا، مهاجرت کاری به کانادا را هموار کرده است.

یکی از مهم‌ترین راه‌های اقامت اخذ ویزای تحصیلی کانادا است که پروسه آن مدت زمان زیادی به طول می‌انجامد. صدور این ویزا نیاز به انگشت نگاری دارد که پس از اتمام آن، برای افراد واجد شرایط ویزای تحصیلی کانادا صادر خواهد شد. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری ممکن است حدود ۳ ماه و بیشتر طول بکشد.

 شرایط عمومی برای اخذ ویزای موقت

افراد برای دریافت ویزای موقت باید دارای  شرایط و ضوابط خاصی باشند. این شرایط با توجه به هر ویزای درخواست شده، متفاوت است. اما در مجموع برای دریافت هر نوع ویزا بهتر است افراد بالای ۱۸ سال سن داشته باشند تا بتوانند به صورت مستقل برای دریافت این ویزا تقاضای خود را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهند.

-افرادی که زیر ۱۸ سال هستند، نمی‌توانند خود به تنهایی برای دریافت این ویزا درخواست بدهند.

-باید تمامی مدارک متقاضیان باید به زبان انگلیسی و فرانسوی ترجمه شود.

-برای دریافت هر نوع ویزای موقت فرد نباید سابقه سوء پیشینه داشته باشد. یکی از دلایل طولانی شدن مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری، بررسی دقیق سابقه افراد از جهت سوء پیشینه و سلامت روحی و روانی است.‌

-برای زندگی و اقامت در کشور کانادا باید به اندازه کافی پول داشته باشد و یا اسپانسر مالی قوی داشته باشد.

-اگر افراد دارای بیماری خاصی هستند باید آن را به سفارت اطلاع دهند و مدارک پزشکی مرتبط با آن را ضمیمه پرونده خود کنند.

این موارد شرایط عمومی برای دریافت ویزای موقت است. اما با توجه به نوع ویزایی که فرد تقاضا می‌کند ویزای تحصیل، ویزای استارتاپ کانادا، سرمایه گذاری یا هر نوع دیگر، این مدارک می‌تواند بیشتر باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

قبل از مشخص شدن مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری، افراد باید مدارک مورد نیاز  را برای دریافت ویزا به سفارت ارائه دهند.

برای ارائه به سفارت، کپی رنگی از صفحه‌های پاسپورت افراد نیاز می باشد. در نظر داشته باشید که شما باید آخرین پاسپورت خود را امضا شده به سفارت ارائه دهید. کپی باید از تمام صفحات پاسپورت و تمام صفحاتی که مهر ورود و خروج ایران را  دارند، گرفته شود.

– فرم فارسی تکمیل شده درخواست روادید

-شناسنامه افراد

-سند ازدواج( عقدنامه رسمی)

-شناسنامه‌های فرزندانی که مجرد هستند، گواهی اشتغال به تحصیل فرزندانی که تحصیل می کنند و مجرد هستند

-رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون حضور یکی از والدین شان قصد مسافرت به کانادا دارند.

-عکس اسناد ملکی منگوله‌دار و یا غیر منگوله دار که این اسناد شامل قرارداد پیش خرید ملک یا اجاره‌نامه، مبایعه‌نامه، گواهی پایان کار ساختمان است.

-ریز یکی از حساب‌های سپرده بلند مدت و کوتاه مدت و پرینت حساب شش ماهه آخر افراد که به زبان انگلیسی برگردانده شده باشد.

-دو قطعه عکس ۳ در ۴ که حتماً جدید و زمینه سفید داشته باشد. گردی صورت هم کاملا واضح باشد.

-مدارکی که با شغل افراد ارتباط دارد نیز ارسال شود. این مدارک با توجه به شغل افراد فرق دارد. به عنوان مثال پزشکان باید جواز مطب یا پروانه دائم پزشکی خود را تحویل دهند. بازنشستگان هم باید حکم بازنشستگی و آخرین فیش دریافتی خود را به سفارت ارائه دهند.

-دیگر مدارک لازم مدارک دعوت کننده است  که در صورت وجود باید دعوت نامه با تاریخ و امضا و به صورت کامل ارسال شود.

-آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده، اسکن از تمام صفحات شناسنامه ایرانی فرد دعوت کننده و کارت اقامت یا پاسپورت کانادایی او می باشند.

 بعد از این که تمامی مدارک آماده شد افراد باید آن را به سفارت کانادا تحویل دهند. بهتر است افراد خود را درگیر این روند کاری طولانی مدت  نکنند و از یک وکیل با تجربه و آشنا  در زمینه مهاجرت کمک گرفته و تمام کارهای مربوط به دریافت ویزا و اقامت را به او بسپارند.‌ موسسه هوم اند هوم با داشتن آگاهی کافی در زمینه مهاجرت می‌تواند متقاضیان را راهنمایی کند. با توجه به مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری بهتر است این موضوع توسط وکیل یا فرد خبره صورت پذیرد.

درخواست ویزا به دو طریق میسر است. مراجعه حضوری به سفارت کانادا و یا درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین، که افراد می‌توانند از طریق این دو روش تقاضای خود را برای اخذ ویزا و اقامت کانادا به سفارت این کشور تحویل دهند.

اما به دلیل اینکه بیشتر پروسه تقاضای ویزا  الکترونیکی شده است، ارائه تقاضای اگر به صورت آنلاین انجام شود، بسیار افراد راحت‌تر است و این روش می‌تواند مدت زمان انجام این کار را سرعت ببخشد.  نوع ارائه تقاضا در کاهش یا افزایش مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری نقشی ندارد.

برای چه افرادی انگشت نگاری نیاز است؟

انگشت نگاری یکی از مراحلی است که افراد برای دریافت ویزا باید آن را حتما انجام دهند. برای دریافت بعضی از روادیدها، انگشت نگاری  اجباری است.‌

ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، تمدید ویزای تحصیلی و کاری، گرفتن اقامت دائم کانادا و پناهندگی در ردیف مواردی هستند که افراد حتما باید انگشت نگاری شوند. کسانی که زیر ۱۴ سال و بالای ۷۰ سال سن دارند مجبور به انجام انگشت نگاری نیستند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری

زمان صدور ویزا برای هر نوع روادید متفاوت است. در مجموع یک روز زمان لازم است تا نامه برای متقاضیان ارسال شود. بعد از دریافت این نامه با انجام نوبت گیری قبلی می توانید به دفاتر مورد نظر مراجعه نمایید.

نوبت انگشت نگاری در مراکز گوناگون فرق دارد. اگر شما قصد دارید ویزای تحصیلی از این کشور دریافت کنید ممکن است بین ۵ الی ۶ هفته کاری زمان لازم داشته باشد، تا شما پس از انگشت نگاری بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. با توجه به اینکه مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری دقیقا مشخص نیست، افراد نباید نگران باشند.

مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری بصورت تقریبی حدود ۷ هفته زمان می‌برد. مراحل پس از انگشت نگاری سفارت کانادا نیزفرق دارد. ممکن است بعد از گذشتن این مدت زمان ویزای شما برگشت بخورد.

دلایل مختلفی وجود دارد که موجب ریجکت شدن ویزای کانادا شما می شوند. به عنوان مثال قانع نشدن افسر کانادا یکی از این علت‌های ریجکت می‌باشد. مشخص نبودن دلیل سفر شما، عدم تمکن مالی مناسب، نداشتن سفرهای خارجی متعدد، پیوند خانوادگی سست در کشور مبدا در ردیف مواردی می باشند که باعث رد شدن ویزای افراد می شوند.

البته این دلایل با توجه به نوع ویزای افراد متفاوت است. دلایل رد شدن ویزای توریستی با دلایل رد ویزای تحصیلی تفاوت دارد. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با موسسات معتبر و وکیل های با تجربه در این زمینه مشورت نمایید تا بتوانید در راه درست قدم گذاشته و این مسیر سخت را در مدت زمان کوتاه و به راحتی سپری کنید.

چطور مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی را کاهش دهیم؟

اگر نگران مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری هستید و دوست ندارید تا برنامه‌ریزی‌های شخصی زندگی و تحصیلی شما با تاخیر و مشکل روبرو شود، بهتر است که از هماهنگی کامل و دقیق اطلاعات ارائه شده در رزومه تحصیلی و انگیزه نامه با مدارک موجود در پرونده اطمینان پیدا کنید.

همان اندازه که شفافیت و صحت اطلاعات ارائه شده در پرونده درخواست ویزای تحصیلی می‌تواند موجب افزایش شانس قبولی ویزا شود، در مدت زمان جواب سفارت کانادا نیز تاثیر خواهد داشت.

از روزی که شما مرحله نهایی انگشت نگاری را در یکی از مراکز خارج از کشور انجام می‌دهید و برچسب انگشت نگاری بر روی جلد پشتی گذرنامه شما اضافه می‌شود، با برگشت به کشور مبدا و چک حساب کاربری یا ایمیل منتظر جواب نهایی درخواست ویزا باشید، هرچند مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری به طور قطعی اعلام نمی‌شود، اما متقاضی باید مرتب حساب کاربری خود را چک کند.

با توجه به اینکه عوامل  مختلفی مانند دریافت نامه پذیرش، آماده کردن و ترجمه مدارک، رزرو وقت سفارت، انگشت نگاری  و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری و موارد این چنینی موجب طولانی شدن روند مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا می‌شود، بهتر از یک سال قبل از ترم تحصیلی مورد نظر خود، برای تمامی مراحل این روند برنامه‌ریزی کنید.

با توجه به اینکه مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری دقیقا مشخص نیست، بهتر است متقاضیان پس از ارائه مدارک، منتظر باشند و از انجام هر گونه فعالیتی خودداری کنند.

سخن پایانی

کشور کانادا سرزمین رویاهای بلند و آرزوهای زیبا است. این کشور راه‌های متفاوتی برای جذب مسافران در نظر گرفته است. ویزای سرمایه‌گذاری، تحصیلی، کاری و تولد از جمله مسیرهای اقامت برای متقاضیان است. گاهی برای دادن اقامت کانادا مدارکی از مهاجران دریافت می‌شود که عبارتند از مدارک شناسنامه‌ای، پاسپورت، مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی و فرانسوی.

گاهی از متقاضیان مدارک عدم سوء پیشینه و انگشت‌نگاری هم گرفته می‌شود. پس از گرفتن انگشت نگاری حدود ۱۲۰ روز زمان لازم است تا ویزای تحصیلی صادر شود. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بعد از انگشت نگاری ممکن است مدتی به طول انجامد، در این مدت  متقاضی نباید هیچ اقدامی انجام دهد، فقط با حوصله منتظر باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *