مزایای تولد فرزند در کانادا چه چیزهایی است؟ مزایا و نکات مثبت

مزایای تولد فرزند در کانادا

کانادا کشوری مدرن با اقتصاد پویا و زندگی مرفه است که مقصد مهاجرتی بسیاری از مردم جهان به ویژه برای ایرانیان است. این کشور مسیرهای متفاوتی برای گرفتن اقامت کانادا گشوده است که شامل ویزای تحصیلی کانادا، ویزای سرمایه‌‌‌گذاری کانادا است. افرادی که دارای شرایط مناسب هستند، می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

یکی دیگر از راه‌های اقامت کانادا به دنیا آوردن نوزاد در این کشور است که دارای مزایای فراوانی است. مزایای تولد فرزند در کانادا مخصوص نوزاد بوده  والدین کودک  از آن بهره مند نخواهند شد. نوزادانی که در این کشور متولد می‌شوند، از شرایط تحصیل رایگان و انواع بیمه درمانی برخوردار می‌شوند. در ادامه به مزایای تولد در ایتالیا پرداخت می‌شود.

تولد نوزاد در کانادا و اقامت این کشور مدرن

در طی سال‌های اخیر، بسیاری از پدر و مادر‌ها تمایل دارند  که نوزاد دلبندشان  را در کانادا به دنیا بیاورند. این علاقه‌ی وافر والدین به تولد نوزادشان در کانادا به دلیل شرایط زندگی ایده‌ال و راحت در کانادا است. نوزادی که در یکی از بیمارستان‌های کانادا به دنیا آمده از تمامی این شرایط بهره‌مند خواهد شد و تابعیت  دائمی کانادا را بدست خواهد آورد.

نوزادی که در خاک کانادا متولد می‌شود تابعیت و شهروندی کانادا به او تعلق می‌گیرد و از مزایای شهروند بودن بهره می‌برد. حتی اگر پدر و مادر نوزاد، شهروند کانادایی نباشند و اقامت این کشور را نداشته باشند،  این یکی از دلایل مهمی است که والدین ترجیح می‌دهند فرزندشان متولد کانادا باشد و یک فرصت عالی  است که والدین برای فرزند خود رقم می‌زنند و می‌دانند که نوزادشان در آینده زندگی بهتری را پیش رو دارد.

مزایای تولد فرزند در کانادا اگرچه  مشمول پدر و مادر نمی‌شود، اما برای فرزند متولد شده در این کشور بهشت موعود است.  کودکی که در این کشور متولد می‌شود، تحت حمایت‌های گوناگون قرار گرفته و آینده خوبی خواهد داشت.

اقامت کانادا برای نوزاد (اقامت دائم)

 نوزادی که در کانادا متولد می‌شود با گرفتن شهروندی این کشور، این امکان را دارد که از ابتدای تولد تا هر زمان و در هر شرایط وارد کانادا شده و از امکانات آموزشی، درمانی، رفاهی و تفریحی در این کشور استفاده کند.

  پدر و مادر حدود یک هفته بعد از تولد، گواهی تولد نوزاد کانادایی خود را دریافت کرده و کمتر از یک ماه با پاسپورت کانادایی وی می توانند به ایران مراجعه می‌کنند.

 فرزند متولد شده با داشتن پاسپورت کانادایی می تواند به بسیاری از کشورهای جهان بدون ویزا سفر کند. این کودک می‌تواند در برخی کشورها ازجمله انگلستان و آمریکا، کار و تحصیل کند.

 متاسفانه دریافت ویزا برای ایرانی‌ها در سال‌های اخیر امری سخت و دشوار است، اما فرزند دو تابعیتی متولد شده در کانادا به راحتی بدون ویزا می‌تواند بلیط کشور آمریکا را گرفته و بدون ویزا وارد خاک این کشور شود.

 فرزند متولد شده در کانادا  می‌تواند از بدو تولد، بهترین خدمات پزشکی کانادا را به صورت رایگان دریافت نماید. خدمات پزشکی ارزان قیمت به پدر و مادر تعلق نخواهد گرفت. این بدان معنی است که باید هزینه های زایمان را پدر و مادر بطور کامل پرداخت کنند. اما بعد از مدت کوتاهی در صورت حضور فرزند در کانادا، کلیه هزینه‌های درمانی وی رایگان خواهد بود.

فرزندی که تابعیت کانادا را دارد، می تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کرده و برای دانشگاه از تخفیف ویژه‌ای برخوردار شود.‌

 هزینه تحصیل در اکثر مدارس کانادا برای کانادایی‌ها رایگان است و هزینه های تحصیل در دانشگاه برای کانادایی‌ها مقدار  ناچیزی از هزینه های تحصیل محصلین خارجی است.

 برای حفظ شهروندی، کودک نیازی به زندگی و یا اقامت کانادا نخواهد داشت و به صورت مادام‌العمر شهروندی کانادایی او همیشگی خواهد ماند. مزایای تولد فرزند در کانادا بی‌شمار است و مهم‌ترین آن گرفتن تابعیت و شهروندی کانادا است.

 کانادایی بودن فرزند همیشه ماندگار خواهد بود و اگر از بدو تولد از خاک کانادا خارج شود و تا بیست سالگی هم هرگز به کانادا مراجعه نکند،  همچنان در هر کجای جهان که باشد یک کانادایی است و از مزایای تابعیت این کشور بهره خواهد برد. مزایای تولد فرزند در کانادا شامل والدین نشده و اولیا می‌توانند با  اقامت کاری کانادا وارد این کشور شده و یا با ویزای دانشجویی کانادا مقیم این کشور شوند. موسسه هوم اند هوم می‌تواند با دادن بهترین مشاوره به متقاضیان از مسیرهایی مانند اقامت کانادا از طریق کار و یا ثبت شرکت و خرید خانه آنها را یاری کند.

امتیازات فرزند آوری در کانادا برای والدین (مزایای تولد فرزند در کانادا)

 هر چند مزایای تولد فرزند در کانادا  شامل حال والدین او نمی‌شود، اما نباید امتیازات بچه دار شدن در کانادا برای والدین را نادیده گرفت. در ادامه به تعدادی از مزایای تولد فرزند در کانادا شرح داده می‌شود:

1- کانادا سرزمین فرصت‌ها و بهشت زندگی در آرامش است. تولد فرزند در کانادا به والدین او این اطمینان خاطر را می‌دهد که آینده فرزند آن‌ها در کشوری توسعه‌یافته تضمین خواهد شد.

2- یکی دیگر از مزایای تولد فرزند در کانادا این است که شانس والدین او را برای اخذ ویزای کانادا افزایش می‌دهد. یعنی شرایط اقامت کانادا برای این والدین مهیا می‌شود.

3- زمانی که کودک متولد کانادا به سن 18 سالگی برسد، می‌تواند از طریق برنامه اسپانسرشیپ والدین کانادا برای اقامت دائم والدین خود در کانادا درخواست دهد. این یک فرصت عالی برای حضور والدین در کانادا است که فرصت‌های تجاری خوبی برایشان به همراه دارد.

اگرچه والدین از مزایای تولد فرزند در کانادا بهره‌مند نمی‌شوند، اما می‌توانند با کمک ویزای استارتاپ کانادا و یا مهاجرت کاری به کانادا شرایط اقامت خود را فراهم کنند. هرچند در مراحل ثبت شرکت و یا سرمایه‌گذاری هزینه ویزای استارتاپ کانادا بسیار بالا و قابل توجه است، اما یک فرصت فوق‌العاده برای یک تجارت جهانی و بین‌المللی است. کشور کانادا مسیرهایی چون تحصیل، تولد، ازدواج و تجربه کانادایی و مهارت فنی را برای پذیرش مهاجران گشوده است. متقاضیان می‌توانند بهترین راه را انتخاب کرده و اقامت کانادا را دریافت کنند.

مراحل گرفتن پاسپورت برای فرزند متولد شده در کانادا

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایای تولد فرزند در کانادا گرفتن پاسپورت در ماه اول تولد است. هر استان یا منطقه در کانادا قوانین خاصی برای ثبت اطلاعات کودکان تازه متولد شده دارد. برای مثال در بعضی از استان‌ها مشخصات یک کودک باید ظرف مدت ۳۰ روز پس از تولد ثبت شود.

پس از ثبت تولد نوزاد خود و دریافت گواهی تولد به عنوان مدرک شهروندی کانادا، می‌توانید برای پاسپورت کانادایی کودک اقدام کنید. پدر و مادر باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • فرم مخصوص دریافت پاسپورت را پر کنید.
 • شناسنامه کودک را ارائه دهید.
 • مدارک پدر و مادر را به همراه داشته باشید.
 • دو عکس برای پاسپورت تهیه کنید.
 • یک نماینده معرفی کنید. این فرد می‌تواند پزشکی باشد که کودک را در روزهای اول پس از تولد معاینه کرده است.
 • هزینه‌های لازم را پرداخت کنید.

شهروند کانادا بودن چه مزایایی دارد؟

والدینی که ترجیح می‌دهند نوزاد دلبندشان در کانادا چشم به جهان بگشاید از مزایای تولد فرزند در کانادا و همچنین امکانات گسترده این کشور پهناور مطلع هستند، این مزایا شامل مزایای زیر است:

 1. کمک های مالی و حقوق ماهانه به اشخاص در زمان بروز اتفاقات غیر مترقبه که نمونه بارز این موضوع پرداختی ماهیانه در زمان کرونا بود
 2. وجود بازار کار گسترده و پرداخت حقوق کافی و لازم در تمام مشاغل و بازنشستگی همگانی (هر کسی که در کانادا کار تمام وقت داشته باشد می تواند مایحتاج اولیه زندگی خود را تامین کند)
 3. پرداخت وام و کمک مالی آسان برای تاسیس تاسیس شرکت  و پرداخت وام‌های چند ساله با بهره 2 درصد برای خرید خانه و آپارتمان
 4. بهره مندی از حقوق ماهیانه در زمان بیکاری یا بیمه بیکاری بدون نگرانی
 5. پرداخت مبلغی تحت عنوان کمک مالی به والدین هر کودک کانادایی که مقیم کانادا باشد
 6. کمک‌های مالی مختلف به افراد پیر، بیمار و بازنشسته
 7. حمایت های مالی و مددکاری اجتماعی در صورت اضطرار و یا در دوران بیماری
 8. امنیت مطلق اجتماعی و احساس آرامش
 9. تحصیل عمومی رایگان با در مراکز علمی و دانشگاهی با کیفیت و برند کانادا
 10. خدمات درمانی کم‌هزینه  و سیستم پزشکی پیشرفته
 11. حاکمیت حقوق شهروندی و عدم تبعیض میان اقوام و ملیت های گوناگون
 12. هوای پاک و سالم و کیفیت بالای بهداشت در کانادا
 13. وضعیت اقتصادی با ثبات و رو به پیشرفت
 14. رفت و آمد به کشورهای دیگر جهان بدون نگرانی

سخن پایانی

کانادا کشوری مدرن، با دانشگاه‌های برتر جهان است که مقصد مهاجرتی بسیاری از مردم جهان است.

والدین زیادی نگران آینده فردای فرزند خود هستند و دوست دارند نوزاد خود را در کانادا به دنیا آورند.

مزایای تولد فرزند در کانادا بیشتر متوجه فرزند نورسیده بوده و والدین چندان سودی نمی‌برند و می‌توانند از مسیرهای دیگر وارد کانادا شوند.

کودک متولد شده در کانادا شهروند دائم این کشور شده و می‌تواند به اغلب کشورهای جهان سفر کند.

فرزند متولد شده در کانادا از امکانات تحصیلی رایگان، بیمه درمانی، امکانات رفاهی برخوردار شده و آینده روشنی خواهد داشت.

مزایای اقتصادی، شغل مناسب، تسهیلات و وام کافی، آرامش و آسایش از دیگر امکاناتی است که برای کودک مهیا شده است.

کودک کانادایی می‌تواند در انگلیس و آمریکا به ادامه تحصیل بپردازد. والدین کودک می‌توانند از راه‌های دیگر وارد این کشور شده و اقامت دریافت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *