همه چیز درباره اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

یکی از مهم‌ترین بحث‌های سال‌های اخیر در میان بسیاری از افراد، بحث مهاجرت به کشور کانادا است. با توجه به شرایط خاص این کشور پیشرفته برای مهاجران و رشد اقتصادی آن، تمایل به پیدا کردن راه‌های آسان و سریع برای کسب اقامت کانادا در میان افرادی که قصد مهاجرت دارند بسیار افزایش یافته است.

اگر شما هم جز افرادی هستید که فکر مهاجرت به کانادا را در سر دارید، در ابتدا بهتر است با راه‌ها و شرایط مهاجرت به این کشور آشنا شوید و بعد از دریافت کامل اطلاعات و آگاهی لازم در این مسیر قدم بردارید. در این مطلب راه‌های مختلف اقامت کانادا و اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند را به شما معرفی می‌کنیم تا متناسب با شرایط خود مناسب‌ترین روش را انتخاب نمایید.

کارشناسان کاربلد تیم مهاجرتی هوم اند هوم در خدمت شما عزیزان هستند تا با مشاوره رایگان و ارائه توضیحات مورد نیاز به متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا، بهترین راه و شرایط را برای اقامت آن‌ها فراهم آورند. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

دلایل انتخاب کانادا توسط مهاجرین

 کانادا یک کشور چند ملیتی و بسیار پیشرفته است که به دلیل دارا بودن ویژگی‌های فوق‌العاده و شرایط نسبتا مناسبی که برای مهاجرت دارد، در سال‌های متمادی، بسیار مورد توجه افراد برای مهاجرت قرار گرفته است. چند فرهنگی بودن و جمعیت مختلف این کشور، فضای مناسبی را برای همزیستی افراد از فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف فراهم کرده است.

بهتر است بدانید شرایط اقامت در کانادا بسته به روش‌های انتخابی مهاجرت متنوع بوده و همیشه یکسان نخواهد بود، فرهنگ و اقتصاد توسعه یافته کانادا، فرصت‌های شغلی متنوع، سیستم آموزشی با کیفیت بالا، سیستم‌های مراقبتی و بهداشتی پیشرفته، از جمله مهم‌ترین مزایایی هستند که این کشور را به یک مقصد ایده‌آل برای مهاجرت افراد مختلف از سراسر دنیا تبدیل می‌نماید.

همچنین یکی دیگر از امکاناتی که این کشور برای مهاجران فراهم می‌آورد، قرار دادن برنامه‌های مهاجرتی متعددی است که در اختیار افراد با توانایی و مهارت‌های مختلف قرار خواهد داد. به‌طور کلی دولت کانادا به دنبال جذب سرمایه‌گذاران و مدیران تجاری با اعطای ویزای سرمایه‌گذاری کانادا و همچنین جذب کارآفرینان از طریق استارت آپ کانادا است که به استقرار و جستجوی فرصت‌های جدید در این کشور علاقمند هستند. تجربه و سواد و دانش تجاری افراد عامل ارزشمندی است که می‌تواند در امر مهاجرت به کانادا تاثیرگذار باشد.

روش‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت

همان‌طور که در بخش قبل اشاره کردیم برای مهاجرت کانادا روش‌های گوناگونی وجود دارد و متقاضیان باید با توجه به شرایط زندگی خود، کاری یا تحصیلی یکی از این روش‌ها را انتخاب نمایند.

این روش‌ها عبارتند از:

در ادامه مطلب به توضیحاتی در رابطه با اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند خواهیم پرداخت اما قبل از هر چیزی به چند سوال مهم و رایج پاسخ می‌دهیم. از جمله اینکه شهروندی کانادا به چه کسی گفته می‌شود؟ اقامت دائم و موقت این کشور به چه معنا هستند؟!

شهروند کانادا به چه کسی گفته می‌شود؟

شهروند کانادا یاCanadian citizen به شخصی گفته می‌شود که به صورت قانونی حقوقی را در کانادا دارد که افراد غیر شهروند نخواهند داشت. از جمله امکانات شهروندان کانادا دسترسی به سیستم درمان، خدمات اجتماعی و پشتیبانی تحت نظر قانون این کشور است. یک شهروند کانادا این امکان را دارد که در هر نقطه‌ای از کانادا تحصیل، زندگی یا کار کند. علاوه بر این شهروندان می‌توانند در انتخابات کانادا شرکت کنند و حق رای داشته باشند. البته بهتر است این نکته را بدانید که شهروندی کانادا قابل حذف یا بازپس‌گیری نخواهد بود. این شهروندی از طریق تولد در خاک این کشور، تولد از طریق والدین شهروند کانادا، یا از طریق سایر فرایندهای اخذ اقامت قابل کسب است.

حقوق شهروندی کانادا عبارت است از:

 • حق رای

شهروندان کانادا دارای حقوق شرکت در ایالتی و محلی و انتخابات فدرال هستند.

 • پاسپورت کانادایی

 شهروند کانادا حق استفاده از گذرنامه کانادایی را دارند.

 • کاندیداتوری

 شهروندان کانادا قادر هستند برای انتخابات و مناصب دولتی کاندید شوند.

 • اقامت دائمی کانادا

 شهروندان این امکان را دارند که  به راحتی در کانادا اقامت داشته باشند و در هر زمانی که تمایل داشته باشند از آن خارج شوند.

 • دسترسی به دادگستری

 شهروندان کانادا امکان دسترسی کامل به سیستم قضایی این کشور را دارند.

 • امنیت اجتماعی

 شهروند کانادا به سیستم حمایت اجتماعی کانادا دسترسی خواهد داشت.

اقامت موقت کانادا

ویزای اقامت موقت یا (Temporary Resident Visa) برای مدت زمان مشخصی به افراد اجازه اقامت در این  کشور را می‌دهد. از این ویزا بیشتر برای تحصیل، تفریح، کار و یا ملاقات با خویشاوندان استفاده می‌شود. زمان اقامت موقت بر اساس هدف افراد متفاوت است و تعیین زمان آن معمولا توسط سفارت‌خانه‌ها مشخص خواهد شد. اگر زمان اقامت موقت به پایان رسیده باشد افراد باید مراحلی را انجام دهند که شامل موارد زیر می‌شود :

 • در بسیاری از موارد پس از پایان یافتن زمان اقامت شخص باید به کشور مبدأ بازگردد.
 • در برخی موارد تمدید ویزا برای اقامت موقت امکان‌پذیر است. و افراد باید در بازه زمانی مشخص شده درخواست تمدید ویزا را ارائه دهند و نتیجه نهایی را دریافت نمایند.
 • گاهی ممکن است فرد تصمیم بگیرد وضعیت اقامت خود را از موقت به دائم تبدیل کند. در این صورت شخص باید نسبت به مراحل و شرایط تغییر وضعیت پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

اقامت دائم کانادا

منظور از اقامت دائم کانادا یا (Permanent Resident) داشتن حق قانونی برای اقامت بلند مدت و داشتن شرایط کار و زندگی در این کشور است. افرادی که دارای کارت اقامت دائم یا Permanent Resident Card هستند، این امکان را دارند که در کانادا زندگی کرده و از تمامی حقوق و مزایای شهروندی بهره‌مند باشند.

برخی از اصلی‌ترین شرایط  اخذ اقامت دائم کانادا عبارتند از:

افراد معمولا برای داشتن اقامت دائم کانادا باید از یک برنامه مهاجرتی درست استفاده نمایند که شامل برنامه تجارتی، برنامه خانواده، برنامه پناهندگی، برنامه کارکنان ماهر و برنامه سرمایه‌گذاری است. افراد برای اقامت دائم کانادا، باید در یکی از این برنامه‌ها واجد شرایط باشند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

یکی از پرتقاضاترین گزینه‌های مهاجرت به کانادا، تحصیل فرزند در این کشور است. بر این اساس مشاوران مجرب موسسه هوم اند هوم با ارائه اطلاعات لازم در مورد شرایط مهاجرت و دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند پرداخته‌اند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند و شرایط تحصیل در مدارس این کشور

برای مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا اولین گام، اخذ پذیرش از یک مرکز آموزشی در این کشور است. این در حالی است که فرقی نمی‌کند متقاضی قصد تحصیل در چه مقطع تحصیلی را داشته باشد. داشتن پذیرش تحصیلی شرط لازم برای درخواست ویزای تحصیلی در هر مقطعی از دبستان تا دکتری خواهد بود. در گام بعدی متقاضی باید برای ویزای تحصیل در کانادا درخواست داده و به کانادا برود.

در کشور کانادا مدارس در سطح بالایی از تحصیل و آموزش هستند، در این مدارس مسئولان با تجارب کافی مشغول به کار هستند و بر اساس شرایط سنی و قوانین خاصی کودکان را در پایه‌های مختلف کلاسی ثبت نام می‌نمایند. حتی کودکانی که از نظر زبان انگلیسی فاقد مهارت لازم هستند برای تحصیل در مدارس کانادا، قادر هستند در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی مدارس کانادا زبان خود را تقویت کرده و به سطح مورد قبول برسند.

البته برای پذیرش درخواست ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموزانی که زیر ۱۰ سال سن دارند شرط خاصی وجود دارد، برای این دانش آموزان باید یکی از والدین یا یک قیم قانونی، در دوران تحصیل در کانادا همراه دانش‌آموز باشد. اگر به هر دلیلی هیچکدام از این افراد امکان همراهی دانش‌آموز را نداشته باشند باید شخصی به نام کاستودین مسئولیت همراهی را در دوران تحصیل در کانادا به عهده بگیرد.

اهمیت اخذ اقامت کانادا از طریق فرزندان چیست؟

همان‌طور که دریافتید اقامت کانادا از طریق تحصیل اولاد یک راه مهاجرت برای والدین در این کشور است. این کشور از نظر اعتبار مدارک دانشگاهی، سیستم آموزشی و تحصیلی قوی، رفاه و امنیت اجتماعی و اقتصادی در میان 10 کشور برتر دنیا قرار دارد. و بسیاری از والدین در تلاش هستند تا شرایط اقامت کانادا از راه تحصیل اولاد را فراهم نمایند.

در واقع می‌توان گفت اقامت کانادا از طریق تحصیل با ثبت نام فرزندان و اخذ ویزای توریستی والدین برای همراهی فرزندان در این کشور قابل دسترسی است.

مزیت‌های اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان

تحصیل در کانادا برای متقاضیان نه تنها در آینده زمینه‌ساز اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی متنوع در این کشور خواهد شد، بلکه این امکان را ایجاد می‌نماید که برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام کنند. اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند مزیت‌هایی دارد که عبارت است از:

 • دسترسی به سطح امنیت اجتماعی و اقتصادی این کشور
 • کیفیت آموزشی بالا
 • تحصیل رایگان به زبان انگلیسی
 • امکان اشتغال پس از فارغ التحصیلی
 • اخذ اقامت دائم و دریافت تابعیت این کشور پس از اتمام تحصیل
 • برخورداری از درآمد بالا نسبت به دیگر کشورهای جهان

شرایط اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان چیست؟

 برای اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند متقاضی باید شرایط خاصی را داشته باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد:

افراد متقاضی باید متاهل بوده و حتما ازدواج کرده باشند.

 فرزندان متقاضیان در بازه سنی 4 تا 18 سال برای تحصیل در مدارس باشند.

حداقل پدر یا مادر به عنوان سرپرست کودک را برای تحصیل در کانادا همراهی نماید.

متقاضیان تمکن مالی لازم را برای تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا داشته باشند.

ویزای همراه چیست؟

در بخش توضیح دادیم که فرزندان 4 تا 18 ساله قادر هستند با داشتن شرایط لازم نسبت به اخذ ویزای تحصیلی کانادا را اقدام کنند. پدر و مادر این کودکان به عنوان قیم یا سرپرست می‌توانند از ویزای همراه کانادا استفاده نمایند. و موفق به اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند شوند. و توسط ویزای همراه با فرزندان وارد خاک کانادا شوند.

همچنین والدین با اقامت کانادا و امکان تحصیل رایگان فرزند، قادر هستند ویزای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دریافت نمایند. در صورتی که والدین مجوز تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را داشته باشند می‌توانند فرزندان خود را در مراکز آموزشی دولتی کانادا ثبت نام کنند. والدین می‌توانند در حین تحصیل به کار دانشجویی نیز مشغول شوند.

در واقع می‌توان گفت والدینی که بتوانند ویزای دانشجویی کانادا را دریافت نمایند از مزیت تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی کانادا برخوردار خواهند شد. پس از اتمام تحصیل در مدارس کانادا فرزندان امکان ادامه تحصیل در کالج ها و یا دانشگاه های کانادا را دارند و بعد از فارغ‌التحصیل شدن می توانند با پیدا کردن شغل مناسب اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند.

علاوه بر موارد گفته شده آن‌ها می‌توانند بعد از گذشت چند سال کار و اشتغال در کشور کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی فرزندان

برای اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند، در ابتدا والدین باید از مدرسه مورد نظر در این کشور درخواست اخذ ویزای دانش آموزی کنند. برای اخذ ویزای دانش آموزی اولین گام اخذ پذیرش از مدرسه مورد نظر در این کشور است. پس از اخذ پذیرش تحصیلی والدین باید هزینه و شهریه یک سال تحصیل در این مدرسه را پرداخت نمایند. و رسید پرداخت را همراه مدارک زیر برای اخذ ویزا ارائه دهند:

 • گواهی تمکن مالی والدین برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل فرزندان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رسید پرداخت شهریه و هزینه تحصیل در مدارس کانادا
 • کارنامه تحصیلی مهر شده مدرسه برای 3 سال مقطع تحصیلی که ترجمه شده باشد.
 • اطلاعات و مشخصات والدین
 • ترجمه همه صفحه های شناسنامه به همراه پاسپورت معتبر

جمع بندی

در این مطلب سعی داشتیم اطلاعات جامعی را در زمینه اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان ارائه دهیم، همچنین روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور را بیان کردیم، پیشنهاد ما برای شما عزیزان انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبر است تا در کمترین زمان شرایط و راه درست مهاجرت را به شما ارائه دهند که هوم اند هوم با در اختیار داشتن کادری مجرب می‌تواند راه را برای شما هموار سازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *