هزینه تولد فرزند در کانادا و همه عوامل موثر بر آن

هزینه تولد فرزند در کانادا

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که هزینه تولد فرزند در کانادا چقدر است؟ مهاجرت از طریق تولد فرزند یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت در بین ایرانیان بوده و اگر قصد بچه دار شدن در کانادا را دارید یا می‌خواهید اطلاعات کاملی در مورد شرایط و هزینه‌های بچه دار شدن در کانادا به دست آورید، هوم اند هوم این مقاله را دقیقا برای شما نوشته است.

هزینه تولد فرزند در کانادا و محل اقامت

هزینه تولد فرزند در کانادا به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه بررسی خواهیم‌کرد؛ کانادا یکی از معدود کشورهایی است که از اصل “حقوق خاک” برای اعطای تابعیت به نوزادان پیروی می‌کند. این بدان معنی است که هر کسی که در خاک کانادا متولد شود، به طور خودکار شهروند کانادا محسوب خواهدشد، حتی اگر والدین آنها شهروند کانادا یا مقیم دائم آنجا نباشند.

تولد یک کودک در کانادا به او حق برخورداری از تمام حقوق و امتیازات در دسترس شهروندان کانادایی را می‌دهد. کودکانی که در کانادا متولد می‌شوند، حتی اگر به کشور مبدا خود بازگردند، شهروند کانادا باقی می‌مانند و حتی برای سرمایه‌گذاری در این کشور نیز گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا برای آنها لزومی ندارد. بدین ترتیب فردی که در کانادا متولد شده باشد می‌تواند بدون ویزا وارد کانادا شده و در هر زمانی در این کشور اقامت داشته باشد.

اقامت والدین تا زمان تولد فرزند در کانادا

اگرچه تولد فرزند در کانادا به طور خودکار او را تبدیل به شهروند کانادا می‌کند و کودک حق اقامت دائم در کانادا را به دست می‌آورد، اما به خاطر داشته باشید که والدین او از این طریق اقامت کانادا را دریافت نمی‌کنند. به عبارت دیگر، فقط به دلیل اینکه فرزند شما در کانادا به دنیا آمده است، اجازه اقامت در کانادا را ندارید.

با این حال، هنگامی که کودک 18 ساله شد، می‌تواند والدین خود را حمایت کند و آنها را برای ایجاد اقامت دائم به کانادا بیاورد. اگر نمی‌خواهید برای اقامت در کانادا آنقدر صبر کنید، باید یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا را برای اخذ اقامت دائم این کشور انتخاب کنید.

صرف نظر از برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می‌کنید، در همه موارد تولد فرزند در کانادا می‌تواند یک نکته مثبت در مورد شما باشد و در نتیجه شانس پذیرش ویزای شما را افزایش دهد. البته داشتن فرزند در کانادا تضمینی برای دریافت ویزا برای راه‌اندازی استارتاپ کانادا یا کارهای دیگر در این کشور نیست، اما شانس‌تان را زیاد خواهدکرد.

مزایای داشتن فرزند در کانادا

با توجه به مناسب بودن میزان هزینه تولد فرزند در کانادا، شکی نیست که تولد فرزند در در این کشور مزایای بی شماری برای شما دارد که شامل موارد زیر است:

-به محض تولد نوزاد در کانادا، شهروند کانادا می‌شود و تابعیت یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان را دریافت می‌کند.

-با تولد فرزند در کانادا، از مزایای تحصیل رایگان در مدارس کانادا، خدمات پزشکی رایگان و مزایای اجتماعی برخوردار می‌شود.

-فردی که در کانادا متولد شده باشد می‌تواند در هر سن و مقطعی از زندگی بدون ویزا وارد کانادا شود و در این کشور تحصیل یا کار کند. او اجازه دارد هر زمان که بخواهد بدون هیچ محدودیتی در کانادا زندگی کند.

پاسپورت کانادایی یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیاست. تولد در کانادا به آنها این امکان را می‌دهد که هر زمان که خواستند با پاسپورت کانادایی و بدون نیاز به ویزا به پیشرفته‌ترین کشورهای جهان سفر کنند. همچنین برای راه‌اندازی کسب و کار نیز نیازی با گرفتن ویزای استارتاپ کانادا نخواهیدداشت.

هزینه تولد فرزند در کانادا در سال 2024

همانطور که گفتیم فواید تولد فرزند در کانادا بسیار زیاد است و می‌تواند مسیر کلی زندگی فرد را تغییر دهد و از همان ابتدای تولد آینده روشنی را برای فرزند شما رقم بزند. اما برای استفاده از این فرصت به پول نیاز دارید.

به طور کلی برای محاسبه هزینه تولد فرزند در کانادا باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • هزینه زایمان در کانادا
  • هزینه ویزا برای ورود به کانادا
  • هزینه اقامت در کانادا (هزینه خرید غذا و هتل برای مدت اقامت شما در کانادا) و بلیط هواپیما (رفت و برگشت)

در زیر به توضیح هر یک از این هزینه‌ها می‌پردازیم:

1.هزینه زایمان در کانادا با بیمه و بدون بیمه

کانادا دارای قوانین خاصی بوده که هزینه زایمان در کانادا برای شهروندان و ساکنان دائمی این کشور چند صد دلار یا رایگان است. اما اتباع خارجی در کانادا بیمه زایمان ندارند و در صورت نداشتن بیمه درمانی بین‌المللی باید تمام هزینه‌ها را از جیب خود بپردازند.

جدول زیر متوسط هزینه زایمان در کانادا را نشان می‌دهد:

رقم اول نشان‌دهنده هزینه بدون بیمه (مبلغ به دلار کانادا) و رقم دوم هزینه با بیمه (مبلغ به دلار کانادا) است:

سونوگرافی 300-500  و 0-300

زایمان طبیعی 5000-8000 و 0-1000

سزارین 10000- 12000  و 0-1000

زایمان در منزل با ماما 2500-860  و 2500

*توجه داشته باشید که اطلاعات بالا میانگین هزینه‌ها را نشان می‌دهد. هزینه تولد فرزند در کانادا بسته به استان محل تولد و مرکز پزشکی ارائه دهنده مراقبت متفاوت است و در دوران مراقبت نیز بابت هر ویزیت باید حدود 150 دلار بپردازید.

2. هزینه ویزا برای ورود به کانادا

اگر قصد دارید فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید، اولین کاری که باید انجام دهید دریافت ویزای توریستی برای ورود به کانادا است. در این بخش ما فقط به هزینه‌های ویزای توریستی کانادا نگاه می‌کنیم:

هزینه ویزای توریستی کانادا برای هر نفر 100 دلار کانادا است. بنابراین اگر قصد دارید به همراه همسرتان به این کشور سفر کنید تا فرزندی در کانادا به دنیا بیاورید، باید 200 دلار کانادا برای دریافت ویزا بپردازید. هزینه انگشت نگاری در سفارت کانادا برای هر نفر 85 دلار کانادا است.

3.هزینه اقامت در کانادا و رفت و برگشت

روند تولد فرزند در کانادا از زمان ورود شما به کانادا تا خروج از کشور حداقل 4 ماه طول می‌کشد. برای محاسبه هزینه بچه‌دار شدن در کانادا باید به هزینه‌های زندگی در کانادا در این 4 ماه (شامل هزینه اقامت و خرید غذا) توجه کنید.

برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید در هتل اقامت کنید یا خانه اجاره کنید.

همانطور که گفتیم برای داشتن فرزند در کانادا باید با ویزای توریستی وارد این کشور شوید. هنگام درخواست ویزای توریستی کانادا، باید مدرکی مبنی بر توانایی مالی خود ارائه دهید. به عبارت دیگر نشان دهید که پول کافی برای اقامت در کانادا دارید. اگر افسر مهاجرت مشکوک باشد که نمی‌توانید هزینه‌های سفر خود را پرداخت کنید، درخواست ویزای شما رد می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت که برای اقامت تقریباً 6 ماهه در کانادا با ویزای توریستی، حداقل مبلغ 10 هزار دلار کانادا برای هر نفر لازم است. در رابطه با هزینه بلیط رفت و برگشت نیز این مبلغ به آژانسی که از طریق آن اقدام می‌کنید، بستگی دارد.

ورود یک زن باردار به کانادا

اکثر متقاضیانی که قصد دارند در کانادا صاحب فرزند شوند با دو سوال اصلی روبرو هستند:

1- آیا هنگام درخواست ویزای توریستی کانادا باید بارداری خود را به اداره مهاجرت اطلاع دهیم؟

بله؛ شما لازم است در درخواست ویزای خود به این نکته اشاره داشته باشید که باردار هستید و یکی از اهدافتان زایمان در کانادا است. کتمان عمدی قصد تولد نوزاد در کانادا ممکن است منجر به رد ویزا به دلیل ارائه اطلاعات نادرست یا امتناع از ورود به کانادا توسط افسر مهاجرت در مرز شود.

2. آیا ورود خانم باردار به کانادا مجاز است؟

بله؛ فردی که به منظور به دنیا آوردن فرزند در کانادا وارد این کشور می‌شود هیچ قانونی را زیر پا نمی‌گذارد. ورود یک زن باردار به کانادا بلامانع است. به سادگی مدارک پزشکی خود را بیاورید و ثابت کنید که توانایی مالی برای پوشش کامل هزینه‌های زایمان در کانادا را دارید.

شرایط مهاجرت کاری به کانادا از طریق فرزند

_در خصوص شرایط مهاجرت کاری به کانادا باید بگوییم که سن فرزند باید حداقل 18 سال باشد و در این صورت والدین می‌توانند از طریق او برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام نمایند. برای اطلاع دقیق از هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا نیز می‌توانید با پشتیبانی سایت ما ارتباط بگیرید.

_فرزند باید درآمد کافی در کانادا داشته باشد و متعهد به پرداخت زندگی والدین خود باشد.

_فرزند باید مقیم دائم کانادا یا شهروند کانادا باشد. بنابراین، فرزندانی که با ویزای تحصیلی یا ویزای کاری کانادا زندگی می‌کنند و هنوز اقامت دائم کانادا را نگرفته اند، نمی‌توانند از والدین خود درخواست اسپانسرینگ بدهند.

هزینه تولد فرزند در کانادا با ویزای تحصیلی

اگر شما یا همسرتان ویزای تحصیلی کانادا دارید و در حال حاضر با آن ویزا در کانادا زندگی می‌کنید، هر بار که در این کشور صاحب فرزند شوید، فرزند شما تابعیت کانادا را دریافت می‌کند.

اگر قصد شما این است که با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید و بعد از تولد فرزند در این کشور، ویزای تحصیل کانادا خود را به اقامت دائم تبدیل کنید، باید بگوییم که چنین چیزی اشتباه است. بارداری در حین تحصیل در کانادا ممنوع نیست. اما امکان اخذ اقامت دائم صرفا از طریق تولد فرزند در کانادا وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تولد کانادا

اکثر افرادی که به دنبال بچه‌دار شدن در کانادا هستند مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تولد فرزند در کانادا را جویا می‌شوند. باید گفت که ما ویزا به نام “ویزای تولد فرزند در کانادا” نداریم و برای تولد فرزند در کانادا باید “ویزای توریستی” دریافت کرد. مدارک مورد نیاز برای سفر به کانادا برای زایمان به شرح زیر است:

_شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر

_تأیید تمکن مالی (برای نشان دادن اینکه پول کافی برای پوشش هزینه‌های سفر و بستری در بیمارستان دارید).

_سند ملک و مدارک شغلی (این عناصر باید ثابت کنند که شما از شرایط خوبی در کشور خود بهره مند هستید و پس از تولد کودک در کانادا به طور دائم با فرزند خود این کشور را ترک خواهید کرد).

_مدارک پزشکی

هزینه تولد فرزند در کانادا و قانون تولد یک کودک در خاک این کشور

طبق قوانین شهروندی کانادا، تمام افرادی که در کانادا متولد می‌شوند، صرف نظر از وضعیت والدین خود، شهروند کانادا به شمار می‌آیند. تنها استثنا از این قاعده دیپلمات‌های خارجی هستند که در صورت به دنیا آوردن فرزند در کانادا فرزندشان شهروند کانادا محسوب نمی‌شود.

بنابراین، اگر شما مقیم موقت کانادا (به عنوان مثال یک توریست، دانشجو یا کارگر) باشید و فرزندی در کانادا به دنیا بیاورید، فرزند شما به طور خودکار شهروند کانادا می‌شود. حتی پناهندگان زندان یا کسانی که به طور غیرقانونی در کانادا اقامت دارند، در صورتی که در خاک کانادا متولد شده باشند، شهروند کانادا محسوب می‌شوند.

*این قانون برای نوزادانی که در مرزهای هوایی یا دریایی کانادا متولد می‌شوند نیز اعمال می‌شود.

اما طبق قوانین اداره مهاجرت، تولد فرزند در کانادا هیچ حقی برای والدین آن ایجاد نمی‌کند. اکثر والدین کودکانی که در کانادا متولد می‌شوند با نوزادان خود به خانه بازمی گردند. البته آنها می‌دانند که وقتی کودک بزرگ شود و بتواند سفر کند، می‌تواند برای زندگی، تحصیل یا کار به کانادا برگردد و زندگی خود را در این کشور بسازد.

سخن پایانی

امروز در رابطه با هزینه تولد فرزند در کانادا سعی کردیم اطلاعاتی جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که در صورت نیاز به مشاوره و یا اطلاعات بیشتر، می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید. در حالت کلی، زمانی که فرزندی در کانادا متولد می‌شود، تنها به خود فرزند اقامت و شهروندی کانادا داده خواهد شد و به والدین او اقامت و شهروندی کانادا داده نمی‌شود، اما زمانی که کودک به سن 18 سالگی رسید، می‌تواند اقامت والدین خود را درخواست کند. همچنین برخی افراد می‌پرسند که آیا همراهی اعضای خانواده در ویزای تولد به کانادا مجاز است؟ بله، اما هر یک از اعضای خانواده باید ویزای توریستی را جداگانه دریافت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *