صفر تا صد زایمان در کانادا

زایمان در کانادا

هر خانواده برای تامین آینده فرزندش دوست دارد که او را در یک کشور مدرن و پیشرفته به دنیا آورد. زایمان در کانادا فرصتی مغتنم برای گرفتن تابعیت فرزند متولد شده در خاک کانادا است. پدر و مادری که به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند فرزند خود را در کانادا به دنیا آورده و تابعیت او را بگیرند.

کشور کانادا به دلیل امکانات رفاهی، شرایط بیمه مناسب، دانشگاه‌های برند، برتر  و زندگی پر از آسایش مقصد مهاجرت بسیاری از متقاضیان زندگی در کانادا است.  اقامت در کانادا آرزوی بسیاری از جوانان، سرمایه‌گذاران و دانشجویان است. گرفتن ویزای استارتاپ کانادا به همراه ویزای تحصیلی کانادا از جمله مسیرهای دریافت اقامت کانادا محسوب می‌شود.

شرایط تولد نوزاد در کانادا

مسافرت به کشوری دیگر برای زایمان و در نتیجه گرفتن تابعیت برای فرزند، به عنوان توریسم تولد شناخته می‌شود. تعداد کمی از کشورهای مدرن و پیشرفته برای مسافران خارجی که اقامت یا شرایط شهروندی ندارند، حق تولد فرزند را برقرار کرده و به نوزاد تازه متولد شده حق اقامت می‌دهند. کانادا از جمله کشورهایی است که با تولد یک نوزاد در این کشور به او اقامت کانادا می‌دهد.‌

مادران باردار باید روادید توریستی کانادا را داشته و بتوانند توانایی مالی پرداخت هزینه‌ها و همچنین بازگشت به کشور خود بعد از زایمان را به اداره مهاجرت ثابت کنند. مادر باردار برای تسریع روند گرفتن ویزا، می‌تواند یک نامه از پزشک معالج خود در کانادا را نیز به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهد. پس از تحویل مدارک و تایید همه اسناد، زایمان در کانادا برای مادر باردار مهیا شده و می‌تواند نوزادش را در این  کشور به دنیا آورد.

زایمان در کانادا با ویزای توریستی

والدینی که تمایل دارند آینده کودک دلبند خود را با زندگی در کشوری مدرن ضمانت کنند و دارای شرایط مالی خوبی هستند، بهتر است زایمان در کانادا را انتخاب کنند. این پدر و مادر می‌توانند تنها با گرفتن ویزای توریستی کانادا به این کشور سفر کرده  و فرزندشان را در آنجا به دنیا آورند.

بهتر است بدانید که اگر قصدتان فقط زایمان در این کشور باشد، دلیلی قانع کننده نیست. متقاضی باید تمام مدارک و شرایط اخذ ویزای توریستی از جمله تمکن مالی، اثبات مراجعه به کشور مبدأ  را به اداره مهاجرت  کانادا ارائه دهد.

شرایط دریافت تولد نوزاد در کانادا ( ویزای توریستی)

 • حداقل ۱۸ سال سن برای مادر
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری و اثبات آن
 • توان پرداخت هزینه ویزا
 • تمکن مالی برای اقامت موقت در کانادا
 • توان پرداخت هزینه بستری برای زایمان در کانادا
 • انجام معاینات تکمیلی پزشکی در صورت صلاحدید اداره سفارت کانادا
 • داشتن مدارک برای اثبات بازگشت به وطن
 • اثبات عدم اشتغال در کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای تولد فرزند در کانادا

افرادی که قصد دارند فرزند خود را در کانادا با دنیا آورند، بازد مدارک زیر را داشته باشند.

 1. مدارک هویتی، شناسنامه، پاسپورت
 2. مدارک شغلی، قرار داد کار
 3. مدارک مالی و مستندات بانکی که نشان دهنده تمکن مالی فرد برای اقامت و پرداخت هزینه‌های بیمارستان باشد.
 4. بلیط پرواز
 5. عکس جدی، پشت سفید
 6. نامه یا مدرکی که نشان دهنده هدف شما از سفر باشد.
 7. هر مدرکی که نشان دهنده هویت فرد باشد و از طرفی افسر پرونده را قانع کند که قصد بازگشت بع وطن خود را دارد.

هزینه‌های زایمان در کانادا

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که همواره والدین نوزاد با آن مواجه هستند، پرداخت هزینه‌های زایمان در کانادا است. مخارج زایمان برای یک فرد خارجی از ۵ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار متفاوت است. هزینه زایمان در کانادا برای افراد مقیم و دارندگان پاسپورت کانادا بسیار ناچیز بوده و گاهی رایگان است. عواملی گوناگونی در افزایش یا کاهش هزینه‌های زایمان در کانادا تاثیر دارند که شامل موارد زیر است:

 • استان یا ولایتی که مادر باردار در آنجا زایمان می‌کند.
 • نوع بیمارستان یا مرکزی که زایمان در آنجا انجام می‌شود‌.
 • شیوه تولد، سزارین یا طبیعی

مزایای اخذ اقامت با تولد نوزاد در کانادا

والدینی که کودک خود را در کانادا به دنیا می‌آورند، دارای حقوق و مزایایی هستند که عبارتند از:

والدین کودکانی که در کانادا به دنیا می‌آیند، برتری خاصی برای دریافت اقامت ندارند. اگر والدین بخواهند با کودک خود در کانادا بمانند، می‌توانند اقدام به گرفتن اقامت کانادا از طریق کار و یا ویزای دانشجویی کانادا کنند. این والدین در صورت تمکن مالی می‌توانند با ویزای سرمایه‌گذاری کانادا اقدام به انجام فعالیت‌های کار آفرینی و یا ثبت شرکت بپردازند.

اگرچه هزینه ویزای استارتاپ کانادا برای مهاجران کمی سنگین است، اما راهی کوتاه‌تر برای اقامت محسوب می‌شود‌.‌ اگر به دنبال مرکز و موسسه معتبر برای گرفتن اقامت هستید، هوم اند هوم بهترین گزینه برای راهنمایی متقاضیان اقامت کانادا است.

مزایای زایمان در کانادا برای کودک

 نوزاد متولد شده در کانادا با اخذ شهروندی این کشور، این امکان را خواهد داشت که از ابتدای  تولد تا هر زمان و در هر شرایط وارد کانادا شود و از امکانات آموزشی، درمانی، رفاهی در این کشور برخوردار شود.‌

 پدر و مادر حدود یک هفته بعد از تولد، گواهی تولد نوزاد کانادایی خود را دریافت خواهند نمود و کمتر از یک ماه با پاسپورت کانادایی وی می توانند به ایران بازگردند.

فرزند تازه متولد شده با داشتن پاسپورت کانادایی می تواند به بسیاری از کشورهای جهان به راحتی و بدون روادید سفر کند و حتی در برخی کشورها از جمله انگلستان و آمریکا مَشغول به کار شود و یا ادامه تحصیل دهد.‌

 متاسفانه دریافت ویزا برای ایرانیان در سال های اخیر سخت و نفس گیر شده است، اما کودک دو تابعیتی به راحتی بدون ویزا می تواند بلیط آمریکا را گرفته و بدون ویزا وارد خاک آمریکا شود.

فرزند متولد شده در کانادا می‌تواند از بدو تولد، بهترین خدمات پزشکی و درمانی کانادا را به صورت رایگان و یا ارزان قیمت دریافت نماید.

 خدمات پزشکی رایگان، شامل پدر و مادر کودک نخواهد بود. این بدان معنی است که مادر باید هزینه‌های زایمان را بطور کامل پرداخت کند. اما پس از مدت کوتاهی در صورت حضور فرزندتان در کانادا، کلیه هزینه های درمانی وی رایگان خواهد بود.

فرزند متولد کانادا می تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا به  تحصیل بپردازد و برای دانشگاه از تخفیف‌های خوبی برخوردار شود . هزینه تحصیل در اکثر مدارس کانادا برای مردم این کشور رایگان است و هزینه‌های تحصیل در دانشگاه برای کانادایی‌ها مبلغ ناچیزی از هزینه‌های تحصیل محصلین خارجی است.

 برای حفظ شهروندی، فرزند نیازی به زندگی و یا اقامت در کانادا ندارد و به صورت مادام‌العمر شهروندی کانادایی او ماندگار است. کانادایی بودن فرزند متولد این کشور همیشه پایدار خواهد بود و اگر از  تولد از خاک کانادا خارج شود و تا بیست سالگی هم هرگز به کانادا بازنگردد، همچنان در هر کجای جهان که باشد یک کانادایی محسوب می‌شود و از مزایای شهروند این کشور بودن استفاده خواهد کرد.

معایب زایمان در کانادا

 زایمان در کشوری غریب و دور از اقوام درجه یک فشار بسیار زیادی از نظر روحی به مادر وارد می کند.

-ممکن است شرایط خاصی برای مادر یا نوزاد پیش بیاید که هزینه‌های زایمان را بسیار بیشتر از پیش بینی‌های اولیه کند، ممکن است نوزاد مدتی در بیمارستان تحت نظر باشد که این موضوع افزایش هزینه را به همراه دارد.

 نگهداری از نوزاد به تنهایی و بدور از اقوام درجه یک، مخصوصاً برای زوج‌های بی تجربه، کار دشواری است. خصوصاً که ممکن است مادر دچار  افسردگی پس از زایمان مادر باشد.

مشکلات احتمالی برای اخذ اقامت با تولد کودک در کانادا

تولد کودک در کانادا هیچ‌گونه شرایط خاصی برای اقامت والدین ایجاد نمی‌کند. فرزند به اجبار باید با پدر و مادر خاک کانادا را ترک کند. کودک باید با حضور پدر و مادر و یا سرپرست قانونی وارد این کشور شود. اما هیچ‌گونه حمایت و تسهیلاتی از سوی دولت به کودک شما تا سن ۱۸ سالگی داده نمی‌شود.

موضوع مهم دیگر این است که همیشه این نگرانی وجود دارد که اداره مهاجرت این کشور احتمال بدهد که والدین گردشگر و توریسم نیستند و فقط برای زایمان به  کانادا سفر کرده‌اند.

اگر خیلی خوش شانس باشید و یکی از اعضای خانواده و یا بستگان شما بتواند مدتی از شما حمایت کند. پدر و مادر این کودک می‌توانند از روش‌های دیگر اقدام به دریافت اقامت این کشور نمایند. انواع سرمایه‌گذاری در کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و یا ادامه تحصیل در این کشور راه‌هایی غیر از تولد نوزاد است که به پدر و مادر کمک می‌کند تا مقیم این کشور شوند. تمامی این کانال‌های دریافت اقامت دارای هزینه‌هایی هستند که باید پرداخته شود.

تغییرات غیر قابل پیش‌بینی قانون اخذ اقامت با تولد نوزاد

اداره مهاجرت کانادا همواره نگران سوء استفاده برخی از مردم برای گرفتن اقامت کانادا با تولد فرزند است. هنگام تولد فرزند در کانادا والدین باید مالیات را هم به هزینه‌های زایمان اضافه کنند. مقامات رسمی کانادا تقاضای تابعیت از طریق تولد را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهند.

چنانچه والدین تمکن مالی برای سفر، پرداخت هزینه‌های زایمان و مالیات را نداشته باشند، تقاضای آنها رد خواهد شد. اداره مهاجرت کانادا تصمیم به رد قانون تابعیت از طریق تولد را گرفت که رد شد. اما هر لحظه ممکن است این قانون منتفی شده و تابعیت با تولد به کسی داده نشود.

سخن پایانی

کانادا کشوری توسعه یافته و مدرن است که هر سال مهاجران زیادی به این کشور سفر می‌کنند. یکی از راه‌های گرفتن اقامت زایمان در کانادا است. افراد زیادی نگران آینده کودک خود هستند و دوست دارند که فرزندشان در کشوری مدرن و آرام متولد شود. زمانی که کودکی در کانادا متولد شود، تابعیت این کشور را تا همیشه دریافت خواهد کرد.

مادرانی که قصد زایمان در این کشور دارند، باید بتوانند ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند. این والدین باید توان پرداخت هزینه‌های زایمان را به صورت کامل پرداخت کنند و از طرفی اداره مهاجرت کانادا را قانع کنند که خاک این کشور را ترک خواهند کرد.‌ کودک متولد شده دارای مزایای تحصیل، درمان و خدمات رایگان پزشکی خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *