شرایط لازم برای اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا

اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا

اگر در زمینه آرایشگری مهارت دارید، به شما تبریک می­گوییم، زیرا جزو افرادی هستید که می­توانید اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا را دریافت کنید. کانادا سال­ها است افرادی که در زمینه­های گوناگون فعالیت دارند را به عنوان نیروی کار ماهر می­پذیرد.

نکته جالب این است که حرفه آرایشگری برای اخذ ویزا کانادا، جزو پرطرفدار ترین حرفه­ها بوده و هر ساله افراد زیادی برای این شغل از سراسر دنیا تقاضا می­دهند. ولی باید بدانید که برای مهاجرت صرفا داشتن مهارت آرایشگری کافی نیست، بلکه باید یکسری شرایط دیگر نیز داشته باشید که در این مطلب ما به صورت جامع به آن پرداخته­ایم.

یکی از دلایل محبوبیت این کشور در بین متقاضیان، پویا بودن اقتصاد این کشور است، از دلایل دیگر که می­توان به آن اشاره کرد، پایین بودن جرم و جنایت، استقبال از نیروی کار خارجی، فرصت­های شغلی بالا، سیستم آموزشی عالی، مراقبت­های بهداشتی همگانی بالا، جمعیت چند فرهنگی متنوع، امنیت، نظام سیاسی با ثبات و دموکراتیک، کیفیت زندگی بالا، مکان­های دیدنی، رشد سریع صنعت فناوری، بهترین مزایا، تعطیلات و مرخصی با حقوق، ثبات بانک­های کانادا، آب و هوا و مهاجرت سریع و دستیابی آسان به PR است.

اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا

کشور کانادا طی سیستمی به نام کد ناک (NOC)، مشاغل را دسته‌بندی می­کند تا افرادی که می­خواهند به این کشور بروند، هنگام درخواست، به راحتی بتوانند مشاغلی که به حرفه خود مرتبط است را بیابند. کد ناک مختص آرایشگری NOC 6341 است که راه­های متنوعی از طریق مهاجرت برای آن وجود دارد.

قابل ذکر است که هر کدام از این مسیرها شرایط خاص خود را دارند ولی شرایط کلی که بین همه آن­ها مشترک بوده، شامل دارا بودن مدرک تحصیلی اتمام دوره دبیرستان، تکمیل حداقل یک دوره 2 تا 3 ساله کارآموزی البته مدت دوره کارآموزی به موسسه بستگی دارد؛ در صورت نداشتن مدرک یا تحصیلات آکادمیک آموزش در حین کار، گواهی کسب آرایشگران (مختص برای انتاریو) و در آخر دریافت تاییدیه Red Seal از طریق تکمیل آزمون International provincials mobility examination است.

از راه­های اصلی مهاجرت آرایشگران به کانادا می­توان به اکسپرس اینتری و مهاجرت استانی اشاره کرد. این دو راه­ به غیر از شرایط عمومی که به آن اشاره کردیم، شرایط مختص به خودشان را دارند که برای اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا باید شرایط یکی از این را­ه­ها را برآورد کنید.

اکسپرس اینتری (Express Entry System)

یکی از راه­های اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا اکسپرس اینتری است. اولین اقدام شما برای مهاجرت از این طریق درخواست ارزیابی در سیستم اینتری است. دقت داشته باشید که سیستم اکسپرس اینتری مشابه درخواست ویزای کار نیست بلکه صرفا واجد شرایط بودن شما را بررسی می­کند.

راحت‌ترین و رایج‌ترین راه برای اخذ اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا، اکسپرس اینتری است. بعد از تکمیل پروفایل خود در سیستم اکسپرس اینتری، می­توانید راه­های مهاجرتی اصلی کانادا را برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید که برنامه­های اصلی مهاجرت عبار­تند از:

-برنامه نیروهای کار ماهر فدرال

-برنامه تجارت ماهر فدرال

-کلاس تجربه اکسپرس کانادا

بهترین گزینه برای حرفه آرایشگری، از این سه برنامه مهاجرتی استفاده از برنامه نیروی کار ماهر فدرال است.

برنامه­های نامزدی استانی (Provincial Nomination Program)

استفاده از برنامه­های استانی کانادا، یکی دیگر از مسیرهای مهاجرت به کانادا برای افرادی است که در زمینه آرایشگری مهارت دارند و می­خواهند اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا را اخذ کنند. با استفاده از این برنامه شما می­توانید برای یکی از استان­های کانادا که متقاضی جذب آرایشگر است، درخواست بدهید که بعد از پذیرش می­توانید به این کشور مهاجرت کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید تمکن مالی شما است. مهم نیست از چه روشی قصد مهاجرت به این کشور را دارید، حتما باید منابع مالی خود را مد نظر بگیرید. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانید به سایت هوم اند هوم مراجعه کنید. با مراجعه به این سایت می­توانید با کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه مهاجرت ارتباط برقرار کنید و از هر جهت اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

امتیاز لازم برای اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا

همانطور که گفتیم هر ساله افراد زیادی می­خواهند اقامت با مدرک آرایشگری را در کانادا اخذ کنند؛ ولی اینطور نیست که همه آن­ها جذب شوند. زیرا کانادا تعداد محدودی آرایشگر از بین چند صد هزار متقاضی جذب می­کند و سوال اساسی این است چه کسانی شانس بیشتری برای دریافت اقامت کانادا از این روش دارند؟ ما در این بخش به پاسخ این پرسش پرداختیم.

امتیاز لازم برای مهاجرت از روش­های سیستم اکسپرس اینتری و برنامه مهاجرت فدرال کاملا متفاوت است. در اولین مورد یعنی سیستم اکسپرس اینتری، متقاضیان توسط یک سیستم جامع امتیازبندی (CRS) ارزیابی می­شوند و با کسب حداقل امتیاز لازم می­توانند به کانادا مهاجرت کنند. معیارهای لازم برای کسب این امتیازها شامل سن، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، صلاحیت­های حرفه­ای، تجربه کاری و غیره است.

توجه داشته باشید که برای افراد و مشاغل مختلف، برای پذیرش در سیستم اینتری، حداقل امتیاز متفاوت است. برای حرفه آرایشگری در این کشور، حداقل امتیاز برای اکسپرس اینتری تعیین نشده است. ولی برای برنامه­ مهاجرت فدرال حداقل امتیاز لازم 67 بوده است. نکته جالب این است که یک پیشنهاد شغلی معتبر یا همان جاب آفر از کانادا، 600 امتیاز CRS برای مهاجر به همراه دارد.

مدارک لازم برای اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا

از هر روشی بخواهید به کانادا مهاجرت کنید از اخذ ویزای تحصیلی کانادا گرفته تا اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا، شما باید مدارک خود را تکمیل کنید که در ادامه روندتان به مشکل برنخورید. در این بخش ما به مدارک­های لازم برای مهاجرت از طریق آرایشگری اشاره کردیم.

مدارکی که در ادامه می­خواهیم به آن اشاره کنیم جزو اصلی ترین و مهم ترین مدارکی است که شما برای درخواست اکسپرس اینتری و یا برای درخواست ویزا باید ارائه دهید؛ این مدارک شامل، اثبات تمکن مالی، گواهی سلامت عمومی پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، ارائه نامه شغلی یا جاب آفر از کارفرمای معتبر کانادایی در صورت وجود، مدارک مربوط به پذیرش در برنامه­های استانی، نتایج مدارک مربوط به ارزیابی تحصیلی، مدارک اثبات تسلط به فرانسوی یا زبان انگلیسی و در آخر نتایج حاصله از آزمون زبان بوده است.

انواع راه­های مهاجرت به کانادا

همانطور که گفتیم، اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا یکی از راه­هایی است که شما می­توانید از طریق آن اقدام کنید و به غیر از آن راه­های دیگری نیز وجود دارد که شما بنابر شرایط و وضعیت خود می­توانید یکی از آن­ها را انتخاب کنید. از این راه­ها می­توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت از طریق برنامه­های استانی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق استارت آپ و کارآفرینی، مهاجرت از طریق خود اشتغالی، اسپانسر شیپ خانوادگی، مهاجرت از طریق وام ازدواج، مهاجرت از طریق تولد و در آخر مهاجرت از طریق پناهندگی اشاره کرد. در ادامه به توضیح برخی از این روش­ها پرداختیم.

ویزای سرمایه گذاری

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا شش راه محبوب وجود دارد که شما می­توانید از طریق آن­ها اقدام کنید که شامل سرمایه گذاری استانی، ویزای خود اشتغالی کانادا، ثبت شرکت در کانادا، ویزای کارآفرینی، خرید بیزینس در کانادا و درنهایت ویزای استارتاپ کانادا است.

در این کشور چندین استان سرمایه گذاری استانی را ارائه می­دهند که هر کدام دارای شرایط متفاوتی هستند. تفاوت آن­ها بسته به نوع نیاز کاری آن استان بوده که هر ساله با ارائه سرمایه گذاری در کانادا که نوعی پیشنهاد است، مهاجران را جذب می­کنند.

استارتاپ روش دیگری است که شما برای اخذ اقامت کانادا و ویزای سرمایه گذاری باید یکسری شرایط را دارا باشید. از جمله شرایط ویزای استارتاپ کانادا می­توان به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه با حداقل نمره CLB 5، تمکن مالی برای 6 ماه، سرمایه اولیه، اثبات کسب و کار و در آخر جذب اعتماد یکی از سازمان­های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اشاره کرد. در این روش شما باید حتما دارای یک ایده خلاقانه باشید تا آن را نزد سرمایه گذاران مورد تایید اداره مهاجرت ارائه بدهید؛ سپس می­توانید این ویزا را دریافت و به کانادا مهاجرت کنید.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی یکی از پر متقاضا ترین روش در بین مهاجران بوده که به دو دسته دانش آموزی و دانشجویی تقسیم بندی می­شود. ویزای دانش آموزی کانادا برای افراد زیر 18 سال و دانشجویی برای افراد بالای 18 سال است.

برای اخذ ویزای دانشجویی باید یکسری شرایط شامل پذیرش از یکی از دانشگاه یا کالج­های معتبر کانادا دارای DLI، تمکن مالی و داشتن هزینه یک سال زندگی، تمایل برگشت به کشورتان، متقاعد کردن آفیسر که قرار است تحصیل در رشته مد نظرتان در کانادا مزایا و تاثیرات مثبتی داشته باشد به صورتی که در کشورتان نمی­توانید به آن هدف برسید؛ از لحاظ جسمی سالم و در آخر عدم سوء پیشینه داشته باشید.

برای اخذ ویزای دانش آموزی علاوه بر موارد گفته شده در اخذ ویزای دانشجویی باید پذیرش آن­ها از یکی از مدارس معتبر کانادا در مقاطع دبستان یا دبیرستان باشد؛ اگر دانش آموز کمتر از 10 سال سن داشته باشد، باید یکی از والدین یا قیم قانونی خود را برای دوران تحصیلی با خود ببرد. اگر دانش آموز بالای 10 سال سن داشته باشد، در صورتی که والدین آن را همراهی نکنند، باید والدین فردی را به عنوان کاستودین دانش آموز معرفی کنند.

ویزای کاری

ویزای کاری کانادا خود چند روش دارد که شما می­توانید از طریق یکی از آن­ها اقدام اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا کنید که می­توان به برنامه فدرال که خود شامل اسکیل ورکر و اسکیل ترید، جاب آفر، ویزای کار استانی، ویزای خود اشتغالی، ویزای کار بعد از تحصیل و در آخر برنامه انتقال درون شرکتی است، اشاره کرد.

برای اخذ این نوع ویزا باید شامل یکسری شرایط مانند شرایط سنی ویزای کار کانادا باشید که حداقل سن مورد نظر 18 سال در نظر گرفته شده است. از شرایط دیگر که می­توان به آن­ها اشاره کرد مدرک تحصیلی حداقل دیپلم، حداقل 1 سال سابقه کار، مدرک زبان آیلتس 5 معادل CLB 8 و حداقل امتیاز 67 در مرحله اول است.

پرتقاضا ترین استان و شهرهای کانادا برای آرایشگری

کانادا از استان­ها و شهرهای مختلفی تشکیل شده است و تقاضای هر کدام از آن­ها برای جذب آرایشگر یکسان نبوده و همانطور که اشاره کرده بودیم نیاز هر استان برای مشاغل گوناگون، متفاوت است. در ادامه به ترتیب پرتقاضا ترین ایالت­های کانادا برای حرفه آرایشگری اشاره کردیم. ایالت­های پرتقاضا در این حرفه شامل کبک (Quebec)، بریتیش کلمبیا (British Columbia)، انتاریو (Ontario)، آلبرتا (Alberta)، نوا اسکوشیا (Nova Scotia)، ساسکاچوان (Saskatchewan)، نیوبرانزویک (New Brunswick)، نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)، مانیتوبا (Manitoba) و یوکان (Yukon Territory) است.

مشاغل مرتبط با آرایشگری

حرفه کانادا و مشاغل مرتبط با آن که به طور کلی زیر مجموعه کد ناک 6342 قرار گرفته­اند، شامل چند حرفه تخصصی در زمینه آرایشگری هستند که عبارت­اند از آرایشگر مردان (barber)، آرایشگر زنان (hairdresser)، شاگرد آرایشگر مردان (barber apprentice)، شاگرد آرایشگر زنان (hairdresser apprentice)، شینیون کار (hair stylist)، شاگرد شینیون‌کار (apprentice hairstylist)، آرایشگر رنگ مو (hair color technician) و آرایشگر موهای مصنوعی (wig stylist).

وظایف و مهارت برای شغل آراشگری

علاوه بر شرایطی که باید برای اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا داشته باشید، شرایطی دیگر هستند که شما باید در حرفه خود به آن­ها مسلط باشید به طور کلی این شرایط شامل مهارت­های شما است. از مهمترین مهارت­ها و وظایفی که می­توان به آن اشاره کرد، شامل تعیین نوبت و قرار، کوتاهی مو طبق خواست مشتری، پیشنهاد مدل­های مناسب با حالت فرم و چهره، شستشوی مو، اصلاح صورت، ارائه خدمات مختلف مو همانند صاف یا فر کردن، حالت دادن، رنگ کردن و غیره، ماساژ پوست سر، نظارت بر شاگردان یا کارکنان، نظارت بر آموزش شاگردان، ارائه خدمات درمانی، مشاوره درمورد مراقبت مو، خدمات اکستنشن مو و سفارش و خرید لوازم موردنیاز است.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کلی ما به بررسی اقامت با مدرک آرایشگری در کانادا که خود شامل اکسپرس اینتری و برنامه­های نامزدی استانی، امتیاز لازم برای اقامت با مدرک آرایشگری، مدارک لازم برای مهاجرت با مدرک آرایشگری، انواع راه­های مهاجرت که خود شامل ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی و ویزای کاری، پرتقاضا ترین استان و شهرهای کانادا برای آرایشگری، مشاغل مرتبط با آرایشگری و در نهایت به وظایف و مهارت برای شغل آرایشگری پرداختیم که امیدواریم برای شما کاربردی بوده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *