ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات + مدارک و هزینه‌‌های لازم

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات

مناطق آزاد تجاری به مناطق اقتصادی گفته می‌شود که در آن کالاها و خدمات معامله می‌شوند.‌ کشور امارات جهت تقویت تجارت بین‌المللی اقدام به دادن امتیازات و مزایایی مانند مالکیت ۱۰۰ درصد نمود. در حال حاضر این کشور دارای ۴۵ منطقه آزاد تجاری است تا بتواند اقدام به جذب مسافر و مهاجر کند. ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات فرصتی عالی برای تمامی کشورهای جهان به ویژه ایرانیان برای اخذ اقامت امارات است.

 چرا مهاجران تمایل به ثبت شرکت در مناطق آزاد دارند؟

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات و تمامی شیخ‌نشین‌های این کشور دارای فواید و مزایای بسیار زیادی است که موجب ترغیب سرمایه‌گذاری در این مناطق شده است.

شروع آسان شرکت

 راه‌اندازی یک شرکت در اکثر مناطق آزاد بسیار آسان است. جریان دقیق تقاضا  به فعالیت تجاری و مناطق آزاد انتخابی مهاجر بستگی دارد، اما در بسیاری از موارد، فرد فقط ملزم به ارائه بعضی مدارک اولیه مانند کپی پاسپورت و مدارک تجاری است. کل زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت اغلب فقط یک یا دوهفته طول می‌کشد.

 درصد صفر مالیات

درصد مالیات صفر از اصلی‌ترین دلایل برای انتخاب منطقه آزاد برای ثبت شرکت در دبی است.‌ کسب‌وکار متقاضی  در یک منطقه آزاد علاوه بر بهره‌مندی از صفر درصد مالیات شرکتی و شخصی، از مالیات بر ارزش‌افزوده نیز معاف خواهد بود که در سال ۲۰۲۳ حدود  ۵ درصد است.  مشاغل مناطق آزاد نیز از مالیات واردات و صادرات معاف هستند و می‌توانند بدون محدودیت ارزی اقدام به تجارت با سراسر جهان کنند.

مالکیت افراد خارجی

 یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای اصلی برای راه‌اندازی شرکت در یک منطقه آزاد، مالکیت شرکت‌های خارجی است. بیشتر کارآفرینان خارج از کشور که می‌خواهند در سرزمین اصلی امارات متحده عربی اقدام به ثبت شرکت کنند‌، باید با یک شریک محلی و تبعه امارات برای انجام کار‌ شریک شوند.  این مورد در مناطق آزاد امارات متحده عربی جاری نبوده و فرد برای ثبت شرکت در مناطق آزاد نیازی به شریک بومی ندارد.

 شما می‌توانند کسب‌وکار خود را در منطقه آزاد راه‌اندازی کنند و مالکیت ۱۰۰٪ خود را حفظ کنند. ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات یک فرصت عالی و استثنایی برای مالکیت تمام عیار شرکت، خرید خانه در دبی و امتیازات بسیار دیگری است.

تجارت در امارات متحده عربی

مشاغلی که در  مناطق آزاد مشغول به کار هستند، مجاز به تجارت مستقیم با بازار محلی در امارات نخواهند بود، بااین‌حال،  افراد به راحتی می‌توانند  این مشکل را برطرف کنند. یکی از روش‌ها این است که با یک توزیع‌کنندة محلی همکاری کنید که می‌تواند در ازای دریافت هزینه، کالاها و خدمات شما را به بازار اصلی امارات عرضه کند. از طرف دیگر، این امکان وجود دارد که تجارت منطقه آزاد خود را ایجاد کنید و سپس شعبه شرکت منطقه آزاد خود را در سراسر امارات باز کنید، یعنی در مناطق اصلی امارات شعبه‌هایی داشته باشید تا محصولات شما را عرضه کنند.

پشتیبانی

مقامات منطقه آزاد آماده ارائه پشتیبانی و کمک در حین راه‌اندازی و بیشتر از آن هستند. اکثر مناطق آزاد برای درخواست ویزا هم برای شرکا و هم برای هر یک ‌از اعضای خانواده  قابل‌اجرا مانند همسر و فرزند قابل اجرا است.

 بسیاری نیز در بازکردن حساب‌های بانکی شرکت، مشاوره در مورد بهترین بانک متناسب با نیازهای مهاجر و  حتی تشکیل جلسات در شعبه برای افراد کمک می‌کنند.

از نظر پشتیبانی مرتب از کسب‌وکار، ارائه مشاوره‌های تجاری و خدمات شبکه و همچنین دسترسی به مراکز راه‌اندازی و طرح‌های جالب برای کمک به راه‌اندازی مشاغل جدید برای مناطق آزاد می‌توان اشاره کرد.‌

محفاظت از حریم خصوصی صاحبان شرکت‌ها

 مناطق آزاد به‌ویژه در میان کارآفرینان آگاه به حفظ حریم خصوصی محبوب هستند، زیرا هیچ فهرستی از مجموعه فعالیت‌های شرکت، افراد سهام‌دار، میزان سوددهی و دیگر عملکردهای شرکت در اختیار کسی قرار نمی‌گیرد.

شیوه راه‌اندازی شرکت در مناطق آزاد امارات

تمامی مهاجران می‌دانند که ثبت شرکت در دبی و اقامت امارات ارتباط مستقیم دارند. ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات هم منجر به گرفتن اقامت امارات می‌شود، اما بهتر است بدانید که انجام مراحل ثبت شرکت در مناطق آزاد باید طبق روند و مراحل زیر صورت گیرد تا افراد بتوانند در کارشان موفق شوند.

انتخاب نوع فعالیت تجاری

 صدها فعالیت تجاری برای انتخاب وجود دارد و امکان انتخاب چندین فعالیت با اخذ یک مجوز میسر است. فعالیت‌های تجاری مهاجر به تعیین هزینه، درخواست مجوز و منطقه آزادی که به بهترین صورت با خواسته‌های  فرد مطابقت دارد، کمک می‌کند.

انتخاب نام شرکت

موضوع انتخاب نام شرکت همواره یکی از موضوعات مهم و چالش برانگیز است. اما در امارات متحده عربی مرحله‌ای است که احتمالاً بهتر باشد هر چه زودتر انجام دهید.

در انتخاب نام شرکت بهتر است به چند موضوع دقت کنید تا به آسانی مراحل ثبت شرکت انجام شود:

  • اسامی توهین‌آمیز ممنوع است.
  • نام شرکت‌ها نباید حاوی ارجاعات مذهبی یا ارجاع به سازمان‌های شناخته شده باشد مانند اف بی آی

از نجایی‌که مراحل نام‌گذاری امارات متحده عربی چند ویژگی دیگر دارد، بهتر است با یک متخصص از مجموعه هوم اند هوم کمک بگیرید. این موسسه می‌تواند به شما در مورد ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات، تصمیم‌گیری در مورد نام جدید، جذاب و متناسب با فعالیت مشاوره‌ای خوبی ارائه کند.

آماده‌سازی مدارک نهایی و ارسال درخواست

راه‌اندازی شرکت در منطقه آزاد امارات اغلب فقط به چند مدرک استاندارد نیاز دارد که شامل :

  • فرم درخواست تکمیل شده،
  • کپی پاسپورت سهام‌دار و موارد مشابه.
  • برخی از مناطق آزاد نیز ممکن است از شما بخواهند که یک ایده جدید تجاری ارائه دهید.

برای داشتن یک ایده تجاری خوب و موفق بهتر است از یک متخصص خبره کمک بگیرید.‌این فرد به شما کمک می‌کند تا قبل از درخواست مطمئن شوید که تمامی مراحل کار طبق قوانین مشخصی بوده و می‌تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

اعلام دریافت  مجوز

زمانی که درخواست ثبت شرکت شما به مرحله تایید رسید، به شما اطلاع رسانی می‌شود تا مدارک شرکت خود را جمع کرده و شروع به کار کنید.

 با دردست‌داشتن این مدارک، می‌توانید افتتاح حساب در امارات برای شرکت خود را باز کرده و تجارت را آغاز کنید. منطقه  آزادی که انتخاب کرده‌اید، می‌تواند به شما در یافتن یک بانک مناسب کمک کند. افتتاح حساب در بانک ملی دبی بهترین گزینه برای فعالیت‌های تجاری است.

روند دریافت ویزا

آخرین مرحله در فرایند راه‌اندازی کسب‌وکار، مهاجرت دریافت ویزای اقامت است. مسئولین منطقه آزاد یا یک فرد خبره تشکیل شرکت می‌توانند،  این فرایند را از طرف شما مدیریت کنند؛ آن‌ها می‌توانند به درخواست ویزای شما بپردازند و با مراکز دولتی مربوطه ارتباط برقرار کنند تا جریان دریافت ویزای شما را زودتر به پایان برسانند. دریافت انواع ویزا به ویژه ویزا طلایی امارات به مالکان شرکت‌ها فرصت می‌دهد تا به سرعت وارد این کشور پر طرفدار شوند.‌

مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد شیخ نشین امارات

قبل از اینکه نسبت به ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات کاری انجام دهید،  بهتر است تا با مزایای ثبت شرکت در مناطق مختلف امارات بیشتر آشنا شوید.

  • 100% معافیت مالیاتی در واردات و صادرات تمامی کالاها
  • معافیت مالیات بر درآمد شخصی افراد خارجی
  • معافیت مالیاتی شرکتها تا ۵۰ سال
  • بازگشت سرمایه و سود به صورت کامل

کمک به جذب نیروی کار و خدمات پشتیبانی اضافی، مانند حمایت مالی و مسکن، امکان گرفتن اقامت امارات با خرید ملک‌ یا آپارتمان محدودیت های کمتر مربوط به استخدام کارکنان، در مناطق اصلی به کار گرفتن نیروهای خارجی ممنوع آست.

امکانات زیرساختی با کیفیت عالی

بیش از 35 منطقه آزاد عملیاتی در امارات وجود دارد. شامل بیش از 25 منطقه آزاد در دبی، ۷ در ابوظبی و 8 در امارت شارجه و امارات شمالی است.

معایب ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات

قبل از اینکه نسبت به ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات اقدام نمایید، بهتر است تا با معایب ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات اطلاعاتی کسب کنید.

شرکت‌های ثبت شده در مناطق آزاد باید فعالیت‌های تجاری خود را فقط در مناطق  آزاد تجاری امارات متحده محدود کنند. بنابراین این یک شرکت نمی تواند به مشتریان در امارات متحده عربی رسیدگی کرده و یا خرید و فروش انجام دهد.

شزکت‌های مناطق آزاد موسسه‌های مقیم غیرمالیاتی هستند و نمی توانند از مزایای معاهده مالیاتی امارات استفاده کنند.

سرمایه پرداخت شده وابسته به منطقه انتخاب شده، نوع شرکت از ۱۴ هزار دلار تا ۳۰۰۰۰۰ دلار نوسان دارد.

پس از ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات  سرمایه سهام می‌تواند برای تامین مالی فعالیت های تجاری روزانه شرکت کمک بگیرند.‌

یک شرکت ثبت شده در منطقه آزاد  باید یک دفتر در منطقه خود اجاره کند و نمی تواند دفتری را در مرکز شهر دبی اجاره کند. شرکت‌های ثبت شده در مناطق اصلی دبی می‌توانند در این شهر دفتر کار داشته باشند.

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی به شیوه‌های قانون اقدام به جذب مهاجر و مسافر نموده است. یکی از راه‌های اقامت امارات و گرفتن تابعیت ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات است. ثبت شرکت در مناطق آزاد دارای مزایا و معایب فراوانی است که مهاجران با آن رو به رو هستند. درصد مالیات کم، پشتیبانی از مالک، حفظ حریم خصوصی و سود سرشار از مهم‌ترین دلایل گرایش مهاجران به ثبت شرکت در مناطق آزاد است.‌

متقاضیان باید فرم درخواست خود را تحویل ادارات امارات داده و پس از تایید آن اقدام به دریافت ویزا کنند. از معایب ثبت شرکت در مناطق آزاد عدم برخورداری از تسهیلات و وام، عدم ورود به بخش اصلی امارات و نداشتن دفتر در دبی را می‌توان نام برد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *