تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا و قوانین مربوط به آن

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا

کانادا یک کشور محبوب در بین مهاجران بوده و هر ساله افراد زیادی را برای تحصیل جذب می­کند. این کشور دارای اقتصاد پویا بوده و به این سبب احتمال بیکاری در این کشور بسیار کم است. در این مطلب ما به بررسی تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا می­پردازیم. کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت، شمالی ترین کشور قاره آمریکا است. این کشور به اقیانوس منجد شمالی از شمال، به اقیانوس اطلس از شرق، به اقیانوس آرام از غرب و به کشور آمریکا از جنوب منتهی می­شود.

یکی از ویژگی­های کانادا که سبب می­شود دانشجویان سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به این کشور بروند پایین بودن جرم و جنایت در آن است.

کانادا به سرزمین بزرگ سفید شمالی نیز معروف است. بزرگ در این اسم از نظر مساحت بالای آن، از آن جایی که به قطب شمال نزدیک است و دارای پوشش برفی است به آن سفید و در آخر به دلیل قرار گرفتن در شمالی ترین قاره آمریکا به آن شمالی می­گویند.

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا

طبق اطلاعات درج شده در سایت رسمی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما مجاز هستید به مدت 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی در حین تحصیل بپردازید. پایان دوره تحصیلی به معنای خروج از کانادا و بازگشت به کشور خودتان نیست. بسیاری از افراد به دلیل شرایط خوب بعد از تحصیل و کاری این کشور تصمیم می­گیرند که اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا و اقامت شان را در این کشور تمدید کنند.

به همین دلیل فارغ التحصیلان به دنبال این هستند که مجوز کار دریافت کنند و در کانادا به کار مشغول شوند و بعد از آن اقامت دائم خود را در این کشور بگیرند.

پس از به اتمام رسیدن دوره تحصیلی در کانادا، ویزای تحصیلی دانشجویان بین المللی که مدت اعتبار آن 90 روز پس از پایان تحصیل است، منقضی می­شود و شما به عنوان فارغ التحصیل باید این کشور را ترک کنید. ولی اگر شما فارغ التحصیل دانشگاه­ها، موسسات آموزشی و کالج­های معتبر باشید، می­توانید با دریافت مجوز کار بعد از تحصیل مشغول به کار شوید.

مجوز صادر شده 8 ماه تا 3 سال معتبر است و دانشجویان بین المللی با مدرک خود، می­توانند اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا کنند. توجه داشته باشید که این مجوز به افرادی تعلق گرفته می­شود که تحصیل آن­ها، تمام وقت و حضوری است و بعد از اخذ مجوز می­توانند به صورت تمام وقت یا پاره وقت مشغول به کار شوند.

شما برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا نیازمند تاییدیه رسمی مدرک تحصیلی، گذرنامه، مجوز تحصیلی معتبر و مدارک مربوط به معاینات پزشکی هستید. دقت داشته باشید که طول دوره تحصیل شما حداقل باید 8 ماه تا دو سال باشد طبق مدت زمان تحصیلتان در کانادا به شما اقامت کاری پس از تحصیل می­دهند

را­ه­های مهاجرت به کانادا

قبل از اینکه دغدغه شما تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا باشد، باید بدانید که از چه را­هایی می­توانید به این کشور مهاجرت کنید. در این قسمت ما به بررسی برخی از این راه­ها می­پردازیم. مهاجرت به کانادا شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت از طریق برنامه­های استانی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق استارت آپ و کارآفرینی، مهاجرت از طریق خود اشتغالی، اسپانسر شیپ خانوادگی، مهاجرت از طریق وام ازدواج، مهاجرت از طریق تولد و در آخر مهاجرت از طریق پناهندگی است.

مهاجرت تحصیلی

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در ابتدا شما باید دانشگاه مناسبی را برای ادامه تحصیل در این کشور پیدا کنید، توجه داشته باشید که دانشگاه انتخابی شما باید معتبر باشد. در مرحله بعدی باید مدارک خود را تکمیل کنید. مدارک مورد نیاز شما اعم از سوابق تحصیلی، ریز نمرات، انگیزه نامه، توصیه نامه، در صورت وجود رزومه کار مرتبط با رشته، مدارک شناسایی، مدرک زبان و طرح تحقیقاتی یا پرپوزال برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. توجه داشته باشد که قبل از جمع آوری مدارک باید با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتان به توافق برسید.

در مرحله سوم باید برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنید. بعد از بررسی مدارک شما توسط دانشگاه در صورت صلاحیت برای ادامه تحصیل، نامه پذیرش برایتان ارسال می­شود. اکنون شما باید نامه پذیرشتان را به همراه مدارک دیگر به سفارت کانادا ارائه کنید و منتظر ویزا بمانید. از مدارکی که شما باید به سفارت کانادا تحویل دهید می­توان به گواهی مسکن، تمکن مالی و انگیزه بازگشت اشاره کرد.

در مرحله بعد اگر مدارکتان مورد تایید سفارت کانادا باشد، باید وقت انگشت نگاری را از مرکز VAC بگیرید. متاسفانه این مراکز در ایران وجود ندارند و به این دلیل انگشت نگاری ایرانیان در امارات، ترکیه یا ارمنستان انجام می­شود. در این مرحله افسر سفارت از شما سوالاتی می­پرسد که که از سطح زبانتان و درستی مدرک اطمینان حاصل کند.

در مرحله آخر بعد از قبولی ویزا، برای شما مدرک POE صادر می­شود که این امکان را می­دهد تا به کانادا ورود کنید. بعد از ورود و اقامت کانادا باید اقامت تحصیلی خود را فعال کنید. اکنون لازم است مدارک مربوط به پذیرشتان و ویزای خود را به اقامت در کانادا ببرید. در این حال شما باید مجوز تحصیل خود را نیز فعال کنید نا پروسه مهاجرت شما تکمیل گردد. بعد از فارغ التحصیلی می­توانید اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا کنید.

ویزای سرمایه گذاری

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، می­توانید از راه­های متفاوتی اقدام کنید که ما در این بخش به برخی از این روش­ها پرداختیم. به طور کلی 6 روش پرطرفدار برای اخذ این نوع ویزا وجود دارد که شامل سرمایه گذاری استانی، ویزای کارآفرینی کانادا، ثبت شرکت در کانادا، خرید بیزینس در کانادا، ویزای خود اشتغالی در کانادا و در آخر  ویزای استارتاپ کانادا است.

سرمایه گذاری استانی یا PNP که یکی از انواع سرمایه گذاری در کانادا محسوب می­شود، چندین استان در کانادا آن را اجرا می­کنند و دارای شرایط متفاوتی است. تفاوت آن­ها بسته به نوع نیاز کاری آن استان است که هر ساله با ارائه برنامه سرمایه گذاری کانادا که نوعی پیشنهاد محسوب می­شود، مهاجران را برای کار و زندگی پذیرش می­کند.

روش دیگر از طریق استارتاپ است. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری با استارتاپ باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه با حداقل نمره CLB 5، سرمایه اولیه برای استارتاپ، تمکن مالی برای زندگی حداقل به مدت 6 ماه و اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان­های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا را دارا باشید.

برای مهاجرت از این روش باید ایده خلاقانه خود را به یکی از سرمایه گذاران مورد تایید اداره مهاجرت بدهید. بعد از آن با تایید طرحتان می­توانید این ویزا را دریافت کنید. قبل از اقدام به این کار باید از هزینه ویزای استارتاپ کانادا مطلع باشید.

مهاجرت کاری

در این روش شما به عنوان یک نیروی کار ماهر و متخصص، از چند روش می­توانید اقدام کنید. از راه­های موجود برای اخذ این نوع ویزا می­توان به برنامه فدرال که خود شامل اسکیل ورکر و اسکیل ترید، جاف آفر، ویزای کار استانی، ویزای خود اشتغالی، ویزای کار بعد از تحصیل که می­توانید اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا کنید و در آخر برنامه انتقال درون شرکتی اشاره کرد.

اقامت کانادا از طریق کار برای شما مزایایی به همراه دارد همانند دسترسی به مراقبت­های پزشکی و رایگان، مزایای مرخصی والدین یا زایمان، مزایای قانونی کارمندان، هزینه زندگی مقرون یه صرفه و مسیری برای اخذ اقامت دائم به شهروندی.

استان­ها و مناطق کانادا

بعد از بررسی تبدیل ویزای تحصیلی به کانادا باید شرایط اقامت کانادا را نیز نقد و بررسی کنید. در این قسمت ما برای شما استان­ها و مناطق کانادا را آورده­ایم تا شما بتوانید تصمیم بگیرید که بعد از تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا در کدام یک از استان­ها یا مناطق اسکان یابید.

کانادا دارای 10 استان و 3 منطقه است که هر یک از آن­ها دارای مرکز هستند. در ابتدا باید بدانید که تفاوت بین استان و منطقه این کشور در چیست؟ تفاوت این دو در قوانین و حکومتشان بوده که استان­ها قوانین خاص خودشان را دارند در حالی که قلمروها یا مناطق به پارلمان سپرده شده­اند و به وسیله دولت فدرال اداره می­شوند.

آلبرتا با مرکز ادمونتون، بریتیش کلمبیا با مرکز ویکتوریا، جزیره پرنس ادوارد با مرکز شارلوت تاون، منیتوبا با مرکز وینیپگ، نیو برانزویک با مرکز فردریکتون، نوا اسکوشیا با مرکز هلی فکس، اونتاریو با مرکز تورنتو، کبک با مرکز کبک سیتی، ساسکاچوان با مرکز رجینا و در آخر نیوفاندلند و لابرادور با مرکز سنت جانز از استان­های این کشور هستند. شمال غربی با مرکز یلو نایف، ونووت با مرکز ایکالویت و یوکان با مرکز وایت هورس از مناطق و قلمروهای این کشور محسوب می­شوند.

شما می­توانید برای اطلاعات بیشتر از مهاجرت و همچنین تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا به سایت هوم اند هوم مراجعه کنید این سایت دارای متخصصان و کارشناسان با تجربه است که می­توانند به شما در زمینه مهاجرت مشاوره دهند.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کلی به بررسی تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا، راه­های مهاجرت به کانادا که خود شامل مهاجرت تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و مهاجرت کاری و در نهایت به استان­ها و مناطق کانادا پرداختیم. بی شک کانادا جزو کشور­هایی بوده که از منظر تحصیلی پیشتاز است و شما یا خیال راحت می­توانید این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنبد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *