آیا برای تاسیس شرکت به وکیل ثبت شرکت در دبی نیاز است؟

وکیل ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی و امارات متحده عربی یکی از بخش‌های حیاتی در فرآیند سرمایه‌گذاری و تجارت این کشور به‌شمار می‌رود؛ از همین‌رو کشور امارات متحده عربی با فراهم کردن محیطی دوستانه برای کسب‌وکارهای مختلف و برقراری سیاست‌های مالی و قوانین منعطف در بخش سهام به یکی از بهترین مقاصد دنیا برای تاسیس و توسعه استارتاپ‌ها تبدیل شده است. با وجود اینکه قوانین محلی و دولت فدرال این کشور روی ثبت شرکت تاثیر می‌گذارد، هر فردی به یک وکیل ثبت شرکت در دبی برای این منظور نیاز خواهد داشت.

آشنایی با قوانین حقوقی امارات و چگونگی سرمایه‌گذاری در این کشور باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران به یک وکیل حازق نیاز داشته باشند. به کمک یک وکیل سرمایه‌گذاری در امارات ساده‌تر می‌شود و امکان دریافت ویزا طلایی امارات هم افزایش پیدا می‌کند. در این مطلب هم ما تصمیم داریم اطلاعاتی کامل و جامع در مورد نحوه ثبت شرکت در امارات و یک وکیل ثبت شرکت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همراه ما باشید.

آشنایی با قوانین حقوقی مالیاتی برای ثبت شرکت در امارات

همانطور که گفتیم وکیل ثبت شرکت در دبی برای احداث و راه‌اندازی یک کسب‌وکار تجاری در دبی و امارات می‌تواند کمک بزرگی باشد.

تمام کسانی که در دبی و امارات به مدت ۱۸۳ روز اقامت دارند بدون شک مشمول پرداخت مالیات اقامتی می‌شود. با این حال قوانین و مقرارت مالیات ممکن است در طول زمان دچار تغییر و تحول شود و با توجه به اینکه افراد نمی‌توانند از تمامی زیروبم قوانین مربوط به مالیات آگاهی داشته باشند، وجود یک وکیل ثبت شرکت در دبی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت و در این زمینه می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

علاوه ‌بر این شما می‌توانید برای ثبت شرکت در دبی و اقامت در این شهر بدون کفیل هم از وکلای ثبت شرکت کمک بگیرید. معمولا وکلا برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی بدون نیاز به کفیل از شرکت های ثبت‌نامی معتبری کمک می‌گیرند، این شرکت‌ها به آنان کمک می‌کنند که نقش کفیل را بازی کرده و در ازای آن مقداری از سود سهام شرکت را از فرد دریافت نمایند.

البته که ثبت شرکت در مناطق آزاد و برخی از جزایر خاص هم بدون نیاز به کفیل امکان‌پذیر است. برخی از مناطق امارت به‌عنوان منطقه آزاد اقتصادی شناخته شده و سرمایه‌گذاران بین‌المللی می‌توانند در این مناطق بدون داشتن کفیل کسب‌وکار خود را راه‌اندازی نمایند؛ اما به‌هرحال داشتن یک وکیل ثبت شرکت در دبی خالی از لطف نیست و می‌تواند در زمینه ثبت شرکت و دریافت اقامت امارات به شما عزیزان کمک کند.

ثبت شرکت در امارات چه شرایطی دارد؟

همانطور که خرید خانه در دبی دارای شرایط خاص خود است، شما باید برای ثبت شرکت در این کشور هم از شرایط خاصی برخوردار باشید، این شرایط شامل موارد زیر می‌شوند:

 • انتخاب نام شرکت؛ نامی که شما برای شرکت خود انتخاب می‌کنید، باید قابل قبول بوده و با قوانین مربوط به ثبت شرکت‌ها در این کشور سازگار باشد.
 • میزان سرمایه اولیه؛ سرمایه اولیه شما باید برای تاسیس استارتاپ‌تان کافی باشد
 • محدودیت در مسئولیت؛ شما باید به طور واضح مشخص کنید که شرکت شما مسئولیت محدود دارد یا خیر!
 • نوع شرکت؛ علاوه‌بر موارد فوق شما باید نوع شرکت خود را مشخص کنید و بگویید که شرکت شما جزو کدام یک از شرکت‌های مسئولیت محدود، سهامی خاص یا سهامی عام قرار می‌گیرد.
 • تاسیسات؛ از دیگر مواردی که حتما باید قبل از هرچیز مشخص شوند منطقه و مکانی است که شرکت شما در آن احداث می‌شود.
 • اعضای شرکت؛ هر شرکتی باید حداقل یک عضو داشته باشد و با توجه به نوع شرکت حداکثر تعداد اعضا برای شما مشخص شده است.
 • شریکان و سهامداران؛ اگر شما شریکی دارید، حتما باید سهام آن‌ها را پیش از هرچیز مشخص نمایید.
 • امضاها؛ امضای اعضای شرکت باید به‌صورت رسمی به تایید دستگاه‌های مربوطه برسند.
 • مدیریت؛ افرادی که دارای مجوز مدیریتی هستند باید شناسایی شوند.
 • مدارک؛ ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت، مانند فرهم‌های ثبتی، اساسنامه‌ها، پاسپورت اعضای شرکت و… برای تاسیس یک شرکت اهمیت بسیاری دارد.
 • صنعت و حوزه فعالیت؛ مشخص کردن حوزه صنعتی و نوع فعالیت‌ هم از دیگر موارد حائز اهمیتی است که باید پیش از هرچیز آن را مشخص کرد.

پروسه‌ای که باید برای ثبت شرکت در امارات انجام داد

درصورتی که از تمامی شرایط مورد نیاز برای احداث یک شرکت در امارات برخوردار باشید، می‌توانید از یک وکیل ثبت شرکت در دبی کمک گرفته و پروسه مربوط به ثبت شرکت در امارات را انجام دهید.

به‌طورکلی اگر می‌خواهید از قبل ثبت شرکت موفق به اقامت یا افتتاح حساب در بانک ملی دبی شوید، بهتر است مراحل زیر را موبه مو انجام دهید:

 • تعیین نوع شرکت: همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، شما باید نوع شرکت خود را پیش از هرچیز تعیین کنید. برای مثال اگر می خواهید شرکت شما جزو شرکت‌های محدودیت مسئولیت، سهامی عام یا شرکت فردی باشد، باید از قبل مشخص نمایید.
 • پیداکردن همکار محلی: شما برای ثبت شرکت خود در امارات یا دبی به یک همکار محلی نیاز خواهید داشت. البته که این همکار محلی می‌تواند وکیل ثبت شرکت در دبی باشد؛ به‌هرحال شما باید فردی که نسبت به تمامی قوانین و مقرارت سرمایه‌گذاری در امارات آشنا است را کنار خود نگهدارید.
 • انتخاب نام شرکت: در این مرحله همانطور که توضیح دادیم شما باید نام شرکتتان را انتخاب نمایید و نام شرکت باید با قوانین و مقررات دبی و امارات منافاتی نداشته باشد. ضمن اینکه شما باید بررسی‌های لازم در مورد اینکه آیا نام مورد نظر شما با دیگر نام‌های موجود در دبی تداخل دارد یا خیر را انجام دهید.
 • آگهی‌های قانونی: در این مرحله شما باید بتوانید هدف خود از ثبت شرکت در دبی را در صفحات معتبرترین روزنامه منتشر نمایید.
 • توافقنامه شرکا: شرکا باید برای تعیین وظایف و حقوق خودشان یک توافقنامه بنویسند.
 • امضای توافقنامه‌های شرکت: شرکا باید برای تعیین عملکرد شرکت توافقنامه‌ای امضا کنند.
 • ثبت شرکت در دفتر مربوط به ثبت شرکت‌ها: در این مرحله باید تمامی مدارکی که برای ثبت شرکت نیاز است مانند گواهی مربوط به مشخصات شرکا و همکاران محلی یا وکیل ثبت شرکت در دبی، اساسنامه‌ها و اقرارنامه‌ها به همراه فرم ثبت شرکت به دفتر ثبت شرکت در امارات تحویل داده شود.
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت: شما با پرداخت هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت می‌توانید در نهایت شرکت خود را به ثبت برسانید. هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در امارات شامل هزینه‌های احداث شرکت، هزینه‌های حقوقی و دستمزد وکیل ثبت شرکت در دبی، هزینه‌های مربوط به دفتر ثبت شرکت و … می‌شود.

مراحل حقوقی ثبت شرکت در دبی شامل چه مواردی می‌شود؟

همانطور که اقامت امارات با خرید ملک دارای شرایط و مراحل حقوقی مختص به خود است، برای ثبت شرکت در امارات هم شما باید مراحل حقوقی خاصی طی کنید و اگر می‌خواهید با ثبت شرکت در این کشور اقامت دبی یا دیگر شهرهای امارات را به‌دست آورید، نباید نسبت به این مراحل سهل‌انگار باشید.

اما به‌هرحال این مراحل شامل موارد زیر هستند:

 • برنامه‌‌ریزی: برنامه‌ریزی یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که شما پیش از شروع مراحل و روند ثبت شرکت باید آن را انجام دهید؛ اما برنامه‌ریزی درست برای ثبت شرکت شامل تعیین نوع شرکت، میزان سرمایه اولیه، موقعیت مکانی و نیازمندی‌های پذیریش شرکت می‌شود.
 • ثبت‌نام شرکت: حال وقت آن رسیده نامی که برای شرکت خود انتخاب کرده‌اید را به ثبت برسانید، برای این منظور باید نام انتخابی خود را به همراه مدارک مورد نیاز به اداره و دفتر ثبت شرکت ارجاع دهید. معمولا مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت شامل مشخصات مربوط به صاحبان شرکت، اساسنامه و مشخصات هیت مدیره می‌شود.
 • دریافت پروانه تجاری: پس از ثبت، نام شرکت شما باید به فکر دریافت پروانه تجاری باشید. معمولا وکیل ثبت شرکت در دبی برای این منظور به دفاتر مربوطه برای صدور پروانه تجاری مراجعه می‌کند. پروانه تجاری برای شروع فعالیت تجاری و اقتصادی در امارات متحده عربی ضروری است و بدون آن هرگونه اقدام تجاری ممنوع خواهد بود.
 • افتتاح حساب در امارات: شما باید حتما برای راه‌اندازی کسب‌‌وکار خود در امارات به سیستم بانکی بین‌المللی وارد شده و در یکی از بانک‌های این کشور حساب باز کنید.
 • به‌دست آوردن کارت اقامت: اگر با ثبت شرکت در منطقه‌ای از امارات به اقامت آن منطقه نیاز دارید، باید حتما کارت اقامت بگیرید.
 • مراحل مالیاتی و مالی: در نهایت پس از آنکه شرکت خود را ثبت کردید، باید به انجام مراحل مالی و مالیاتی بپردازید. مراحل مالی و مالیاتی مربوطه شامل پرداخت مالیات‌ها و حسابرسی‌ها و همچنین صورت‌های مالی سالانه می‌شود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم این کار را به یک وکیل ثبت شرکت در دبی بسپارید، او بهتر از شما نسبت به چاله چوله‌های مالیاتی آگاه است.

هزینه مربوط به ثبت شرکت در امارات

درکل نمی‌توان هزینه‌ای ثابت برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی در نظر گرفت؛ چرا که هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت باتوجه به عواملی مانند سرمایه ثبتی و نوع شرکت می‌تواند متفاوت باشد. با این حال به‌طورکلی شما می‌توانید هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در امارات را به‌صورت زیر برآورد کنید:

 • هزینه ترجمه و تنظیم اسناد: یکی از مواردی که شما به آن برای ثبت شرکت نیاز پیدا می‌کنید، تنظیم اسناد است که می‌تواند هزینه‌ای حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار آمریکا برای شما در پی داشته باشد.
 • هزینه‌های ثبت: هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت متفاوت است و به نوع شرکت بستگی دارد؛ اما برای مثال هزینه مربوط به ثبت شرکتی با مسئولیت محدود یا همان LLC چیزی حدود ۲۷۰۰ تا ۴۱۰۰ دلار آمریکا است.
 • هزینه‌های مشاوره: هزینه مربوط به گرفتن مشاوره از وکیل ثبت شرکت در دبی هم می‌تواند از دیگر هزینه‌های شما برای ثبت شرکت باشد. برای این منظور هم چیزی حدود ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار آمریکا باید هزینه کنید.
 • هزینه اجاره دفتر: یکی از ضروری‌ترین مواردی که برای ثبت شرکت در امارات و دبی به آن نیاز پیدا خواهید کرد، آدرسی مطابق با قوانین امارات است. هزینه اجاره یک مکان برای ارائه آدرس هم معمولا متغییر بوده و به اندازه دفتر، مکان آن و موارد دیگر بستگی دارد.
 • هزینه‌های دیگر: سایر هزینه‌ها مانند هزینه گرفتن مجوز، هزینه شماره محلی، هزینه مربوط به معامله، هزینه حضور در جلسه‌های تدبیری، هزینه مارکتینگ و تبلیغات هم باید برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی در نظر گرفته شوند. این هزینه‌ها به‌طورکلی چیزی حدود ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار آمریکا است.

سخن‌ آخر

با توجه به موارد فوق بدون شک دریافتید که برای احداث یک شرکت در امارات و دبی شما به یک وکیل ثبت شرکت در دبی نیاز دارید؛ چرا که بدون شک شما به خوبی از قوانین و مقرارت این کشور و چاله چوله‌های حقوقی آن اطلاع نداشته و باید یک وکیل در این زمینه به شما کمک کند. در نهایت شما می‌توانید برای دریافت مشاوره‌ بیشتر در مورد مهاجرت تجاری به امارات متحده عربی یا چگونگی احداث یک شرکت در این کشور به هوم اند هوم مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *