اقامت از طریق تولد فرزند در دبی ( شرایط ویژه سال 2024 )

اقامت از طریق تولد فرزند در دبی

امارات متحده عربی یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه است ک افراد زیادی به دنبال دریافت اقامت در آن هستند. یکی از روش‌هایی که به کمک آن افراد مشتاق می‌توانند در دبی اقامت بگیرید؛ تولد فرزند است. تولد فرزند در خاک دبی امکان اجازه اقامت در دبی را برای کودک فراهم می‌کند.

با این وجود دیگر نیازی نیست به دنبال ثبت شرکت در دبی یا روش‌های دیگری برای دریافت اقامت امارات باشید. با توجه به قانون خاک، این امکان برای خانواده‌هایی که می‌خواهند فرزندانشان در دبی اقامت دریافت کنند فراهم شده است. با این حال اگر می‌خواهید در مورد اقامت از طریق تولد فرزند در دبی اطلاعات بیشتری به‌دست آورید در ادامه این مطلب همراه ما باشید؛ چرا که ما تصمیم داریم در مورد این روش اخذ اقامت دبی اطلاعاتی کامل و جامع در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

روش‌های مهاجرتی مختلف به امارات متحده عربی در 2024

امارات از آن دسته کشورهایی است که تمام مردم دنیا آن را با رفاه عمومی بالا و ثروت مردمانش می‌شناسند. اقتصاد رقابتی، کارآفرینی در بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی، وجود فرصت‌های کاری بسیار، وجود شرکت‌های بین‌المللی زیاد، میانگین دستمزد بالا و گردش سرمایه بالا موجب شده که مهاجران خارجی از کشورهای مختلف دنیا به این کشور ساحلی و کوچک در خاورمیانه مهاجرت کنند.

روش‌های بسیاری برای مهاجرت به امارات متحده عربی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، گردشگری، بیزینسی و الحاق به‌خانواده اشاره کرد. با این حال روش‌های وجود دارد که شما به‌کمک آن‌ها می‌توانید تابعیت اماراتی دریافت کنید. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت و دریافت اقامت از طریق تولد فرزند در دبی

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و ازدواج در دبی یا امارات از شیوه‌های غیر مستقیم دریافت تابعیت امارات به‌شمار‌ می‌روند؛ اما مهاجرت و دریافت اقامت امارات از طریق تولد در خاک این کشور به‌صورت مستقیم می‌تواند به اخذ تابعیت این کشور منجر شود. لازم به‌ذکر است که مهاجرت به طریق تولد اجازه افتتاح حساب در دبی را هم به فرد می‌دهد.

در ادامه این مطلب ما به شما می‌گوییم چگونه می‌توانید به‌صورت مستقیم تابعیت این کشور را دریافت نمایید.

نحوه دریافت اقامت در دبی از طریق تولد فرزند

نحوه دریافت اقامت در دبی از طریق تولد فرزند

همانطور که در مطالب فوق توضیح دادیم امکان دریافت اقامت از طریق تولد فرزند در دبی وجود دارد. دریافت اقامت دبی از محبوبیت بسیاری در میان ایرانیان برخوردار است، اغلب ایرانیان سعی می‌کنند اقامت امارات را بگیرند و برای این کار روش‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. تولد فرزند در خاک این کشور از روش‌هایی است که ایرانیان می‌توانند برای دریافت اقامت فرزندانشان در دبی انجام دهند.

برای این منظور نیاز است که حتما والدین ۶ ماه پیش از تولد فرزند خود در دبی اقامت داشته و محل زندگی آن‌ها کاملا مشخص باشد. البته که آنان برای دریافت نوبت تولد باید با یک بیمارستان پیش از تولد فرزند خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. با این اوصاف شاید بپرسید هزینه تولد فرزند در دبی چقدر است و ما در پاسخ به این سوال باید به شما عزیزان بگوییم با توجه به خدمات درمانی و نوع بستری هزینه‌ها متفاوت هستند.

معمولا متوسط هزینه به‌دنیا آمدن فرزند در دبی از ۱۰ هزار درهم شروع می‌شود؛ پس از به‌دنیا آمدن نوزاد هم والدین باید با کنسولگری ایران در امارات تماس گرفته و از آن‌ها بخواهند که شناسنامه فرزندشان را صادر نمایند.

لازم به‌ذکر است که  در روند دریافت اقامت از طریق تولد فرزند در دبی تنها تماس با سفارت ایران در دبی کافی نیست و والدین باید مراحل دیگری هم طی کنند، از جمله این مراحل می‌توان مراجعه به ثبت نفوس و شهرداری دبی اشاره کرد، با مراجعه به این سازمان امکان درخواست شهادت تولد فرزند برای والدین فراهم می‌شود. بدین طریق آن‌ها می‌توانند به اداره مهاجرت و شهروندی دبی مراجعه کرده و برای فرزند دلبندشان ویزا و پاسپورت بگیرند.

قوانین مربوط به مهاجرت از طریق تولد فرزند در دبی

شرایط و روش‌های مختلف اخذ اقامت دبی و پاسپورت امارات در ضمه قانون شماره ۱۷ که سال ۱۹۷۲ مصوب شده، قرار می‌گیرند. طبق این قانون تمامی افرادی که برای مهاجرت به دبی مشتاق هستند می‌توانند از عدم احراز صلاحیت یا برعکس آن به موجب تولد اطلاع پیدا کنند.

این قانون مبتنی بر اعطای تابعیت خونی یا jus sanguinis است و به اصل خاک یا jus soli مربوط نمی‌شود. طبق این قانون اقامت از طریق تولد فرزند در دبی امکان پذیر خواهد بود؛ اما در تمامی بندهای این قانون تاکید شده که تولد در خاک دبی یا امارات متحده عربی به معنای حق شهروندی نیست و نوزاد متولد شده می‌تواند در امارات اقامت داشته باشد و برای اقامت و دریافت ویزای این کشور نیاز به خرید خانه در دبی ندارد.

اما برای دریافت حق شهروندی امارات متحده عربی تنها تولد در خاک دبی کافی نیست؛ بلکه برای این منظور یکی از والدین نوزاد متولد شده حتما باید اماراتی باشد. در واقع افرادی که شرایط آن‌ها از اصل خونی تعبیت می‌کند می‌توانند حق شهروندی دریافت نمایند.

شرایط مورد نیاز برای دریافت اقامت دبی از طریق تولد فرزند

شرایط مورد نیاز برای دریافت اقامت دبی از طریق تولد فرزند

ممکن است شما به عنوان والد خارجی نوزادی که در دبی متولد شده بخواهید برای خود و فرزندتان در دبی اقامت بگیرید؛ اما آیا این مسئله امکان پذیر است؟ در پاسخ به سوال باید بگوییم هیچ یک از والدین نوزاد متولد شده در دبی نمی‌توانند اقامت و حق شهروندی کشور امارات متحده عربی را به‌دست آورند.

تنها در صورتی چنین چیزی امکان‌پذیر است که یکی از والدین اماراتی باشد، در این حال فرزند هم تابعیت امارات را به ارث خواهد برد و بدین واسطه می‌تواند برای دریافت اقامت والد دیگر خود درخواست اقامت دهد.

با این حال در قوانین و شرایط مورد نیاز برای اقامت از طریق تولد فرزند در دبی؛ اگر پدر و مادری هر دو خارجی باشند و فرزندشان در دبی به ‌دنیا بیاید، تنها می‌توانند برای فرزندشان اقامت بگیرند. البته دریافت اقامت دائم هم بدین طریق امکان‌پذیر نیست و اعتبار اقامت نوزاد متولد شده تنها ۳ سال است؛ پس از آن باید اقامت مجددا تمدید شود.

با این اوصاف باید گفت که نوزاد متولد شده نمی‌تواند اقامت دائم را از این طریق به‌دست آورد و اقامت موقت هم تنها زمانی برای او صادر می‌گردد که والدینش پاسپورت و ویزای معتبری داشته باشند؛ اما به‌هرحال آن نوزاد می‌تواند در دبی زندگی کرده و حتی با این روش اقامت امکان کار کردن و تحصیل  و حتی افتتاح حساب در امارات برای او وجود دارد.

همانطور که گفتیم اقامت از طریق تولد فرزند در دبی قابل تمدید است و اگر کودکی بتواند بعد از دریافت این نوع اقامت به مدت ۳۰ سال اقامت خود را تمدید نماید در نهایت می‌تواند تابعیت امارات متحده عربی را بعد از پذیرش قوانین سختگیرانه دولت امارات به‌دست آورد.

هزینه‌های مربوط به اقامت از طریق تولد فرزند در دبی

مزایا و معایب دریافت اقامت دبی از طریق تولد فرزند

همچون روش‌های مهاجرتی دیگر، اقامت از طریق تولد فرزند در دبی هم دارای معایب و مزایای خاص خود است؛ اگر شما هم می‌خواهید بدین طریق اقامت کشور امارات متحده عربی را برای فرزندان خود بگیرید، باید در مورد مزایا و معایب این روش مهاجرتی اطلاعاتی به‌دست آورید. در کل مزایا و معایب این روش مهاجرتی شامل موارد زیر می‌شود:

مزایا

  • داشتن فرزندی با تابعیت کشور امارات متحده عربی که از امکانات زیادی در زمینه بهداشت، تحصیل و خدمات دیگر بهره‌مند است.
  • امکان دسترسی فرزند شما به مدارس بین‌المللی باکیفیت و تسلط بیشتر به زبان انگلیسی
  • به‌وجود آمدن فرصت‌های شغلی بهتر و امکان کار در شرکت‌های بین‌المللی با شرایط کاری خوب و حقوق بالا از دیگر مزایای اقامت از طریق تولد فرزند در دبی است.
  • امکان زندگی در یک جامعه چند فرهنگی و امکان آشنایی با فرهنگ‌های مختلف دنیا

معایب

  • بالابودن هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی و تحصیلی در دبی
  • دوری از خانواده و نبود پشتوانه خانوادگی

البته به‌نظر می‌رسد که مزایای دریافت اقامت از طریق تولد فرزند در دبی معایب آن را پوشش داده و بهترین انتخاب برای هر فرد ایرانی است.

هزینه‌های مربوط به اقامت از طریق تولد فرزند در دبی

به‌طورکلی هزینه‌های مربوط به تولد فرزند در دبی می‌تواند برای والدین خارجی بسیار متفاوت باشد. عوامل زیادی روی این مسئله تاثیر می‌گذارند که از جمله ‌آن‌ها می‌توان به نوع زایمان، ملیت والدین، وضعیت بیمه فرد و حقوق شهروندی فرزند اشاره کرد.

 به‌طور متوسط برای تولد فرزند در دبی باید چیزی حدود ۱۰ هزار تا ۵۰ هزار پرداخت کرد، این هزینه‌‌ها مربوط به حق ویزیت پزشک، هزینه‌های مربوط به بستری شدن در بیمارستان، هزینه‌های مربوط به آزمایشگاه، هزینه خرید دارو و هزینه‌های مرتبط با معاینات بعد از زایمان هستند.

در کل این نکته را به‌خاطر داشته باشید که دریافت اقامت از طریق تولد فرزند در دبی هرچقدر که بالا باشد، باز هم به اندازه هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت دبی زیاد نیست؛ به‌خصوص اینکه با این روش شما می‌توانید به‌صورت مستقیم برای فرزندان خود تابعیت اماراتی بگیرید.

 

سخن آخر

در این مطلب اطلاعاتی کامل و جامع در مورد اقامت از طریق تولد فرزند در دبی در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. همانطور که دریافتید روش‌های مهاجرتی بسیاری مانند خرید ملک، ثبت شرکت، تحصیل، الحاق به‌خانواده و… برای مهاجرت به دبی و امارات متحده عربی وجود دارند. با این حال دریافت اقامت این کشور به کمک تولد فرزند در خاک دبی می‌تواند در نهایت منجر به دریافت تابعیت این کشور شود. امارت متحده عربی قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای این منظور اعمال کرده؛ اما اقدام به دریافت تابعیت این کشور از طریق تولد ساده‌تر از روش‌های دیگر است.

درصورتی که می‌خواهید از روش‌های دیگری مانند خرید ملک به امارات متحده عربی مهاجرت کنید، می‌توانید برای اطلاع از قیمت ملک در دبی با کارشناسان ما در هوم اند هوم تماس بگیرد، آن‌ها به شما در زمینه مهاجرت به دبی کمک خواهند کرد؛ پس تنها کافی است که به مجموعه ما مراجعه نمایید و همه چیز را به ما بسپارید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *