آیا می توان اقامت سه ساله امارات را گرفت؟!

اقامت سه ساله امارات

بی­شک برخی از شما به دنبال گرفتن اقامت سه ساله امارات هستید. جوان­ها اغلب برای ادامه تحصیل یا برای پیشرفت شغلی در صدد این هستند که ایران را به مقصد امارات ترک کنند ولی با این حال برخی از شرایط‌ها را نمی­دانند و همین سبب شده آن­ها سردرگم شوند. به همین دلیل ما در این مقاله سعی بر این داریم که با معرفی راه­های ممکن برای گرفتن اقامت امارات مطالبی را بیان کنیم که به شما کمک کند به راحتی خود را برای آینده آماده کنید. در این مقاله ما به بررسی ابعاد مختلف مهاجرت و اقامت به کشور امارات می­پردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

آب و هوای امارات

قبل از اینکه به دنبال این باشید که مهاجرت کنید یا اقامت امارات بگیرید باید از شرایط آب و هوایی کشور مدنظر خود اطلاعات کافی داشته باشید. به همین دلیل ما در ابتدا این کار را برای تصمیم گیری بهتر و آسان‌تر شما انجام داده­ایم.

امارات همانند عربستان جزو کشورهای کویری است که آب و هوای بسیار گرمی دارد. در فصل تابستان این کشور آب و هوا به شدت غیر قابل تحمل می­شود طوری که دمای هوا در طول روز به 40 درجه سانتیگراد و در غروب و شب به 30 درجه سانتیگراد می­رسد که این هوا برای ایرانیان ساکن استان­هایی با آب و هوای سرد طاقت فرسا است اما در زمستان که در اکثر استان‌های کشورمان هوا سرد و برفی است، در امارات هوا معتدل تابستانی بوده که همین امر سبب شده افرادی که برای تفریح این کشور را انتخاب می­کنند معمولا در زمستان راهی این کشور می­شوند.

استان­ها وشهرهای امارات

استان­ها وشهرهای امارات

بعد از بررسی آب و هوا شما باید بدانید که مقصد شما کدام یک از شهرهای امارات است. ما در این قسمت به شما تمامی شهرهای امارات را معرفی می­کنیم.

جالب است بدانید که امارات متحده عربی به طور کلی از هفت امارت تشکیل شده که از نظر تاریخی به آن­ها ساحل آشتی می­گویند که بین آن­ها هیچ مرزی برای رفت و آمد وجود ندارد. مرکز امارات متحده عربی امارت ابوظبی با جمعیت تقریبا یک میلیون و هشصد هزار نفر است که این امارت شامل شهرهای العین، مدینه زاید، الرویس، واحه لیوا، ابوالابیض، دلما، صیر بنی‌ یاس، سویحان و غیره است.

امارت دیگر این کشور شارجه با یک میلیون و چهارصد هزار نفر جمعیت بوده که شهرهای این امارت عبارت­اند از شارجه، خور فکان، کالباء، ذید، دبا الحصن، الحمریه، ملیحه و غیره است. امارت عجمان که مرکز آن شهر عجمان بوده با چهارصد و نود هزار جمعیت دارای شهرهای منامه و مصفوت است.

راس الخیمه یکی دیگر از مناطق امارات است که مرکز آن شهر راس الخیمه با صد و پانزده هزار جمعیت بوده و دارای شهرهای الرمس، ادهان، الهمرانیه، الجزیره الحمراء، القیر، خات، مسافی، شعم و غیره است.

امارات فجیعه که مرکز آن شهر فجیره تقریبا با نود و هفت هزار نفر جمعیت است، دارای شهرهای دبا الفجیره، البدیح، بثنه، ضدنا، مسافی، مربح و غیره بوده است.

امارت دیگر مورد بررسی ما امارت ام القیوین است که مرکز آن شهر ام القیوین با شصت و یک هزار نفر جمعیت بوده. از شهرهای این امارت می­توان به فلج المعلا و غیره اشاره کرد.

بزرگترین شهر امارات که هرساله مسافران زیادی را جذب می­کند دبی نام دارد. دبی که مرکز امارت متحده عربی بوده تقریبا با سه میلیارد و هشتصد هزار جمعیت حتی در بین دیگر شهرها هم بیشترین جمعیت و بزرگترین مساحت را به خود اختصاص داده است. از شهرهای امارات دبی می­توان به جبل علی، حتا و غیره اشاره کرد. شما قبل از مهاجرت به این کشور باید شرایط اقامت در دبی را بدانید که در ادامه این مقاله برای شما آورده­ایم.

اقامت سه ساله امارات با روش‌های مختلف

شاید پیش خود فکر می­کنید که این کشور با داشتن شرایط جوی گرم و خشک جزو کشورهایی است که مهاجران کمی به آن مراجعه می­کنند اما اتفاقا کاملا برعکس است. کشور امارات با داشتن شرایط اقتصادی و تجاری عالی که در خاورمیانه دارد هر ساله مسافران و مهاجران زیادی را به خود جذب می­کند.

برای مهاجرت به هر کشوری باید مشمول یکسری شرایط باشید که ما در این بخش به آن پرداختیم. شما برای مهاجرت به این کشور می­توانید از طریق سرمایه گذاری، ادامه تحصیل، کار و غیره اقدام کنید. ولی مسئله اصلی که باید مدنظر داشته باشید، مسئله مالی است. زیرا شهر دبی یکی از گران‌ترین شهرهای خاورمیانه از هر لحاظ خصوصا اقامت دبی با خرید ملک و زندگی است.

این را در نظر داشته باشید که گرفتن اقامت در امارات برای هر شخصی ممکن نیست. شما اگر از راه سرمایه گذاری در امارات بخواهید در آن کشور اقامت بگیرید باید سال­های زیادی در این کشور فعالیت کنید تا بتوانید اقامت آن را داشته باشید.

به این نکته توجه نمایید که این شرایط برای همه کسانی است که از کشورهای مختلف قصد دارند در امارات اقامت بگیرند یکسان است. پس به بعضی از موسسات که به شما راه­های کوتاه و سریع را پیشنهاد می­دهند اعتماد نکنید. در ادامه به برخی از راه‌های مهاجرت به امارات می‌پردازیم:

از طریق ویزای توریستی

از طریق ویزای توریستی

اگر قصد دارید برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت خود به این کشور بروید می­توانید ویزای توریستی امارات را دریافت کنید. برای این کار شما باید به آن­ها مدارکی را ارائه دهید که اثبات کند بعد از سه ماه به کشور خود برمی­گردید. 4 نوع ویزای توریستی وجود دارد: ویزای توریستی 30 روزه سینگل، ویزای توریستی 30 روزه مولتی، ویزای توریستی 90 روزه سینگل و ویزای توریستی 90 روزه مولتی.

از طریق ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری که شما می­توانید در امارات انجام دهید شامل ثبت شرکت، خرید خانه در دبی، از طریق کار، ازدواج و تحصیل بوده که در این مطلب ما به آن پرداختیم. قبل از بررسی این­ها بهتر از شرایط افتتاح حساب در امارات مطلع شوید.

برای اقامت سه ساله امارات شما می­توانید با سرمایه گذاری در یک ملک غیر تجاری یا حتی خرید آن که حداقل ارزش آن یک میلیون درهم باشد، اقامت 3 تا 5 ساله کشور امارات را کسب کنید.

در صورتی که بخواهید اقامت سه ساله امارات را تمدید کنید به گفته دولت امارات تا هر زمان که آن ملک به نام شما باشد می­توانید تمدید کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اقامت سه ساله امارات یا تمدید آن شامل:

 • پاسپورت
 • کپی شناسنامه تمامی صفحه
 • کپی کارت ملی پشت و رو
 • اسکن عکس پرسنلی

از طریق ثبت شرکت

راه دیگری که می­توان با آن اقامت سه ساله امارات را داشت از طریق ثبت شرکت در دبی یا سرمایه گذاری در یک شرکت از پیش ثبت شده است. در این روش شما می­توانید طی یک جریانی کمتر از یک ماه یک شرکت در یکی از شهرهای امارات به ثبت برسانید که دارای مزایایی همچون مالیات صفر و پشتیبانی دولت امارات و همچنین شرکت­های سرمایه گذاری است و مهم ترین آن می­توانید اقامت سه ساله امارات بگیرید. قبل از ثبت شرکت باید بدانید که هزینه ثبت شرکت در دبی چقدر است.

از طریق کار

روش دیگر اقامت سه ساله امارات از راه کار است. در ابتدا برای درخواست کار، یک شخص یا یک شرکت به عنوان کفیل شما به دولت امارات درخواست برای ویزا در مدت زمان دو ماهه می­دهد. ضمانتی که توسط کفیل در امارات گذاشته شده است پشتیبان شما در امارات متحده عربی است.

از طریق ازدواج

ازدواج راه دیگری است که شما از طریق آن می­توانید اقامت سه ساله امارات را بگیرید. اگر یک مرد اماراتی با یک زن خارجی ازدواج کند آن زن می­تواند اقامت سه ساله بگیرد و در صورت دوام ازدواج آن­ها به زن اقامت دائم داده می­شود. ولی اگر یه زن با مرد خارجی ازدواج کند به آن مرد اقامت دائم داده نمی­شود. آن مرد می­تواند از اقامت سه ساله امارات خود استفاده کند و درصورت به اتمام رسیدن مدت اعتبار آن، آن را تمدید کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت سه ساله امارات توسط ازدواج شامل:

 • فرم پرشده به شکل آنلاین یا پر شده در مراکز ثبت رسمی امارات
 • پاسپورت کل اعضای خانواده
 • مدارک ازدواج که توسط دولت امارات به تایید رسیده باشد.
 • عکس پاسپورت کل اعضای خانواده
 • کپی قرارداد کفیل یا مدرک استخدامی
 • گواهی حقوق
 • آخرین قبض پرداخت شده
 • نتیجه تست­های پزشکی

از طریق تحصیل

از طریق تحصیل

راه دیگر دریافت اقامت توسط مهارت تحصیلی بوده که این کشور برای دانش آموزان با رده سنی بالای 18 سال و دانشجویان اقامت تحصیلی که مدت اعتبار آن یک تا پنج سال است را صادر می­کند. ویزای تحصیلی دو نوع بوده ویزای عادی و ویزای طلایی. طول مدت ویزای عادی یک ساله و طول مدت ویزای طلایی تا پنج سال است.

شما به عنوان یک دانشجوی بین الملل که در امارات تحصیل می­کند فقط می­توانید در دانشگاه­های بین المللی این کشور همانند دانشگاه سورن یا دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید تحصیل کنید. تحصیل در دانشگاه­های امارات که عادی هستند صرفا مخصوص دانشجویان اماراتی است.

شما می­توانید شرایط بیشتر در رابطه با مهاجرت به امارات را با مراجعه به سایت هوم اند هوم دریافت کنید. این سایت به شما امکان برقراری با مشاوران متخصص در این زمینه را می­دهد که به بهترین شکل ممکن برای شما پیچ و خم­های مهاجرت را بازگو می­کنند.

قبل از مهاجرت بهتر است که شرایط افتتاح حساب بانکی در دبی را مورد بررسی قرار دهید تا مهاجرتتان آسان­تر شود.

نتیجه گیری

در این مطلب ما سعی بر این داشتیم تمامی راه­هایی که برای اقامت سه ساله امارات وجود دارد را خدمت شما شرح دهیم. به طور کلی امارات متحده عربی به دلیل داشتن سطح بالای زندگی، ثبات اقتصادی، امنیت، وجود زیر ساخت­های کاربردی و پیشرفته در زمینه­های مختلف از جمله گردشگری، عدم وجود مالیات شرکت و درآمد و غیره مقصد بسیاری از مهاجران است. امیدواریم که این مقاله مورد پسندتان باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *