بررسی شرایط اقامت ورزشی در دبی

اقامت ورزشی در دبی

اقامت ورزشی در دبی یکی از بهترین فرصت‌های مهاجرتی برای ورزشکاران به‌شمار می‌رود. امارات متحده عربی از بهترین کشورهای خاورمیانه بوده که تسهیلات ویژه‌ای برای ورزشکاران در نظر گرفته است. این کشور سالانه درخواست افراد بسیاری را برای مهاجرت به این کشور می‌پذیرد.

اخذ ویزای ورزشی با توجه به ضوابط و اصولی صورت می‌گیرد و سیاستمداران کشور امارات همواره سعی می‌کنند که با ایجاد زمینه‌های کاری مختلف و اشتغال در این کشور، افراد زیادی به خصوص ورزشکاران را از سراسر دنیا به امارات جذب کنند. درآمدزایی بالا یکی از دلایلی است که ورزشکاران به این کشور مهاجرت می‌کنند، اکثر ورزشکاران با هدف دستیابی به موقعیت بهتر برای دریافت اقامت امارات تلاش کرده و وارد این کشور می‌شوند. اگر شما هم برای مهاجرت به دبی و امارات مشتاق هستید در این مطلب همراه ما باشید؛ چرا که تصمیم داریم اطلاعاتی جامع در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

دریافت اقامت ورزشی در امارات چه مزایایی را برای ورزشکاران در پی دارد؟

دبی از بهترین مقاصد برای اقامت

امارات متحده عربی همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، از بهترین کشورهای منطقه برای اقامت است. اقامت ورزشی در دبی برای ورزشکاران ایرانی می‌تواند نوید بخش آینده درخشان آنان باشد. نیاز کشور امارات به ورزشکاران متخصص و همچنین موقعیت‌های شغلی برتر در این کشور، آن را در صدر لیست بهترین کشورها برای اقامت در خارج از ایران قرار داده است.

اکثر ورزشکارانی که در زمینه حرکات جسمانی و ورزش استعداد خاصی دارند، به امارات متحده عربی مهاجرت کرده و برای دریافت اقامت ورزشی در دبی اقدام می‌کنند. دولت امارات متحده عربی احترام زیادی برای ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی قائل است و بهترین امکانات و شرایط را برای آنان فراهم می‌کند.

در کل می‌توان گفت دریافت اقامت کشور امارات چه از طریق ثبت شرکت در دبی چه از طریق ویزای ورزشی یکی از بهترین موقعیت‌هایی است که برای هر فردی به وجود می‌آید.

هر ورزشکاری با سوابق کاری درخشان خود می‌تواند 5 سال در این کشور اقامت بگیرد و برای این منظور نیازی به خرید خانه در دبی ندارد. هیچ ورزشکاری نیاز نیست برای دریافت اقامت در دبی به دنبال ثبت شرکت، خرید خانه، سرمایه گذاری در بورس این کشور یا اقداماتی نظیر این باشد، آن‌ها تنها باید سوابق درخشان و سابقه کاری خود را رو کنند و اقامت این کشور را به دست آورند.

اقامت 5 ساله در دبی باعث می‌شود ورزشکاران فرصت خوبی برای هنرنمایی و کسب تجربه به دست آورند، آن‌ها با اقامت در کشور امارات می‌توانند راه را برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر باز کنند. ضمن اینکه متقاضایان دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت یا اقامت ورزشی در دبی می‌توانند به محض به‌دست آوردن ویزا، برای فرزندان و همسر خود هم ویزای همراه بگیرند. به عبارت ساده‌تر باید بگوییم که خانواده فرد ورزشکار می‌توانند همراه با او وارد خاک امارت شده و نگرانی یا دغدغه‌ای از این بابت برای آن‌ها وجود ندارد.

دریافت اقامت ورزشی در امارات چه مزایایی را برای ورزشکاران در پی دارد؟

همانطور که از مطالب فوق دریافتید، در سال‌های اخیر میزان تقاضای ورزشکاران ایرانی برای دریافت اقامت ورزشی در دبی افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است. افرادی که در انجام فعالیت‌های ورزشی قابلیت‌های بالایی دارند، خواستار مهاجرت به امارات متحده عربی هستند؛ چرا که این کشور خاورمیانه‌ای برخلاف بسیاری از کشورهای این منطقه شرایط ایده‌آلی برای ورزشکاران فراهم کرده و برای توانمندی‌های فردی ورزشکاران ارزش و احترام زیادی قائل است. هر فرد ورزشکاری با دریافت اقامت این کشور می‌تواند از مزایای زیر بهره‌مند شوند:

 • کسب درآمد بالا
 • دستیابی به جایگاه شغلی بهتر
 • بهره‌مندی از امکانات رفاهی فوق‌العاده
 • بهره‌مندی از بهترین امکانات ورزشی
 • نزدیکی جغرافیایی به ایران
 • امکان همراه بردن فرزندان و همسر خود

مهاجرت به دبی برای ورزشکاران چه مقدار هزینه در پی دارد؟

شرایط مورد نیاز ورزشکاران برای اقامت ورزشی در دبی

دریافت اقامت ورزشی در دبی و به‌دست آوردن ویزای ورزشی امارات و دبی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. از جمله این عوامل می‌توان به حرفه ورزشی، رزومه فردی و سوابق کاری اشاره کرد. به‌طورکلی ورزشکاری که افتخارات بین‌المللی مختلفی داشته و از رزومه کاری قوی برخوردار باشد، می‌تواند به راحتی ویزای کشور امارات را دریافت کند. با این حال شرایطی که ورزشکاران برای دریافت اقامت دبی به آن نیاز دارند، شامل موارد زیر می‌شود:

 • اولین مورد برای مهاجرت ورزشکاران به کشور امارات و دریافت ویزای ورزشی دبی داشتن انگیزه و علاقه برای سفر به این کشور است. در صورتی که ورزشکار بتواند در زمینه ورزشی مورد نظرش قابلیت‌های خوبی از خود نشان دهد، بدون شک می‌تواند به موفقیت زیادی در زمینه ورزشی مورد نظرش در کشور امارت دست یابد.
 • دومین مورد یا دومین شرط برای ورود به امارات و دریافت ویزای ورزشی این کشور، دریافت پیشنهادات شغلی از سوی یک کارفرمای اماراتی است. به عنوان یک شخص ایرانی اگر شما می‌خواهید اقامت ورزشی در دبی را به‌دست آورید باید حتما یک پیشنهاد کاری از سوی اماراتی‌ها داشته باشید. در غیر این صورت امکان ورود و دریافت اقامت این کشور برای شما وجود ندارد، مگر آنکه برای خرید ملک در امارات اقدام کنید و بخواهید ویزای سرمایه گذاری بگیرید.
 • سومین شرط برای ورود به این کشور و دریافت اقامت ورزشی دبی تسلط ورزشکار به زبان عربی است. مانند دریافت ویزای هر کشور دیگری، برای دریافت ویزاهای مختلف امارات متحده عربی هم باید به زبان رسمی این کشور مسلط باشید. در صورتی که شما با زبان عربی آشنایی نداشته باشید، نمی‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و زندگی در امارات برای شما سخت خواهد بود. با توجه به همین موضوع داشتن مدرک تسلط به زبان عربی برای افسران سفارت اهمیت بسیاری دارد.

در نهایت این نکته را به‌خاطر داشته باشید که شما بعد از قبول موقعیت‌ کاری پیشنهادی می‌توانید با عناوین مختلفی همچون مربی، بازیکن یا حتی کارآموز در امارات اقامت کنید؛ اما این اقامت به‌صورت موقتی است. در واقع شما نهایت 5 سال بتوانید با ویزای ورزشی خود در دبی اقامت داشته باشید. در کل دریافت اقامت دائم امارات متحده عربی همچون دریافت ویزا و اقامت اسرائیل بسیار سخت است و ویزای دائم یا اقامت دائم به‌راحتی برای کسی صادر نمی‌شود. با توجه به این توضیحات بیشتر ورزشکاران تنها با ویزای موقت فعالیت‌های ورزشی خود را در این کشور ادامه می‌دهند.

دریافت اقامت ورزشی دبی برای قهرمانان ورزشی چگونه است؟

امارت متحده عربی و شهر دبی برای پذیرش قهرمانان اشتیاق بسیاری دارند و همواره از قهرمانان ورزشی برای مهاجرت به این کشور استقبال می‌کنند. قهرمانان ورزشی می‌توانند برای تربیت ورزشکاران برجسته اماراتی یا حتی هنرنمایی بیشتر، اقامت دبی را دریافت کنند. دولت امارات متحده عربی هم با اخذ ویزا برای قهرمانان در زمینه‌های ورزشی مختلف و همچنین اهتمام به مهارت‌های آنان این افراد را جذب می‌کند، تا بتواند در زمنیه بین‌المللی برای خود افتخارات ورزشی بیشتری به‌دست آورد. قهرمانان هم با توجه به مزایایی که اقامت ورزشی در دبی برای آنان فراهم می‌کند برای مهاجرت به این کشور مشتاق‌تر می‌شوند.

مهاجرت به دبی برای ورزشکاران چه مقدار هزینه در پی دارد؟

برای مهاجرت به دبی مانند هر کشور دیگری شما باید هزینه‌ای را پرداخت کنید. البته که این هزینه ویزای هزینه اقامت دبی است و شامل هزینه‌های مشخص شده از سوی سفارت برای دریافت ویزا، هزینه مربوط به دریافت مدرک زبان عربی، هزینه‌های مربوط به جمع‌آوری اسناد و مصاحبه‌های حضوری می‌شود.

در صورت پرداخت این هزینه‌ها شما می‌توانید در کشور امارت اقامت بگیرید؛ البته نباید از هزینه‌های مربوط به زندگی در امارات غافل شوید. هزینه‌هایی مانند هزینه اقامت، حمل و نقل، هزینه مربوط به غذا و هزینه‌های درمانی هزینه اقامت شما در امارات هستند و باید حتما برای پرداخت این هزینه‌ها از تمکن مالی برخوردار باشید. در صورتی که نتوانید تمکن مالی خود را برای پرداخت هزینه‌های گفته شده به کارمندان سفارت ثابت کنید، ویزای امارات برای شما صادر نمی‌شود.

البته ذکر این موضوع هم ضروری است که بدانید به‌محض اینکه بتوانید اقامت ورزشی در دبی را به‌دست آورید و به کشور امارات وارد شوید، می‌توانید درآمد بالایی کسب کنید. ورزشکاران می‌توانند با توجه به توانمندی و مهارت خود درآمد خوبی به‌دست آورند؛ اما فراموش نکنید که درآمد ورزشکاران با یکدیگر متفاوت است، برای مثال فردی با تجربه و مهارت بالا می‌تواند در ماه بیشتر از 40 هزار دلار دریافت کند.

اقداماتی که به محض ورود به دبی ورزشکاران باید آن را انجام دهند

به محض دریافت ویزا و پذیرش اقامت ورزشی در دبی ورزشکاران باید برای زندگی در این کشور آماده شوند. در ابتدا یکی از مهمترین اقداماتی که باید ورزشکاران انجام دهند، افتتاح حساب در امارات است. بدون داشتن یک حساب بانکی در بانک های اماراتی ورزشکاران با مشکل مواجه خواهند شد؛ چرا که در هر مکانی امکان حمل مقدار زیادی پول نیست و داشتن یک حساب بانکی برای زندگی در این کشور ضروری خواهد بود.

برای افتتاح حساب بانکی در امارات متحده عربی هم مدارک زیر مورد نیاز است:

 • کپی پاسپورت با مهر فرودگاه دبی
 • کپی کارت اقامت
 • کپی مدارک مربوط به ویزای ورزشی
 • سن بالای 18 سال
 • شماره موبایل فعال با پیش شماره امارات
 • با توجه به ضروری بودن کارت اقامت در دبی، شما قادر به افتتاح حساب در دبی بدون اقامت نخواهید بود.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب گفته شد، امارات متحده عربی از بهترین کشورهای خاورمیانه برای مهاجرت ورزشکاران ایرانی است. اگر شما هم از مهارت‌های ورزشی خاصی برخوردارید و می‌خواهید به موقعیت‌های بهتری دست یابید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به هوم اند هوم مراجعه کنید. این مجموعه برای دریافت اقامت ورزشی در دبی به شما کمک خواهد کرد و با مراجعه به آن پشیمان نمی‌شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *