میزان ‌‌سرمایه‌ گذاری برای اقامت کانادا در سال 2023 باید چه مقدار باشد؟!

میزان سرمایه گذاری برای اقامت کانادا

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که میزان ‌‌سرمایه‌ گذاری برای اقامت کانادا چقدر است؟ کانادا یکی از کشورهای ثروتمند با فرصت‌های شغلی متنوع به شمار می‌آید که می‌تواند مکانی ایده‌آل برای تحقق رویاهای افراد با مهارت بالا باشد.

بازار کار این کشور عمدتاً به لطف شرکت‌های خارجی در حال رونق است و شما می‌توانید در بین این افراد باشید و آینده خود را تضمین کنید.

با هوم اند هوم همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد هزینه ویزای ‌سرمایه‌گذاری کانادا را در اختیار شما قرار دهیم.

برنامه مناسب برای ویزای ‌‌سرمایه‌گذاری کانادا

برای شروع، زمانی که می‌خواهید به عنوان سرمایه گذار به کانادا مهاجرت کنید، بهترین و سریع‌ترین گزینه ویزای ‌‌سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است.

میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا و کارآفرینی به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به این عوامل و میزان سرمایه مورد نیاز اشاره خواهیم کرد.

در این مرحله بهترین کار شروع یک حرفه و داشتن توانایی رقابت بین المللی و کسب موفقیت لازم است.

‌‌سرمایه‌ گذاری برای خوداشتغالی

شما باید حداقل دو سال تجربه مرتبط در پنج سال گذشته داشته باشید تا بتوانید ویزای استارتاپ کانادا را بگیرید. داشتن حداقل 35 امتیاز در معیارهای انتخاب برنامه شما را قادر به کار در کانادا می‌کند و داشتن کلیه شرایط پزشکی و امنیتی لازم است. معیارهای انتخاب ذکر شده در بالا بر اساس تجربه، تحصیلات، سن، دانش زبان و غیره خواهد بود.

کمترین میزان سرمایه گذاری برای اقامت کانادا

به طور کلی میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا نسبت به سایر کشورها کمتر است. این امکان فراهم شده تا داوطلبان بتوانند بین 100 تا 350 هزار دلار (کانادایی) در این کشور ‌‌سرمایه‌گذاری کنند. اگر بتوانید ثابت کنید که دارایی کافی برای اخذ اقامت ‌‌سرمایه‌گذاری در کانادا دارید، قدم بعدی این است که ‌‌سرمایه‌گذاری خود را در یکی از ایالت‌های کانادا تحت شرایط و قوانین آن ایالت انجام دهید. در هر ایالت کانادا، حداقل میزان ‌‌سرمایه‌گذاری متفاوت است. به عنوان مثال، ایالت منیتوبا برای شهر وینیپگ، که مرکز استان مانیتوبا است، به 250000 دلار نیاز دارد. ضمناً در یکی از شهرهای اطراف وینیپگ سرمایه‌ای معادل 150000 دلار مورد نیاز خواهد بود.

قوانین ‌‌سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای ‌‌سرمایه‌گذاری کانادا

یکی از اولین نیازهای ‌مهاجرت کاری به کانادا و اخذ پاسپورت کانادایی از طریق ‌‌سرمایه‌گذاری این کشور است که حداقل دو میلیون دلار کانادا داشته باشید.

متقاضی برای اخذ اقامت کانادا از طریق ‌‌سرمایه‌گذاری به تجربه و ابتکار مناسب به عنوان مدیر نیاز دارد. سرمایه‌گذار باید یک موسسه یا یک شرکت تولیدی، خدماتی و … را مدیریت کرده باشد. به مدت دو سال در پنج سال گذشته مدارک مربوط به مالیات، مزایا و غیره را ارائه دهید. این نکته را نیز به خاطر داشه باشید که محدودیتی در تعداد کارمندان موجود وجود ندارد.

انواع ویزای ‌‌سرمایه‌گذاری در کانادا

میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا به نوع کسب و کارتان بستگی دارد و ویزای ‌‌سرمایه‌گذاری کانادا به چهار دسته تقسیم می‌شود:

  1. سرمایه گذاران
  2. کارآفرینان
  3. کارگران خوداشتغال
  4. برنامه تجاری PNP

کسب و کار متقاضی برای دریافت ویزای ‌‌سرمایه‌گذاری کانادا باید شرایط خاصی را داشته باشد. گواهی تعهد و نامه پشتیبانی از یک موسسه تعیین شده داشته باشید. موجودی حساب باید بزرگ و قابل انتقال به دلار کانادا بوده و باید به زبان انگلیسی و فرانسه در حداقل سطح استاندارد زبان کانادایی یعنی سطح پنجم تسلط داشته باشد. زبان فرانسه برای داوطلبان اکسپرس اینتری امتیاز بیشتری کسب می‌کند.

شرایط مالکیت تجاری برای دریافت ویزای دائم چیست؟

  • کسب و کارها باید در کانادا شناسایی و توسعه داده شوند.
  • متقاضی باید حداقل ده درصد از حقوق امضا در شرکت را داشته باشد. هیچ شخص دیگری نمی‌تواند پنجاه درصد یا بیشتر از حقوق امضا را در تجارت داشته باشد.
  • کسب و کارها باید در کانادا شناسایی و توسعه داده شوند.
  • متقاضی باید حداقل ده درصد از حقوق امضا در شرکت را داشته باشد. هیچ شخص دیگری نمی‌تواند پنجاه درصد یا بیشتر از حقوق امضا را در تجارت داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین نکات، ایجاد یک برنامه پیاده‌سازی مکتوب، دقیق و یک برنامه استراتژیک واضح است که برای کسب و کار شما توصیه می‌شود. همچنین شرکت‌ها برای طراحی بهترین روش‌ها و استراتژی‌های موثر برای کسب و کار شما آماده همکاری خواهند بود و با مراجعه به کارشناسان می‌توانید طرح کسب و کار ایده آل خود را محقق کنید.

انواع ‌‌سرمایه‌گذاری در کانادا

برای ‌‌سرمایه‌گذاری در این کشور روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه مهم‌ترین آنها را تشریح خواهیم‌کرد.

اوراق قرضه پس‌انداز کانادا

اوراق قرضه پس‌انداز کانادا به حقوق و پس‌انداز کارکنان اجازه می‌دهد تا اوراق قرضه را از طریق کسر حقوق و دستمزد خریداری کنند.

صندوق قابل معامله در بورس

در این صندوق ریسک بسیار بالایی برای برخی سهام خاص وجود دارد و میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا از این روش معمولا زیاد است. این صندوق دارایی‌هایی مانند سهام، کالا، اوراق قرضه و غیره را در اختیار دارد.

گواهی ‌‌سرمایه‌گذاری تضمینی

در این ‌‌سرمایه‌گذاری سرمایه شما بدون ضرر حفظ و نگهداری می‌شود و مبلغ سود مناسب به متقاضی عودت داده خواهد شد.

صندوق متقابل

در این صندوق چند سرمایه‌گذار با هم اوراق بهادار جمع آوری می‌کنند و توسط یک مدیر اداره می‌شوند. این مبلغ مربوط به اوراق قرضه، سهام، سایر اوراق بهادار و غیره است. ‌‌سرمایه‌گذاری شده است.

امنیت

گواهی به عنوان یک سند اوراق بهادار برای ‌‌سرمایه‌ گذاری‌های خاص مانند سهام، اوراق قرضه و غیره تعریف می‌شود.

صندوق تفکیک شده

صندوقی است که به طور مشترک و جداگانه توسط شرکت بیمه و سرمایه عمومی اداره می‌شود.

اوراق خزانه

‌‌سرمایه‌گذاری پیشنهادی، توسط دولت فدرال یا استانی، قدرت ریسک بسیار پایینی را ارائه می‌دهد و به مبلغ تقریباً 1 تا 1000 میلیون دلار فروخته می‌شود. مدت زمان مشخص آن از یک ماه تا یک سال بوده و میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا از این روش متغیر است.

اخذ ویزای ‌‌سرمایه‌گذاری کانادا از طریق ثبت کسب و کار

برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت کسب و کار، باید به عنوان یک کارآفرین اقدام کنید، برای این منظور بررسی تمامی ایالت‌ها و شرایط آنها یکی از مراحل اصلی مهاجرت است. انواع ‌‌سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت نیاز به سرمایه اولیه کافی دارد که از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است.

اگر تصمیم به ‌‌سرمایه‌گذاری با ثبت کسب و کار در کانادا دارید، قابل ذکر است که در هر استانی که کسب و کار شما ثبت شده است، دفتر شما باید در آنجا واقع شده باشد و اگر در دولت فدرال ثبت شود، هیچ محدودیتی در مکان وجود ندارد.

‌‌سرمایه‌گذاری با ثبت کسب و کار، مزایای زیادی از جمله تحصیل پزشکی، سلامت، بازنشستگی و … را به همراه دارد که در این ‌‌سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت دائم می‌توان به ‌‌سرمایه‌گذاری در کبک که شامل کارآفرینی و خوداشتغالی و … است، اشاره کرد. میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا از این روش به موارد دیگری هم بستگی دارد که بسته به ایالت متفاوت است.

‌‌سرمایه‌گذاری با خرید ملک در کانادا

اگر قصد گرفتن ویزای کاری کانادا از طریق ‌‌سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات را دارید، به خاطر داشته باشید که سود خالص املاک بسیار کمتر از خرید و فروش سهام است. در نظر بگیرید که ملکی را خریداری کرده‌اید، اکنون باید تمام موارد مهمی را که بر ارزش آن ملک تأثیر می‌گذارد، قبل از خرید آن در نظر بگیرید. مثلا دسترسی، همسایه، محله مناسب، مستاجر و … ممکن است کمی کار را سخت کند.

به طور کلی ‌‌سرمایه‌گذاری در املاک گزینه خوبی است و پیشنهاد می‌کنیم در ادارات، هتل‌ها و … ‌‌سرمایه‌گذاری کنید که قطعا سود بیشتری به همراه خواهد داشت. با توجه به افزایش قیمت ملک در ایالت‌های مختلف و با توجه به زمان امضای قرارداد، پیش‌بینی می‌شود حدود 35.5 درصد از کل مبلغ ملک در ابتدا تسویه شود.

لازم به ذکر است که میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا از طریق خرید ملک در ایالت‌های مختلف، متفاوت خواهد بود.

با خرید اوراق قرضه ‌‌سرمایه‌گذاری کنید

این اوراق توسط دولت کانادا صادر می‌شود و برای مدت یک تا 30 سال در دسترس است. پس از گذشت یک سال، ‌‌سرمایه‌گذاری مطمئنی محسوب می‌شود و هر زمان که بخواهید می‌توانید اوراق قرضه بخرید یا بفروشید. این اوراق فقط توسط دولت کانادا ضمانت می‌شود و سود آن توسط دولت بر اساس میزان ‌‌سرمایه‌گذاری شما واریز می‌گردد. برای پس‌انداز یا حق بیمه کانادایی در زمان‌های مختلف سال ارائه خواهدشد.

مزایای ‌‌سرمایه‌ گذاری در کانادا

برای مهاجرت به کانادا می‌توان از روش‌های مختلفی مانند گرفتن ویزای تحصیلی کانادا استفاده کرد؛ اما این روش‎ها موقتی بوده و برای گرفتن اقامت دائم باید از راه‌های دیگری اقدام کرد. میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا با توجه به نوع کسب و کار شما متفاوت خواهد بود؛ اما در هر حالت، مزایای زیادی برایتان دارد که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر است:

_ نزدیکی و ارتباط با ایالات متحده آمریکا یکی از مهمترین عوامل جذب مهاجر در کانادا است.

_ منابع طبیعی و آموزش با کیفیت بسیار بالا در این کشور وجود دارد.

_ مواد معدنی نفت و گاز در کنار اقتصاد و تجارت متنوع در این کشور به چشم می‌خورد.

_ اقتصاد گسترده در کشاورزی، ماهیگیری، جنگلداری و … که به طور کلی جزو 10 اقتصاد برتر دنیاست.

_ اکثر افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند تحصیلکرده هستند و این نشان می‌دهد که کانادا در زمینه آموزش رشد زیادی داشته است. همچنین به خاطر سیستم آموزشی خوب این کشور، گرفتن ویزای تحصیل کانادا در بسیاری از کشورها متقاضی دارد.

_ جذب کارگران و مدیران مجرب و واجد شرایط و همکاری با این افراد امکان پذیر است.

_ تنوع فرهنگ و آداب و رسوم سایر اقلیت‌ها بسیار زیاد است.

_ رقابت کانادا در بازار جهانی فرصت‌هایی برای رشد ایجاد می‌کند.

_ یک سیستم بانکی بسیار مستحکم دارد که عمدتاً سه بانک برتر کانادا را در میان 60 بانک برتر در سراسر جهان به حساب می‌آید.

_ وجود فرودگاه‌های وسیع، راه‌آهن، جاده‌ها، بنادر تجاری و… راه‌هایی برای رساندن کالا از کانادا به نقاط مختلف وجود دارد.

سخن پایانی

میزان ‌‌سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این گزارش به صورت کلی به آنها اشاره کردیم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر یک از روش‌های فوق، می‌توانید از کارشناسان مجرب هوم اند هوم کمک بگیرید تا با توجه به شرایطی که دارید، شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *