آیا اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟

آیا اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان ممکن است

اگر شما هم جز افرادی هستید که فکر دریافت اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان را در سر دارید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که پروسه اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان، پروسه ای نسبتا پیچیده به شمار می‌آید اما امری غیر ممکن نخواهد بود. به‌طور کلی راه‌ها و روش‌های متنوعی برای دریافت اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور بسته به شرایط فرد وجود دارد که اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

البته باید به این مساله توجه داشته باشید که هر کدام از راه‌های مهاجرت دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و هزینه اقامت کانادا در هر روش متفاوت خواهد بود.

اما برای  کسب بازدهی بالا شما باید بهترین روش را مطابق با شرایط خود انتخاب نمایید.

دریافت اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان نیازمند مهارت و دانش بسیاری است.

در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی را در این رابطه به شما ارائه دهیم.

مهاجرت به کانادا

 کانادا کشوری پهناور با جمعیت کمتری نسبت به وسعت جغرافیایی خود است.

این کشور در سطح عالی از کیفیت زندگی قرار دارد و با در اختیار داشتن امکانات و رفاه فراوان مقصد رویایی برای مهاجرت بسیاری از افراد از سراسر دنیا خواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید در بسیاری از زمینه‌ها در این کشور نیاز به نیروی کار تازه وجود دارد.

همچنین همسایگی این کشور با ابرقدرتی چون آمریکا و رشد چشمگیر اقتصاد کانادا در سال‌های اخیر، این کشور را به یکی از برترین‌ کشورهای جهان تبدیل کرده است.

بنابراين کشور مهاجرپذیر کانادا آماده جذب مهاجرانی است که به قصد کار وارد این کشور خواهند شد، تا اقتصاد این کشور همچنان پویا باشد.

البته یکی از مسائلی که اخذ ویزا برای مهاجران، از جمله مهاجران ایرانی را سخت می‌کند، مدرک زبان خواهد بود.

اما در این کشور راه‌هایی برای اخذ اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان هم پیش روی متقاضیان قرار دارد تا برای ورود مهاجران دردسرهای کمتری وجود داشته باشد.

البته قبل از این‌که به بررسی راه‌های اخذ اقامت کانادا از این طریق بپردازیم بهتر است بدانید که داشتن مدرک زبان امتیاز مفیدی برای دریافت ویزای کاری این کشور است و اکثر گزینه‌ها را امکان پذیر می‌نماید.

در نهایت می‌توان گفت دریافت ویزای کاری بدون مدرک زبان در کانادا بسیار محدود است و مناسب کسانی است که تمام شرایط مورد نظر دیگر را دارند اما برای اخذ مدرک زبان فرصت کافی را ندارند.

اخذ ویزای کار با استفاده از جاب آفر

 از بهترین راه‌های مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان، استفاد از جاب آفر است. منظور از جاب آفر یک پیشنهاد خاص کاری است که افراد با استفاده از آن می توانند به راحتی وارد کشور کانادا شوند.

استفاده از این روش علاوه بر داشتن مزایای بسیار، این اجازه را به شما می‌دهد تا هزینه‌ها و زمان مهاجرت خود را کاهش دهید.

پس، اگر در جست‌وجوی یک راه تضمینی و تایید شده برای اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان هستید، استفاده از جاب آفر نتایج مطلوبی را به شما ارائه خواهد داشت.

 استفاده از جاب آفر بدون مدرک زبان زمانی امکان پذیر است که شما یک پیشنهاد شغلی به سفارت ارائه دهید.

در این صورت، اگر صلاحیت‌های لازم را داشته باشید و یک کارفرما شما را تایید نماید می‌توانید در جهت اخذ ویزای کار بدون مدرک زبان اقدام کنید. برای دریافت جاب آفر از یک شرکت کانادایی می‌توانید از داخل ایران یا داخل کشور کانادا اقدام کنید.

شاید برای بسیاری از افراد این سوال ایجاد می‌شود که چطور بدون ویزای کار در کشور کانادا حضور داشته باشیم و برای دریافت جاب آفر اقدام کنیم؟

پاسخ این سوال مثبت است. افراد می‌توانند با اخذ ویزای توریستی به کانادا سفر کنند و در مدت 6 ماه اقامت خود در این کشور به دنبال کار باشند.

البته این روش جاب آفر برای دانشجویان نیز قابل استفاده است.

افراد مشغول به تحصیل تنها 20 ساعت در هفته اجازه دارند که کار کنند اما بعد از اتمام تحصیلات سه ماه اجازه دارند در کانادا بمانند.

بیشتر افراد در طول این 3 ماه  به دنبال کار می‌گردند و از فرصت ایجاد شده استفاده می‌کنند. استفاده از جاب آفر برای دانشجویان بسیار راحت‌تر خواهد بود زیرا این افراد در طول تحصیل خود فرصت آشنایی با شرایط شغلی و زبان را داشته‌اند.

اگر از یک کارفرمای کانادایی امکان دریافت جاب آفر را داشته باشید، از طریق سیستم اکسپرس انتری می‌توانید اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان را دریافت کنید سپس برای اقامت دائم اقدام کنید.

سیستم اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری در جهت جذب نیروهای متخصص کاری طراحی و اجرا شده است.

اگر در این سیستم امتیاز کافی کسب کنید، قادر هستید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کار دریافت کنید.

در این سیستم ویژگی‌هایی مانند مهارت، مدرک تحصیلی، سن، مدرک زبان، سوابق کاری و همچنین سازگاری شما با محیط کانادا هرکدام امتیازهای جداگانه‌ای خواهند داشت. امکان دارد امتیاز شما در یکی از موارد پایین باشد اما بالا بودن امتیاز در مورد دیگر باعث جبران آن می‌شود.

در این صورت اگر تمام شرایط را داشته باشید، نیازمند مدرک زبان نخواهید بود و اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان را  خواهید داشت.

به‌طور کلی می‌توان گفت که سیستم اکسپرس انتری یکی از راه‌های اخذ اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان است که نه تنها سرعت بالایی خواهد داشت، بلکه به ورود راحت شما به کانادا کمک می‌کند.

در این سیستم دارا بودن مدرک زبان یک امتیاز مثبت است اما یک مسئله الزامی نیست.

اقامت کانادا از طریق برنامه‌های استارت آپ

ممکن است بسیاری از افراد علاقمند به اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان از طریق روش جاب آفر نباشند در چنین حالتی شما می‌توانید از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا پروسه مهاجرت خود را پیگیری کنید. پروژه‌های استارتاپ از اهمیت بالایی برخوردار هستند و اغلب در زمینه‌هایی چون تکنولوژی و فناوری اطلاعات به‌کار گرفته خواهند شد.

ایده‌های استارت‌آپ باید بسیار خلاقانه باشند و قابلیت رقابت در بازارهای بین‌المللی را داشته باشند.

در صورتی که یک ایده استارت آپی خاص و فکر اقامت استارتاپ کانادا را در ذهن خود دارید می‌توانید از این روش استفاده کنید.

سایر روش‌ها (اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان)

در بخش‌های قبلی سعی کردیم اطلاعات جامعی در مورد راه‌های اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان به شما ارائه دهیم.

اما بهتر است بدانید که از روش‌های دیگری هم امکان دریافت اقامت این کشور قابل دسترسی خواهد بود.

کارشناسان تیم مهاجرت حرفه‌ای هوم اند هوم در کنار شما هستند تا با توجه به شرایط خود بهترین راه را برگزینید. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری بدون مدرک زبان

اخذ اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان از طریق ویزای سرمایه‌گذاری کانادا هم قابل اجرا است.

در شرایطی که متقاضیان مهاجرت سرمایه کافی برای کارآفرینی، ثبت شرکت و… را نداشته باشند می‌توانند بدون مدرک زبان از روش سرمایه‌گذاری برای مهاجرت اقدام کنند.

البته باید این نکته را برای شما بیان کنیم که ایالت‌های مختلف کانادا در شیوه سرمایه گذاری برای اقامت تفاوت‌هایی دارند و ممکن است مبلغ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا در بخش‌های مختلف متفاوت باشد. در استان کبک شیوه سرمایه‌گذاری کمی آسان‌تر بوده و پذیرای افراد از سراسر جهان خواهد بود.

البته در سرمایه‌گذاری این استان باید تا حدودی زبان فرانسه را بلد باشید، اما  به ارائه مدرک زبان الزامی نیست.

با استفاده از روش سرمایه‌گذاری استان کبک متقاضیان قادر هستند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند و همراه همسر و فرزندان زیر 22 سال به کانادا مهاجرت نمایند.

همان‌طور که گفتیم در این استان برای سرمایه گذاری الزامی برای مدرک زبان نبوده، همچنین افراد متقاضی الزامی برای ارائه مدرک دانشگاهی هم نخواهند داشت.

البته توجه داشتن به این نکته بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است که سرمایه گذاری در این استان از گران‌ترین روش‌های اخذ اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان است.

علاوه بر این فرد باید دارای حداقل دو سال سابقه کاری در زمینه امور اجرایی، مدیریت، برنامه ریزی، کنترل منابع مالی و نیروی انسانی باشد.

مهاجرت کاری (تحصیلی) به کانادا بدون مدرک زبان

از روش‌های دیگر اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان، مهاجرت تحصیلی است. در این روش مهاجرت کاری کانادا از طریق تحصیل ممکن خواهد شد.

مطابق با این روش متقاضی در ابتدا به عنوان دانش‌آموز یا دانشجو باید وارد کشور کانادا شود، در مدت تحصیل فرد مورد نظر توسط ویزای تحصیلی کانادا در این کشور اقامت دارد اما پس از اتمام تحصیلات در یک بازه زمانی مشخص فرصت دارد که در جست‌وجوی شغل بوده و برای خود کاری پیدا کند و سپس برای دریافت ویزای کار اقدام نماید.

قبل‌تر برای شما عزیزان توضیح دادیم که یک دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل، پس از پایان درس و اقامت تحصیلی کانادا، 3 ماه اجازه خواهد داشت تا  یک شغل مناسب پیدا کند.

حتما این سوال در ذهن شما ایجاد شده آیا می‌شود بدون مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی اقدام کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، این مسأله بستگی به پایه تحصیلی فرد و شرایط موسسه تحصیلی در کشور کانادا دارد.

اگر فردی که قصد مهاجرت دارد به عنوان یک دانش‌آموز وارد کانادا شود و قصد تحصیل در مدارس این کشور را داشته باشد، ارائه مدرک زبان الزامی نخواهد بود.

اگر در زمان ورود به کانادا  از مهارت قابل قبولی در زبان انگلیسی برخوردار نباشید، این امکان وجود دارد که قبل از ورود به مدارس در کلاس‌های آموزشی زبان که توسط مدارس محل تحصیل تعیین می‌شود، شرکت نمایید تا به سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی دست یابید.

دانش‌آموزانی که در این کشور تحصیل می‌کنند، می‌توانند پس از دوره کوتاه مدت تحصیل خود به راحتی وارد کالج‌های کانادا شده و پس از اتمام تحصیل وارد بازار کار کانادا شوند. بهتر است بدانید  تحصیل در دوره دکترا بدون مدرک زبان در کانادا تقریبا غیر ممکن است.

اما این امر در دوره کارشناسی کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است.

البته دانشگاه‌هایی مانند تورنتو بریتیش کلمبیا که از بهترین دانشگاه‌های این کشور هستند، برای پذیرش دانشجویان بین المللی یکی از مهم‌ترین شرایط پذیرش را ارائه مدرک زبان آیلتس معرفی کرده‌اند، در این دانشگاه‌ها برای تحصیل در دوره کارشناسی هم باید متقاضی مدرک زبان با حداقل نمره 6 ارائه دهد.

اما دانشگاه‌های دیگری هم هستند که به صورت موقت پذیرش دانشجویان را انجام می‌دهند، سپس برای آنها دوره‌های زبان برگزار خواهند کرد.

چه شغل‌هایی در کانادا نیازمند مدرک زبان نیستند؟

بر اساس قوانین کانادا، لیست مشاغل مورد نیاز این کشور در NOC  قرار داده می‌شود. (ناک) مخفف عبارت Canadian national occupation classification codes”  است که به معنای شغل‌های مهاجرتی مورد نیاز در کانادا هستند. دسته‌بندی شغل‌ها در این سیستم بر اساس، وظایف کاری، ماهیت کار، اهداف مهاجرتی و… انجام شده است. سیستم ناک یک ساختار سلسله مراتبی است که در آن مشاغل در 5 گروه شغلی 0، A، B، C و D  قرار داده می‌شوند.

مهارت‌های نوع 0 شامل مشاغل مدیریتی چون، مدیریت کارخانه، مدیریت اداری، مدیریت منابع و… است.

مهارت‌های نوع A  مشاغلی است که نیازمند ارائه مدرک دانشگاهی هستند. مشاغل پزشکی، معلمی و مهندسی در این دسته قرار می‌گیرند.

مهارت‌های نوع B  مشاغل تخصصی هستند که نیازمند ارائه مدرک دیپلم، کالج یا دانشگاه خواهند بود.

البته در این سطح، استثنا هم وجود دارد و برای برخی از مشاغل گذراندن دوره‌های تخصصی هم کفایت می‌کند و نیازی به ارائه مدرک دانشگاهی نخواهد بود.

آشپز، تکنسین انواع حوزه‌های صنعتی مانند برق، بازیگر، مربی و دستیار در دسته این مهارت‌ها هستند.

 مهارت‌های نوع C  دربرگیرنده مشاغل متوسط هستند که آموزش‌های تخصصی آن‌ها در دبیرستان انجام می‌شود.

قصاب، نقاش، راننده، مونتاژ کار، بافنده و گارسون در دسته این گروه هستند.

مهارت‌های نوع D نیازمند آموزش خاص یا مدرک نیستند و یادگیری آن‌ها در حین کار انجام خواهد شد.

نصاب، نیروهای نظافت و کارگران و سرویس دهندگان ساختمان جزو این مشاغل قرار می‌گیرند.

مهارت‌های نوع C  و D  در دسته مشاغلی هستند که در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

البته به این نکته توجه داشته باشید وقتی می‌گوییم برخی از مشاغل نیازمند ارائه مدرک زبان نیستند به این معنا نیست که بدون هیچ مهارت زبانی هم قابل اجرا هستند.

جمع‌بندی

در این مطلب ما سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با موضوع اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان ممکن است یا خیر در اختیار شما قرار دهیم. و روش‌های اقامت کاری کانادا بدون مدرک زبان را برای شما معرفی کردیم، امید است توانسته باشیم به سوالات شما پاسخ دهیم تا بهترین روش را انتخاب نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *