صفر تا صد ثبت شرکت در دبی

قوانین ثبت شرکت در دبی

دبی شهری محبوب، زیبا، اقتصادی، جذاب و پر مسافر است. این شهر که قطب تجاری و اقتصادی خاورمیانه محسوب می‌‌شود، کعبه آمال بسیاری از جوانان است. این کشور راه‌های متعددی برای اخذ اقامت برای مهاجران در نظر گرفته که شامل خرید ملک در امارات ، خرید خانه، تحصیل و ازدواج است.

تعداد بیشماری از ایرانیان با هدف اقامت در دبی اقدام به خرید خانه یا ثبت شرکت در دبی می‌کنند. با ثبت شرکت در این کشور سود سرشاری نصیب سرمایه گذاران می‌‌شود. برای داشتن یک برنامه مالی موفق و پر درآمد بهتر است سرمایه گذار ابتدا با قوانین ثبت شرکت در دبی به خوبی آشنا شده و پس از آن دست به کار شود. در ادامه به صفر تا صد ثبت شرکت در دبی پرداخته می‌شود.

شرایط لازم برای ثبت شرکت در دبی (قوانین ثبت شرکت در دبی)

برای تاسیس یک شرکت تجاری در شهر دبی لازم است که با قوانین ثبت شرکت در دبی  پیش بروید تا علاوه بر کسب اطلاعات لازم، کسب و کار موفق و سود آوری نصیبتان شود.‌ یکی از مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت این است که یک شریک بومی سرمایه گذار را همراهی کند. یعنی درصدی از سهم متعلق به یک فرد اماراتی باشد. شرایط ثبت شرکت به نوع شرکت وابسته است. شرایط عمومی برای همه شرکت‌ها مشترک است. افرادی که تمایل به ثبت شرکت دارند، می‌توانند با موسسه هوم اند هوم تماس گرفته و با کمک مشاوران آنها ساده‌ترین روش ثبت شرکت و یا اقامت امارات را‌ انتخاب کنند.

-شرایط سنی

اولین شرط برای ثبت یک شرکت تجاری داشتن حداقل سن ۱۸ و حداکثر ۶۰ است. یکی از مهم‌تربن قوانین ثبت شرکت در دبی رعایت شرایط سنی می‌باشد.

-ارائه مدارک توانایی مالی

فرد متقاضی ثبت شرکت باید توانایی پرداخت هزینه اقامت دبی، اجاره دفتر، پرداخت حقوق کارکنان،‌ پول تجهیزات، آب، برق و دیگر هزینه‌های غیر منتظره را داشته باشد.

مراحل ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت به صورت قدم به قدم انجام می‌شود. قوانین ثبت شرکت در دبی برای همه اجباری بوده و هیچ شرکت یا فردی نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد.

در اولین قدم صاحبان شرکت‌ها و مشاغل باید نوع فعالیت خود را برای کسب و کار به صورت دقیق مشخص کنند. زیرا برای ثبت شرکت گزینه‌های مختلفی وجود دارد.

در مرحله دوم فرد باید انواع مجوز را به خوبی بشناسد. اگر شرکت فرد در بخش تولید یا صنعت قرار گیرد، شرکت در ردیف دریافت مجوز صنعتی قرار می‌گیرد. اگر بازار تجاری را برای شرکت انتخاب کنند، باید مجوز تجاری بگیرند و اگر خدمات حرفه‌ای به مردم بدهید باید مجوز خدمات عمومی دریافت کنید.

در مراحل بعد باید یک اسم با معنی و مرتبط با شرکت و شغل خود انتخاب کنید. اسم شرکت باید توسط دولت امارات مورد پذیرش قرار گرفته و سپس ثبت شود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که فرد باید تصمیم درست بگیرد، این است که آیا در منطقه آزاد تجاری فعالیت کند یا در سرزمین اصلی کشور امارات اقدام به کسب و کار نماید. قوانین ثبت شرکت در دبی و منطقه اصلی امارات کمی سختگیرانه بوده و فرد باید طبق قراردادهایی وارد بازار تجارت در دبی شود.

مرحله چهارم  افتتاح حساب در امارات است. این امکان وجود دارد که در بانک های بین‌المللی و محلی موجود در دبی حساب بانکی باز کنید. این مرحله زمانی است که شما به صورت آنلاین شرکت خود را ثبت کرده باشید. یکی ازقوانین ثبت شرکت در دبی این است که پس از پذیرش اولیه  باید، اقدامات دیگر انجام شود. یعنی بدون ثبت شرکت انجام هر کاری بیهوده است.

پس از صدور مجوز شرکت، کارت اقامت امارات برای متقاضی و خانواده (همسر و فرزندان) صادر خواهد شد. در امارات برای فرد حساب بانکی افتتاح خواهد شد. فرد مهاجر می‌تواند فعالیت شرکت خود را شروع کند و یا فقط صرفا از اقامت امارات استفاده کند. اگر موفق به گرفتن اقامت نشوید بهتر است بدانید، افتتاح حساب در دبی بدون اقامت  امری کاملا غیر ممکن است.

هزینه ثبت شرکت در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی به موارد زیادی ربط دارد. به علت تنوع نوع شرکت کارشناسان و مشاوران ثبت انواع شرکت تمامی راه‌ها و پیشنهادات را به مهاجران اعلام می‌کنند. هر یک از شرکت‌ها با توجه به نوع عملکردشان متفاوت است. شرکت‌های تجاری میزان هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند.

هزینه‌‌های ثبت شرکت در دبی یکی ازعوامل اصلی در ثبت شرکت است. اگر چه مهاجر یا متقاضی از هزینه‌‌ها و قوانین ثبت شرکت در دبی اطلاعات جامع و دقیق نداشته باشد، گاهی به صورت غیر منتظره ممکن است هزینه‌های اجباری روی دست افراد گذاشته و برنامه ریزی مهاجر را برهم زند. در ‌هزینه‌ها عواملی مانند مجوز منطقه‌ای و نوع مجوز بی تاثیر نیست. بر این اساس نمی‌توان به صورت دقیق هزینه لازم برای تاسیس شرکت در امارات را بیان کرد. البته به طور تقریبی می‌توان مبلغ در حدود ۲۰ هزار درهم را به عنوان حداقل و 40 هزار درهم امارات را برای حداکثر مبلغ مورد نیاز برای ثبت شرکت است.

هزینه اخذ لایسنس شرکت در دبی

هر متقاضی با توجه به نوع کاربری شرکت خود در امارات باید هزینه‌هایی پرداخت کند. هزینه درخواست نام و دریافت تاییدیه و ثبت لایسنس مربوط به این بخش است.  بعضی از شرکت‌ها قیمت بسیار بالاتری دارند. هزینه اخذ لایسنس شرکت‌های تجاری بسیار گران‌‌تر از خدماتی است.

هزینه ترجمه مدارک

تمامی افرادی که اقدام به ثبت شرکت می‌کنند، باید مدارکشان به زبان رسمی ترجمه شود که هزینه چندانی ندارد. بعضی از مراکز با توجه به هزینه و دستمزد کارشناس هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.

هزینه دفتر کار مجازی در دبی

برای ثبت شرکت نیاز به دفتر بزرگی نیست و فقط مکانی باید داشته باشید تا در آنجا مستقر شوید. این مکان وابسته به موقعیت جغرافیایی اجاره‌‌ی متفاوتی دارد. ‌

مدارک ثبت شرکت در دبی

در ابتدا فرد متقاضی با استفاده از مدرک‌های شخصی مثل عکس پرسنلی، پاسپورت و… دریافت ویزای توریستی دبی به این شهر سفر می کند.

بعد از صادر شدن مجوزهای مورد نیاز، احتیاج به ویزای سرمایه گذاری دارید. برای گرفتن این ویزا به اسناد و مدارک زیر نیاز خواهید داشت.

  • کارت ملی ایرانی
  • اصل شناسنامه یا کارت شناسایی کفیل ( اگر کفیل وجود دارد)
  • عکس با پس زمینه سفید که گردی صورت کاملا مشخص باشد.
  • اجاره نامه ( اگر شرکت فیزیکی ثبت نمایید)
  • اساسنامه شرکت ( از قوانین ثبت شرکت در دبی تدوین اساس‌نامه است.)
  • جواز شرکت
  • کپی پاسپورت
  • کپی لایسنس شرکت
  • کپی ویزای توریستی

مزایای ثبت شرکت در دبی

دبی شهری ثروتمند و پر رفت و آمد است که متقاضیان زیادی اقدام به اخذ اقامت این شهر می کنند. این افراد به روش‌های متفاوتی مانند خرید خانه در دبی روی می آورند تا بتوانند اقامت این امارات نشین را دریافت کنند. اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت راهی آسان و میان‌بر است که سرمایه‌گذران را ترغیب می‌کند. از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در دبی شامل موارد زیر است.

1-اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

یکی از اصلی‌ترین دلیل گرایش ایرانیان به ثبت شرکت در دبی گرفتن اقامت این کشور است. کشور امارات به هیچ درخواست کننده‌ای اقامت دائم صادر نمی‌کند. اما از مهم‌‌‌ترین قوانین ثبت شرکت در دبی اخذ اقامت موقت است. یعنی هیچ مهاجری بدون گرفتن اقامت موقت قادر به ثبت شرکت در این کشور نخواهد بود. سرمایه گذارانی که اقدام به ثبت شرکت در دبی می‌کنند، می توانند از سه تا ده سال اقامت اقامت موقت دریافت کنند.

2-اجازه اقامت خانوادگی

مهاجر پس از ثبت شرکت و دریافت اقامت موقت می‌‌تواند برای خانواده خود هم اقامت موقت بگیرد. از قوانین ثبت شرکت در دبی این است که حتی فرد می تواند اعضای خانواده خود را شریک تجاری در نظر بگیرد.

3-تمدید اقامت بصورت نامحدود

افرادی که اقامت موقت می‌گیرند که پس از پایان اقامت موقت می‌توانند اسناد و مدارک خود را برای تمدید اقامت بدهند. مزیت اصلی این است که برای تمدید اقامت نیازی به سوددهی شرکت به دولت وجود ندارد.

4-سرمایه‌گذاری بی خطر و با سود سرشار

با توجه به اینکه کشور امارات متحده عربی از کشور های توسعه یافته  و پویای جهان است و برای شروع کار با ثبت شرکت در این کشور نیازی به پرداخت مالیات نیست، شروع کسب و کار در این کشور ریسک بسیار کمی دارد. سرمایه گذاران با ثبت شرکت در دبی در مدت زمان کوتاه سود خوبی عایدشان خواهد شد. اگر سود دهی شرکت بالا باشد، بانک‌های امارات وام و تسهیلات بانکی خوبی را برای  سرمایه‌گذاران در نظر می‌گیرند، همچنین سرمایه گذاران می‌توانند به راحتی نیروی کار ارزان برای شرکت خود استخدام نمایند.

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی، کشوری مدرن و توسعه یافته است که افراد زیادی از سرتارسر جهان به این کشور سفر می‌کنند. این کشور راه‌های گرفتن اقامت برای مهاجران را از راه‌های مختلف آسان کرده است. خرید ملک، خرید خانه و ثبت شرکت که بهترین و سریع‌ترین راه به حساب می‌آید. یکی از مهم‌ترین قوانین ثبت شرکت در دبی گرفتن اقامت موقت است.

افراد برای ثبت شرکت در دبی باید 18 سال (کمترین) 60 سال (بیشترین) داشته باشند. داشتن تمکن مالی و توانایی در سرمایه گذاری است. برای ثبت شرکت فرد باید ویزای توریستی گرفته و در این کشور تقاضای خود را ثبت کند. ثبت شرکت در مناطق آزاد نیازی به شریک ندارد ولی در منطقه اصلی داشتن یک شریک بومی و محلی ضروری است. پس از ثبت شرکت باید منتظر تاییدیه دولت باشد. ثبت شرکت دارای هزینه‌هایی است که فرد باید آنها را پرداخت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *