میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر باید باشد؟

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا اولین و مهم‌ترین موضوعی است که تمام افراد روی آن تمرکز ویژه‌ای دارند. به عنوان یکی از دانشجوهای بین‌المللی باید این موضوع را اثبات کنید که علاوه بر پوشش هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه می‌توانید از پس سایر هزینه‌های زندگی در کانادا بر بیایید.

 باید این نکته را توضیح دهیم که بخش تمکن مالی دارای ریزه کاری‌های بسیار زیادی است و نمی‌توانید با آماده کردن چند نامه بانکی و گردش حساب مربوط به خود و چند اسناد دیگر اثبات کنید که شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارید. قطعاً برای بسیاری این سوال به وجود می‌آید که باید در چنین شرایطی چه کاری انجام داد.

هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجوها در سراسر دنیا تنها به امید بهره‌مندی از امکانات فوق العاده ویژه و پیشرفته کشور کانادا برای گرفتن ویزای تحصیلی آن اقدامات لازم را انجام می‌دهند و این مورد فقط جهت ساختن آینده روشن برای آن‌ها صورت خواهد گرفت. اما گرفتن ویزای تحصیلی کانادا نیز به یک سری شرایط مهم و حائز اهمیت بستگی دارد که یکی از آن‌ها تمکن مالی شما خواهد بود.

لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا یا حتی ویزای سرمایه‌ گذاری کانادا نیز امکان‌پذیر خواهد بود. در ادامه قصد داریم تا در این رابطه مطالب بیشتر و کامل‌تری در رابطه با میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا و اقامت در کانادا ارائه دهیم، پس دعوت می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

قطعاً سوال مهم تمام متقاضیانی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی کانادا دارند این است که باید میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر باشد و در پاسخ به آن باید بیان کنیم که طبق قانون موجود از سوی اداره مهاجرت کانادا شما باید بتوانید حداقل هزینه ۱۲ ماه تحصیل و زندگی در کانادا را تامین کنید و طبیعتاً اگر متاهل باشید هزینه همراه شما نیز به آن اضافه شده و برای یک سال محاسبه خواهد شد. اما لازم است بیان کنیم که این تمکن مالی کانادا به چه صورت محاسبه خواهد شد؟!

در قدم اول می‌توانید مبلغ شهریه یک سال دانشگاه مد نظر خود را از طریق نامه پذیرش تحصیلی کانادا یا حتی وب سایت مرکز آموزشی مربوط پیدا کنید. به طور مثال اگر شهریه سالانه شما در استان بریتیش کلمبیا ۱۶ هزار دلار باشد آن را به علاوه هزار دلار می‌کنند، پس به این نتیجه می‌رسیم که حداقل ۲۶ هزار دلار در حساب بانکی لازم دارید. طبیعتاً به هر میزانی که این مبلغ بالاتر باشد باعث به وجود آمدن اطمینان خاطر بیشتر برای آفیسر خواهد شد و از این موضوع مطمئن می‌شوند که شما توانایی ساپورت مالی خود را دارید.

شرایط لازم برای تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

در این بخش قصد داریم تا برای شما در رابطه با شرایط تمکن مالی برای به دست آوردن ویزای تحصیلی کانادا نکاتی را ارائه دهیم.

  • میزان تمکن مالی جهت گرفتن ویزای تحصیلی کانادا باید حداقل به میزان یک سال شهریه تحصیلی و هزینه زندگی در این کشور باشد.
  • لازم است تاریخ افتتاح حساب شما کمتر از ۶ ماه نباشد. به هر میزانی که حساب شما قدیمی‌تر باشد بهتر است.
  • باید این نکته را نیز توضیح دهیم که میزان بدهکاری و بستانکاری شما در رابطه با حساب باید مبلغی کاملاً منطقی و متعادل باشد. به این صورت که اگر برای گرفتن گردش حساب ۶ ماهه اخیر خود مراجعه کردید به هیچ عنوان نباید میزان مبلغ ورودی در طی شش ماه گذشته بیش از مبلغ خروجی باشد و این موضوع باید به صورت برعکس نیز اتفاق بیفتد.

(البته در صورتی که منبع پول ورودی باعث به وجود آمدن اختلاف زیادی شده باشد اما منبع آن مشخص شود هیچ مانعی ندارد و لازم است که این موضوع را برای آفیسر توضیح دهید و دلایل متعدد خود را برای وارد شدن شوک به حساب مطرح نمایید.)

  • مبالغ و هزینه‌های واریز شده به حساب شما باید کاملاً منطقی باشد. به طور مثال اگر به عنوان یک کارمند مشغول به زندگی هستید و در طول ماه ۸ میلیون حقوق می‌گیرید واریز شدن چندین مبلغ مختلف بسیار زیاد در طول یک ماه منطقی نیست مگر اینکه منبع آن را مشخص کنید.
  • چنانچه مبلغ موجود در حساب شما کم است و می‌خواهید آن را برای هزینه تحصیلی خود در کانادا و همچنین زندگی در این کشور به حد نصاب برسانید این مبلغ باید در طی چندین ماه و کم کم به حساب واریز شود.
  • اگر موجودی حساب شما زیاد نیست و برای گرفتن گردش حساب نیز عجله دارید و می‌خواهید به طور یکباره مبلغ زیادی به حساب وارد کنید. این کار می‌تواند باعث شوک زدن به حساب شما شود پس در چنین شرایطی پیشنهاد می‌دهیم که حتماً پس از واریز شدن مبلغ مد نظر گردش حساب بگیرید.
  • مقدار پول موجود در حساب شما باید با سن، میزان سابقه کاری و حقوق دریافتی در طول ماه به طور دقیق تناسب داشته باشد و اگر غیر از این بود باید منبع آن را مشخص کنید.

لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که شما علاوه بر ویزای تحصیلی می‌توانید اقامت كانادا از طريق سرمايه گذاري یا مهاجرت کاری به کانادا را نیز به دست آورید.

مراحل ویزای تحصیلی کانادا به چه صورت است؟

هر یک از کشورهای مهاجر پذیر قوانین و شرایط خاص و منحصر به فرد خود را برای صدور ویزای تحصیلی به همراه دارند و یکی از مهمترین و ویژه‌ترین شرایط موجود دریافت نامه اپلای از طریق موسسه آموزشی مورد نظر است. شما با داشتن این نامه می‌توانید درخواست خود را به سفارت ارائه دهید.

متقاضی این امکان را در اختیار دارد تا با برآورده کردن تمام شرایط و مدارک دانشگاه رضایت مسئولان را جلب کند و پس از ارسال تمام فیش‌های پرداختی و تکمیل مدارک خود می‌تواند نامه پذیرش تحصیلی خود را دریافت کند.

یکی از مهم‌ترین مراحل ویزای تحصیلی کانادا جهت اخذ ویزا برای ادامه تحصیل در این کشور یا هر کشور دیگری اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های مربوطه یا همان میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا است. قبل از هر چیزی آفیسر  باید از موارد مهمی همچون تامین مخارج تحصیل و زندگی فرد متقاضی مطمئن شود تا بتواند با ویزای او موافقت کند.

سه اصل مهم و اساسی در تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

در اینجا قصد داریم برای شما بیان کنیم سه اصل مهم و حائز اهمیتی که می‌تواند اثبات کننده میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا باشد کدام‌ها هستند.

 اثبات کردن توانایی تامین هزینه‌ها

با توجه به در نظر گرفتن قانون اداره مهاجرت کانادا متقاضی تحصیل در کانادا باید این قابلیت را داشته باشد که به طور همزمان هزینه تحصیل و هزینه زندگی را برای سال اول فراهم کند. به طور مثال اگر شهریه مد نظر ۱۵ هزار دلار باشد فرد متقاضی علاوه بر این هزینه باید بتواند کل هزینه زندگی مربوط به سال اول اقامت خود که شامل هزینه‌های رفت و آمد به کانادا و غیره می‌شود را از طریق حساب بانکی خود یا اسپانسر به سفارت اثبات کند.

لازم به ذکر است بیان کنیم که مبلغ تمکن مالی در سال اول چک خواهد شد. آفیسر به درآمد خانواده و دیگر مواردی که می‌تواند ثابت کند در سال‌های بعدی نیز امکان پرداخت هزینه برای شما وجود دارد توجه می‌کند.

 اثبات این موضوع که از نظر توانایی اقتصادی شرایط خوبی دارید

در حالت کلی باید این موضوع را ثابت کنید که شما و اعضای خانواده که شما را همراهی می‌کنند از لحاظ مالی به مشکل بر نمی‌خورید. این موضوع معمولاً جدای بحث تمکن مالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نشان دهید که منابع مالی شما از کجا به دست آمده

پیش از هر چیزی باید بیان کنیم که طبق دستورالعمل داکیومنت شماره ۱۲ کانادا میزان سخت‌گیری هر یک از آفیسرها با توجه به نوع کشوری که می‌خواهید از طریق آن برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید متغیر و متفاوت است. برای آن دسته از کشورهای سختگیر و پرریسک لازم است که آفیسرها تمام مدارک در رابطه با گردش مالی نامه‌های بانکی و غیره را به طور دقیق کنترل کنند. در برخی کشورهای کم ریسک نیز تنها اثبات یک تمکن بانکی یک روزه جهت گرفتن ویزا کافی می‌باشد.

در این قسمت باید این نکته را نیز توضیح دهیم که علاوه بر موردی همچون میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا شما می‌توانید برای گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری کانادا نیز اقدام نمایید و با انجام مشاوره توسط تیم حرفه‌ای ما از هزینه جاب آفر کانادا نیز مطلع شوید.

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید در رابطه با میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا مطالب لازم را در اختیار شما قرار دادیم. در پایان باید این نکته را بیان کنیم که اگر می‌خواهید برای گرفتن اقامت کانادا یا حتی اخذ ویزای استارتاپ کانادا اقدامات لازم را انجام دهید پیش از هر چیزی پیشنهاد می‌دهیم که اطلاعات لازم در این رابطه را به دست آورید.

اما در رابطه با میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا باید بگوییم که پیش از هر چیزی باید بتوانید هزینه یک سال تحصیل و زندگی خود را پرداخت نمایید و این اطمینان حاصل شود که شما از پس هزینه‌های موجود برمی‌آیید. در این زمینه به شما پیشنهاد می‌دهیم که با تیم حرفه‌ای و معتبر مشاوره‌های لازم را انجام دهید تا بتواند بهترین‌ها را به شما ارائه دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *