مزایای ویزای طلایی امارات برای مهاجران

مزایای ویزای طلایی امارات

مهاجران زیادی هرساله از سراسر دنیا به امارات متحده عربی مهاجرت می­کنند. ما در این مقاله به مزایای ویزای طلایی امارات برای مهاجرت می­پردازیم که این ویزای طلایی یکی از ویزاهایی است که امارات در اختیارتان می­گذراد.

طبق سرشماری­هایی که در سال 2005 در امارات انجام شد، فقط 17 درصد از جمعیت دبی را افراد اهل امارات تشکیل می­دادند. حدود 85 درصد جمعیت دبی و 71 درصد جمعیت کل امارات را مهاجران آسیایی تشکیل می­دادند. بیشترین جمعیت غیر اماراتی مستقر در امارات مردمان هندی با 51 درصد بودند که بعد از آن پاکستان با 16 درصد، بنگلادشی با 9 درصد، فیلیپینی 3 درصد و در نهایت جمعیت زیادی از مردمان سومالی که نزدیک به 30000 نفر هستند، تشکیل می­دهند.

امارات و شهرهای امارت متحده عربی

قبل از اینکه به این کشور محبوب مراجعه کنید و دانستن درباره مزایای ویزای طلایی امارات، باید بدانید که دارای چه شهر­هایی بوده و کدام یک برای شما مناسب ­تر است. ما در این قسمت به این مورد پرداختیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

امارات متحده عربی که یک کشور پادشاهی بوده، در جنوب غربی آسیا و جزوی از خاورمیانه است. موقعیت جغرافیایی این کشور در قسمت شرقی شبه جزیره عربستان همچنین در شرق سواحل خلیج فارس و ساحل شمال غربی خلیج عمان قرار دارد. امارات از جنوب و جنوب غرب با عربستان، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است.

پایتخت امارات متحده عربی ابوظبی بوده و تقریبا جمعیت این کشور به 10 میلیون نفر می­رسد. مساحت امارات 83600 کیلومتر مربع است و 7 امارت و شیخ نشین­ دارد. زبان رسمی این کشور عربی بوده و آب و هوای آن بیابانی و شرجی است. حکومت امارات به صورت پادشاهی مشروطه فدرال و واحد پول این کشور درهم است.

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم این کشور دارای 7 امارات و شیخ نشین است که هر کدام از آن شهرهای مختلفی دارد. این 7 امارت از نظر تاریخی به شهر آشتی شناخته می­شدند.

 • امارت ابوظبی: این امارات که پایتخت این کشور است دارای جمعیت 2,784,490 میلیون نفر است که 27 درصد از کل جمعیت امارت را تشکیل می­دهد. مساحت امارات ابوظبی 67,340 کیلومتر مربع بوده. از شهرهای این امارت می­توان به ابوظبی مرکز این عمارت، العین، مدینه زاید، الرویس، واحه لیوا، ابوالابیض، دلما، صیر بنی‌ یاس، سویحان و غیره اشاره کرد.
 • امارت عجمان: امارت عجمان دارای 504,846 هزار نفر جمعیت است 4 درصد از کل جمعیت امارت را تشکیل می­دهد. مساحت این عمارت 259 کیلومتر مربع است. عجمان، منامه، مصفوت و غیره از شهرهای این عمارت است.
 • امارت دبی: محبوب ترین امارت این کشور که دبی است و هر ساله مسافران زیادی را به خودش اختصاص می­دهد دارای جمعیت 4,177,059 میلیون نفر بوده که 41 درصد از جمعیت کل امارت را تشکیل می­دهد. این امارت پرجمعیت ترین امارت امارات است. مساحت این عمارت 3,855 کیلومتر مربع است و دارای شهرهای دبی مرکز این عمارت، جبل علی، حتا و غیره است.
 • امارت فجیره: امارت فجیره دارای جمعیت 152,000 نفر است که یک درصد از جمعیت امارت را تشکیل می­دهد. مساحت این امارت 1,165 کیلومتر مربع بوده که از شهرهای آن می­توان به فجیره مرکز این عمارت، دبا الفجیره، البدیح، بثنه، ضدنا، مسافی، مربح و غیره اشاره کرد.
 • امارت راس الخیمه: این عمارت که دارای جمعیت 416,600 هزار نفر جمعیت است، حدود 3 درصد از جمعیت امارت متحده عربی را تشکیل می­دهد. مساحت این امارت 1,684 کیلومتر مربع و شهرهای آن راس الخیمه مرکز این عمارت، الرمس، ادهان، الهمرانیه، الجزیره الحمراء، القیر، خات، مسافی، شعم و غیره است.
 • امارت شارجه: امارت شارجه که جمعیت آن 2,374,132 میلیون نفر است 23 درصد از کل جمعیت امارت متحده عربی را تشکیل می­دهد. مساحت این عمارت 2,590 کیلومتر مربع بوده و دارای شهرهای شارجه مرکز این عمارت، خور فکان، کالباء، ذید، دبا الحصن، الحمریه، ملیحه و غیره است.
 • امارت ام­القیون: امارت ام­القیون که جمعیت آن 72,000 هزار نفر بوده کمتر از یک در صد از جمعیت امارت را تشکیل می­دهد و به طور کلی کم جمعیت ترین امارت امارات متحده عربی است. از شهرهای این امارت می­توان به ام­القیون مرکز این عمارت، فلج المعلا و غیره اشاره کرد.

انواع ویزای امارات

انواع ویزای امارات

امارات که یک کشور نزدیک به ایران و توسعه یافته است بهترین گزینه برای مهاجرت و اقامت طولانی مدت بوده. امارات برای افرادی که می­خواهند به این کشور مراجعه کنند، ویزاهایی از جمله ویزای طلایی ارائه کرده است که ما در این بخش به بررسی انواع ویزاهای این کشور به خصوص مزایای ویزای طلایی امارات می­پردازیم.

ویزای توریستی امارات: این ویزا که کمتر از 30 روزه است، برای مقاصد گردشگری و هدف­های دیگر صادر می­شود. این ویزا جزو ویزاهای موقتی است.

ویزای ترانزیت امارات: این ویزا که 48 یا 96 ساعته است برای افراد خارجی است که باید از طریق امارت ترانزیت کنند، صادر می­شود.

ویزای اقامت طولانی­مدت (ویزای سرمایه گذار): این ویزا که شامل یک دوره 5 تا 10 ساله است، نیازی به اسپانسر ندارد اما باید پول زیادی را در امارات سرمایه گذاری کنید.

ویزای اقامت کوتاه مدت: شامل افرادی می­شود که برای قصد مهاجرت به امارات می­روند که عبارت است از: ویزای تحصیلی امارات که در صورت پذیرش در یکی از دانشگاه­های بین المللی امارات می­توانید برای این ویزا درخواست دهید. ویزای دانشجویی یک ساله بوده و شما بنابر مدت زمانی که قرار است در امارات بمانید آن را به صورت سالیانه تمدید می­کنید.

ویزای کار امارات که برای کار در امارات متحده عربی صادر می­شود، 30 روز معتبر است و برای 30 روز دیگر قابل تمدید است. در این مدت باید اقدام به گرفتن مجوز اقامت در امارات کنید که با توجه به هدف سفر شما و صلاح دید مقامات امارات برای 1، 2 یا 3 سال صادر می­شود. اگر با مجوز اقامت امارات زندگی می­کنید، می­توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خودتان را به امارات بیاورید.

ویزای همراه امارات برای 1، 2 یا 3 سال صادر می­شود و حداقل 30 روز قبل از انقضا می­توانید آن را تمدید کنید. ویزای بازنشستگی امارات برای کسانی که به سن حداقل 55 سال می­رسند که سن بازنشستگی است به مدت 5 سال صادر می­شود و برای 5 سال دیگر نیز تمدید می­گردد.

قوانین عمومی امارات متحده عربی

مزایای ویزای طلایی امارات

در این قسمت به مزایای ویزای طلایی امارات می­پردازیم که بسیار در بین مهاجران پرطرفدار بوده. ویزای طلایی که توسط عمارات به عنوان یکی از قطب­های تجارت جهانی ارائه می­شود برای سرمایه گذاران و نیروهای کار این امکان را فراهم کرد تا در این کشور زندگی کنند. از مزایای ویزای طلایی امارات می­توان گفت که این یک ویزای اقامت بلند مدت تا 10 سال است. یکی از مزایای ویزای طلایی امارات این است که شما با داشتن این ویزا با توجه به مدت سال آن می­توانید در امارات کار داشته باشید، تحصیل کنید و با اقامت در دبی با خرید ملک زندگی کنید.

باتوجه به مزایای ویزای طلایی امارات نمی­توان گفت این ویزا به هر شخصی اعطا می­شود زیرا آن­ها این ویزا را برای استعدادهای برتر و سرمایه گذاران خوب اهدا می­کنند.

اگر می­خواهید جزوی از این سرمایه گذاران باشید می­توانید با ثبت شرکت در دبی، خرید خانه در دبی، افتتاح حساب بانکی در دبی یا افتتاح حساب در امارات با مبلغ زیاد به هدف خود برسید.

ولی قبل از انجام این­ها بهتر است شرایط اقامت در دبی و هزینه ثبت شرکت در دبی را بدانید تا در امارات برای شما مشکل ناخواسته به وجود نیاید. برای اطلاعات بیشتر و گفت و گو با کارشناسان خبره در این کار می­توانید به سایت هوم اند هوم مراجعه کنید.

در ابتدا ویزای طلایی عمارات به صورت یک ویزای 6 ماهه در دسترستان قرار می­گیرد تا بتوانید در ابتدا کارهای خود را با آمدن به امارات به انجام برسانید. یکی از مزایای ویزای طلایی امارات این است که برای کل اعضای خانواده صادر میگردد و همچنین با داشتن این ویزا بسته درمانی متناسب سن و سلامت خودتان را دریافت می­کنید.

به طور کلی مزایای ویزای طلایی امارات عبارت است از:

 • می­توانید با حفظ تمامی امتیازات اقامت خود را تمدید کنید.
 • دارای هویت مستقل در اقامت و کار
 • شامل فرزندان پسر تا 25 سالگی و دختر بدون محدودیت سنی تا قبل از ازدواج
 • عدم الزام به حضور مستمر در کشور امارات

شما برای اخذ ویزای طلایی امارات باید مدارکی را به همراه داشته باشید که ما در اینجا برای شما آماده کرده­ایم.

 • سند
 • قرارداد خرید و فروش
 • کپی پاسپورت و مالک و ملک
 • عکس به اندازه پاسپورت
 • کپی ویزای فعلی

قوانین عمومی امارات متحده عربی

امارات همانند کشورهای دیگر دارای قوانینی است که باید به آن پایبند باشید.

شما در این کشور نمی­توانید در عموم مشروبات الکلی مصرف کنید. بدون اجازه مردم نمی­توانید از آن­ها عکس بگیرید. همانند ایران در ماه رمضان خوردن و آشامیدن ممنوع است. در این کشور خرید و فروش اجناس جعلی جرم بوده و پیگرد قانونی دارد.

شایع پراکنی جرم محسوب می­شود و تا سه سال زندان یا جریمه نقدی به همراه دارد. اهانت به مردم این کشور جرم محسوب می­شود. بدون نسخه پزشک مجاز به حمل دارو نیستید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما به دنبال بررسی مزایای ویزای طلایی امارات بودیم که در ادامه به امارات و شهرهای امارت متحده عربی، انواع ویزای امارات و قوانین عمومی امارات متحده عربی پرداختیم. اگر قصد سفر به امارات و اقامت در آن جا را دارید مطمئن باشید که ویزای طلایی امارات برای شما بسیار کاربردی است. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *