بررسی شرایط اقامت تحصیلی در کانادا

شرایط اقامت تحصیلی در کانادا

کانادا مقصد بیشتر دانشجویانی است که می­خواهند برای ادامه تحصیل به آن کشور مهاجرت کنند. به همین دلیل در این مطلب به بررسی شرایط اقامت تحصیلی در کانادا می­پردازیم. کانادا که در قاره آمریکا واقع شده است یکی از کشورهای سردسیر بوده که بسیار در بین مهاجران محبوب است.

کانادا دارای دانشگاه­های معتبری است که هر ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه­ها درخواست می­دهند. کانادا را سرزمین بزرگ سفید شمالی می­نامند به این معنا که مساحت آن بسیار زیاد بوده و به دلیل نزدیک بودن به قطب شمال دارای پوشش برفی گسترده است که به آن سفید می­گویند و در آخر کلمه شمالی به این دلیل است که در شمال قاره آفریقا واقع شده است.

شرایط اقامت تحصیلی در کانادا

سیستم آموزشی کانادا به دلیل استفاده از فناوری­های پیشرفته هر ساله توجه دانشجویان بسیاری را در سراسر دنیا به خود جلب می­کند. برای مهاجرت تحصیلی شما باید برخی از شرایط اقامت در کانادا را دارا باشید، برای مثال شما نیاز به مدارک مورد نیاز، معدل خوب، تمکن مالی، مدرک­های زبان، شرط سن و غیره را دارید.

برای مهاجرت تحصیلی کانادا شما می­توانید از راه­های مختلفی اقدام کنید همانند تحصیل به زبان انگلیسی، دریافت ­بورسیه تحصیلی و غیره که در ادامه آن­ها را مورد بررسی قرار می­دهیم.

هزینه‌­ها در کانادا بسیار بالا است و گرفتن ویزای تحصیلی در صورت نداشتن شرایط مورد نیاز ریجکت می­شود. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق شما نیازمند مشورت با متخصصان و مشاوران این حوزه هستید که ما به شما سایت هوم اند هوم را پیشنهاد می­دهیم. در این سایت شما با مشورت با متخصصان تمامی مشکل­‌هایی که قرار است برای شما پیش بیاید را مورد بررسی قرار می­دهید و بیشتر با شرایط اقامت تحصیلی در کانادا آشنا می­شوید.

دانشگاه­های معتبر کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در ابتدا باید بدانید که در این کشور دانشگاه‌­های معتبر کدام است. در این بخش ما به بررسی دانشگاه­‌های معتبر کانادا پرداختیم.

  • دانشگاه تورنتو: تعداد دانشجویان تمام وقت این دانشگاه 72202 نفر است که 19 درصد این عدد دانشجویان خارجی هستند. از رشته­‌هایی که توسط این دانشگاه ارائه می­شود می­توان به ریاضیات و آمار، شیمی، فیزیک و نجوم، محیط زیست، علوم دریایی و زمینی، زمین شناسی؛ علوم کامپیوتری؛ تربیت بدنی، زیست شناسی، کشاورزی و جنگل داری؛ فیزیولوژی؛ پزشکی، دندان پزشکی، پیرا پزشکی؛ جغرافیا، جامعه شناسی، علوم سیاسی و روابط بین المللی، مطالعات ارتباطات و مخابرات؛ مدیریت و بازرگانی، مالی و حسابداری، اقتصاد و اقتصاد سنجی؛ مهندسی هوا فضا، شیمی، مکانیک، راه و ساختمان، برق و الکترونیک؛ آموزش؛ باستان شناسی، معماری، تاریخ، هنرهای کاربردی و طراحی، فلسفه و الهیات، هنر، ادبیات و زبان شناسی؛ حقوق اشاره کرد.
  • دانشگاه مک گیل: تعداد دانشجویان تمام وقت این دانشگاه 31060 نفر بوده که از این تعداد 28 درصد مربوط به دانشجویان خارجی است. از رشته­‌هایی که توسط این دانشگاه ارائه می­شود می­توان به ریاضیات و آمار، شیمی، فیزیک و نجوم، محیط زیست، علوم دریایی و زمینی، زمین شناسی؛ علوم کامپیوتری؛ تربیت بدنی، زیست شناسی، کشاورزی و جنگل داری؛ فیزیولوژی؛ پزشکی، دندان پزشکی، پیرا پزشکی؛ جغرافیا، جامعه شناسی، علوم سیاسی و روابط بین المللی، ارتباطات و مطبوعات؛ مدیریت و بازرگانی، مالی و حسابداری، اقتصاد و اقتصاد سنجی؛ مهندسی هوا فضا، شیمی، مکانیک، راه و ساختمان، برق و الکترونیک؛ آموزش؛ باستان شناسی، معماری، تاریخ، هنرهای کاربردی و طراحی، فلسفه و الهیات، هنر، ادبیات و زبان شناسی؛ حقوق اشاره کرد.
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا: دانشجویان تمام وقت این دانشگاه 53566 نفر بوده که از این تعداد 30 درصدشان شامل دانشجوهای خارجی است. ریاضیات و آمار، شیمی، فیزیک و نجوم، محیط زیست، علوم دریایی و زمینی، زمین شناسی؛ علوم کامپیوتری؛ تربیت بدنی، زیست شناسی، کشاورزی و جنگل داری؛ فیزیولوژی؛ پزشکی، دندان پزشکی، پیرا پزشکی؛ جغرافیا، جامعه شناسی، علوم سیاسی و روابط بین المللی، ارتباطات و مطبوعات؛ مدیریت و بازرگانی، مالی و حسابداری، اقتصاد و اقتصاد سنجی؛ مهندسی هوا فضا، شیمی، مکانیک، راه و ساختمان، برق و الکترونیک؛ آموزش؛ باستان شناسی، معماری، تاریخ، هنرهای کاربردی و طراحی، فلسفه و الهیات، هنر، ادبیات و زبان شناسی؛ حقوق از رشته­‌های ارائه شده توسط این دانشگاه است.
  • دانشگاه آلبرتا: تعداد دانشجویان تمام وقت آلبرتا 31844 نفر بوده که 26% از این دانشجویان، خارجی است. از رشته­‌های این دانشگاه می­توان به ریاضیات و آمار، شیمی، فیزیک و نجوم، محیط زیست، علوم دریایی و زمینی، زمین شناسی؛ علوم کامپیوتری؛ تربیت بدنی، زیست شناسی، کشاورزی و جنگل داری؛ فیزیولوژی؛ پزشکی، دندان پزشکی، پیرا پزشکی؛ جغرافیا، جامعه شناسی، علوم سیاسی و روابط بین المللی، ارتباطات و مطبوعات؛ مدیریت و بازرگانی، مالی و حسابداری، اقتصاد و اقتصاد سنجی؛ مهندسی هوا فضا، شیمی، مکانیک، راه و ساختمان، برق و الکترونیک؛ آموزش؛ باستان شناسی، معماری، تاریخ، هنرهای کاربردی و طراحی، فلسفه و الهیات، هنر، ادبیات و زبان شناسی؛ حقوق اشاره کرد.
  • دانشگاه مونترال: دانشگاه مونترال دارای 37311 نفر دانشجو بوده که از این تعداد 23 درصدشان خارجی هستند. ریاضیات و آمار، شیمی، فیزیک و نجوم، محیط زیست، علوم دریایی و زمینی، زمین شناسی؛ علوم کامپیوتری؛ تربیت بدنی، زیست شناسی، کشاورزی و جنگل داری؛ فیزیولوژی؛ پزشکی، دندان پزشکی، پیرا پزشکی؛ جغرافیا، جامعه شناسی، علوم سیاسی و روابط بین المللی، ارتباطات و مطبوعات؛ مدیریت و بازرگانی، مالی و حسابداری، اقتصاد و اقتصاد سنجی؛ مهندسی هوا فضا، شیمی، مکانیک، راه و ساختمان، برق و الکترونیک؛ آموزش؛ باستان شناسی، معماری، تاریخ، هنرهای کاربردی و طراحی، فلسفه و الهیات، هنر، ادبیات و زبان شناسی؛ حقوق از رشته­‌های ارائه شده توسط این دانشگاه است.

در این بخش به بررسی شرایط اقامت تحصیلی در کانادا پرداختیم ولی باید بدانید که علاوه بر این روش می­توانید از راه­های مختلفی اقدام کنید که در ادامه به آن­ها می­پردازیم.

انواع مهاجرت به کانادا

از راه‌­های موجود برای مهاجرت به این کشور محبوب یکی از آن­ها مهاجرت کاری به کانادا است. از آن جایی که در سال­‌های اخیر کانادا به شدت با کمبود نیروی کار مواجه شده است، هر ساله مهاجران زیادی را به خود جذب می­کند. که این مهاجرت دارای راه و روش­های متفاوتی است، که در ادامه آن­ها را بررسی می­کنیم.

  • جاب آفر: جاب آفر کانادا یا پیشنهاد شغلی، پیشنهاد رسمی است که توسط کارفرمای کانادایی به نیروی کار متخصص در زمینه مدنظر داده می­شود. شما با استفاده از ویزای جاب آفر می­توانید به کانادا مهاجرت کنید.
  • کار پس از تحصیل: این روش که به PGWP می­شناسند، مجوز کار موقتی بوده که به دانشجویان خارجی داده می­شود. البته این دانشجویان باید از یک موسسه آموزشی منتخب DLI موجود در کانادا فارغ التحصیل شده باشند. با این ویزا شما می­توانید تا 3 سال دیگر در کانادا بمانید و کار کنید.
  • ICT: یکی دیگر از روش­های مهاجرتی به کانادا ICT است. شرکت­های بین المللی در این روش به طور موقت نیروهای کار واجد شرایط را به دلیل بهبود اثر بخشی مدیریت و افزایش رقابت در بازارهای خارج از کشور به کانادا منتقل می­کنند.

*روش­های دیگر کاری نیز وجود دارد که می­توانید با استفاده از آن اقامت کانادا را بگیرید.

از روش­های دیگر ویزای سرمایه گذاری کانادا است. اگر سرمایه کافی دارید این روش یکی از بهترین روش­ها است زیرا طبق گزارش Global finance بانک­های این کشور جزو امن ترین بانک­های جهان به شمار می­رود. برای مهاجرت از این روش باید ابتدا شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا را بدانید.

از روش­های سرمایه گذاری می­توان به سرمایه گذاری استانی، خود اشتغالی در کانادا، خرید بیزینس در کانادا، ثبت شرکت در کانادا، ویزای استارتاپ کانادا و ویزای کارآفرینی کانادا اشاره کرد.

برای دریافت این ویزا به روش سرمایه گذاری استانی سرمایه مورد نیاز شما باید بین 500 تا 600 هزار دلار باشد که اقامت دائم در کانادا را نیز دریافت می­کنید. مدرک زبان شما باید CLB 4 باشد. اگر می­خواهید از طریق خود اشتغالی به این کشور مهاجرت کنید باید سرمایه شما 100 تا 200 هزار دلار باشد. که امکان اخذ اقامت دائم در کانادا به شما داده می­شود.

البته باید مدرک زبان شما CLB 5 باشد. روش دیگر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، خرید بیزینس در این کشور است، باید سرمایه شما 150 تا 350 هزار دلار و مدرک زبانتان CLB 4 باشد، از طریق این روش بعد از یک سال به شما اقامت می­دهند. اگر می­خواهید از طریق ثبت شرکت اقدام کنید باید سرمایه اولیه شما باید 100 تا 200 هزار دلار باشد. راه دیگر که استارت آپ کانادا است، باید سرمایه اولیه شما بین 100 تا 200 هزار دلار باشد و امکان اقامت دائم در این کشور با مدرک زبان CLB 5 برای شما فراهم می­شود.

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا باید شرایط یکی از روش­های گفته شده را دارا بوده و اگر دانشجو باشید و سرمایه مورد نظر را ندارید می­توانید با مطالعه شرایط اقامت تحصیلی در کانادا اقدام به مهاجرت کنید.

شرایط تحصیل در کانادا

همانطور که شرایط اقامت تحصیلی در کانادا را بررسی کردیم در این قسمت می­خواهیم شرایط تحصیل در کانادا را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. شما برای اینکه بتوانید از دانشگاه­های کانادا پذیرش بگیرید و ویزای کانادا را دریافت کنید باید شرایطی که در ادامه به آن­ها اشاره می­کنیم را دارا باشید.

علاوه بر شرایط اقامت تحصیلی در کانادا شما باید از رده سنی مناسبی برخوردار باشید. برای ورود به کالج بهترین سن 18 تا 25 سال، برای مقطع کارشناسی 18 تا 27 سال، برای کارشناسی ارشد 22 تا 32  سال و در آخر برای مقطع دکتری 25 تا 40 سال است.

زبان که علاوه بر شرایط اقامت تحصیلی در کانادا و سن از شروط دیگر بوده بسیار حائز اهمیت است. برای اثبات تسلط خودتان به زبان باید نمره قابل قبولی را در آزمون آیلتس کسب کنید. باید دانشگاه مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید، زیرا هر دانشگاهی برای ورود حداقل نمره زبان را اعلام کرده است. علاوه بر مدرک آیلتس شما می­توانید با مدرک تافل نیز تسلط زبان خود را اثبات کنید.

گپ تحصیلی که یکی دیگر از شرایط بوده به وقفه تحصیلی بین دو مقطع تحصیلی گفته می­شود. در بعضی از شرایط این گپ ممکن است باعث عدم دریافت پذیرش شود. در برخی از شرایط مانند شغل مرتبط با رشته، ازدواج، سربازی، ادامه تحصیل و غیره می­توانید آفیسر را توجیه کنید.

علاوه بر شرایط اقامت تحصیلی در کانادا، سن، مدرک زبان، گپ تحصیلی باید تمکن مالی خود را اثبات کنید. شما باید علاوه بر پرداخت هزینه‌­های پذیرش آن و شهریه دانشگاه، هزینه زندگی در کانادا به ازای یک سال را در حساب خود داشته باشید تا تمکن مالی خود را به اثبات برسانید.

نتیجه گیری

در این مطلب ما به بررسی شرایط اقامت تحصیلی در کانادا، دانشگاه­های معتبر کانادا، انواع مهاجرت به کانادا، شرایط تحصیلی در کانادا پرداختیم. شما بای قبل از اقدام به مهاجرت به این کشور از شرایط­ آن خبر داشته باشید تا در آن کشور برای شما مشکلی پیش نیاید. بی‌شک کانادا یکی از کشورهایی است که در بین دانشجویان محبوب بوده و مقصد بسیاری از مهاجران است بنابراین دلیل شما می­توانید مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *