اقامت هنرمندی کانادا به چه مواردی بستگی دارد؟

اقامت هنرمندی کانادا

اقامت هنرمندی کانادا ، یکی از راه­هایی است که هنرمندان از طریق آن به این کشور مهاجرت می­کنند. کشور­ کانادا به دلیل سیستم آموزشی عالی، زمینه­های بسیار عالی برای اشتغال، گوناگونی اقلیمی، بهداشت مناسب و اقتصاد قدرتمند هر ساله افراد زیادی را از سرتاسر جهان جذب می­کند.

دولت فدرال آمریکا در کنار انواع ویزای­هایی که برای مهاجران صادر می­کند، برای هنرمندان نیز تمهیداتی در نظر گرفته است و به صورت جدا برای هنرمندان مسیر مشخص تعیین کرده است که در ادامه این مطلب ما این نوع از ویزا را از همه جوانب مورد بررسی قرار می­دهیم.

شرایط اقامت هنرمندی کانادا

ویزای هنرمندی کانادا که در اصل به آن ویزای خود اشتغالی گفته می­شود، در صورتی به شما تعلق می­گیرد که دارای یکسری شرایط باشید که در این قسمت به آن اشاره کرده­ایم.

در ابتدا شما باید اثبات کنید که در مهارت مورد نظری که از طریق آن می­خواهید اقدام به دریافت اقامت هنرمندی کانادا کنید، اشتغال داشته­اید. شما برای دریافت این ویزا باید حداقل در 5 سال اخیر حداقل دو سال را به این حرفه اختصاص داده باشید، البته حرفه مدنظرتان باید یکی از مشاغل یا فعالیت­های هنری تایید شده توسط دولت کانادا باشد. شما باید مدارکی که اشتغال خود را به اثبات برساند را به آن­ها ارائه دهید.

از شرایط دیگری که برای این نوع ویزا در نظر گرفته شده، اثبات این است که در کانادا در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد تحولی مثبت کنید. علاوه بر این­ها تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه یکی دیگر از شرایط­ها برای هنرمندان است، زیرا این دو زبان از زبان­های اصلی کشور کانادا محسوب می­شود.

علاوه بر موارد گفته شده سن نیز یکی از معیارهایی است که مورد بررسی قرار می­دهند. محدوده سنی برای دریافت ویزا هنرمندان کانادا، 17 تا 35 سال است. البته توجه داشته باشید افرادی که بازه­ی سنی آن­ها بین 21 تا 49 سال است، امتیاز بیشتری برای اخد اقامت هنرمندی کانادا خواهند کرد.

تحصیلات آکادمیک مناسب نیز یکی از شرایط است. توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت هنرمندی کانادا حداقل مدرک تحصیلی شما دبیرستان و حداکثر دکتری باشد؛ اما دقت داشته باشید که هر چه مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد، شانس و امتیاز بیشتری برای اخذ ویزا دارید.

برای امتیاز بالا، منطبق بودن شما با جامعه کانادا، شرایط سازگاری با برخورداری از سابقه تحصیلی در کانادا، دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار در کانادا، مقیم بودن یکی از افراد درجه یک در یکی از ایالت­های کانادا یا داشتن همسری که در این کشور یک سال به فعالیت و اشتغال مشغول بوده باشد، محاسبه می­شود.

مراحل دریافت ویزا اقامت هنرمندی کانادا

 مدت زمانی که از سوی دولت کانادا برای دریافت ویزای هنرمندان یا خود اشتغالی در نظر گرفته شده است از حداقل 9 ماه تا حداکثر 24 ماه متغیر بوده و این متغیر به پارامترهایی همانند امتیاز کسب شده، مدارک کامل و مستندات لازم و سیاست­های دیگری که از سوی دولت و اداره مهاجرت کشور کانادا تعیین شده است، بستگی دارد.

برای دریافت این ویزا شما باید مراحلی را طی کنید که در این بخش به آن اشاره کردیم. در ابتدا شما به عنوان شخصی که متقاضی اخذ ویزای اقامت هنرمندی کانادا هستید، باید معیارهای بیان شده را بررسی کنید و پس از منطبق سازی خود با آن­ها، به سازمان مهاجرت کانادا ایمیل بزنید و شرایط خودتان را بیان کنید.

ایمیل فرستاده شده توسط اداره مهاجرت کانادا مورد بررسی قرار می­گیرد و پس از تایید اولیه در پاسخ ایمیلتان، ایمیلی شامل بسته­ای از فرم­های درخواست ویزای اقامت هنرمندی کانادا یا همان خود اشتغالی برایتان صادر می­شود.

شما باید فرم­های فرستاده شده را بررسی و پر کنید و مدارک لازم را برای دریافت ویزای خود اشتغالی آماده کنید. دقت داشته باشید که این موارد را باید در زمان بندی مناسب انجام دهید. بعد از انجام باید تمامی مدارک، فرم­ها و مستندات آماده شده را با کپی فیش هزینه­های واریز شده برای سازمان مهاجرت کانادا ارسال کنید.

پس از بررسی مدارک­ و فرم­های ارسال شده، ایمیلی برایتان ارسال می­شود. ایمیل را باید چاپ کنید و با آن به سفارت کانادا رفته و تست بیومتریک را حضوری برای احراز هویت انجام دهید. بعد از انجام تست بیومتریک، طی نمودن همه مراحل، کسب امتیاز مناسب و تایید افسر، ویزای هنرمندی کانادا در پاسپورتتان درج می­شود و می­توانید برای رفتن به کانادا و اقامت هنرمندی کانادا اقدام کنید.

راه­های مهاجرت به کانادا

علاوه بر مهاجرت هنرمندی و اقامت هنرمندی کانادا راه­های دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور محبوب وجود دارد که در این بخش به برخی از آن­ها اشاره می­کنیم. مهاجرت به کانادا شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت از طریق برنامه­های استانی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق استارت آپ و کارآفرینی، مهاجرت از طریق خود اشتغالی یا همان هنرمندی، اسپانسر شیپ خانوادگی، مهاجرت از طریق وام ازدواج، مهاجرت از طریق تولد و در آخر مهاجرت از طریق پناهندگی است.

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کانادا یکی از راه­هایی است که شما می­توانید از طریق آن به این کشور مراجعه کنید. برای اخذ این ویزا به طور کلی 6 روش وجود دارد که می­توان به سرمایه گذاری استانی، ویزای خود اشتغالی کانادا، ثبت شرکت در کانادا، ویزای کارآفرینی، خرید بیزینس در کانادا و درنهایت ویزای استارتاپ کانادا اشاره کرد.

چندین استان در کانادا سرمایه گذاری استانی را ارائه می­دهند و هر کدام از آن­ها دارای شرایط متفاوتی هستند. تفاوت آن­ها بسته به نوع نیاز کاری آن استان است که هر ساله با ارائه برنامه سرمایه گذاری کانادا که نوعی پیشنهاد محسوب می­شود، مهاجران را برای کار و زندگی پذیرش می­کند.

استارتاپ روش دیگری است که شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، باید به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه با حداقل نمره CLB 5، تمکن مالی برای 6 ماه، سرمایه اولیه، اثبات کسب و کار و در آخر جذب اعتماد یکی از سازمان­های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا را دارا باشید.

در مهاجرت استارتاپ کانادا، شما باید دارای یک ایده خلاقانه باشید تا بتوانید آن را به سرمایه گذاران مورد تایید اداره مهاجرت بدهید. بعد از این کار می­توانید این ویزا را دریافت کنید و به کانادا بروید.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا شامل دو دسته دانشجویی و دانش آموزی است. ویزای دانشجویی برای متقاضیان بالای 18 سال است که تصمیم دارند در کالج­ها و دانشگاه­های کانادا تحصیل کنند. ویزای دانش آموزی کانادا برای افرادی صادر می­شود که سن آن­ها زیر 18 سال است و می­خواهند در مدارس کانادا تحصیل کنند.

نحوه اقدام برای این دو ویزا یکسان بوده ولی شرایط و مدارک لازم برای آن دو متفاوت است. که در ادامه به بررسی شرایط ویزای تحصیلی کانادا می­پردازیم.

از شرایط اخذ ویزای دانشجویی می­توان به پذیرش از یکی از دانشگاه­ یا کالج­های معتبر کانادا دارای DLI، تمکن مالی و داشتن هزینه یک سال زندگی، تمایل به برگشت به کشورتان، متقاعد کردن آفیسر که قرار است تحصیل در رشته مدنظرتان در کانادا مزایا و تاثیرات مثبتی داشته باشد به صورتی که در کشورتان نمی­توانید به آن هدف برسید؛ از لحاظ جسمی سالم باشید و در آخر سوء پیشینه نداشته باشید.

برای افرادی که می­خواهند اقدام به دریافت ویزای دانش آموزی کنند، علاوه بر موارد بالا باید مواردی که در ادامه به آن­ها اشاره می­کنیم را دارا باشند. پذیرش آن­ها از یکی از مدارس معتبر کانادا در مقاطع دبستان یا دبیرستان باشد؛ اگر دانش آموز کمتر از 10 سال سن داشته باشد، باید یکی از والدین یا قیم قانونی خود را برای دوران تحصیلی با خود ببرد.

اگر دانش آموز بالای 10 سال سن داشته باشد، در صورتی که والدین آن را همراهی نکنند، باید والدین فردی را به عنوان کاستودین دانش آموز معرفی کنند.

مهاجرت کاری

در این بخش به بررسی شرایط ویزای کاری کانادا می­پردازیم. در مهاجرت کاری شما به عنوان یک نیروی کار ماهر و متخصص، از چند روش می­توانید اقدام کنید. از راه­های موجود برای اخذ این نوع ویزا می­توان به برنامه فدرال که خود شامل اسکیل ورکر و اسکیل ترید، جاف آفر، ویزای کار استانی، ویزای خود اشتغالی، ویزای کار بعد از تحصیل و در آخر برنامه انتقال درون شرکتی اشاره کرد.

اقامت کانادا برای شما مزایایی به همراه دارد همانند دسترسی به مراقبت­های پزشکی و رایگان، مزایای مرخصی والدین یا زایمان، مزایای قانونی کارمندان، هزینه زندگی مقرون یه صرفه و مسیری برای اخذ اقامت دائم به شهروندی.

شما برای اطلاعات بیشتر درباره انواع مهاجرت و نحوه مهاجرت به کانادا می­توانید به سایت هوم اند هوم مراجعه کنید. در این سایت کارشناسان و مشاورانی قرار دارند که به شما راه و چاه مهاجرت به کشورها را نشان می­دهند و شما می­توانید با مراجعه به آن مهاجرت خود را آسان کنید.

هر آنچه که باید درباره کانادا بدانید؟

قبل از مهاجرت به این کشور پهناور باید شرایط اقامت در کانادا برای ایرانیان را مورد بررسی قرار دهید. کانادا که دومین کشور پهناور دنیا است در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور از سه جهت به اقیانوس منتهی می­شود. اقیانوس منجمد شمالی در شمال، اقیانوس آرام در غرب و اقیانوس اطلس در شرق این کشور واقع شده است.

پایتخت این کشور اتاوا و پر جمعیت ترین شهر این کشور، تورنتو است. یکی از ویژگی­های کانادا که سبب می­شود دانشجویان سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به این کشور بروند پایین بودن جرم و جنایت در آن است. کانادا به سرزمین بزرگ سفید شمالی نیز معروف است. بزرگ در این اسم از نظر مساحت بالای آن، از آن جایی که به قطب شمال نزدیک است و دارای پوشش برفی است به آن سفید و در آخر به دلیل قرار گرفتن در شمالی ترین قاره آمریکا به آن شمالی می­گویند.

نتیجه گیری

در این مطلب ما به بررسی شرایط اقامت هنرمندی کانادا، مراحل دریافت این نوع ویزا، راه­های مهاجرت به کانادا که خود شامل ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی، مهاجرت کاری و در آخر به هر آنچه که باید درباره کانادا بدانید پرداختیم.

بی شک کانادا یکی از کشورهایی است که شما می­توانید برای اقامت هنرمندی یا خود اشتغالی به آنجا مهاجرت کنید. دقت داشته باشید که حتما قبل از مهاجرت این کشور را از همه جهت مورد بررسی قرار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *