ویزای خود حمایتی کانادا چیست (بررسی شرایط، مدارک و هزینه ها)

ویزای خود حمایتی کانادا

امروزه یکی از مقاصد اصلی مهاجران بین المللی که اهداف متنوعی دارند کشور کانادا است. برای مهاجرت به این کشور که با امکانات بی‌نظیر یک قطب مهاجرتی شناخته می‌شود مسیرهای مختلفی وجود دارد، که یکی از راه‌های ورود به کشور کانادا و داشتن اقامت دائم این کشور، اخذ ویزای خود حمایتی کانادا خواهد بود.

ویزای خود حمایتی عنوانی است که می تواند توجه افراد بسیاری را به خود جلب نماید. برای افرادی که تمایل دارند اقامت این کشور را دریافت کنند و بدون پشتیبانی سازمان‌های کاریابی اقدام به فعالیت کنند ویزای خود حمایتی کانادا یک فرصت طلایی را ایجاد می‌کند.

مزایای زندگی در کانادا چیست؟

در کشور کانادا قوانین مهاجرتی به‌صورتی طراحی شده که بالاترین نرخ تابعیت و اقامت دائم در دنیا را به خود اختصاص داده است. اما این به معنای کیفیت بالای زندگی در این کشور در کنار قوانین و برنامه‌های مختلف مهاجرت است. مزایای زندگی در این کشور از خدمات درمانی، آموزش، اقتصاد و تجارت تا امکانات رفاهی و تفریحی جذابیت‌های فراوانی را برای مهاجران ایجاد نموده است. در این بخش برخی از مزایای مهم زندگی در کشور کانادا را به شما معرفی می‌کنیم.

خدمات بهداشت و درمان

 سیستم مراقبت‌های بهداشتی و درمانی کانادا همواره در لیست بهترین‌های دنیا خواهد بود. در اکثر نقاط این کشور برنامه‌های آموزشی خاصی مختص به افراد مسن طراحی شده تا توسط این آموزه‌های درمانی، از آسیب‌هایی چون حمله قلبی و سایر خطرات سلامتی پیشگیری شود.

نرخ پایین جرم و کیفیت بالای زندگی

در کانادا همچنان با ورود مهاجران و رشد جمعیت کیفیت زندگی در صدر برنامه‌های دولت بوده و خوشبختانه آمار مربوط به جرم و جنایت روند افزایشی نداشته است. از این رو کانادا یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی دنیای امروز به حساب می‌آید.

کیفیت بالای آموزش در کانادا

سطح بالای کیفیت آموزش در کانادا نام این کشور را در لیست برترین‌های جهان ثبت نموده است و مراکز آموزشی آن در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد؛ دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک‌گیل در کانادا از معروف‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان برشمرده می‌شوند.

 مهاجرت به کانادا

همان‌طور که اشاره کردیم کشور کانادا یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی برای افرادی است که در اندیشه رشد و شکوفایی استعداد، دانش، مهارت و کسب و کار خود در مکانی ایده‌آل هستند.

همچنین دولت کانادا شرایط لازم را برای جذب افراد سرمایه‌گذار از طریق اعطای ویزای سرمایه‌گذاری کانادا و حمایت از کارآفرینی و ایده‌های نوآورانه از طریق استارت آپ کانادا فراهم کرده است. در این میان هدفمندی و جست‌وجوی فرصت‌های جدید می‌تواند در امر مهاجرت به کانادا تا حدود زیادی اثرگذار باشد.

برای مهاجرت کانادا روش‌هایی مختلف بسته به شرایط زندگی، کاری یا تحصیلی متقاضیان قابل انتخاب است. دریافت ویزای خود حمایتی کانادا هم یکی از این روش‌ها است و ممکن است  با نام دیگری چون دریافت ویزا از طریق تمکن مالی در میان افراد شناخته شود. البته اگر هدف شما این است تا از این طریق مهاجرت نمایید، بابد توجه بسیار زیادی به قوانین و مقررات این ویزا داشته باشید. زیرا توجه به قوانین این ویزا باعث می‌شود با کمترین میزان  چالش وارد این کشور شوید.

ویزای خود حمایتی کانادا چیست؟

یکی از روش های ورود به کانادا، دریافت ویزای تمکن مالی یا ویزای خود حمایتی کانادا است. در جهت معرفی ویزای کانادا از نوع خود حمایتی باید گفت که این ویزا یکی از محبوب‌ترین ویزاهای مهاجرتی بوده و شرایط اقامت در کانادا را برای افرادی که می خواهند بدون کمک یک کارفرما یا اسپانسر، به کانادا مهاجرت کنند فراهم می‌نماید.

مهم‌ترین نکته در مورد ویزای خود حمایتی کانادا این است که در این ویزا نیازی به داشتن شغل یا کارفرما در کشور کانادا نخواهید داشت. بلکه متقاضی باید ثابت کند، تمکن مالی نگهداری و تامین خود را در کشور کانادا خواهد داشت. افرادی که برای دریافت این ویزا اقدام می‌کنند باید اثبات کنند که قصد کار در کانادا را ندارند و به راحتی می‌توانند هزینه های زندگی در این کشور و هزینه‌های دریافت دریافت ویزا را متقبل شوند. بهتر است بدانید که درآمد این افراد، به هیچ وجه نباید از طریق کسب و کار باشد.

 در شرایط مختص به این ویزا درآمد افراد صرفا می تواند به صورت ماهانه از طریق خرید سهام و سرمایه گذاری در بورس، اجاره ملک و مستغلات و حقوق بازنشستگی باشد. متقاضی وظیفه دارد اثبات کند که درآمد ماهانه دارد و میزان این درآمد هم باید از حداقل مقدار تعیین شده توسط دولت کانادا بیشتر باشد.

در واقع متقاضی تنها کافی است ثابت کند که برای زندگی در کانادا نیازی به حمایت‌های دولت کانادا نخواهد داشت. ورود به کشور کانادا از این طریق باعث می‌شود که دولت کانادا هیچ حمایتی در زمینه مالی از متقاضی و خانواده‌اش نکند. با دریافت ویزای خود حمایتی کانادا امکان زندگی در هر نقطه از کانادا وجود دارد و در نهایت پس از 5 سال می‌توان، برای اقامت دائم این کشور اقدام کرد. در بخش‌های بعدی این مطلب پیش‌نیازهای اقامت از طریق ویزای خود حمایتی کانادا را به شما ارائه خواهیم کرد.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود حمایتی

حتما می‌دانید که دریافت ویزای خود حمایتی کانادا، شامل مراحل خاصی است  و تیم مهاجرتی هوم اند هوم برای این‌که علاقمندان به این روش دارای آگاهی لازم نسبت به این پروسه باشند، در این مطلب به توضیحات کاملی در رابطه با شرایط دریافت اقامت از طریق داشتن تمکن مالی پرداخته‌ است، امید است این اطلاعات پاسخگوی سوالات شما عزیزان در این زمینه باشد.

مطمئنا برای افرادی که قصد مهاجرت از روش خود حمایتی را دارند سوالاتی ایجاد می‌شود، که مهم‌ترین آن این است، برای انجام این کار چه مراحلی باید طی شود؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که افراد متقاضی در مرحله اول باید نسبت به آماده‌سازی و جمع‌آوری‌کردن مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.

پس از تکمیل این فرآیند باید تمامی مدارک به‌صورت رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شود. در مرحله بعد باید از سفارت کانادا وقت بگیرند و به سفارت خانه مراجعه کنند تا پروسه بررسی مدارک متقاضیان و انگشت‌نگاری آن‌ها انجام شود. در صورتی که در انجام این مراحل مشکلی وجود نداشته باشد، ویزا صادر خواهد شد و شخص می‌تواند وارد کشور کانادا شود.

البته این نکته را فراموش نکنید که که در ابتدای این فرآیند یک ویزای دو ساله برای متقاضی و خانواده‌اش صادر می‌شود. سپس با اتمام مدت زمان ویزا، اگر فرد متقاضی همچنان شرایط استفاده از ویزای خود حمایتی کانادا را داشته باشد، این امکان را دارد که اقدام به دریافت یک ویزای سه ساله کند.

بعد از گذشت 5 سال در نهایت، افراد می‌توانند ویزا خود را تبدیل به اقامت از طریق تمکن مالی نمایند. و در صورت دریافت اقامت دائم کشور کانادا، می‌توانند برای اخذ پاسپورت کانادا نیز درخواست دهند.

اثبات تمکن مالی در کانادا از چه روش‌هایی امکان پذیر است؟

بر اساس قوانین کشور کانادا روش‌های مختلفی برای اثبات تمکن مالی وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 سود و سپرده بانکی

این حساب بانکی باید به نام متقاضی یا  همسر باشد، البته از یک حساب مشترک هم می‌توان استفاده نمود، اگر فرد متقاضی مبلغ قابل‌توجهی را تحت سپرده در حساب خود داشته باشد و ماهیانه درآمد ثابتی برای گذراندن هزینه زندگی خود و خانواده‌اش در کانادا داشته باشد،  از این طریق توانایی اثبات تمکن مالی خود را خواهد داشت.

سهام و سود دریافتی از آن

متقاضی می‌تواند در بخش‌های مختلف اقدام به سرمایه‌گذاری بر روی بازار سهام کرده باشد و از طریق سودی که دریافت می‌نماید این امکان را دارد که  تمکن مالی خود را اثبات کند. در صورت اثبات گذراندن زندگی از طریق سود سهام، متقاضی قادر است ویزای خود حمایتی کانادا را دریافت کند.

دارا بودن ملک، مغازه و املاک دیگر

اگر متقاضی و همسرش دارای املاک و مستغلات باشند. می‌توانند با اجاره املاک خود و از طریق دریافت اجاره ماهانه آن‌ها، در کشور کانادا زندگی کنند و هزینه‌های لازم را تامین نمایند. مبالغ دریافتی اجاره ماهانه، به‌عنوان درآمد شخص در نظر گرفته می‌شود و بر این اساس می‌توان ویزای خود حمایتی کانادا را دریافت کرد. همچنین با ارائه سند املاکی که ارزش مورد نظر را داشته باشد و به نام شخص متقاضی یا همسرش باشد می‌توان برای این ویزا اقدام کرد.

حقوق بازنشستگی

افراد بازنشسته نیز این امکان را دارند که بر اساس حقوق بازنشستگی خود اقدام به تامین هزینه زندگی در کانادا کرده و از این طریق ویزا خود حمایتی این کشور را دریافت کنند.

سند ملک

آخرین روشی که افراد می‌توانند از طریق آن برای اثبات تمکن مالی خود اقدام کنند، ارائه سند املاک خواهد بود، در صورتی که شخص و یا همسرش دارای املاکی به نام خود باشند قادر هستند از سند املاک خود برای اثبات تمکن مالی در روش خود حمایتی استفاده کنند.

سایر روش‌های مهاجرت به کانادا

به نظر شما استفاده از ویزای خود حمایتی برای چه افرادی مناسب است؟

در پاسخ به این سؤال بسیار مهم باید گفت که از بین روش‌های مختلف مهاجرت، اگر متقاضی سرمایه قابل‌ توجهی داشته باشد و در شرایطی باشد که باید سریعاً وارد کشور کانادا شود، استفاده از این روش بسیار مناسب است.

همچنین اگر متقاضیان قصد نداشته باشند که سرمایه خود را از داخل کشور خارج کنند می‌توانند از ویزای خود حمایتی کانادا استفاده کنند. زیرا برخلاف روش سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، نیازی نیست تا متقاضیان سرمایه خود را وارد این کشور  کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای خود حمایتی کانادا

برای دریافت ویزای خود حمایتی کانادا نیاز است تا مدارک مختلفی را به دولت کانادا ارائه دهید. در این بخش شما را با مدارک مورد نیازتان آشنا می‌کنیم:

 • مدارک شناسایی و هویتی شخص متقاضی
 • گذرنامه با حداقل اعتبار هشت ماه
 • فرم درخواست
 • گواهی معتبر تمکن مالی صادر شده از بانک
 • ارائه موجودی حساب بانکی شخص متقاضی مطابق با ارزهای رایج مانند دلار و یورو
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گردش حساب شش ماه اخیر حساب بانکی شخص متقاضی
 • گواهی معاینات و سلامت پزشکی

مزایای دریافت ویزای تمکن مالی در کشور کانادا

اگر شرایط لازم را برای اخذ ویزای خود حمایتی کانادا دارید، می‌توانید از مزایا متنوع آن بهره‌مند شوید که شامل:

 • عدم خروج سرمایه افراد از کشور و سرمایه‌گذاری در کشور کانادا
 • نداشتن شرایط خاص و محدودیت سنی و عدم پرداخت مالیات
 • عدم نیاز به سایر راه‌های مهاجرت مانند ویزای تحصیلی کانادا، مهاجرت کاری و…
 • عدم نیاز به راه‌اندازی کسب‌وکار جدید در کانادا
 • مهاجرت با همسر و فرزندانی کمتر از 21 سال
 • امکان اجازه تمدید فرآیند اقامت
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

این مزایا باعث شده تا افرادی که به سرعت قصد ورود به کشور کانادا را دارند از ویزای خود حمایتی استفاده نمایند.

شرایط اخذ اقامت دائم توسط ویزای خود حمایتی کانادا

در بررسی شرایط اقامت دائم از طریق روش ویزای خود حمایتی کانادا شما نیاز دارید تا چند نکته مهم را مورد توجه قرار دهید. اگر متقاضی بتواند ویزای خود حمایتی کشور کانادا را دریافت کند پس از گذشت چند سال، می‌تواند درخواست اقامت دائم خود را ارائه دهد. بهتر است بدانید که اگر از این طریق اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشید، هزینه‌های مربوط به زندگی خود و خانواده‌تان به‌طور کامل باید از سوی شخص شما تأمین شود.

در این صورت بدون تکیه به حمایت‌های دولت و عدم اشتغال در این کشور، باید زندگی کنید. اگر بتوانید 5 سال از این طریق اقامت کانادا را داشته باشید و در این کشور زندگی کنید، می‌توانید تا ویزا خود را به اقامت دائم تبدیل کنید و برای پاسپورت کشور کانادا اقدام نمایید.

جمع بندی

در این مطلب ما سعی کردیم در رابطه با نحوه دریافت ویزای خود حمایتی کانادا و اقامت این کشور از طریق تمکن مالی اطلاعات جامعی را به شما ارائه دهیم. همان‌طوری که دریافتید، در صورتی که متقاضیان بتوانند توانایی مالی خود را برای زندگی در این کشور اثبات نمایند، قادر هستند اقامت کشور کانادا را از این طریق دریافت کنند. البته در این صورت افراد نمی‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند و هیچگونه حمایتی را از دولت کانادا کسب نخواهند کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *