7 مورد از مهم ترین روش‌ های گرفتن اقامت کانادا

روش‌ های گرفتن اقامت کانادا

روش‌ های گرفتن اقامت کانادا

آیا با روش‌ های گرفتن اقامت کانادا آشنایی دارید؟ راه‌های آسانی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، اما همچنان گرفتن اقامت این کشور بستگی به مشخصات فردی شما دارد. نکته خوب این است که ظرفیت کانادا برای استقبال از مهاجران جدید در سال جاری بیشتر از همیشه است و از آنجایی که زمان مناسبی برای شماست که مراحل مهاجرت خود به کانادا را آغاز کنید، ما روش‌های گرفتن اقامت کانادا به 7 شیوه را برای مهاجرت آسان شما ارائه کرده‌ایم.

1. از طریق اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنید

یکی از روش‌ های گرفتن اقامت کانادا ، اقدام از طریق اکسپرس اینتری است؛ اکسپرس انتری کانادا سریعترین برنامه مهاجرتی آن بوده که می‌تواند شما را در عرض شش ماه به کانادا منتقل کند! برای درخواست از طریق اکسپرس اینتری نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید و می‌توانید از هر نقطه ای از جهان که بخواهید به کانادا مهاجرت کرده و دسته‌بندی‌های آن شامل موارد زیر است:

 • کارگر ماهر فدرال FSW
 • کلاس تجربه کانادا CEC
 • مشاغل ماهر فدرال FST

اگر در هر یک از سه دسته برای اخذ اقامت کانادا واجد شرایط هستید، می‌توانید نمایه آنلاین خود را ارسال کنید و از طریق سیستم رتبه بندی جامع کاناداCRS  به آن امتیاز داده می‌شود. سپس کاندیداهای دارای بالاترین رتبه دعوت‌نامه‌ای برای درخواست ITA  برای اقامت دائم کانادا دریافت می‌کنند. عوامل زیر برخی از پایه‌های کسب امتیاز CRS شما هستند:

 • سطح تحصیلات شما
 • مهارت زبان شما به انگلیسی، فرانسوی یا هر دو
 • پیشنهاد کار
 • داشتن خواهر و برادر در کانادا

اگر مجرد هستید، باید حدود 2300 دلار کانادا و اگر به عنوان زوج برای هزینه مهاجرت خود به کانادا از طریق اکسپرس انتری درخواست می‌کنید، حدود 4500 دلار کانادا پرداخت کنید.

 2. از طریق برنامه‌های استانیPNP  به کانادا مهاجرت کنید

از دیگر روش‌ های گرفتن اقامت کانادا، اقدام از طریق برنامه‌های استانی است. استان‌های کانادا حتی در زمان همه گیری کرونا، از نامزدی کارگران خارج از کشور برای اقامت دائم خودداری نکردند. کانادا در سال جاری از طریق برنامه‌های نامزد استانی پذیرای 83500 مهاجر جدید خواهد بود و استان‌ها و مناطق کانادا برنامه‌های نامزدی مختلفی را با معیارهای واجد شرایط متفاوت ارائه می‌دهند.

استان‌های زیر تحت PNP می‌توانند در صورت داشتن مهارت‌های مورد نیاز شما را نامزد کنند. هر استان دارای مجموعه‌ای متفاوت از مهارت‌های مورد نیاز است. بنابراین، هر کدام PNP و مجموعه ای از الزامات خاص خود را دارند.

 • برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا AINP
 • بریتیش کلمبیا BC PNP
 • منیتوبا MPNP
 • نیوبرانزویک NW PNP
 • نیوفاندلند و لابرادور NL PNP
 • مناطق شمال غربی NTNP
 • نوا اسکوشیا NS PNP
 • انتاریو OINP
 • جزیره پرنس ادوارد PEI PNP
 • ساسکاچوان SINP
 • یوکان YNP

هزینه پردازش مهاجرت شما به کانادا از طریق PNP تقریباً به اندازه اکسپرس اینتری است. برخی از استان‌ها برای پردازش درخواست‌های PNP نیازی به پرداخت ندارند، اما برخی دیگر مانند آنتاریو نیاز به پرداخت خواهند داشت.

 3. با Job Offer به کانادا مهاجرت کنید

اگر یک Job Offer دارید، چندین مسیر برای دریافت اقامت دائم کانادا در اختیار شما قرار می‌دهد. توجه داشته باشید: اگر کارفرمای شما یک سفارت، کمیسیون عالی یا کنسولگری در کانادا یا در لیست کارفرمایان واجد شرایط باشد، پیشنهاد کاری معتبر نیست. علاوه بر این، یک پیشنهاد شغلی معتبر باید در اکثر موارد توسط ارزیابی تاثیر بازار کار LMIA پشتیبانی شود. اقدام از طریق جاب آفری یکی از پرطرفدارترین روش‌های گرفتن اقامت کانادا است.

اما یک پیشنهاد شغلی معتبر چیست؟ این پیشنهاد باید شامل جزئیات زیر باشد:

 • پیشنهاد استخدام
 • حقوق و مزایا
 • مسئولیت‌های شغلی
 • نام و عنوان مدیر گزارشگر

پیشنهاد شغلی شما باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • جدید باشد و معمولا کمتر از یک سال از آن پیشنهاد گذشته باشد
 • کتبی باشد
 • از سفارت، کمیسیون عالی یا کنسولگری در کانادا نباشید

جزئیات شغلی که به شما پیشنهاد می‌شود، مانند حقوق و کسورات خود را تنظیم کنید. وظایف شغلی و شرایط شغلی شما، مانند ساعات کار شما.

نامه پیشنهاد همچنین ممکن است جزئیات ساعات کار، تاریخ شروع و سایر اطلاعات مرتبط لازم برای دانش کارمند آینده را ارائه دهد. پس از ایجاد نمایه اکسپرس انتری، باید شماره LMIA را وارد کنید تا نشان دهد که یک پیشنهاد شغلی دارید. سند اصلی خود را ایمن نگه دارید؛ زیرا ممکن است در صورت دریافت دعوت نامه برای درخواست ITA  از شما خواسته شود آن را ارائه دهید. علاوه بر روش گفته شده، شما می‌توانید از طریق ویزای استارتاپ کانادا نیز اقدام کنید که برای اطلاع از شرایط آن، از کارشناسان هوم اند هوم کمک بگیرید.

 4. مهاجرت به کانادا از طریق آتلانتیک

از دیگر روش‌های گرفتن اقامت کانادا می‌توان به AIP اشاره کرد. برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس AIP  بر جذب افراد تازه وارد برای چهار استان اقیانوس اطلس کانادا متمرکز است: جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، و نیوفاندلند و لابر.

برنامه‌های AIP عبارتند از:

 • برنامه تحصیلات تکمیلی بین‌المللی آتلانتیک
 • برنامه با مهارت بالا آتلانتیک
 • برنامه مهارت متوسط آتلانتیک

سه برنامه AIP دارای شرایط متفاوتی هستند که متقاضیان باید آنها را برآورده کنند. متقاضیان اطلاعاتی را از کارفرما دریافت خواهندکرد که برای کدام برنامه استخدام می‌شوند و باید شرایط لازم را داشته باشند. الزامات به شرح زیر است.

 • مدرک تحصیلی باید از یک موسسه با بودجه عمومی در یکی از استان‌های آتلانتیک کانادا باشد
 • حداقل 16 ماه در دو سال قبل از کسب صلاحیت در استان زندگی کرده است
 • نتایج آزمون زبان که مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی را اثبات می‌کند
 • ثابت کنید که می‌توانید از خود و هر وابستگانی که با شما می‌مانند حمایت کنید

5. مهاجرت به کانادا از طریق حمایت مالی

پنجمین مورد از روش‌های گرفتن اقامت کانادا، مهاجرت از طریق حمایت مالی است؛ الحاق خانواده همچنان پایه و اساس سیاست مهاجرتی کانادا بوده و این کشور در حال برنامه ریزی برای استقبال از 105000 مقیم دائم جدید از طریق این برنامه در سال جاری است. کسانی که شهروند یا مقیم دائم کانادا هستند می‌توانند از بستگان خود حمایت مالی نمایند تا به طور دائم در کانادا زندگی کنند. در ادامه چهار جریان برنامه حمایت از خانواده بیان شده است.

 1. جریان حمایت از همسر و شریک مشترک قانون

یک شهروند دائم کانادا می‌تواند از طریق این جریان، همسر یا شریک زندگی خود را برای اقامت دائم حمایت کند. آنها چه در حال حاضر در کانادا باشند و چه نباشند می‌توانند این کار را انجام دهند.

 1. حمایت از کودکان وابسته
 2. جریان حمایت والدین و پدربزرگ و مادربزرگ
 3. اعضای خانواده و خواهر و برادر یتیم

6. مهاجرت به کانادا از طریق خرید کسب و کار یا مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به کانادا در میان روش‌های گرفتن اقامت کانادا، مخصوص افراد با ارزش خالص بالا است که یک تجارت در خارج از کشور دارند. کانادا از آنها استقبال خواهدکرد؛ زیرا می‌توانند به اقتصاد کشور کمک زیادی کنند. این یکی از ساده ترین راه‌ها برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت تجاری فدرال یا استانی است.

شما باید در شرکتی که قصد دارید در کانادا راه اندازی کنید از طریق برنامه مهاجرت تجاری سرمایه گذاری در کانادا اقدام نمایید. میزان سرمایه گذاری به برنامه‌ای که به آن علاقه دارید بستگی دارد. برای اطلاع از شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 7. از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کنید

گرفتن ویزای تحصیلی کانادا راهی برای اخذ اقامت دائم در این کشور است. پس از اتمام تحصیلات خود، بسیاری از دانشجویان تصمیم می‌گیرند به طور دائم در کانادا زندگی کنند، زیرا راه‌های زیادی برای انتقال به وضعیت اقامت دائم کانادا در دسترس است. با این حال، آنها باید از رعایت شرایط مجوز تحصیل خود در طول اقامت خود اطمینان حاصل کنند تا درخواست‌های مهاجرت خود را در معرض خطر قرار ندهند.

اما شاید با ین سوال روبه رو باشید که به کدام استان کانادا مهاجرت کنم؟ استان‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد که مهاجرت به آنها بسیار ساده خواهدبود! نقطه ضعف دانشجویان بین‌المللی این است که اکثر برنامه‌های مهاجرتی کانادا به تجربه کاری ماهر نیاز دارند. با این حال، فارغ‎التحصیلان در کانادا واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی هستند و شرایط سنی ویزای کار کانادا زیاد سخت نیست. مجوزهای کار به آنها اجازه می‌دهد تا در کانادا کار کنند و در پی آن، تجربه لازم را کسب نمایند. برنامه‌های زیر ممکن است برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی یک مسیر سریع برای اقامت دائم کانادا فراهم کند.

 • مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی
 • گزینه‌های مهاجرت کبک
 • کلاس تجربه کانادایی
 • برنامه کارگران ماهر فدرال
 • برنامه‌های نامزد استانی

چرا درخواست مهاجرت به کانادا زیاد است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، روش‌ های گرفتن اقامت کانادا شامل موارد متعددی است. اما در ادامه به این سوال نیز پاسخ خواهیم داد که چرا درخواست مهاجرت به کانادا زیاد است؟

کانادا دارای بازار کار قوی است

به منظور ادامه رشد اقتصادی و به دلیل کمبود مهارت در بسیاری از صنایع، دولت کانادا همچنان بر نیاز به جذب کارگران خارجی به کشور تاکید می‌کند. در حالی که بیکاری در جاهای دیگر به رشد خود ادامه می‌دهد، کانادا تا حد زیادی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. به همین دلیل بسیاری با توجه به شرایط ویزای استارتاپ کانادا، اقدام به مهاجرت به این کشور می‌کنند.

بنابراین مهاجرانی که مهارت‌ها و تجربه‌های لازم را دارند، متوجه می‌شوند که شرایط اقتصادی در کانادا به طور بالقوه می‌تواند بهتر از کشورهایی باشد که به شدت تحت تأثیر رکود جهانی قرار گرفته‌اند.

کانادا یک قطب چندفرهنگی متنوع است

به دلیل زیاد بودن روش‌ های گرفتن اقامت کانادا ، میزبان مهاجران زیادی از سراسر جهان بوده است. مهاجرانی که به کانادا نقل مکان می‌کنند می‌توانند انتظار داشته باشند که جوامع چند فرهنگی را بیابند که به تعامل و ادغام با افراد خارج از کشور عادت دارند.

نرخ پایین جرم و جنایت

میزان جرم و جنایت بسیار پایین از ویژگی‌های اصلی کشور کانادا است. کانادا یکی از پایین‌ترین نرخ جرم و جنایت را در جهان تجربه می‌کند. کانادایی‌ها نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر، جرایم خشن کمتر، سرقت کمتر و در مجموع جرم کمتری را مرتکب می‌شوند.

برنامه‌های اجتماعی خوب

کانادا برنامه‌های رفاه اجتماعی زیادی را ارائه می‌دهد که مفید هستند و در کل سیستم بسیار خوبی است که با مردم منصفانه رفتار می‌کند. برنامه‌های اجتماعی زیادی وجود دارد که بر آموزش و پرورش متمرکز شده‌اند تا به افراد کمک کنند تا مشاغل بسیار خوبی پیدا کنند.

آموزش عالی

سیستم آموزشی کانادا یک سیستم متعادل بوده و این کشور به دلیل تامین بودجه مورد نیاز برای موفقیت مدارس خود شناخته شده است. به همین دلیل امروزه حتی گرفتن ویزای دانش آموزی کانادا نیز متقاضیان زیادی دارد.

فراوانی منابع طبیعی

کانادا دارای منابع طبیعی فراوانی مانند جواهرات، سوخت‌های فسیلی، چوب و سایر مصالح ساختمانی است. این فراوانی منابع طبیعی به این معنی بوده که انجام کارهایی مانند ساخت خانه و تعمیر خانه در کانادا مقرون به صرفه خواهد بود. همچنین مناظر طبیعی در کانادا به اندازه جمعیت از اقیانوس‌ها تا دریاچه‌ها، کوه‌ها و تاندراهای پوشیده از برف متنوع است.

کشوری با مردمان با فرهنگ

کانادا به عنوان یک کشور عالی که با شهروندان خود به خوبی رفتار می‌کند، شهرت دارد. این کشور به ندرت درگیر حواشی جهانی می‌شود و مردم آن با وجود تنوع در آداب و اعتقادات، در هماهنگی زندگی می‌کنند.

سخن پایانی

در مطلب فوق 7 راه آسان در روش‌ های گرفتن اقامت کانادا را بررسی کردیم. اگر نیاز به کمک و راهنمایی بیشتری دارید، مجموعه هوم اند هوم در کنار شما بوده و پاسخگوی هر گونه نیاز شما است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *