اقامت توریستی کانادا و هر آنچه که باید بدانید

اقامت توریستی کانادا

امروزه به دلیل این‌که مهاجرت به کانادا دغدغه بسیاری از افراد شده است، بیشتر از پیش در رابطه با ویزای کانادا و روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور می‌شنویم. افرادی که می‌خواهند سفر تفریحی به کانادا داشته باشند یا تحصیلات خود را در این کشور ادامه بدهند، کار کنند و هر نوع فعالیت دیگری داشته باشند باید به دنبال گرفتن ویزاهای مختلفی چون، ویزای کار، تحصیل یا اقامت توریستی کانادا هستند. اگر به اطلاعاتی در رابطه با انواع روش‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت توریستی کانادا هستید، در این مطلب همراه ما باشید. در این مطلب با ویزاهای مختلف کانادا و شرایط ویزای توریستی آشنا خواهید شد.

آشنایی با انواع ویزای کانادا

در حالت کلی ویزای کانادا به دو دسته تقسیم می‌شود. که شامل ویزای موقت و دائم خواهد شد. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با انواع ویزا به توضیحاتی در این رابطه می‌پردازیم.

ویزای موقت کانادا

 همان‌طور که شاید اکثر شما بدانید و از نام این ویزا مشخص باشد، استفاده از آن به دارنده ویزا اجازه حضور به صورت موقت در این کشور را می‌دهد که به‌طور معمول حداکثر زمان این ویزا در کانادا حدود ۶ ماه خواهد بود. همچنین اقامت توریستی کانادا از طریق ویزای موقت امکان‌پذیر است.

ویزای دائم کانادا

در ویزای دائم کانادا محدودیتی برای دارنده ویزا وجود نخواهد داشت و بهتر است بگوییم که یک اقامت دائم در کشور  کانادا را برای شخص دارنده ویزا فراهم می‌نماید. همچنین افرادی که موفق به دریافت ویزای دائم کانادا می‌شوند قادر هستند در این کشور اقامت داشته باشند و شهروند آنجا شوند.

خود ویزای موقت کانادا به 4 نوع ویزا دسته‌بندی می‌شود، بدیهی است که شرایط اقامت در کانادا برای ایرانیان و روش‌های انتخابی برای مهاجرت به این کشور بسته به شرایطی که دارند متفاوت است، از این رو محبوب‌ترین این ویزاها در میان ایرانی‌ها ویزای کار، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای گردشگری یا توریستی هستند. همراه ما باشید تا با ویژگی‌های مربوط به ویزای موقت و اقامت توریستی کانادا بیشتر آشنا شوید.

اقامت توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی یا همان ویزای گردشگری یا ویزای ویزیتور کانادا، به افرادی داده می‌شود که قصد سفر تفریحی به این کشور و اقامت توریستی کانادا را خواهند داشت. این ویزا به افراد اجازه ورود به خاک کشور کانادا را می‌دهد. ویزای توریستی کانادا در دسته‌بندی ویزای موقت قرار دارد و خود سه نوع مختلف دارد که عبارتند از:

ویزای سینگل کانادا، ویزای مولتی کانادا و سوپر ویزای کانادا، افرادی که تحت عنوان ویزای گردشگری وارد کانادا می‌شوند حداکثر می‌توانند تا ۶ ماه اقامت توریستی کانادا را داشته باشند.

ویزای سینگل توریستی کانادا

 افرادی که دارای ویزای توریستی سینگل کانادا هستند، در صورتی که ویزای آن‌ها همچنان اعتبار داشته باشد فقط یکبار اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت. و اقامت توریستی کانادا توسط این ویزا برای افراد مختلف در بازه زمانی اعتبار ویزا همان یک بار است.

ویزای مولتیپل توریستی  کانادا

در ویزای مولتیپل کانادا تاریخ شروع تا پایان اعتبار ویزا در پاسپورت درج خواهد شد، اغلب به این ویزا، ویزای چند بار ورود نیز گفته می‌شود و این امکان را به افراد می‌دهد که به تعداد دفعاتی که خودشان بخواهند به کانادا سفر کنند.

البته چون اعتبار ویزاهای موقت با پایان اعتبار پاسپورت تمام خواهد شد و اعتبار پاسپورت ایرانی نیز 5 سال است، شاید بسیاری از افراد ویزای مولتیپل کانادا را تحت عنوان ویزای مولتیپل 5 ساله بشناسند. دارندگان این ویزا با هر بار ورود تا 6 ماه می‌توانند اقامت توریستی کانادا را داشته باشند، در شرایط این ویزا افراد در صورتی که دارای دلایل قانع کننده باشند می‌توانند مدت زمان ویزا را تمدید نمایند. در صورتی که این ویزا برای بیشتر از 6 ماه تمدید نشود، افراد می‌توانند خاک این کشور را ترک کنند و مجددا حتی با فاصله چند ساعت دوباره وارد کانادا شوند و 6 ماه دیگر اقامت کانادا را داشته باشند.

 اقامت توریستی کانادا با اخذ ویزای مولتی کار آسانی نخواهد بود و نیازمند مدارک و انجام کارهای اداری مختلفی است. این مساله باعث می‌شود متقاضیان به فکر تبدیل ویزای توریستی خود باشند و بتوانند با یک تیر دو نشان بزنند. متقاضیانی که از طریق ویزای مولتیپل اقامت توریستی کانادا را دارند به فکر تبدیل آن به ویزای تحصیلی یا کاری هستند تا با شرایط ویزای تحصیلی و در صورت ممکن اقامت کانادا را دریافت کنند.

 آیا می‌توان ویزای توریستی کانادا را تبدیل کرد؟

اگر شما عزیزان در جایی بخوانید که می‌شود در خاک کانادا ویزای توریستی را تبدیل کنید، به سرعت امیدوار نشوید. تیم هوم اند هوم سعی دارد تا با ارائه اطلاعات مفید شما را راهنمایی کند، بنابراین با مشاوره درست بهترین روش را انتخاب می‌کنید. پس باید به شما بگوییم که چنین چیزی ممکن نخواهد بود، مگر این‌که شرایط خاصی وجود داشته باشد که در ادامه درباره آن توضیح می‌دهیم.

دولت کانادا برای حفظ امنیت و منافع کشور خود و جلوگیری از سوء استفاده برخی مهاجران روند دریافت ویزا را کمی سخت‌تر کرده است. در این کشور قانون خاصی برای تبدیل اقامت توریستی کانادا تعریف نشده است و این کار برای مهاجران و تبعه کشورهای توسعه یافته تقریبا ممکن نیست.

اما متقاضیان قادر هستند با ویزای توریستی کانادا در این کشور اقامت داشته و با انجام کارهایی برای اخذ ویزای تحصیلی یا کاری اقدام کنند. به عنوان مثال می‌توانند در طول اقامت خود از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنند یا از دانشگاهی پذیرش تحصیلی بگیرند. اما خبر خوب این است، حتما می‌دانید اخذ ویزای کانادا کمی سخت است، در حالی که کانادا در دسته کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد، پس دولت کانادا برای مهاجرت افراد خارجی برنامه‌های متنوعی را در نظر گرفته است. و افراد علاقمند به مهاجرت می‌توانند با توجه به شرایط خود از این برنامه‌ها استفاده نمایند.

و در خاک کشور خود ویزای کانادا را دریافت کنند. ایرانیان به جای این‌که ویزای توریستی خود را در کانادا تبدیل کنند، بهتر است از داخل ایران برای دریافت ویزای تحصیلی یا کاری اقدام کنند، در این صورت راه مطمئن‌تری برای رسیدن به اقامت کانادا را در پیش رو دارند.

چگونه ویزای توریستی را به کاری تبدیل کنیم؟

 در صورتی ممکن است ویزای توریستی را به کاری تبدیل کنید که شما در حین اقامت توریستی کانادا  بتوانید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کنید، تا زمانی که کارفرما درخواست بدهد و این درخواست تایید شود ممکن است چند ماه طول بکشد.

اگر در طول اقامت توریستی کانادا  مراحل انجام کار به اتمام برسد و مدارک کافی را ارائه داده باشید می‌توانید در خاک کانادا برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری اقدام نمایید. اما اگر تا زمان دریافت ویزای کاری مدت اعتبار ویزای توریستی به پایان رسیده باشد، شما موظف هستید به کشور خود برگردید و پس از دریافت ویزای کاری مجددا وارد کانادا شوید.

تبدیل ویزای مولتیپل کانادا

اگر بخواهید ویزای مولتیپل کانادا را به اقامت تبدیل نمایید این کار به صورت مستقیم امکان پذیر نخواهد بود. شما باید  در ابتدا اقدامات لازم را برای تبدیل ویزای مولتیپل به ویزای کاری انجام دهید، و شرایط ویزای کاری کانادا را فراهم آورید. سپس با گذشت 3 تا 5 سال کار در کانادا می‌توانید برای اقامت مراحل لازم را ادامه دهید.

برای  تبدیل ویزای مولتیپل کانادا به اقامت بهتر است، شغلی را پیدا کنید که  در سیستم ناک کانادا جز مشاغل مورد نیاز در گروه‌های A  و B  باشند. مطابق با سیستم ناک کانادا مشاغل مورد نیاز در 5 دسته قرار داده می‌شوند. اگر فرد متقاضی موفق شود در یکی از این مشاغل از کارفرمای کانادایی شغلی دریافت کند، اقامت دائم این کشور را به طور مستقیم بدست خواهد آورد. این روند از طریق سیستم اکسپرس انتری سریعتر انجام می‌شود.

سوپرویزای کانادا

 سوپرویزای کانادا نوعی از ویزا است که ویژه والدین، پدر بزرگ و مادربزرگ افرادی است که دارای اقامت دائم کانادا هستند و سن آن‌ها نیز بالاتر از 18 سال است. اخذ سوپرویزای کانادا به این صورت است که فرد متقاضی باید دعوت نامه خود را از داخل کانادا به سفارت ارائه دهد.

پروسه اخذ سوپرویزای کانادا شرایط ویژه‌ای دارد از جمله این شرایط می‌توان به این مورد اشاره نمود که فرد دعوت کننده از طریق هر روشی مانند مهاجرت کاری به کانادا یا سایر روش‌های مهاجرت اقدام به تحویل دعوت نامه می‌کند، باید حداقل دارای حقوقی معادل 24000 دلار در سال باشد و بیمه خدمات درمانی فرد متقاضی را حداقل برای یک سال در کانادا پرداخت نماید. علاوه بر این هر شخصی که برای دریافت این ویزا اقدام می‌کند قبل از ورود به کانادا باید برای تایید سلامتی توسط پزشکان معتمد سفارت معاینه شوند. سختگیری در این موارد به این منظور است که هدف افراد متقاضی از دریافت سوپرویزای کانادا درمان و تحصیل در این کشور نباشد.

آیا سوپرویزای کانادا 10 ساله است؟

بهتر است بدانید سوپرویزای کانادا 10 سال اعتبار دارد اما یک نکته مهم که باید به آن توجه داشت این است که اعتبار ویزا با اعتبار پاسپورت هماهنگ است و افراد ایرانی دارای پاسپورت با اعتبار 5 سال هستند، از این رو سوپرویزای کانادا برای افراد ایرانی فقط 5 سال اعتبار خواهد داشت.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

همان‌طور که دریافتید در موارد زیادی افراد به کانادا سفر می‌کنند اما در طول اقامت توریستی کانادا  تصمیم می‌گیرند ویزای توریستی خود را به تحصیلی تبدیل کنند. اگر شما هم چنین تصمیمی دارید که ابتدا ویزای توریستی بگیرید و بعد آن را در کانادا به ویزای تحصیلی تبدیل کنید، باید بگوییم هرگز بر اساس این فکر به کانادا سفر نکنید. در چنین شرایطی تنها کاری که قادر هستید انجام دهید این است که در دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت در این کشور شرکت کنید اما نمی‌توانید بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت کنید. البته پس از دریافت پذیرش در یک موسسه آموزشی امکان دریافت ویزای تحصیلی را نخواهید داشت.

تنها گروه خاصی از افراد می‌توانند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی در کانادا تبدیل کنند، و آن هم افرادی هستند که موفق به  دریافت پذیرش مشروط از یک مرکز آموزش عالی شوند و شرط پذیرش آن‌ها سپری کردن یک دوره پیش نیاز برای ادامه تحصیل در کانادا است.

برای دریافت ویزای تحصیلی و کاری کانادا شما نیازمند ارائه مدرک زبان هستید و اگر در هنگام اقامت توریستی کانادا در این کشور پذیرش تحصیلی یا پیشنهاد شغلی گرفتید، به معنای این نیست که بدون ارائه مدرک زبان می‌توانید ویزای کاری یا تحصیلی دریافت نمایید.

اقامت کانادا از طریق برنامه‌های استارت آپ

ممکن است بسیاری از افراد علاقمند به اقامت کاری کانادا باشند در چنین حالتی شما می‌توانید از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا مراحل مهاجرت خود را پیگیری کنید. در جهان امروز با پیشرفت‌های کشورهای در حال توسعه باید ایده‌های استارت‌آپ خلاقانه باشند و قابلیت رقابت در بازارهای بین‌المللی را داشته باشند. در صورتی که یک ایده استارت آپی خاص را در ذهن خود دارید می‌توانید از طریق مهاجرت استارتاپ کانادا برای اخذ اقامت اقدام نمایید.

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری کانادا قابل پیگیری خواهد بود. در این روش متقاضی باید شرایط لازم را داشته باشد و از تمکن مالی بسیار خوبی برخوردار باشد زیرا ایالت‌های مختلف کانادا در شیوه سرمایه گذاری با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند و بهتر است بدانید مبلغ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا در بخش‌های مختلف متفاوت است. اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا در استان کبک کمی آسان‌تر بوده و پذیرای افراد از سراسر جهان خواهد بود. در صورت موفق شدن از روش سرمایه‌گذاری پس از مدتی متقاضیان قادر هستند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند و همراه همسر و فرزندان زیر 22 سال به کانادا مهاجرت نمایند.

سخن پایانی

در این مطلب ما سعی کردیم اطلاعات جامعی را در مورد اقامت توریستی کانادا و روش‌های تبدیل ویزای توریستی کانادا به شما عزیزان ارائه دهیم. همان‌طور که در بخش‌های مختلف اشاره کردیم مهاجرت به این کشور با هدف اخذ اقامت و تبدیل ویزای توریستی روش مطمئنی نخواهد بود و انجام این کار تنها در شرایط خاصی امکان‌پذیر است.

اگر از شرایط خود مطمئن هستید که با ورود به کانادا می‌توانید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنید تا حدودی به این روش می‌توان امیدوار بود. اما این نکته را از یاد نبرید که احتمالا شما مجبور می‌شوید که کشور کانادا را ترک کنید و مجددا وارد این کشور شوید. با شرایط گفته شده توصیه تیم هوم اند هوم به شما این است که با هدف تبدیل ویزای توریستی به کانادا سفر نکنید و در جهت تحقق اهداف خود برای مهاجرت به کانادا از مشاوران ما کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *