شرایط و مدارک ثبت شرکت LLC در دبی

ثبت شرکت llc در دبی

شهر زیبا و جذاب دبی پایتخت اقتصادی کشور امارات متحده عربی است که هر سال به شیوه‌های گوناگون اقدام به جذب مهاجر می‌کند. این کشور راه‌هایی چون خرید خانه در دبی، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین راه‌های اخذ اقامت امارات است.  ثبت شرکت LLC در دبی که مسئولیت محدودی دارد، یکی دیگر از مسیرهای منتهی به اقامت و تابعیت امارات است.

درصد مالیات کم، زندگی مرفه، آسایش دلخواه از مهم‌ترین دلایل گرایش مهاجران به ویژه ایرانیان به این کشور ثروتمند است. در ادامه به شرایط و مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود پرداخته می‌شود.

شرکت LLC در دبی چیست؟

نوع استاندارد و اصلی شرکت در سرزمین اصلی امارات، شرکت با مسئولیت محدود (LLC) است.

DID یک نهاد دولتی است که می‌تواند برای  کلیه متقاضیان، مجوز شرکت‌های LLC را صادر کند  و مسئولیت طبقه‌بندی و تنظیم انواع فعالیت‌های اقتصادی با این نهاد دولتی است.

شرایط ثبت شرکت llc در دبی

در کشور امارات متحده عربی و هفت شیخ نشین آن شرایط عمومی و خاصی برای هر نوع ثبت شرکت وجود دارد. ثبت شرکت ال ال سی در دبی و در منطقه اصلی و  آزاد آن کاملا متفاوت است. از روش ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز گرفته تا حدود قانونی و محدودیت‌های مالکان این شرکت‌ها، یعنی ثبت شرکت در دو منطقه اصلی امارات و آزاد کاملا فرق دارد.‌

شرایط عمومی مالکان برای ثبت شرکت یا مسئولیت محدود (LLC) در دبی مانند ثبت شرکت‌های دیگر در امارات است. بنابراین متقاضیان سرمایه‌گذاری در دبی باید از سلامت جسمی و عقلی برخوردار باشند، بیماری‌های زمینه‌ای مزمن و اعتیاد نداشته باشند.

همچنین  طبق شرایط سنی برای مالکان شرکت‌ها افراد بالای شصت سال اجازه  ثبت شرکت در امارات را ندارند.‌ گذشته از اینها مهم‌ترین شرط ثبت شرکت LLC در دبی داشتن یک شریک یا نماینده واجد شرایط در امارات است.‌ عموما این نماینده سهامدار ۵۱ درصد از شرکت بوده  و در برخی موارد مهاجران می‌توانند مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت را در اختیار داشته باشند.

 داشتن مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی ضروری نمی‌باشد اما گاهی برای ثبت بعضی از شرکت‌ها درخواست نمره زبان می‌شود. بهتر است بدانید که داشتن هر مدرکی می‌تواند، تاثیر مثبتی در این مسیر داشته باشد.

مهم‌ترین مقررات  ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دبی بسیار مرسوم است و یکی از روش‌های اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در این کشور به ویژه دبی است، اما آگاهی دقیق و  کامل از قوانین ثبت شرکت در دبی از مهم‌ترین اطلاعات لازم برای  تصمیم‌گیری در خصوص ثبت شرکت در این کشور است. از جمله اصلی‌ترین قوانین ثبت شرکت LLC در دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعداد افرادی که سهام‌دار هستند، نباید بیش از ۵۰ نفر باشند.
  • میزان سهم هر شریک و عضویت یک نفر شریک مقیم در دبی الزامی است.
  • داشتن یک مدیر شرکت الزامی است.
  • انتخاب نام شرکت باتوجه‌ به مقررات نام‌گذاری در این شیخ نشین ضروری است.
  • حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت LLC در دبی، 300.000 درهم امارات است.
  • شرکت با مسئولیت محدود باید در دبی دفتری برای انجام کار معین کرده باشد.
  • پرداخت مالیات در موعد موقع و بدون تاخیر انجام شود.
  • بدون باز کردن حساب در دبی انجام امور مالی میسر نبوده و افراد باید دارای حساب بانکی باشند.

مدارک و اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت ال ال سی در دبی

 شرایط ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت انتخابی متقاضی مشخص می‌شود، مدارک مورد نیاز  برای ثبت شرکت هم بر اساس نوع شرکت درخواستی تعیین می‌شود. بنابراین قبل از هر فعالیتی باید نوع شرکت خود و اساسنامه آن را تعیین کنید.

از ابتدا تا پایان کار  ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص در دبی مهاجر نیازمند این مدارک خواهد بود. مشخصات و اسناد شناسنامه‌ای خود و دیگر سهامداران، مشخصات شریک اماراتی، اساسنامه شرکت، جواز موافقت پرونده ثبت شرکت، نتایح آزمایش‌های پزشکی و عدم اعتیاد، مجوز تجاری و اجاره نامه رسمی برای دفتر، باید برای ثبت شرکت مهیا شوند.

مهاجران باید دقت کنند  که هر کدام از این مدارک در مرحله خاصی از پروسه ثبت شرکت ال ال سی در دبی برایشان ضروری و مفید خواهد بود و باید با برنامه ریزی مناسبی برای دریافت و تکمیل هر فرم اقدام شود. بهتر است مراحل ثبت شرکت در دبی به صورت دقیق و طبق مقررات این کشور و مطابق با قوانین دولت امارات صورت پذیرد.

در ابتدای مسیر ثبت شرکت LLC در دبی و امارات مهاجر باید قبل  از هر کاری نسبت به تکمیل پرونده اطلاعاتی شرکتتان اعم از اساسنامه، تعداد سهامداران و مشخصات شریک اقدام کند. در صورتی که مدارک فرد کامل باشد، فرآیند ثبت شرکت  به آسانی و طی مدت زمان  کوتاهی صورت می‌گیرد. ثبت شرکت LLC در دبی یک فرصت عالی و میانبر برای کسب درآمد عالی و گرفتن اقامت امارات است.‌

مراحل ثبت شرکت LLC در دبی

 اطلاعات کافی در زمینه ثبت شرکت LLC در دبی  دارای اهمیت زیادی است.  آشنایی با روند ثبت شرکت و مراحل آن می‌تواند در پیشروی  مهاجر و موفقیت آنها  مفید  باشد.

 اولین و مهم‌ترین اقدام در تکمیل مدارک ثبت شرکت در امارات، تهیه پرونده برای کسب موافقت است. این بخش اولین قسمت از روند ثبت شرکت LLC در دبی است. پس از ارسال پرونده و مدارک متقاضی در صورت کسب تایید این کشور، فرد باید  با استفاده از ویزای توریستی خود به دبی سفر کند.

 این بخش از مسیر ثبت شرکت به صورت حضوری و در اداره توسعه اقتصادی دبی انجام می‌‌شود، مالک باید با استفاده از ویزای توریستی به کشور امارات وارد شود و برای ثبت شرکت LLC در دبی شروع به فعالیت کند.

پس از این مرحله نیز باید برای پرداخت هزینه ها و دریافت لیسانس آماده باشید. با پایان یافتن این فرآیند مالک می تواند شرکت LLC خود را به ثبت رسانده و برای دریافت امارات آیدی خود دست به کار شود. همچنین بعد از تکمیل مراحل ثبت شرکت ال ال سی در دبی و دریافت امارات آیدی فرد می تواند برای  افتتاح حساب در امارت  اقدام نمایید.

هزینه‌ها و زمان لازم برای ثبت شرکت در دبی

اطلاع از میزان هزینه‌ها و مدت  زمان لازم برای ثبت شرکت در دبی یکی از نگرانی‌های سرمایه گذاران در دبی می باشد. در حقیقت باید گفت که میزان دقیق هزینه‌های ثبت شرکت در امارات بر اساس نوع شرکت مد نظر مالک و مکانی که در آن قرار می گیرد، متغیر است.

در حقیقت نمی‌توان مقدار مشخصی برای سرمایه گذاری در امارات و دبی در نظر داشت. اما ثبت شرکت از نوع ال ال سی هزینه‌های کمتری به همراه دارد.

برای آگاهی از میزان دقیق هزینه‌های ثبت شرکت  در دبی در صفر تا صد مسیر می توانید با مشاوران متبحر موسسه هوم اند هوم کمک بگیرید. این موسسه  با دقت در  انتخاب شما و شرایط ویژه متقاضیان بهترین، ارزان‌ترین و سریع ترین راه را برای مهاجران پیشنهاد می کنند. این مرکز به افراد در زمینه ثبت شرکت LLC در دبی هم کمک‌های خوبی ارائه می‌دهد.

مزایای ثبت شرکت ال ال سی در دبی

در مجموع ثبت شرکت در دبی و امارات متحده عربی گزینه‌ای مناسب و سودمند است. زیرا علاوه بر مزایای اقتصادی و تجاری در این کشور، مالکان شرکت‌ها می توانند از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند می‌شوند.‌

کثرت و تنوع شرکت‌ها، وجود مناطق آزاد تجاری متعدد، مالیات کم، کوتاهی روند ثبت شرکت، دریافت اقامت سه ساله امارات، امکان بازکردن حساب در دبی از جمله مزیت‌های ثبت شرکت در دبی هستند که شامل شرکت ال ال سی هم می‌شود.

یکی دیگر از مزایای تاسیس شرکت ال ال سی در دبی و دیگر شهرهای امارات متحده عربی، دریافت امارات آیدی و دستیابی به اقامت سه ساله این کشور می باشد.

 با اخذ  این نوع ویزا فرد قادر خواهد بود تا در این کشور به تجارت و کار مشغول شود. علاوه بر این مالکان می‌توانند‌ اطرافیان خود را با استفاده از ویزای همراه به این کشور آورده و همراه آنها زندگی کنند.

باید گفت که دریافت تابعیت امارات همچون بسیاری از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس سخت و تا حدودی غیرممکن است. اما مالکان می توانند پیش از انقضای اعتبار سه ساله اقامت خود، آن را مجددا تمدید کنید.

از دیگر مزایای ثبت شرکت LLC در دبی این است که افراد به دلیل درآمد عالی قادر به خرید ملک در این کشور خواهند بود. هر چند قیمت خرید خانه در دبی و دیگر شیخ‌نشین‌ها گران است، اما با اقتصاد رو به رشد و درآمد مناسب میسر خواهد شد.

سخن پایانی

شهر تجاری و اقتصادی دبی همواره به شیوه‌های مختلف در پی جذب مسافران، گردشگران و سرمایه‌گذاران است. یکی از راه‌های اخذ اقامت امارات برای مالکان شرکت‌ها ثبت شرکت LLC در دبی است که باید طبق قوانین و ضوابط خاصی ثبت شود.

با توجه به اقتصاد پویا و پر رونق این شهر این شرکت‌ها به زودی پا گرفته و موجب رشد اقتصادی مالکان آن می‌شود. قوانین خاص این شرکت شامل مواردی مانند تعداد شرکا، میزان سرمایه، مکان شرکت و میزان فعالیت شرکت، می‌شود. برای ثبت شرکت در دبی نیازی به مدرک دو زبان عربی و انگلیسی نیست، اما اگر فردی به این دو زبان تسلط داشته باشد، روند کارش در ثبت شرکت تسریع خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *