هزینه ثبت شرکت در جبل علی و مناطق آزاد به چه صورت است

هزینه ثبت شرکت در جبل علی

هزینه ثبت شرکت در جبل علی به چه صورت است؟ سوالی که معمولا برای افراد متقاضی ثبت شرکت در امارات پیش می‌آید. جبل علی یکی از بزرگ‌ترین بنادر بازرگانی در حومه دبی و قطب تجاری دبی و امارات متحده عربی به ‌شمار می‌رود. ثبت شرکت در این منطقه با توجه به زیرساخت‌ها، محبوبیت امارات و اقتصاد این کشور یک گزینه عالی برای سرمایه‌گذاری است.

سواحل ماسه‌ای و شنی جبل علی یکی از زیباترین نقاط گردشگری در دبی را به‌وجود آورده‌اند و در این منطقه شما می‌توانید مراکز ورزشی و تفریحی بسیاری مانند زمین‌های گلف را مشاهده نمایید. نیلگون آب‌های خلیج فارس و نحوه حرکت کشتی‌ها و حیات دریایی هم در این بندر قابل مشاهده است.

 قابل ذکر است که منطقه جبل علی از مناطق آزاد دبی است؛ به همین خاطر هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در این منطقه با هزینه‌های دبی تفاوت دارد. در ادامه این مطلب تصمیم داریم در این رابطه اطلاعاتی کامل و جامع‌تری در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با زیرساخت‌های اقتصادی جبل علی

اگر می‌خواهید برای ثبت شرکت در دبی و در منطقه آزاد جبل علی اقدام کنید، بهتر است که با زیر ساخت‌های این منطقه آشنا شوید، در کل برای ثبت شرکت در  امارات متحده تنها آگاهی از هزینه ثبت شرکت در دبی نمی‌تواند کافی باشد و شما برای این منظور به اطلاعات بیشتری نیاز دارید.

بهتر است بدانید که جبل علی یک بندر تجاری است که به وسیله مقرراتDP World, UAE Region  اداره می‌شود. قلمرو DP World, UAE Region  بزرگ‌ترین پایانه دریایی در کل منطقه خاورمیانه به ‌شمار می‌رود. این منطقه نخستین ترمینال دریایی ایالات متحده عربی بوده و نشان‌دهنده فرصت‌ها، امکانات، وسایل حمل و نقل دریایی بنادر دبی است.

بندر جبل علی موقعیت استراتژیکی مهمی دارد و اگر شما تصمیم دارید با ثبت شرکت در دبی و اقامت در این کشور به یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌داران منطقه تبدیل شوید، به جرات می‌توان گفت که جبل علی یکی از بهترین مناطق دبی برای سرمایه‌گذاری است. مهم نیست که هزینه ثبت شرکت در جبل علی چقدر است؛ چرا که موقعیت استراتژیک این منطقه با قرارگیری در چهار راه و تقاطع منطقه‌ای امکان دسترسی به‌ بازارهای بین‌المللی را برای شما فراهم می‌کند.

سرمایه‌گذاری در جبل علی به شما اجازه می‌دهد که به شبکه حمل و نقل بین‌المللی دریایی هم وارد شوید؛ این منطقه با فراهم کردن دسترسی بیش از ۲ میلیون نفر به بازارهای جهانی توانسته توجه تعداد زیادی از از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان از سراسر دنیا را به خود جلب کند.

با ثبت شرکت در جبل علی امکان دریافت اقامت امارات هم برای شما فراهم می‌شود. البته نمی‌توان گفت این تنها مزیت ثبت شرکت در منطقه جبل علی است؛ چرا که تعداد زیادی از تحلیل‌گران اقتصادی معتقدند که یکی از بهترین مناطق دبی که برای فعالیت‌های چند منظوره مناسب به‌نظر می‌رسد، همین منطقه جبل علی بوده که فعالیت‌های ناوگان‌های دریایی، هوایی و زمینی را به یکدیگر متصل می‌کند.

به جرات می‌توان گفت این منطقه از دبی با فراهم کردن امکانات و ایجاد فرصت‌های فراوان کاری و تجاری توانسته اقتصاد امارات متحده عربی را بهبود بخشد. از طرفی جبل علی برای چیزی حدود ۹۰ سرویس هفتگی ناوگان‌ هوایی، زمینی و دریا دروازه‌ عبور است. جبل علی تقریبا ۱۴۰ بندر بین‌المللی را به‌هم متصل می‌کند و با این اوصاف می‌توان گفت هرچقدر هزینه ثبت شرکت در جبل علی باشد، بدون شک به سودی که در آینده نصیب شما می‌شود، می‌ارزد.

در ۲۰ سال اخیر بندر جبل علی به عنوان یکی از بهترین بنادر در خاورمیانه شناخته شده و از نظر وسعت و گستردگی می‌توان گفت که جبل علی جایگاه نهم را در میان تمامی بنادر دنیا به خود اختصاص داده و همین مسئله هم محبوبیت آن را افزایش داده است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید جبل علی بزرگ‌ترین لنگرگاه و بندرگاه ساخته دست انسان به‌شمار می‌رود.

ساختار‌های مختلف برای ثبت شرکت در منطقه آزاد جبل علی

خبر خوب اینکه با ثبت شرکت در جبل علی امکان دریافت ویزا طلایی امارات هم وجود دارد. در این منطقه امکان احداث هرگونه شرکتی وجود دارد. شرکت‌هایی با محدود مسئولیت، شرکت‌های خاص، شرکت‌های عمومی و شرکت‌های بین‌المللی و فرعی از جمله ساختار شرکتی قابل ثبت در منطقه جبل علی هستند.

لازم به ‌ذکر است که هزینه ثبت شرکت در جبل علی تا حد زیادی به نوع ساختار آن شرکت وابسته است. در ادامه سعی داریم توضیحی کوتاه در رابطه با ساختارهای مختلف شرکتی در اختیار شما قرار داده و پس از آن در مورد هزینه‌های مربوطه صحبت کنیم.

  • شرکت‌های محدود مسئولیت؛ اکثر شرکت‌های احداث شده در منطقه جبل علی در این نوع قرار می‌گیرند و می‌توان گفت این نوع شرکت‌ها محبوبیت بالایی دارند. با ثبت این شرکت‌ها مانند هر ساختار شرکتی دیگری افتتاح حساب در امارات برای شما وجود خواهد داشت. بهتر است بدانید که معمولا کسب‌وکارهای محلی را تحت عنوان شرکت‌های محدود مسئولیت به ثبت می‌رسانند.
  • شرکت‌های سهامی عام یا PJSC؛ این نوع شرکت‌ها به شرکت‌های عمومی هم معروف هستند و سهام‌ آن‌ها به صورت عمومی عرضه‌ می‌شود. معمولا چنین شرکت‌هایی برای پروژه‌های صنعتی و تجاری بسیار بزرگ‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • شرکت‌های یا Private Joint Stock Company شرکت‌های سهامی خاص، شرکت‌هایی هستند که سهام آن‌ها به گروه‌های خاص و یک سری افراد محدود تعلق دارد. از جمله مزایای این نوع ثبت شرکت در جبل علی می‌توان به امکان افتتاح حساب در بانک ملی دبی و ورود به سیستم بانکی بین‌المللی اشاره کرد.
  • شرکت‌های بین‌المللی یا International Business Company همانطور که از نامشان پیداست شرکت‌هایی با همکاری بین‌المللی بوده و معمولا کسب‌وکارهایی که فعالیت‌های تجاری و بین‌المللی انجام می‌دهند تحت عنوان این شرکت‌ها به ثبت می‌رسند.
  • معمولا شرکت‌هایی که تحت مالکیت و کنترل شرکت‌های دیگر هستند و می‌توانند از حقوق و مزایای شرکت‌های مادر بهره‌مند شوند، به شرکت‌های فرعی معروف هستند.

هزینه ثبت شرکت در جبل علی

هزینه‌ ثبت شرکت در جبل علی همانطور که در بالا هم توضیح دادیم به نوع شرکت بستگی دارد. برای گسترش تجارت خود در دبی بهترین گزینه ثبت شرکت خشکی است؛ چرا که به شما اجازه می‌دهد که در هر نقطه از ایالات متحده عربی فعالیت خود را انجام داده و تجارتتان را گسترش دهید. عدم پرداخت مالیات از مزایای ثبت شرکت در منطقه جبل علی است.

معمولا متداول‌ترین شرکت‌هایی که در خشکی ثبت می‌شوند، شرکت‌های با منطقه آزاد تجاری و شرکت‌های مسئولیت محدود هستند.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

لازم به ‌ذکر است که شرکت‌های با مسئولیت محدود به شرکت‌هایی گفته می‌شوند که سهامداران در قبال بدهی‌هایی مربوط به کسب‌وکار مسئولیت چندانی ندارند. برای راه اندازی چنین شرکت‌هایی در محدوده شهر دبی ایالات متحده عربی حدود ۲۲۰۰۰ درهم تا ۲۴۰۰۰ درهم معادل ۶هزار تا ۶هزار و ۵۰۰ دلار آمریکا باید هزینه کرد.

به یاد داشته باشید که هزینه‌های گفته شده شامل هزینه‌های اخذ مجوز و دیگر هزنیه‌های متفرقه‌ نمی‌شوند. باید انتظار داشته باشید که هزینه‌ ثبت شرکت در دبی با مسئولیت محدود کمی بالا رود؛ اما همانطور که گفتیم پرداخت این هزینه‌ها ارزشش را خواهد داشت.

هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

هزینه ثبت شرکت در مناطق آزادی مانند جبل علی با هزینه‌های گفته شده متفاوت است. کارآفرینان بسیاری برای ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات متحده عربی مشتاق هستند؛ چرا که شرکت‌هایی که در این مناطق ثبت می‌شدند محدودیتی نسبت به مالکیت خارجی نداشتند. ضمن اینکه بهتر است بدانید هزینه‌ ثبت شرکت در جبل علی و دیگر مناطق آزاد ارزان‌‌تر از مناطق دیگر هستند.

باتوجه به آمارهای به‌دست آمده می‌توان گفت هزینه‌های ثبت شرکت در مناطق آزاد تقریبا از ۱۵هزار درهم آغاز می‌شود. این هزینه معادل با ۴۰۰۰ هزار دلار آمریکا است و با توجه به منطقه مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. ضمن اینکه هزینه‌ نامبرده شامل هزینه مربوط به خرید مجوز نمی‌شود.

نحوه برآورد هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در دبی

بهتر است بدانید که قیمت خرید خانه در دبی نسبت به هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت پایین‌تر است؛ پس اگر تنها می‌خواهید مقایسه‌ای در این زمینه‌ انجام دهید باید انتظار یک اختلاف هزینه بالا را داشته باشید. لازم به ‌ذکر است که هزینه‌های راه‌اندازی شرکت از هزینه‌های ثبت آن هم بیشتر می‌شود. این هزنیه‌ها شامل هزینه‌های هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی حساب بانکی در دبی و هزینه‌های مربوط به اخذ مجوز تجاری برای ثبت شرکت در خشکی است.

از طرفی هم برای ثبت شرکت در خشکی شما باید یک مکان فیزیکی داشته باشید و بهتر است بدانید که اجازه فضای اداری هزینه بالایی دارد. با این حال اگر بتوانید تمام و کمال هزینه ثبت شرکت در جبل علی یا دیگر مناطق دبی را با موفقیت پرداخت کنید به مزایای زیادی دست خواهید یافت.

همانطور که اقامت امارات با خرید ملک امکان‌پذیر است، شما با ثبت شرکت در خشکی هم می‌توانید اقامت طلایی این کشور را به‌دست آورده و از مالیات شرکتی مبرا شوید. همچنین امکان دریافت ۱۰۰٪ مالکیت خارجی تجارت شما هم وجود دارد.

مزایای مربوط به ثبت شرکت در جبل علی

در مطالب فوق ما به اختصار در مورد مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد دبی اطلاعاتی در اختیار شما قرار دادیم، حال می‌خواهیم مزایای ثبت شرکت در جبل علی را با یکدیگر بررسی کنیم.

  • عدم پرداخت مالیات؛ معمولا شرکت‌هایی که در جبل علی ثبت می‌شوند از پرداخت مالیات به دولت ایالات متحده عربی معاف هستند.
  • متنوع بودن محیط کسب‌وکار؛ همانطور که دریافتید، جبل علی یکی از مراکز تجاری بین‌المللی است که فرصت‌های زیادی برای همکاری با کمپانی‌های خارجی و داخلی به‌وجود می‌آورد.
  • روند ثبت و مدیریت شرکت در جبل علی بسیار ساده است؛ پیچیدگی چندانی در روند ثبت شرکت در جبل علی وجود ندارد و شرکت‌های این منطقه با قوانین مدیریت مدرن کنترل می‌کنند.

یقینا ثبت شرکت در جبل علی می‌تواند بهترین نوع سرمایه‌گذاری باشد؛ اما بهتر است شما پیش از انجام این کار با یک مشاور یا متخصص در این زمینه مشورت کنید. ما به شما مشاورین مجموعه هوم اند هوم را پیشنهاد می دهیم.

مشاورین این مجموعه با چند و چون راه‌اندازی یک استارتاپ در دبی و منطقه آزاد جبل علی آشنا بوده و استراتژهایی دقیقی به شما ارائه می‌دهند. با این اوصاف بهتر است بی‌گدار به آب نزده و حتما از یک فرد دانا و آگاه مشورت بگیرید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی داشتیم اطلاعاتی جامع و کامل در مورد هزینه ثبت شرکت در جبل علی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که دریافتید جبل علی منطقه‌ای آزاد در ایالات متحده عربی به‌شمار می‌رود و آن را مرکز تجارت بین‌المللی می‌دانند. این منطقه محل زندگی و کار افراد زیادی است و بسیاری از شرکت‌های موفق و کارخانه‌های بزرگ در این منطقه واقع شده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *