گرفتن ویزای ۵ ساله امارات میسر است؟ شرایط گرفتن ویزای امارات 

گرفتن ویزای ۵ ساله امارات میسر است؟ شرایط گرفتن ویزای امارات

اگر می‌خواهید در یک کشور توسعه یافته؛ اما نزدیک به ایران ویزای بلند مدت دریافت کرده و بتوانید به‌صورت نامحدود ویزای خود را تمدید کنید، بدون شک ویزای ۵ ساله امارات متحده عربی می‌تواند برای شما یک گزینه ایده‌آل و محبوب باشد.

کشور امارات متحده عربی یکی از بهترین کشورهای حاشیه خلیج همیشگی فارس است که با اقتصاد پویا و رفاه اجتماعی بالا برای ایرانیانی که در یک کشور جهان سومی زندگی می‌کنند، کشوری رویایی به‌شمار می‌رود. شما با ویزای طلایی یا بلند مدت امارات می‌توانید ۵ تا ۱۰ سال در امارات اقامت کنید و حتی در صورت اتمام اعتبار ویزای شما امکان تمدید آن برایتان وجود دارد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این رابطه به‌ دست آورید، ادامه این مطلب را به ‌هیچ عنوان از دست ندهید.

آشنایی با ویزای طلایی (بلند مدت) امارات

امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۹ سیستم جدیدی را برای اخذ اقامت و صدور ویزاهای طولانی مدت اجرا کرده است. طبق این سیستم جدید تمامی افراد مشتاق برای اقامت امارات می‌توانند بدون داشتن یک حامی ملی و تبعه امارات در این کشور زندگی کنند. آن‌ها حتی می‌توانند مالکیت ۱۰۰ درصدی مشاغل خود را به ‌عهده داشته باشند و برای این منظور حتی به یک ضامن هم نیاز ندارند.

گرفتن ویزای ۵ ساله امارات از بهترین موقعیت‌هایی است که هرکسی نمی‌تواند آن را به‌دست آورد؛ البته که ویزای طلایی یا بلند مدت امارات از ۵ سال تا ۱۰ سال اعتبار دارد و شما می‌توانید در صورت به‌دست آوردنش آن را در صورت احراز شرایط، مجددا تمدید نمایید.

براساس بخشنامه ۵۶ که در سال ۲۰۱۸ توسط وزارت امور خارجه امارات متحده عربی صادر شد، اقامت طلایی یا ویزای بلند مدت با هدف ساده سازی سرمایه‌گذاری در امارات و همچنین جذب استعدادهای برتر به‌وجود آمده است. جامعه هدف برای صدور ویزای ۵ ساله امارات  شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کارآفرینان
 • دانش‌آموزان نخبه با توانایی‌هایی علمی بالا
 • سرمایه‌گذاران
 • دانشمندان و استعدادهای تخصصی و محققین در زمینه‌های مختلف علمی

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای طلایی

به ‌طورکلی همانطور که پیش از این هم توضیح دادیم طرح ویزای طلایی کشور امارات متحده عربی با اهداف خاصی صورت گرفته و به دو صورت ویزای ۵ ساله امارات و ویزای ده ساله این کشور در اختیار افراد واجد شرایط قرار داده می‌شود. در ادامه هم شرایط مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزاها را با یکدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

شرایط عمومی برای دریافت ویزای ۱۰ ساله به‌وسیله سرمایه‌گذاری در بخش عمومی

برای دریافت ویزای ده ساله امارات باید از شرایط عمومی زیر برخوردار باشید:

 • سپرده گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری با حداقل ۱۰ میلیون درهم
 • ثبت شرکت در دبی با حداقل ۱۰ میلیون درهم سرمایه
 • همکاری تجاری با ارزش سهام ۱۰ میلیون درهم در یک شرکت نوپا یا فعال

لازم به ‌ذکر است که سرمایه‌گذاری در موارد نامبرده با حداقل ۱۰ میلیون درهم به‌شرطی قابل پذیرش است که بیش‌از ۶۰ درصد پرتفولیوی اقتصادی در بخش مستغلات را شامل شود. در واقع اگر فرد نتواند ۶۰ درصد از اقدامات و فعالیت‌های خود را با سرمایه‌ خود پوشش دهد، نمی‌تواند اقامت ۱۰ ساله امارات را به دست آورد. این در حالی است که با مبلغ کمتر دریافت ویزای ۵ ساله امارات برای شما امکان‌پذیر خواهد بود که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

شرایط اختصاصی برای دریافت ویزای ۱۰ ساله به‌وسیله سرمایه‌گذاری در بخش عمومی

تنها شرایط عمومی برای سرمایه‌گذاری در بخش عمومی نمی‌تواند برای دریافت ویزای ۱۰ساله کافی باشد؛ چراکه مواردی به‌صورت اختصاصی شرایط اخذ ویزای امارات را تحت کنترل دارد و آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • گرفتن وام برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت دبی قابل قبول نیست
 • حداقل سرمایه‌گذاری شما باید سه سال حفظ شود
 • شخص بتواند توانایی خود را برای پرداخت بدهی‌های مالی تا ۱۰ میلیون درهم امارات را احراز کند

اختیارات بالای سرمایه‌گذار می‌تواند یکی از مزایای دریافت ویزای بلند مدت امارات از طریق سرمایه‌گذاری باشد. چنین موضوعی چندان در میان کشورهایی که جزو مقاصد مهاجرتی سرمایه‌گذاران به‌شمار می‌روند، دیده نمی‌شود. در واقع فردی که از این طریق موفق به اخذ اقامت دبی و امارات گردد می‌تواند شرکای تجاری‌اش را هم در زیرمجموعه خود ثبت نماید.

همسر، فرزندان و مدیر اجرایی و حتی مشاورهم مشمول دریافت ویزای همراه هستند، ضمن اینکه شما به کمک این نوع ویزای بلند مدت می‌توانید اجازه خروج از کشور در چند نوبت را هم به‌دست آورید.

شرایط  اختصاصی دریافت اقامت ویزای ۱۰ ساله برای افرادی که استعداد های خاصی دارند

همانطور که در بالا توضیح دادیم دریافت ویزای طلایی برای افرادی که استعدادهای خاصی دارند یا افراد محقق، پزشکان حاذق، دانشمندان، هنرمندان و مخترعین هم امکان‌پذیر است. حتی امتیاز این نوع ویزا به همسر و فرزندان این افراد هم تعلق خواهد گرفت.

کسانی که جزو افراد نامبرده هستند در اولویت اصلی امارات برای صدور ویزا قرار می‌گیرند. از جمله شرایطی که توانایی‌های این افراد را احراز می‌کند و باعث می‌شود که دولت امارات برای آنان ویزای بلند مدت صادر نماید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزارت علوم امارات متحده عربی باید حتما محقق را معتبر بداند
 • وزارت فرهنگ امارات باید حتما افرادی که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت دارند را به رسمیت بشناسد
 • مخترعین باید بتوانند بعد از ثبت اختراع خود، آن را به تایید وزارت اقتصاد امارات هم برسانند. در واقع اختراع آن ها باید به جنبه‌های اقتصادی کشور کمک کرده و برای این منظور مفید باشد. در این حالت اجازه اقامت و افتتاح حساب در امارات، کار و تحصیل در این کشور به فرد متقاضی داده می‌شود.
 • استعدادهای برتر هم باید بتوانند توانمندی‌هایشان را به‌صورت یک تحقیق علمی معتبر که در ژورنال‌های بین‌المللی به ثبت رسیده یا یک اختراع ثبت شده و معتبر نشان دهند.
 • مدیران اجرایی هم برای دریافت چنین موقعیتی باید یک موقعیت علمی و موفقیت قابل توجه در رزومه خود داشته باشند.
 • متخصصان و پزشکان هم در صورت داشتن دو مورد از شرایط زیر می‌توانند اقامت بلند مدت و ۱۰ ساله امارات را به‌دست آورند.
 • داشتن مدرک دکتری از برترین دانشگاه‌های دنیا که در لیست ۵۰۰ تای اول قرار داشته باشند.
 • داشتن گواهی تقدیر یا یک جایزه در بخش پزشکی
 • کمک به تحقیقات علمی در مقیاس بزرگ
 • چاپ چند کتاب علمی یا مقاله علمی در انتشارات برجسته پزشکی
 • عضویت در مجامع علمی یا سازمان‌های معتبر و مرتبط با حوزه پزشکی
 • داشتن حداقل ۱۰ سال مطالعه بالینی و تجربه حرفه‌ای در زمینه پزشکی
 • داشتن تخصص در حوزه‌هایی از پزشکی که در امارات متحده عربی اولویت بیشتری دارند

شرایط اخذ ویزای ۵ ساله امارات متحده عربی از طریق خرید ملک

با خرید خانه در دبی هم امکان دریافت ویزای ۵ ساله امارات برای شما میسر خواهد بود. ضمنا باید بدانید که سرمایه‌گذاری در این حوزه هم از ظرافت‌های خاص خود برخوردار بوده و متاسفانه برخی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند تنها خرید خانه در امارات یا دبی مساوی با گرفتن ویزای بلند مدت این کشور است.

با این اوصاف اگر شما می‌خواهید از طریق خرید ملک موفق به دریافت ویزای ۵ ساله شوید، باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

 • سرمایه‌گذاری روی املاکی که به صورت ناخالص حداقل ۵ میلیون درهم ارزش دارند. برای این منظور هم می‌توانید قیمت ملک در دبی را مورد بررسی قرار داده و آن ملکی که حداقل ۵ میلیون درهم ارزش دارد را خریداری نمایید.
 • مبلغ سرمایه‌گذاری شما نباید از طریق گرفتن وام به‌دست آمده باشد.
 • حداقل مالکیت ملک باید سه سال حفظ گردد.

شرایط اخذ ویزای ۵ ساله امارات متحده عربی برای کارآفرینان

کارآفرینان هم از دیگر گروه‌هایی هستند که مشمول دریافت ویزای ۵ ساله امارات می‌شوند. البته که برای این منظور هم کارآفرینان حتما باید شرایط خاصی داشته باشند. از جمله این شرایط راه‌اندازی یک پروژه با سرمایه حداقلی به ارزش ۵۰۰ هزار درهم است. همسر و فرزندان فرد کارآفرین به‌اضافه شریک کاری و سه مدیر اجرای هم مشمول این ویزا می‌شوند. ضمن اینکه امکان افتتاح حساب در دبی هم برای کارآْفرینان عزیز فراهم شده و آنان می‌توانند به سیستم بانکی جهانی دسترسی پیدا کنند.

شرایط اخذ ویزای طلایی ۵ ساله امارات متحده عربی برای دانشجویان نخبه

یکی از ویژگی‌های دولت امارات، نداشتن نگاه مادی برای جذب افراد و صدور ویزای بلند مدت است. صرفا دولت امارات برای کسانی که توانایی مالی بسیاری داشته و به اقتصاد این کشور کمک می‌کنند، ویزا صادر نمی‌کند.

با‌توجه به سیاست‌های جدید دولت امارات دانشجویان نخبه هم می‌توانند برای دریافت ویزای ۵ ساله امارات اقدام کنند. یکی از مهم‌ترین شرایط برای دریافت ویزای بلند مدت یا طلایی امارات برای دانشجویان، معدل بالا است. شرط معدل از مهم‌ترین فیلترها و فاکتورهای محاسباتی برای صدور ویزای بلند مدت امارات به‌شمار می‌رود و در صورت کافی نبودن معدل امکان صدور ویزا برای آنان وجود ندارد. دانشجویان می‌توانند در صورت دریافت ویزای بلند مدت برای خانواده خود هم ویزای همراه بگیرند.

نحوه اخذ اقامت با ویزای طلایی امارات متحده

اگر شما جزو افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای طلایی امارات قرار می‌گیرد، می‌توانید برای دریافت ویزای بلند مدت یا طلایی ثبت‌نام کنید. بعد از ثبت‌نام پرونده شما به اداره مهاجرت و اقامت کشور امارات ارسال شده و آن‌ها پرونده شما را به‌خوبی مورد بررسی قرار می‌دهند.

البته این نکته را فراموش نکنید که تایید درخواست شما برای ثبت‌نام ویزا به معنای تایید صدور آن نیست. تقریبا می‌توان گفت که پروسه دریافت ویزا حداقل یک ماه به‌طول می‌انجامد و پس از انجام بررسی‌های فراوان اگر درخواست شما توسط اداره مهاجرت و اقامت امارات تایید شود، شما می‌توانید برای اخذ ویزای ۵ ساله امارات اقدام نمایید.

اگر درخواست ویزای شما با موفقیت تایید گردد، شما به‌ پروسه دریافت ویزای طلایی وارد می‌شوید. یک مرکز رشد کسب و کار یا یک شتاب‌دهنده باید نامزدی شما را برای دریافت ویزای تجاری تایید کند. در نهایت از شما دعوت می‌کنند که برای دریافت ویزا به اداره فدرال هویت و تابعیت مراجعه نمایید. معمولا در حین روند دریافت ویزای طلایی شما یک ایمیل که حاوی جزئی‌ترین موارد و مسائل در مورد نحوه اخذ ویزای بلند مدت است، دریافت می‌کنید.

سخن آخر

در این مطلب ما سعی داشتیم در مورد چگونگی به‌دست آوردن ویزای ۵ ساله امارات اطلاعاتی کامل و جامع در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همانطور که دریافتید تنها یک گروه خاص از افراد با داشتن شرایط خاص می‌توانند ویزای بلند مدت امارات را به‌دست آورند و در غیر این صورت امکان دریافت ویزای طلایی برای آن‌ها وجود ندارد.

اگر سوالات بیشتری در این زمینه دارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به هوم اند هوم مراجعه نمایید. در این وب سایت شما می‌توانید از مشاوره رایگان برخوردار شده و به کمک مشاورین مجموعه شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای بلند را مهیا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *