ثبت شرکت در دبی بدون کفیل ممکن است؟!

ثبت شرکت در دبی بدون کفیل

آیا ثبت شرکت در دبی بدون کفیل امکان‌پذیر است؟ این سوالی است که روزانه بسیار با آن مواجه می‌شویم. معمولا بیشتر افرادی که می‌خواهند در امارات متحده عربی اقامت بگیرید به سراغ ثبت شرکت در این کشور می‌روند؛ چراکه سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت دبی است. ضمن اینکه با این روش مهاجرتی شما می‌توانید برای خانواده خود هم اقامت بگیرید.

همانطور که می‌دانید دبی قطب اقتصادی و تجارت خلیج فارس است؛ از همین‌رو با ثبت شرکت در این شهر شما می‌توانید کسب‌وکاری پردرآمد برای خود راه‌اندازی کنید، به‌خصوص اینکه در دهه‌های گذشته امکانات و تسهیلات متعددی برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی توسط دولت این کشور فراهم شده‌ است. با این اوصاف اگر شما هم برای ثبت شرکت در امارات و دبی مشتاق هستید، بهتر است در ادامه این مطلب همراه ما باشید؛ چرا که ما تصمیم داریم در مورد نحوه ثبت شرکت در امارات و دبی و مزایای آن اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

آشنایی با مزایای ثبت شرکت در امارات متحده عربی

پیش از آنکه در مورد نحوه ثبت شرکت در دبی بدون تکفل با شما صحبت کنیم، بهتر می‌دانیم که شما را با مزایای این روش مهاجرتی آشنا سازیم. در کل ثبت شرکت در دبی یک روش مهاجرتی ساده و بسیار سریع است؛ اما این تنها مزیت آن نیست. ثبت شرکت در امارت می‌تواند از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری هم باشد.

با این حال باز هم مزایای ثبت شرکت در امارات تنها به این موارد ختم نمی‌شود، سیاست‌های دولت امارات درطی سال‌های اخیر همواره مزایای زیادی را برای کارآفرینان به‌خصوص کارآفرینان ایرانی به‌همراه داشته است. نزدیکی به امارات متحده عربی و ساده بودن رفت و آمد به ایران یکی از مزایای مهم سرمایه‌گذاری در امارات به‌شمار می‌رود؛ اما دیگر مزایای ثبت شرکت در دبی بدون کفیل یا با کفیل شامل موارد زیر هستند:

آشنایی با مزایای ثبت شرکت در امارات متحده عربی

امکان دریافت اقامت

اقامت امارات را به راحتی می‌توانید با ثبت شرکت در این کشور به‌دست آورد. تا پیش از سال ۱۴۰۱ شما با ثبت شرکت در امارات می‌توانستید که اقامت سه ساله بگیرید؛ اما طبق اصلاحات انجام شده توسط دولت مدت اعتبار اقامت دبی و امارات به دو سال کاهش پیدا کرد. با این حال کارآفرینان می‌توانند بعد از هر دو سال با مدارک مربوط به شرکت خود اقامتشان را در دبی یا دیگر شهرهای امارات تمدید کنند.

مزایای مالی

با این روش مهاجرتی افتتاح حساب در دبی هم برای شما فراهم می‌شود. شما می‌توانید به شبکه جهانی بانکی متصل شده و در مناقصه‌های دولتی شرکت نمایید. حتی امکان تجارت آزاد در بازار بین‌الملی را هم به دست خواهید آورد، این در حالی است که نیازی نیست حتی مالیات پرداخت کنید.

دریافت اقامت برای خانواده

این امکان برای شما فراهم شده‌ است که بتوانید اعضای خانواده خود را هنگام ثبت شرکت در دبی بدون کفیل یا با کفیل به عنوان شریک کاری به ثبت برسانید؛ البته که امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندانتان وجود دارد و تنها تفاوت آن با روش قبلی میزان هزینه‌های قابل پرداخت است.

امکان تمدید اقامت

بعد از اتمام اعتبار اقامت، امکان تمدید آن به‌صورت مجدد وجود دارد. در واقع شما می‌توانید با ارائه اسناد و مدارک مربوط به شرکت خود به سفارت دبی اقامتتان را مجددا تمدید کنید. به یاد داشته باشید برای تمدید اقامت الزاما نیازی به سوددهی شرکت نیست.

تنوع کاربری‌ها

مهم نیست که شما در حوزه محصولات آرایشی، مارکتینگ، ملک یا هر چیز دیگری تخصص داشته باشید، به‌هرحال با هر تخصصی می‌توانید شرکت خود را در دبی به ثبت رسانده و در این شهر سرمایه‌گذاری کنید.

حتی امکان راه‌اندازی شرکت به صورت آنلاین هم وجود دارد، برای مثال شما بدون اجاره مکانی برای تاسیس شرکت خود به صورت فیزیکی می‌توانید یک شرکت برنامه‌نویسی آنلاین راه‌اندازی کرده و فعالیت‌های خود را در منزل انجام دهید.

انواع مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در شهر دبی

حال که با مزایای ثبت شرکت دبی آشنا شدید، بهتر است شما را با انواع لایسنس‌ها و مجوزهایی که برای ثبت شرکت در دبی به آن‌ها نیاز دارید آشنا سازیم. همانطور که در بالا اشاره کردیم، تنوع کاربری شرکت‌ها در دبی بسیار زیاد است؛ اما شما باید نوع شرکت خود را مشخص کرده و مجوزهای موردنیاز برای ثبت آن را دریافت کنید. ضمن اینکه در این بخش می‌توانید متوجه شوید که آیا ثبت شرکت در دبی بدون کفیل امکان‌پذیر است یا خیر!

به‌طورکلی انواع لایسنس‌هایی که شما برای ثبت شرکت در امارات به ‌آن نیاز پیدا خواهید کرد، شامل موارد زیر هستند:

انواع مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در شهر دبی

Professional License

مجوزهای حرفه‌ای الزاما برای ثبت تمامی شرکت‌ها در دبی به تحصیلات آکادمیک نیاز نخواهید داشت؛ اما برای تاسیس برخی از شرکت‌ها مانند شرکت‌های حسابداری، مهندسی، عمرانی، ساختمانی و حقوقی شما حتما باید تحصیلات آکادمیک داشته باشید. برای ثبت چنین شرکت‌هایی هم شما به مجوز حرفه‌ای نیاز خواهید داشت. از جمله مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت مجوز حرفه‌ای هم می‌توان به مدارک تحصیلی، داشتن کفیل و حداقل یک سرمایه‌گذار اشاره کرد.

پس می‌توان گفت ثبت شرکت در دبی بدون کفیل ممکن نیست؛ مگر آنکه برای ثبت آن شرکت شما به مجوز حرفه‌ای نیاز نداشته باشید. کفیل چیزی مربوط به امور حقوقی است و معمولا در زبان عامیانه آن را با عنوان ضامن می‌شناسند. در واقع وجود کفیل به اداره یا مسئول مربوطه ضمانت‌ می‌دهد که شما نسبت به تعهدات خود پایبند هستید؛ از همین‌رو شما حتما نیاز دارید فردی که شهروند امارت محسوب می‌شود را به عنوان کفیل معرفی نمایید.

البته این بدان معنا نیست که کفیل صاحب شرکت شماست، بلکه شما خود مالک کل شرکتتان هستید و نام کفیل تنها در قراردادهای شما ذکر می‌گردد. با داشتن کفیل شما می‌توانید لایسنس حرفه‌ای را به دست آورده و کار خود را آغاز کنید. البته به یاد داشته باشید که شما حتما به دفتر کار حقیقی نیاز داشته و باید آدرس و مشخصات کاملی از محل فیزیکی شرکت خود هم ارائه دهید، تنها برخی از شرکت‌ها می‌توانند به‌صورت غیر حضوری فعالیت کنند؛ اما اکثر آن‌ها مانند شرکت‌های نامبرده به یک محیط فیزیکی نیاز دارند.

Commercial License

معمولا کارآفرینانی به این نوع مجوز نیاز پیدا می‌کنند که قصد داشته باشند در حوزه صادرات و واردات فعالیت نمایند. این نوع لایسنس به شما اجازه می‌دهد طیف وسیعی از محصولات و کالاها مانند زیورآلات، فلزات گرانبها همچون طلا، پوشاک، خودرو و تجهیزات صنعتی را به امارات وارد کرده یا از این کشور صادر کنید.

مجوز تجاری برای کسانی که تصمیم دارند در زمینه فروش و خرید ملک هم فعالیت کنند، لازم و ضروری به‌نظر می‌رسد. برای دریافت این نوع مجوز هم شما باید یک کفیل یا ضامن معرفی کنید؛ از همین رو در عرصه تجارت ثبت شرکت در دبی بدون کفیل امکان پذیر نیست. ماهیت شرکت‌های تجاری با وجود کفیل به‌این صورت است که ۴۹ درصد مالکیت شرکت به عهده شما و ۵۱ درصد آن به عهده کفیل است.

Industrial License

قوانین مربوط به دریافت مجوز صنعتی یا Industrial License به قوانین مربوط به مجوز تجاری شباهت بسیاری دارد؛ اما مجوزهای صنعتی برای چه فعالیت‌هایی مورد نیاز هستند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر نخواهید واردات و صادرات انجام دهید و به‌جای آن در زمینه تهیه، عرضه و تولید  کالاهای مختلف مانند مواد صنعتی، خوراکی، شیمیایی و یا دارویی فعالیت نمایید، باید مجوز صنعتی بگیرید.

برای دریافت مجوزهای صنعتی هم شما به کفیل نیاز خواهید داشت؛ درواقع ثبت شرکت در دبی بدون کفیل در زمینه صنعتی به‌هیچ عنوان قابل انجام نیست. درست مانند شرکت‌های تجاری مالکیت شرکت‌های صنعتی هم ۵۱ به ۴۹ است.

ضمن اینکه شما حتما باید یک محیط فیزیکی برای احداث کارخانه یا کارگاه خود داشته باشید. فعالیت مجازی برای افرادی که مجوزهای صنعتی دریافت می‌کنند، امکان پذیر نیست و آن‌ها حتما باید یک مکان و آدرس حقیقی داشته باشند.

شرایط ثبت شرکت در دبی بدون کفیل

همانطور که گفتیم از محبوب‌ترین روش‌هایی که شما می‌توانید برای سرمایه‌گذاری به‌آن روی بیاورید، ثبت شرکت در امارات متحده عربی و شهر دبی است. به واسطه ثبت شرکت در دبی بدون کفیل یا با کفیل امکان افتتاح حساب در امارات هم برای شما فراهم می‌شود. با ثبت شرکت دیگر نیازی نیست برای دریافت اقامت خود یا خانواده‌تان حتما برای خرید خانه در دبی اقدام کنید؛ بلکه سرمایه‌گذاری در این کشور به شما اجازه می‌دهد تا به مدت دو سال در این کشور اقامت داشته باشید و پس از آن هم بتوانید اقامت خود را به‌صورت نامحدود تمدید نمایید.

با این حال باید بدانید که ثبت شرکت در شهر دبی نیازمند شرایط خاصی است و این شرایط تا حد زیادی به نوع کسب‌وکاری شما تصمیم دارید راه‌اندازی‌ کنید بستگی دارد. برای مثال اگر می‌خواهید مجوز تجاری دریافت نمایید باید حتما یک شهروند اماراتی را به عنوان کفیل معرفی نمایید. یا حتی برای راه‌اندازی یک بیزینس صنعتی هم باید کارخانه یا کارگاه یا حتی یک دفتر برای استخدام نیروهای خود داشته باشید.

شرایط ثبت شرکت در دبی بدون کفیل

اما به‌هرحال برخی از شرایط ثبت شرکت عمومی هستند و تمامی کارآفرینان باید از آن‌ها برخوردار باشند؛ از جمله این شرایط می‌توان به‌موارد زیر اشاره کرد:

شرایط سنی

یکی از مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت در دبی بدون کفیل یا با کفیل داشتن شرایط سنی است. افرادی که بین ۱۸ تا ۶۰ سال سن دارند می‌توانند برای ثبت شرکت در این شهر اقدام نمایند. با توجه به این مسئله اگر به عنوان والد می‌خواهید در شرکت، فرزند خود را شریک کنید نباید به این نکته بی‌توجه باشید.

عدم نیاز به کفیل

برخی از کسب‌وکارها برای راه‌اندازی نیازی به کفیل ندارند و شما می‌توانید برای راه‌اندازی تمامی ‌آن‌ها به ‌تنهایی اقدام کنید. در صورت ثبت شرکت در دبی بدون کفیل مالک صددرصدی شرکت هم خود شما هستید.

تمکن مالی

بدون داشتن تمکن مالی بدون شک شما قادر نخواهید بود که یک شرکت در دبی به‌ ثبت برسانید، هزینه‌های مربوط به اجاره کارگاه یا مکانی فیزیکی برای شروع کار به‌علاوه هزنیه‌های مربوط به دریافت مجوز همگی نیازمند تمکن مالی شما هستند.

سخن آخر

در این مطلب ما سعی داشتیم به این سوال که آیا ثبت شرکت در دبی بدون کفیل امکان‌پذیر است یا خیر پاسخ دهیم، همانطور که دریافتید برای راه‌اندازی برخی از کسب‌وکارها مانند شرکت‌های حقوقی، کارخانه‌های صنعتی و ساخت لوازم آرایشی یا شرکت‌های مهندسی حتما شما به کفیل نیاز دارید؛ اما راه‌اندازی یک شعبه برند لباس در دبی نیازی به کفیل نخواهد داشت. در نهایت اگر می‌خواهید در مورد چگونگی ثبت شرکت در شهر دبی اطلاعات بیشتری به دست آورید یا برای سکونت خود به دنبال قیمت ملک در دبی هستید، می‌توانید به وب سایت هوم اند هوم مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *