معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن

معایب ثبت شرکت در امارات

کشور امارات متحده عربی، کشوری توسعه یافته است که هر ساله مسافران زیادی به قصد اقامت، تحصیل، تجارت و سیر و سفر به این کشور مهاجرت می‌کنند‌. اقتصاد سالم، درصد صفر مالیات، زندکی مرفه، درآمد بالا و زرق و برق دلچسب موجب گرایش و جذب مردم به سوی این امارت نشین شده است.

 این کشور راه‌های مختلفی برای جذب مسافران و متقاضیان گشوده است. دریافت اقامت از طریق تحصیل، خرید ملک درامارت،  ثبت شرکت، فرزند، ازدواج و کار که هر کس مطابق میل و شرایط خود اقدام به دریافت اقامت می‌کند. گروهی از متقاضیان از طریق ثبت شرکت در دبی راهی زندگی در این کشور می شوند. این افراد از معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن بی خبر هستند و گاهی به مشکلاتی بر خورد می کنند. در ادامه به بررسی ثبت شرکت در دبی پرداخته می‌شود.

سخت بودن استخدام کارمند با دستمزد مناسب

چالش‌های ثبت شرکت در امارات

افرادی که در پی اقامت دبی با ثبت شرکت هستند، بهتر است چالش‌‌ های آن را بدانند.  ثبت شرکت در دبی در نظر افراد بسیار جذاب، پر درآمد و هیجان انگیز است. تعدادی از مهاجران بدون بررسی و اطلاع از معایب ثبت شرکت در امارات و چالش های مربوط به آن دست به اقدامات ناشیانه می زنند که برایشان مخاطراتی به همراه دارد. ثبت شرکت در دبی نیازمند توان مالی بسیار بالا و داشتن پشتوانه مالی هنگفت است.

افرادی که تمامی دارایی و املاک خودشان را می فروشند و یا وام های کلان دریافت می کنند، در خطر بزرگی قرار می گیرند و ممکن است با یک ترفند ناکارآمد همه هستی خود را از دست بدهند. از مهم‌ترین معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن همواره ترس و نگرانی را در میان سرمایه‌گذاران و مالکان ایجاد می‌کند. اما دقت، هوشمندی و تلاش بسیاری از این چالش‌‌ها را رفع می ‌کند.

الزامات قانونی

کشور امارات متحده عربی کشوری قانون‌مند است که دارای الزامات قانونی خاصی است. تمامی مردم و مهاجران به اجبار باید از آن پیروی کنند. دردبی هر کاری مطابق با قانون آن انجام می‌شود. به طور مثال برای خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت از این طریق، یکی از شروط اصلی، آزاد بود سند خانه است. برای ثبت شرکت در دبی فرد باید مطابق قوانین دبی عمل کند. این قوانین شامل قراردادهایی است که توسط مشاورین حقوقی معتبرثبت می‌شود.

قراردادهای اجاره هم توسط این مراکز معتبر به ثبت می‌رسد که هر کدام دارای هزینه‌های بالایی است. این هزینه‌ها متقاضی را با چالش‌های سختی رو به رو می سازد. اگر مشاور معتبری نداشته باشید، مراحل ثبت شرکت و یا اقامت امارات چالش بزرگی پیش روی شما خواهد بود.‌

رقابت شدید

در دبی شرکت‌های ثبت شده رقابت بسیار زیادی با هم دارند. این کشور محل فعالیت برندهای معتبر جهان است. اغلب شرکت‌ها با وحود رعایت الزامات قانونی و یا پرداخت هزینه‌های لازم، با رقابت‌ شدیدی رو به رو هستند. یکی از معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن همین موضوع رقابت است. اگرشرکتی کوچک‌تر باشد ممکن است توان رقابت با دیگر شرکت‌ها را نداشته باشد.

افراد متقاضی می‌توانند برای ثبت شرکت و یا موفقیت بیشتر در رقابت با مشاوران و کارشناسان هوم اند هوم تماس گرفته و از راهنمایی این افراد خبره بهره مند شوند. رقابت شدید بین شرکت‌ها می‌تواند از عمده‌ترین معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن باشد که گاهی برخی از شرکت‌ها را از میدان به در می‌کند.

سخت بودن استخدام کارمند با دستمزد مناسب

در این امارات نشین فرد متقاضی برای به کار گیری نیروی ماهر، تحصیل‌کرده و زبده با رقابت شدیدی رو به رو می‌شود. صاحبان شرکت ها برای به کار گیری نیرو باید از قوانین خاصی پیروی کنند. محدودیت در به کار گیری نیروهای خارجی، سختی در یافتن نیروی متخصص طبق نیاز شرکت و یا بالا بودن هزینه اقامت دبی از معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن است که همواره صاحبان شرکت‌ها با آن رو به رو هستند. صاحب شرکت برای استخدام نیروی کار ماهر و تلاشگر با هزینه بسیار زیادی مواجه است.

 محدودیت‌های مالی

افرادی که در دبی اقدام به ثبت شرکت می‌کنند، به عنوان یک شخص حقوقی موظف هستند تا مطابق با قوانین بانک محلی‌ کار کنند که از معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن است.

 برخی از این چالش‌ها شامل؛  حداقل مانده حساب، محدودیت در تسویه حساب، و محدودیت در انتقال وجه به خارج از کشور می باشد. این محدودیت ها می تواند به شما در مواردی مانند انجام تراکنش های سطح بالا، پرداخت حقوق به کارکنان خارجی و تامین منابع مالی برای رشد کسب و کار، مشکلاتی جدی ایجاد کند. گاهی ممکن است یک تراکنش ناموفق ممکن است پرداخت حقوق کارکنان با درد سر مواجه کند. فردی که اقدام به ثبت شرکت می‌کند، اولین قدم افتتاح حساب در امارات است تا امور بانکی و پرداخت‌ها  را انجام دهد.

هزینه خرید یا اجاره دفتر در دبی

مقدار هزینه‌ها اجاره یا خرید دفتر در دبی وابسته به شرایط جغرافیایی، امکانات دفتر و اندازه آن است. دبی شهری پر ازدحام و شلوغ است که دارای هزینه‌های بسیار بالایی است. اجاره دفتردر این شهر بالا یکی از معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن است. متقاضی ثبت شرکت در دبی برای خرید دفتر باید به مالکیت بین‌المللی مراجعه کنند که هزینه بسیار بالایی به فرد تحمیل می‌کند. برای اجاره دفتر، می تواند به شرکت های مشاوره اجاره ملک مراجعه کند.

در خصوص اجاره دفتر، هر چه امکانات آن بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد رفت. هزینه‌هایی مانند تجهیرات، مصرف برق، پرداخت دستمزد و هزینه‌های جانبی هم نقش موثری در برآورد هزینه‌ها نقس مهم و موثری دارد.

هزینه بالای تبلیغات

یکی دیگر از مشکلات عمده‌ای که شرکت‌ها در دبی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، هزینه گزاف تبلیغات است. بیشتر شرکت‌هایی که نو پا هستند، به سختی با این موضوع کنار می‌آیند. این شرکت‌های نوپا برای راه اندازی شرکت خود مجبور با انجام تبلیغات هستند.

گاهی شرکت‌های بزرگ هم با چنین مشکلی رو به رو هستند. هرچند تبلیغات نقش مهمی در پاگیری شرکت‌ها دارد، اما تبلیغات گسترده هزینه بالایی به همراه دارد.

با همه مشکلاتی که‌‌ در تبلیغات وجود دارد، به دلیل رقابت چشم‌گیر در بازار، همه صاحبان شرکت‌ها مجبور به جذب مشتری هستند.‌ بنابراین تمامی شرکت‌ها برای پیشرفت کارشان نیاز به تبلیغات در زمینه مهارت و تخصص خود دارند. این موضوع هر چند مهم است، اما ازمعایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن به حساب می‌آید.

صاحبان شرکت‌ها می‌توانند از چند راهکار برای کاهش هزینه‌های خود کمک بگیرند. این راه‌کارها مانند  بازاریابی دیجیتال و تبلیغات اینترنتی است.. بازاریابی دیجیتال شامل استفاده از روش‌هایی مانند بهینه‌سازی موتورهای جستجوی گوگل، تبلیغات پرداخت در کلیک( هرچه تعداد کلیک بیشتر شود، درآمد زایی بیشتر شود) تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ است. در این روش‌ها بل توجه بی شمار بودن تعداد مخاطبان احتمال پیشرفت کار بسیار زیاد است.

با توجه به اینکه تبلیغات یکی از مهم‌ترین راهکارهای جذب مشتری و حفظ آن ها است، شرکت‌ها در دبی نباید از انجام تبلیغات دوری کنند. اما  افراد می‌توانند با استفاده از روش‌های دقیق و  حسابگرانه،  هزینه‌های تبلیغات را به حداقل رسانده و به سمت افزایش سود حرکت کنند.

شرکت‌ها همواره باید به دنبال راه‌هایی برای جذب مشتری باشند. این افراد اگر از شگردهای بازار یابی و جذب استفاده نکنند، به اهداف خودشان نخواهند رسید. این افراد باید به دقت انتخاب کنند که  کدام روش‌های تبلیغاتی بیشترین بازدهی را به همراه دارد.

داشتن کارمند محلی

‌ داشتن یک کارمند محلی و استخدام یک نیروی کاردان زرنگ و آشنا به زبان عربی موضوعی بسیار مهم است. در  شهر دبی به علت وجود شرکت‌های بزرگ تجاری، رقابت نیروی کار رقابت بسیار بالایی میان شرکت‌ها وجود دارد.

همچنین، قوانین و مقررات کاری در دبی بسیار حساس وحسابگرانه هستند که ازمعایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن است و شرکت ها باید این قوانین را به درستی رعایت کنند. این قوانین شامل مواردی مانند رعایت حداقل حقوق کارگران، رعایت اصول کاری، رعایت اصول بهداشت و ایمنی کارکنان، پرداخت مالیات، بیمه کارکنان و سایر مسائل مرتبط با کارکنان است. طبق قوانین کشورامارات به کار گیری نیروهای غیر اماراتی ممنوع بوده و در صورت استخدام تابع ضوابط سختی خواهد بود.

در این شهر، شرکت های بزرگ و کلان  با استفاده از تبلیغات در جذب نیروی کار و توسعه فناوری با دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی همکاری می کنند تا بهترین کارکنان را استخدام کنند. این شرکت‌ها اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی می‌کنند تا به طور مستمر نیروهای خود را به روز رسانی نمایند داشتن مهارت دانش تجربه تخصص موجب بالا رفتن بهره‌وری در کار می‌گردد.

سخن پایانی

سخن پایانی

کشور پهناور امارات متحده عربی با مرکزیت سیاسی ابوظبی و محوریت اقتصادی و گردشگری دبی، یکی از جذاب‌ترین‌کشورها برای تجارت، زندگی و اقامت است. بیشتر افراد برای گرفتن اقامت دبی اقدام به ثبت شرکت می‌کنند که تابع شرایط و ضوابط خاصی است. افرادی که قصد سکونت و اقامت در دبی را دارند، باید بدانند که تمامی مراحل طبق ضوابط و قوانین خاصی شکل می‌گیرد.

 به طور مثال افتتاح حساب در دبی بدون اقامت میسر نیست و یا در ثبت شرکت‌های خاصی نیاز به یک شریک محلی ضروری است. ثبت شرکت در دبی دارای معایبی است که شرکت‌ها را درگیر می‌کند.  معایب ثبت شرکت در امارات و چالش‌های مربوط به آن شامل  محدودیت‌های مالی، اجبارقانونی، هزینه تبلیغات، استخدام کارمند است. افرادی که در دبی سرمایه‌گذاری می‌کنند، ممکن است تمام هستی خود را فروخته و یا وام گرفته باشند که در صورت عدم موفقیت بحران بزرگی خواهد بود. افرادی که اقدام به ثبت شرکت می‌کنند باید اقدام به دریافت اقامت کنند تا شرایط شغلی و زندگی بهتری داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *