شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان به چه صورت است؟

شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان

دبی شهری توریستی و جذاب است که معماری و شهرسازی آن شباهت بی نظیری به شهرهای اروپایی دارد. این شهر زیبا همواره مورد توجه جهانیان به ویژه ایرانیان قرار گرفته است. اقتصاد پرسود، زندگی مرفه، امنیت اجتماعی و شب‌های پر زرق و برق موجب افزایش حضور گردشگران در این امارات نشین شده است. شهر دبی از نظر جغرافیایی در جنوب ایران قرار داشته و در تابستان آب‌وهوای بسیار گرمی دارد که ممکن است برای ایرانیان چندان خوشایند نباشد.

اما هوای بسیار عالی زمستان شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان را مهیا کرده است. در ادامه به شرایط اقامت ایرانیان در امارات پرداخته می‌شود.

راه‌های اخذ اقامت در امارات  برای ایرانیان

جدیدترین شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان

مراحل گرفتن اقامت دبی با مراحل اخذ اقامت امارات تفاوت‌هایی دارد. اگر فردی قصد سرمایه‌گذاری در دبی دارد، باید ابتدا با یک ویزای گردشگری وارد این شهر شده و سپس مراحل بعدی را سپری کند.

بعد از صدور  تاییدیه جهت سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در دبی، متقاضی باید، برای اخذ ویزای دبی، انجام معاینات پزشکی و آزمایش خون،  انگشت نگاری و چهره نگاری را پیگیری و انجام دهد.‌ پس از دریافت جواب معاینات پزشکی‌ مهاجر می‌تواند آی دی کارت اقامت دبی را  دریافت کند.‌

 در سال‌های اخیر شرایط  در مورد اقامت در دبی به ویژه برای ایرانیان آسان‌تر شده است.

تغییرات در بخش‌های سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت بوده و آسان‌تر شده‌است.‌ این موضوع شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان را خیلی راحت‌تر نموده است.

شرایط جدید اخذ اقامت دبی به صورتی شده است که دیگر نیاز به شریک بومی یا محلی برای سرمایه‌گذاری نیست و سرمایه‌گذار می‌تواند مالک تمام سهم خود باشد.‌

از دیگر شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان  دعوت از سوی افراد سرمایه‌گذار برای کار است.‌ به این صورت که مهاجر پس از ثبت شرکت خود در این کشور می تواند برای نیروی انسانی از شهروندان ایرانی استفاده کرده و برای آنان ویزای دوساله دریافت نمایید.

از دیگر شیوه‌های  رایج اخذ اقامت در این شهر گرفتن ویزای تحصیلی، ازدواج، خرید ملک، سرمایه‌گذاری است. تمامی متقاضیان فقط می‌توانند ویزای موقت دریافت کنند. بهتر است تمامی مسافران بدانند، این امارت نشین به هیچ کس ویزای دائمی نداده است.

به هرکس ویزای موقت به‌صورت ۳ساله  داده می‌شود و فرد هر ۳ سال یکبار باید اقامت خود را تمدید کنید.

راه‌های اخذ اقامت در امارات  برای ایرانیان

گرفتن اقامت در دبی به شیوه‌های گوناگون میسر  است. هر یک از روش‌ها دارای معایب و مزایای مختلفی هستند.  تحصیل یکی از روش‌هایی است که فرد ایرانی می‌تواند، به کمک آن اقامت امارات را دریافت کند.

شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان هم مانند دیگر کشورها بوده و ایرانیان در صورت پذیرش در دانشگاه‌های این کشور، می‌توانند اقدام به اخذ اقامت کنند. امارات متحده عربی دارای دانشگاه‌های معتبر و سطح بالایی است که هر ساله دانشجویان زیادی را جذب می‌کند.

 این دانشگاه‌ها از لحاظ علمی و آموزشی در رتبه‌های بسیار مناسب و بالایی قرار دارند. با توجه به اینکه زبان رسمی کشور امارات زبان عربی است؛ تمامی دروس به زبان رسمی عربی تدریس می‌شوند.‌ اما در کنار آن بسیاری از واحدهای درسی نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند از همین رو برای گرفتن ویزای تحصیلی، گرفتن نمره بالا در آزمون آیلتس بسیار مهم و ضروری است.

وقتی که دانشجویی پذیرش یکی از دانشگاه‌های امارات و دبی را کسب کند،  می‌تواند تا آخر تحصیلات در این کشور مقیم شود. یکی از مهم‌ترین معایب این روش این است که اجازه انجام هر کاری را برای درآمد زایی ندارید و به عنوان کارورز کارهای محدودی را می‌توانید انجام دهید. هزینه‌های اقامت در دبی به دانشگاه محل تحصیل و شیوه زندگی و رشته انتخابی هر فرد وابسته است.

در این روش دانشجو یا متقاضی می‌تواند از بورسیه‌های کشور امارات استفاده کند تا قسمتی از هزینه‌های تحصیل را خود را کاهش دهد. موضوع بسیار مهم  این است که اخذ اقامت دائمی در دبی با تحصیل وجود ندارد. ضمن اینکه این امارات نشین به هیچ مهاجری اقامت دائم نمی‌دهد.

شرایط اخذ پاسپورت و  اقامت دبی از طریق ازدواج

شرایط اخذ پاسپورت و  اقامت دبی از طریق ازدواج

یکی از راه‌هایی که افراد می‌توانند از طریق آن اقدام به اخذ اقامت کنند، ازدواج با فردی است که دارای تابعیت کشور امارات متحده عربی است.  اخذ اقامت به روش ازدواج یکی از ساده‌ترین روش‌های دریافت ویزا است. بهتر است متقاضیان اقامت بدانند که شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان از طریق ثبت ازدواج رسمی هم معایب و نواقصی به همراه دارد. طرفین ازدواج باید ثابت کنند که ازدواجشان صوری نبوده و هدف آن تشکیل زندگی مشترک است.

اگر دولت این امارات نشین در هر مرحله پی به صوری بودن ازدواج ببرد، اقامت و پاسپورت طرف را باطل خواهد کرد.‌ اما موضوع مهم‌تر این است که اگر یک زن خارجی با یک مرد تبعه امارات ازدواج کند، اقامت او پذیرفته خواهد شد. اما اگر یک مرد خارجی با یک زن تبعه دبی ازدواج کند، قادر به گرفتن ویزا نخواهد بود.‌

شرایط گرفتن اقامت امارات به روش سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای گرفتن پاسپورت و اقامت ثبت شرکت تجاری و خدماتی در شهر پویای دبی و دیگر شهرهای تجاری است.‌ از مهم‌ترین نتایج ثبت شرکت در دبی، به دست آوردن سود سرشار و صفر بودن مالیات است. هزینه ثبت شرکت دبی یک بار بوده و فرد هر بار نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

دبی دارای قوانین عالی و مناسب است که علاوه بر جذب تاجر و گردشگر به جهانی شدن تجارت این کشور کمک زیادی می‌کند. مهم‌تربن امتیاز ثبت شرکت در دبی گرفتن اقامت دبی برای خانواده است.‌ این یک فرصت عالی و جالب برای انجام فعالیت‌های اقتصادی، تجارت و خرید و فروش است.‌

 شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری طبق قوانین خاصی صورت می‌گیرد. اگر فردی ایرانی اقدام به ثبت شرکت کند، باید یک فرد که تابعیت دائم امارات دارد،  در این ثبت شریک شود.

یعنی بدون حضور یک فرد اماراتی  ثبت شرکت در این کشور امکان پذیر نخواهد بود. مسافران و متقاضیان بهتر است بدانند که  هیچ‌گونه ممانعتی  در ثبت شرکت‌ها وجود ندارد و فرد  می‌تواند باتوجه‌ به سرمایه و مقدار دارایی  خود هر شرکتی را ثبت کند. تمامی افرادی که اقدام به گرفتن اقامت دبی از طریق ثبت شرکت می‌کنند، بهتر است بدانند اقامت دائم این امارت نشین ممکن نخواهد بود. این افراد فقط می‌توانند اقامت سه ساله بگیرند.‌ این افراد ابتدا اقدام به افتتاح حساب در امارات کرده و پس از انجام مراحل قانونی شرکت خود را ثبت کرده و سرمایه‌گذاری را شروع کنند. شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان از طریق ثبت شرکت آسان‌تر، بهتر و سودآورتر خواهد بود.

شروط اخذ اقامت امارات از راه خرید ملک

شروط اخذ اقامت امارات از راه خرید ملک

یکی از مهم‌ترین راه‌های گرفتن اقامت امارات، خرید خانه در دبی است.‌ اقامت دائم دبی علیرغم تبلیغات گسترده، امکان پذیر نبوده و مهاجران با خرید ملک در دبی فقط می‌توانند اقامت کوتاه مدت ۲ تا ۶ سال بگیرند.‌ اقامت قابل تمدید بوده و گاهی مشکلاتی از جهت اشتغال برای افراد به همراه دارد.‌

 آگاهی از شرایط اقامت در امارات  برای ایرانیان بسیار اهمیت دارد و ایرانیان زیادی هستند که اقدام  به  خرید ملک می‌کنند تا بتوانند اقامت بگیرند.  هرچند اگر خرید ملک در دبی با آگاهی کامل صورت گیرد، سود زیادی را به همراه دارد. داشته باشد. اگر یک مالک بخواهد، خرید ملک را با شرکا انجام دهد، قیمت آپارتمان در دبی هر مقدار باشد، سهم‌ هر فرد جداگانه باید یک میلیون درهم باشد.

 این مبِلغ باید در سند ثبت شده باشد. ملکی که خریداری می‌شود نباید در رهن فرد یا موسسه‌ای قرار گرفته باشد. خانه‌ای که پیش خرید شده باشد، موجب اخذ اقامت نمی‌شود. شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان از طریق خرید ملک چندان دشوار نبوده و افراد می‌توانند اقدام به خرید ملک کنند. موسسه هوم اند هوم می‌تواند مشاور بسیار خوبی برای خرید انواع ملک باشد.

گرفتن  اقامت امارات  با کمک مجوزها

از آنجایی که دولت امارات راه‌های مختلفی برای اقامت دبی در نظر گرفته است. گرفتن انواع مجوز تجاری، خدماتی و  صنعتی راه را برای افرادی که متقاضی دریافت اقامت دبی هستند، آسان می‌کند.‌ شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان از هر جهت مهیاست، ایرانیان با کمی تلاش و سرمایه‌گذاری به سود کلان می‌رسند.

مجوز تجاری برای گرفتن  اقامت امارات به ویژه دبی

متقاضی با گرفتن مجوز تجاری می‌تواند در شهر دبی جهت تجارت کالا، خرید و فروش و فعالیت‌های دیگر اقدام کند.‌ با گرفتن این جواز و ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در امارات راه برای یک سود آور گشوده می‌شود. اگر فرد بتواند در این زمینه موفق شود، می‌تواند لوازم گسترده‌ای مانند لباس، تجهیزات، ماشین و انواع وسایل را به دبی وارد کرده و به تجارت بپردازد.‌

مجوز حرفه‌ای خدماتی

این مجوز برای خدمات بوده و شامل شغل‌هایی شامل هوش ذهنی، تحصیلات دانشگاهی، پژوهش و تحقیقات گسترده است.‌ شرکت‌های حقوقی و  وکالت هم می‌تواند شامل این مجوز باشد. این مجوز می‌تواند زمینه فعالیت این مشاغل را برای مهاجران فراهم کند. به طور مثال اگر کسی بخواهد اقدام به ثبت شرکت کند، باید یک وکیل، سرمایه‌گذار و وکیل داشته باشد، افرادی که دارای این مجوز باشند، می‌توانند به این متقاضیان کمک شایانی کنند. این مجوز شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان را بسیار آسان می‌کند. زیرا  صدور مجوز برای بسیاری از  مشاغل توسط این رسته خدماتی انجام می‌شود.‌

مجوز صنعتی

این مجوز برای مشاغل مربوط به نفت و گاز است. این مجوز در زمینه تولید، پردازش و توزیع بوده و فرد اقامت موقت دریافت می‌کند.‌

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی، کشوری توسعه یافته است که هر سال تعداد زیادی از مسافران و گردشگران ایرانی را جذب کرده است. شرایط اقامت در امارات برای ایرانیان بسیار آسان‌تر از قبل شده و مهاجران و متقاضیان زیادی اقدام به اخذ اقامت دبی کرده‌اند. مهاجران می‌توانند از طریق خرید ملک، سرمایه‌گذاری، تولد فرزند، ازدواج و تحصیل اقامت موقت دبی را دریافت کنند.‌ ایرانیان می‌توانند با ثبت شرکت تجاری و خدماتی نسبت به گرفتن اقامت تلاش کنند.

تمامی اقامت‌ها موقت بوده و کشور امارات متحده تحت هیچ شرایطی اقامت دائم نداده و تمامی اقامت‌ها موقت خواهد بود.‌ تمامی متقاضیان باید ابتدا آی دی کارت گرفته و پس از آن نسبت به هر فعالیتی اقدام کنند.‌

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *