همه چیز درباره شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا

شرایط اقامت سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا کشوری مدرن، توسعه یافته با اقتصادی فعال است که هر ساله تعداد زیادی مهاجر را جذب کرده است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از مسیرهای دریافت  اقامت دائم کانادا است و مهاجران، متقاضیان از طریق آن می‌توانند برای همیشه اقامت و تابعیت این کشور پهناور را بگیرند.

مهاجرانی که قصد اخذ اقامت کانادا از روش سرمایه‌گذاری دارند، بهتر است بدانند دولت فدرال و استانی کانال‌های مختلفی گشوده‌اند تا متقاضیان بتوانند از آن استفاده کنند.

این دولت شرایط اقامت سرمایه‌ گذاری در کانادا را را مهیا کرده تا متقاضیان با دشواری روبرو نباشند.

ویزای استارتاپ کانادا، ویزای تحصیلی کانادا  نمونه‌هایی از روش‌های جذب سرمایه‌داران و نخبگان در کانادا است.

سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا همواره با کمک برنامه‌های مهاجرت تجاری، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت متقاضیانی که توانایی کمک اقتصادی دارند را جذب می‌کنند تا به توسعه اقتصادی و بهبود بازار کار این کشور مدرن کمک کرده باشند.

این برنامه‌های تجارتی به منظور جذب سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال در خارج از کانادا انجام می‌گیرد.

این متقاضیان دارای سرمایه‌ مناسب و کافی برای فعالیت اقتصادی هستند و از طرفی درک و بینش لازم برای رشد و رونق اقتصادی در این افراد موجود است.

دولت فدرال کانادا و مسئولان استان‌‌های مختلف شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا را برای افراد واجد شرایط مهیا می‌کنند تا هر چه بیشتر به رونق اقتصادی کشور کمک کنند.

آیا گرفتن اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری امکان پذیر است؟

اقامت کانادا به دو روش موقت و دائم برای مهاجران صادر می‌شود. اقامت موقت به دریافت مجوز کار و یا پیشنهاد شغلی از طریق جاب آفر، برای متقاضیان صادر می‌شود.

اقامت دائم که با آن فرد به صورت دائمی در کانادا زندگی کرده و تمامی حقوق شهروندی را دریافت می‌کند.

در اقامت دائم فرد اجازه رای دادن ندارد و پاسپورت هم دریافت نمی‌کند.

در ادامه به بررسی شرایط اقامت سرمایه‌ گذاری در کانادا و مهم‌تر اینکه  کدام روش منجر به دریافت اقامت دائم می شود، پرداخته می‌شود.

 جذب کارآفرین

در بعضی از شهرهای کانادا برنامه اقامت کانادا وجود ندارد، افرادی که بخواهند وارد این شهرها شوند، می‌توانند از طریق ویزای کار اقدام کنند.

شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا و  این استان‌ها و شهرها موجود نبوده و مهاجران روش‌های دیگر اقامت کانادا را بر می‌گزینند.

 ویزای IMP کانادا نوعی  برنامه‌ جابجایی بین‌المللی است که طبق آن دولت کانادا به آن دسته از کارجویان خارجی‌ که بتوانند، ثابت کنند برای کانادا و کانادایی‌ها منفعت اقتصادی، فرهنگی یا اجتماعی دارند، و یا تحت موافقت‌ نامه‌های تجاری و  بین‌المللی با کشور کانادا باشند، ویزای کار صادر می‌کند.

مهاجرت کاری کانادا از جمله بهترین و آسان‌ترین مسیرهای گرفتن اقامت این کشور است.

 خرید بیزینس در کانادا

همچنین ممکن است یک سرمایه‌گذار متقاضی اقامت سرمایه گذاری کانادا از طریق خرید یک بیزینس معتبر باشد و فقط بخواهد از طریق خرید بیزینس، اقامت استارتاپ کانادا  یا ویزای  کار را دریافت کند.

این بیزنس‌ها معمولا با سابقه کار زیاد و نرخ سود بالا و مناسب بهترین سرمایه‌گذاری در کانادا به شمار می‌آیند.

این تجارت‌ سودآور جذابیت های بسیاری برای صاحبان سرمایه و کارآفرینان به همراه دارند.‌

چنانچه دوست دارید  به یک کسب و کار یا بیزینس کانادایی با نرخ سود مناسب بپردازید، بهتر است با موسسه هوم اند هوم مشورت کنید تا علاوه بر دادن مشاوره به شما کمک کنند تا بتوانید بهترین بیزینس را خریداری کنید.‌

با خرید یک بیزینس پرسود شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا برایتان مهیا می‌شود.

برنامه های استانی کانادا

شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا تنها با برنامه های استانی میسر می‌باشد، به طوری که هر استان برنامه و شیوه‌های متفاوتی برای جذب سرمایه‌گذار در نظر گرفته‌اند.

هر یک از استان‌های کانادا هر ساله برای جذب سرمایه‌گذاران و مهیا نمودن فضای کسب و کار و بیزینس از طریق برنامه‌های استانی شرایطی را برای سرمایه گذاران اعلام می‌کنند. در حال حاضر برنامه فدرالی یا دولتی برای اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا وجود ندارد و تنها از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری استانی می توان اقدام به گرفتن اقامت نمود.

برنامه‌های استانی بصورت دو مرحله‌ای اجرا می‌شود.

به این معنی که ابتدا مسئولان استان مورد نظر شخص متقاضی، برنامه و پلن فرد سرمایه گذار را بررسی می‌کنند و در صورت موافقت با برنامه فرد، برای او ویزای کار صادر می‌کنند تا از ماندن همیشگی او در استان خود اطمینان حاصل کنند.

  پس از گذشت مدت معینی بین ۱ تا ۲ سال که در استان‌های مختلف کانادا تفاوت دارد، در صورتیکه بیزنس مورد نظر ادامه داشته باشد و مهاجر در حال کار و تلاش باشد و شخص سرمایه‌گذار استان مورد نظر را ترک ننموده و به تعهدات خود عمل کرده باشد، اقامت دائم کانادا  به او و خانواده‌اش داده می‌شود.

روش‌ها و شرایط اقامت سرمایه گذاری در کانادا

کانادا کشوری است که همواره سعی در جذب سرمایه‌های شناور دارد و در همین راستا متقاضیان زیادی را جذب کرده است.

این دولت شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا را  برای افرادی که قصد ایجاد َشغل و یا تجارت داشته باشند، مهیا می‌کند.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

استان‌های کانادا در برنامه‌های مهاجرت استانی خود، انواعی از گروه‌های کارآفرینی را ارائه می‌دهند.

سرمایه‌گذاران از طریق یکی از این گروه‌ها می توانند در استان خاصی که تمایل دارند، کسب و کار راه اندازی کنند.

مهاجرت کاری به کانادا یک فرصت عالی برای گرفتن اقامت محسوب می‌شود.

سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی

دولت فدرال کانادا و همچنین دولت استانی کبک، برای افرادی که قصد خود اشتغالی در زمینه‌های صنعت، کشاورزی، ورزش، هنر و ادبیات را دارند، برنامه‌های خوداشتغالی در نظر گرفته است. در این برنامه استانی افرادی که در زمینه‌های مورد نظر استان کبک، مهارت دارند، جذب می‌شوند.

سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ

برنامه ویزای استارتاپ کانادا، برای کارآفرینانی است که توانایی ایجاد شرکت نوین و خلاقانه را دارند، می توانند در سطح جهانی رقابت کرده و شغل ایجاد کنند.

سرمایه گذاری از طریق  ثبت شرکت

ثبت شرکت هم از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا هستند که مدیران یا مالکان کسب و کارها می‌توانند با استفاده از این روش، بیزینس فعالی را در کانادا خریداری کرده و توسعه دهند و یا با ثبت شرکت، بیزینس جدیدی را در این کشور راه اندازی کنند. با ثبت شرکت اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا تسهیل شده و  شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا برای مالکان مهیا می‌شود.

 متقاضیان ثبت شرکت از راه  ویزای، مالک یا گرداننده، ویزای سرمایه گذاری را دریافت خواهند کرد.

این افراد مدت کوتاهی اقامت موقت می‌گیرند و پس از تثبیت شرکت و استمرار در کار ویزایشان تمدید خواهد شد.

مزایا و معایب اخذ اقامت کانادا به روش سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری در کانادا نیز مانند تمامی روش های مهاجرت معایب و مزایایی دارد و مهاجران باید با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند.

معایب اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

 • این برنامه دو مرحله‌ای است، بدین معنی که پرونده اقامتی کانادا یک بار باید در استان مورد نظر بررسی و دوباره در دولت فدرال کانادا نیز به دقت بررسی گردد. ممکن است دولت فدرال آن را نپذیرد.
 • این برنامه به طور مستقیم به اقامت دائم منجر نخواهد شد، بلکه ابتدا ویزای کار داده می‌شود و پس از ایجاد شغل در کانادا اقامت دائم به شخص و خانواده او داده می‌شود.
 • دریافت اقامت دائم کشور کانادا از طریق این برنامه مدت زمان زیادی لازم دارد.
 • این برنامه فقط مخصوص چند استان بوده و شامل همه استان‌های کانادا نمی شود. این گزینش استان‌ها، یعنی ممکن است برخی از افراد نتوانند اقامت بگیرند و یا شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا را نداشته باشند و بعد از مدت‌ها انتظار موفق به اخذ ویزا نشوند.

مزایای گرفتن اقامت کانادا از راه  سرمایه گذاری

 • زمان ورود به کانادا با گرفتن اجازه کار، سریع تر از سایر کانال‌های دریافت اقامت است.
 • برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که تمایل دارند در کانادا کسب و کار داشته باشند و یا پس از ورود به کانادا، یک بیزینس سودآور داشته باشند، این روش بسیار مناسب است.
 • در این روش با انجام سرمایه گذاری در کانادا و خرید یک بیزینس یا راه اندازی آن هزینه های پرداخت شده بصورت سرمایه گذاری بوده و از نوع هزینه‌های سوخته نخواهد بود. یعنی سودی سرشار که به سرمایه افزوده می‌شود.
 • یعنی مبلغ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا یک سرمایه‌گذاری جدید است.
 • در صورت انجام دقیق طرح سرمایه گذاری و حضور در استان‌های مربوطه، اقامت دائم پس از گذشت مدت مشخص به متقاضی و اعضای خانواده وی اعطا می گردد.
 • امکان دریافت تسهیلات دولتی و وام‌های بانکی در این روش بسیار راحت است.
 • با انجام سرمایه‌گذاری علاوه بر مهیا شدن شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در کانادا، فرد می‌تواند از تمامی امکانات رفاهی و درمانی کشور کانادا بهره برداری کند.

سخن پایانی

کشور کانادا همواره در پی دادن اقامت‌های گوناگون به قصد جذب نیروها و سرمایه‌های برتر است. اقامت تحصیلی کانادا، اقامت از طریق تولد، فرزند و کار، از جمله مهم‌ترین شیوه‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. یکی از پرطرفدارترین شیوه‌های اخذ اقامت سرمایه‌گذاری است.

شرایط اقامت سرمایه گذاری در کانادا برای افراد کارآفرین و سرمایه‌گذار مهیا بوده و این افراد می‌توانند برای خود و خانواده اقامت دریافت کنند.

افرادی که وارد کشور کانادا می‌شوند اگر قصد سرمایه‌گذاری داشته باشند باید به استان‌های این کشور مراجعه کنند، چون دولت فدرال کانادا برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری ندارد و این امر در استان‌های مختلف پیگیری می‌شود.

سرمایه‌ گذاری در کانادا روشی برتر برای گرفتن اقامت کانادا محسوب می‌شود زیرا پول پرداخت شده به عنوان سرمایه اولیه از  بین نمی‌رود و سود خالص خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *