شرایط اقامت پزشکان در امارات به چه صورت است؟!

شرایط اقامت پزشکان در امارات

امارات متحده عربی کشوری توسعه یافته، ثروتمند است که زندگی مرفه و پر زرق و برقی دارد.‌ این کشور پیشرفته در سال‌های اخیر تعداد مسافران زیادی را جذب کرده است. سیاست‌های این کشور موجب جذب پزشکان و پرستاران شده است. شرایط اقامت پزشکان در امارات آسان شده و همین امر موجب گرایش تعداد زیادی از کادر درمان به سمت این کشور شده است.‌ درآمد بالا، اقتصاد پویا، شرایط اجتماعی برتر از مهم‌ترین دلایل مهاجرت پزشکان به این کشور است. در ادامه به شرایط اقامت پزشکان در این کشور پرداخته می‌شود.

شرایط مهاجرت پزشکان به امارات

ابوظبی، پایتخت سیاسی و دبی، بزرگ‌ترین شهر، پایتخت سیاسی و اقتصادی امارات است. دو شهر جذاب، باشکوه و ثروتمند که حدود ۳ میلیون نفر جمعیت داشته و گستردگی مناسبی دارد.‌ امکانات، زیر ساخت‌ها‌ی محکم، موجب گرایش پزشکان به این کشور شده است.‌ بسیاری از پزشکان، پرستاران و کادر درمان  هم به امید زندگی و کار پزشکی در دبی، به امارات مهاجرت می‌کنند.

برای اینکه صلاحیت کار در حرفه پزشکی را احراز کنید، ابتدا باید مدارک مربوط به تخصص پزشکی توسط کارشناسان این کشور مورد بررسی قرار گیرد.‌ تمامی مدارک باید تمامی مدارک فرد متقاضی به وزارت بهداشت ارسال گردد. پزشکان هم می‌توانند مانند سایر مهاجران با خرید خانه در دبی اقامت امارات را دریافت کنند. شرایط اقامت پزشکان در امارات تابع شرایط زیر است. علاوه بر تایید مدارک پزشکی، فرد باید دارای شرایط زیر هم باشد.

تسلط بر زبان عربی

زبان مردم کشور امارات عربی است. دانستن و تسلط متقاضی بر زبان این کشور، شانس فرد را برای پذیرش افزایش می‌دهد.‌

سابقه کار در کادر درمان‌ و پزشکی

یکی از اصلی ترین شرایط اقامت پزشکان در امارات داشتن سابقه کار است. فرد مهاجر و متقاضی باید دو یا سه سابقه کار در مراکز معتبر بهداشتی و درمانی به عنوان پزشک داشته باشد. اگر رزومه تحصیلی و کاری فرد به همراه مرکزی که در آنجا مشغول به تحصیل بوده قوی‌تر باشد، شانس فرد برای پذیرش دوچندان خواهد شد.‌ فاصله زمانی کار متقاضی با زمان درخواست نباید بیشتر از دو سال باشد.‌

پذیرش در آزمون پرومتریک پزشکی

شرکت در آزمون پرمتریک‌ امارات، مهم‌ترین موضوع برای مهاجرت و کار به عنوان پزشک در این کشور است. این‌ آزمون توسط اداره بهداشت امارات متحده عربی برگزار می‌شود. یکی ازمهم‌‌ترین شرایط اقامت پزشکان در امارات پذیرش در این آزمون خواهد بود.‌

شرایط سنی

 برای کار به‌عنوان پزشک در امارات محدودیت سنی وجود ندارد و فقط باید مدارک و شرایط لازم را ارائه داده شود. البته پزشکان تا ۶۰ سالگی می‌توانند در امارات کار طبابت را انجام دهند و بعد از آن هم اگر از نظر روحی و جسمی در سلامت کامل باشند، می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

تاییدیه دیتافلو

دیتافلو یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای کار و طبابت در امارات است. دیتافلو یک سند رسمی است که توسط گروه دیتافلو صادر می‌شود و تأیید می‌کند که صلاحیت، تجربه، مجوز حرفه‌ای و پاسپورت فرد معتبر و دقیق است. گزارش DataFlow توسط یک QR کد رمزگذاری شده نگه‌داری  می‌شود که اعتبار آن را ضمانت می‌کند.  این تاییدیه ممکن است به هدف استخدام، ثبت‌نام حرفه‌ای، تحصیل و مهاجرت استفاده شود.‌ یکی از شرایط اقامت پزشکان در امارات گرفتن این تاییدیه است.

تاییدیه دیتافلو

دریافت نامه شایستگی

برای کار کردن به‌عنوان پزشک در کشور امارات ابتدا بایستی نامه شایستگی را دریافت نمایید. این نامه صلاحیت شما برای کار در کشورامارات را تایید می‌کند. دریافت نامه شایستگی از مراکز ذیصلاح شرایط اقامت پزشکان در امارات را بهتر خواهد کرد.

ارائه گواهی وضعیت خوب، سلامت جسمی و روحی

 این گواهی نشان می‌دهد که فرد دارای  صلاحیت لازم را به‌عنوان یک پزشک برای انجام این حرفه حساس را  دارد و هیچ‌گونه رفتار غیرحرفه‌ای، مشکل انضباطی و یا موارد کیفری هم علیه شما وجود ندارد. یعنی فرد در طول کار خود مرتکب اشتباه اخلاقی، شغلی و رفتاری نشده است.‌ یکی از اصلی ترین شرایط اقامت پزشکان در امارات داشتن گواهی سلامت است.‌

مصاحبه حضوری

در پایان فرد متقاضی باید در مصاحبه حضوری وزارت کشور امارات حضور پیدا کند این مصاحبه به زبان انگلیسی است و فرد باید بتواند حداقل توانایی صحبت انگلیسی را داشته باشد. پس از انجام این مراحل و پذیرش فرد،  پیشنهادات شغلی یا همان Job Offer برای متقاضی ایمیل می شود و فرد می تواند با توجه به شرایط خود بهترین شغل را انتخاب نماید.

 برخی رشته ها مثل متخصص عفونی، فوق تخصص قلب کودکان، فوق تخصص انکولوژی، متخصص طب فیزیکی و جراح قلب آزمون کتبی پرومتریک ندارند و به جای آن این آزمون به صورت حضوری در یکی از بیمارستانهای دبی یا در صورت تمایل فرد و موافقت بهداشت و درمان‌ دبی آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

مزایای مهاجرت پزشکان به امارات

از جمله نکات مثبت مهم برای مهاجرت پزشکان به کشور امارات متحده، نزدیک بودن به ایران است. در این صورت فرد می‌تواند دفعات بیشتری را به وطن رفت و آمد کند. بنابراین اگر پزشکی قصد حفظ فعالیت حرفه ای خود در ایران در قالب کلینیک یا مطب شخصی خود را داشته باشد،  دبی انتخابی بسیار به جا و شایسته است. افراد می‌توانند به راحتی رفت و آمد کرده و به خرید خانه در دبی، خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری بپردازند. از دیگر مزایای دیگر مهاجرت پزشکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عدم نیاز به هیچگونه مدرک زبان انگلیسی
 • عدم نیاز به معادل سازی مدرک تحصیلی و شروع کار با سطح تحصیلات فعلی
 • کوتاه بودن دوران اخد مهاجرت نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی
 • معافیت از پرداخت مالیات بر درآمد
 • درآمد بالا و شرایط رشد خوب حقوق با افزایش سابقه کار در امارات، هر سال افزایش حقوق خواهد بود.
 • امکان تمدید آسان اقامت و تبدیل به ویزای طلایی و گردشگری
 • دریافت سریع و ساده اقامت خانواده و فرزندان، با امکانات کامل و شهروندی
 • شرایط مناسب برای ادامه تحصیل در دانشگاههای بین المللی امارات
 • افتتاح حساب در امارت و انجام امور بانکی
 • مزایای مناسب کاری از جمله پرداخت هزینه سفر رایگان به ایران و بعضا در اختیار گذاشتن محل سکونت رایگان.

مزایای مهاجرت پزشکان به امارات

شرایط اقامت پزشکان در امارات

در کشور امارات با توجه به اینکه از تجهیزات مدرن، پیشرفته و به روز  استفاده می‌شود شرایط مناسبی برای پیشرفت کاری کادر درمان مهیا می باشد. توجه خاص دولت به کادر درمان این کشور موجب شده تا در ردیف  بهترین کشورهای دنیا قرار بگیرد. علاوه بر مجهز بودن مراکز درمانی به امکانات پیشرفته، شرایطی برای کادر درمان در نظر گرفته شده است که بتوانند در ساعت‌های متفاوت به ارائه خدمات بیماران بپردازند.

همچنین برای پزشکان شرایط خاص و ویژه‌ای گذاشته‌‌اند تا بتواند مشغول به کار شوند. پزشکان و پرستارانی که شرایط مالی خوبی دارند،   می‌توانند با خرید ملک در امارات و یا ثبت شرکت در دبی اقامت این کشور را دریافت کنند. اما با توجه به شرایط اقامت پزشکان در امارات که بسیار عالی و پر از امتیاز است، این افراد تمایل دارند از طریق حرفه خود اقامت امارات را دریافت کنند.

آیا پزشکان هم می‌توانند از روش‌های دیگر برای گرفتن اقامت کمک بگیرند؟‌

کشور امارات متحده عربی در خصوص دادن اقامت به اشخاص قوانین بسیار سختگیرانه ای دارد. گاهی افراد سالها منتظر می‌مانند. این کشور به هیچ‌کس اقامت دائم نمی‌دهد. پزشکان و پرستاران هم مانند دیگر افراد می‌توانند اقدام به دریافت اقامت کنند. روش‌هایی مانند ثبت شرکت در دبی، خرید ملک، سرمایه‌گذاری و یا اشتغال زایی که به دلیل شرایط اقامت پزشکان در امارات، پزشکان و پرستاران ترجیح می‌دهند از طریق ویزای کادر درمان در این کشور مقیم شوند.‌ این پزشکان دیگر نیازی به اقامت دبی با ثبت شرکت ندارند و با کمک کارشناسان هوم اند هوم می‌توانند در کم‌ترین زمان اقامت کادر درمان را دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان‌

پس از انجام بررسی‌های اولیه مهاجرت به امارات برای پزشکان لازم است تا افراد مدارک زیر را آماده کنند. یکی از مهم‌ترین شرایط اقامت پزشکان در امارات داشتن و تحویل مدارک زیر است.

 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • اصل و ترجمه ریز نمرات دوره‌های تحصیلی
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی ( شناسنامه و کارت شناسایی )
 • اصل و ترجمه پروانه پزشکی و مدارک مربوط به نظام پزشکی
 • اسکن پاسپورت معتبر و تایید شده
 • گواهی اشتغال به کار معتبر از سازمان نظام پزشکی یا مرکز درمانی که در آن درحال فعالیت هستند به زبان انگلیسی

یافتن موقعیت شغلی مناسب برای کادر درمان

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که پزشکان باید برای مهاجرت به امارات پیدا کردن‌ یک موقعیت َشغلی مناسب با شرایط زندگی فرد است.‌ با توجه به اینکه هزینه اقامت دبی نسبتا گران است، افراد باید بتوانند هزینه‌های خود را تامین کنند. تمامی مراکز بهداشتی و درمانی دارای بهترین امکانات‌ هستند و پزشکان مهاجر می‌توانند در آن مراکز مشغول به کار شوند.‌  اصلی‌ترین بخش درمانی دبی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی، هستند که سعی در مهیا ساختن بهترین شرایط درمانی نه تنها در دبی بلکه در سطح خاورمیانه  را دارند. در کنار بخش دولتی بیمارستان‌ها، مراکز درمانی خصوصی هم فعالیت دارند که افراد می‌توانند مشغول به کار شوند و هزینه‌های زندگی را تامین کنند.‌

یافتن موقعیت شغلی مناسب برای کادر درمان

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی، کشوری ثروتمند، جذاب و زیبا است که هر ساله تعداد زیادی مسافر گردشگر دانشجو تاجر و کادر درمان را به سوی خود جذب می‌کند. در سال‌های اخیر تعداد قابل توجهی از پزشکان، پرستاران، متخصصان به این کشور مهاجرت کرده‌اند. برای پذیرش این گروه از مهاجران شرایطی در نظر گرفته شده است. از مهم‌ترین شرایط اقامت پزشکان در امارات داشتن سابقه کار، مدرک تحصیلی، تسلط به زبان عربی، پذیرش در آزمون حضوری و داشتن رزومه قوی است.

 رفاه اجتماعی عالی، مالیات صفر، درآمد بسیار بالا، رفاه اجتماعی و آسایش زیاد موجب گرایش پزشکان به این امارات نشین شده است. موضوع مهم این که‌در تمامی مراحل درخواست خود فرد باید حضور داشته باشد و تمامی کارها در صورت گرفتن اقامت میسر خواهد شد. افرادی که اقامت دبی ندارند، قادر به انجام هیچ فعالیتی نیستند و حتی  افتتاح حساب در دبی بدون اقامت ممکن نیست.‌

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *