بررسی مزایا، معایب و شرایط زندگی در امارات در 2024

شرایط زندگی در امارات

همه کشورها علاوه بر مزایا، معایب نیز دارند که اغلب خودشان در فیلم­‌هایشان و تیزرهای تبلیغاتی آن معایب را از دید ما پنهان می­کنند.

امارات متحده عربی که خود از هفت عمارت مختلف به نام­های عمارت ابوظبی که پایتخت این کشور بوده، عمارت دبی، امارت شارجه، امارت عجمان، عمارت راس الخیمه، امارت فجیعه و امارت ام القیوین تشکیل شده است. از نظر تاریخی به طور کلی به این هفت عمارت ساحل آتشین می­گویند. ما در این مقاله به دنبال این هستیم که شرایط زندگی در امارات را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم، پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

شرایط اقامت گرفتن در امارات

حتما برخی از شما به دنبال این هستید که اقامت امارات را اخذ کنید ولی قبل از آن باید شرایط اقامت در دبی را مورد بررسی قرار دهید.

یکی از شرایط زندگی در این کشور، ثبت شرکت در دبی است. شما مدت زمانی که نیاز به ثبت شرکت دارید دو الی سه هفته است و در زمینه­‌هایی تجارت، تولید و صنعت و خدمات می­توانید شرکت را ثبت کنید.

نکته جالب توجه این است که میزان مالیات بر درآمد این شرکت کاملا صفر درصد بوده که نگرانی را از بابت مالیات کاملا برطرف می­کند و شرایط زندگی در امارات را در این مورد ارتقا می­دهد.

همانطور که پیش‌تر گفتیم شما با ثبت شرکت در امارات می­توانید اقامت سه ماه، یکسال، سه سال و غیره را بگیرید که شامل سه خانواده می­شود. با به اتمام رسیدن مهلت اقامت شما، در صورت اقامت مجدد باید اقامت خود را تمدید کنید که شرط خاصی حتی شرط سود دهی برای شرکتتان وجود ندارد و می­توانید اقامت نامحدود بگیرید

طبق قانون جدید ثبت شرکت در امارات، شما نیاز به شریک یا کفیل برای این کار ندارید و با ثبت شرکت مالک صد در صد آن هستید.

برای ثبت شرکت خود اصلا نیازی به استخدام کارمند اهل امارات، نیاز به اجاره یا خرید ملک و امکان افتتاح حساب در امارات یا همان افتتاح حساب بانکی در دبی وجود ندارد.

یکسری شرایط را باید برای ثبت شرکت داشته باشید همانند: سن شما بالای 18 سال باشد که از این راه سریع ترین روش برای گرفتن اقامت بوده ولی در نظر داشته باشید که این شرایط برای تاجران و صاحبان کسب و کار مناسب تر است.

شرایط اخذ اقامت برای خانواده خود نیز شامل: همسر، فرزند پسری که سن آن زیر 18 سال باشد و فرزند دختر مجرد بدون محدودیت سنی است.

هزینه ثبت شرکت در دبی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شما می­توانید برای برآورد هزینه­‌های خود به سایت هوم اند هوم مراجعه کنید. این سایت کارشناسانی دارد که به شما کمک می­کند به راحتی مراحل اقامت و شرایط زندگی در امارات را طی کنید.

عجایب ­های امارات

راه دیگری که از طریق آن می­توانید در امارات اقامت بگیرید، خرید خانه در دبی است. کم ترین مبلغ برای خرید ملک در امارات یک میلیون درهم است. دولت امارت برای افرادی که قصد خرید ملک و اقامت در این کشور را دارند چند نوع ویزا صادر می­کند، که شامل:

 • ویزا با مدت زمان 6 ماه
 • ویزا با مدت زمان 3 سال
 • ویزا با مدت زمان 5 سال
 • ویزا با مدت زمان 10 سال

که تمامی این ویزاها بارها قابل تمدید هستند. برای اخذ ویزای 6 ماهه باید ملک با حداقل 750 هزار درهم بگیرید که می­توانید بارها و بارها به این کشور رفت و آمد کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

ویزا به مدت سه سال زمانی به شما تعلق می­گیرد که ملک مورد نظر حداقل یک میلیون درهم باشد. هزینه صدور ویزا 3 ساله بین 13 تا 15 هزار درهم بوده. برای گرفتن این ویزا باید به مدت 6 ماه از امارات خارج نشوید. شما با اخذ ویزا به مدت سه سال به عنوان یکی از ساکنین امارات محسوب می­شوید و می­توانید از تمامی امکانات عمومی این کشور استفاده کنید.

برای دریافت ویزای پنج ساله باید ملکی معادل پنج میلیون درهم خریداری کنید. برای اینکه ویزای پنج ساله اخذ کنید نباید از وام امارات برای خرید املاک استفاده کنید بلکه باید سرمایه را از خارج از امارات متحده عربی بیاورید.

برای اینکه ویزای 10 ساله امارات را بگیرید باید حداقل مبلغ سرمایه گذاری شما ده میلیون درهم باشد همچنین باید سرمایه خود را در صندوق سرمایه گذاری نگهداری کنید. برای اخذ این نوع اقامت نباید شش ماه از خاک امارات خارج شوید. این ویزا شرایط زندگی در امارات را برای شما مهیا می­کند که چندین ماه بدون محدودیت از کشور خارج و وارد شوید.

برای خریدن ملک در دبی باید شرایطی را بگذرانید که آن شرایط عبارت­اند از: بررسی و پیدا کردن ملک در امارات و مذاکره با فروشنده آن ملک، توافق با فروشنده و انجام مراحل قرارداد با صاحب ملک، پرداخت حداقل ده درصد از ارزش آن ملک به فروشنده، امضای قرارداد گواهی عدم شکایت یا NOC، مراجعه خریدار و فروشنده به دپارتمان املاک امارات و در نهایت انجام مراحل انتقال سند به شما به عنوان خریدار ملک. با استفاده از این شرایط شما می­توانید اقامت در دبی با خرید ملک داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

بعد بررسی شرایط زندگی در امارات، باید بدانید مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا چیست که ما در این قسمت به این مورد پرداخته­ایم، در ادامه با ما همراه باشید.

 • شش عدد عکس گذرنامه­ای
 • اظهارات مالی بانک
 • گزارش گردش شش ماهه حساب
 • بیمه
 • نامه تمکن مالی
 • نامه ارزش اموال
 • گذرنامه معتبر
 • اثبات میزان درآمد جهت مهاجرت به دبی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی پزشک که سلامت جسمی، روحی و روانی شما را نشان دهد.
 • مدارک بیمه درمانی
 • اسناد خریداری ملک
 • کپی کل برگ‌های شناسنامه و کارت ملی

اطلاعات کلی درباره امارات

بعد دانستن شرایط زندگی در امارات باید اطلاعات کلی در رابطه با این کشور داشته باشید. ما در اینجا به برخی از اطلاعات مربوط به امارات پرداختیم پس در ادامه با ما همراه باشید.  مساحت کشور امارات متحده عربی 83600 کیلومتر مربع بوده و از نظر وسعت دارای رتبه 115 است. دارای آب و هوای گرم و خشک و بیابانی است که ممکن است از این بابت شرایط زندگی در امارات را برایتان سخت کند. بخش شرقی امارات که کوهستانی بوده بسیار سرد است.

عمارات متحده عربی دارای دومین اقتصاد جهان عرب بوده و همچنین صادرات نفت خام از امارت به کشورهای دیگر به بیش از دو میلیون بشکه در روز اعلام شده است.

موازنه تجاری این کشور طبق پژوهش­ها و بررسی­های انجام شده حدود 299400 میلیون درهم و همچنین رشد واردات و صادرات در این کشور به به میزان 904700.00 میلیون درهم ارزیابی شده است.

قوانین عمومی در امارات

قبل اینکه بخواهید به کشوری بروید باید حتما از قوانین آن کشور مطلع باشید زیرا همین شرایط زندگی در امارات را برایتان آسان می­کند تا در آن جا برای شما ناخواسته مشکل پیش نیاید. در امارات متحده عربی نمی­توانید در اجتماع مشروبات الکلی مصرف کنید زیرا ممنوع بوده و این قانون برای آن­ها از اهمیت بالایی برخوردار است. شما نمی­توانید بدون اجازه از مردم امارات عکس برداری کنید زیرا جرم محسوب می­شود و جریمه دارد. در ماه رمضان خوردن و نوشیدن در مکان­های عمومی ممنوع است.

در امارات خرید و فروش اجناس جعلی جرم است و جریمه زیادی به همراه دارد. در امارات نمی­توانید شایع پرانی کنید زیرا تا سه سال برای شما زندان یا جریمه نقدی در نظر گرفته می­شود. در خیابان­های عمارت اگر عشق خود را به پارتنرتان ابراز کنید توسط پلیس پیگیری می­شود چون جرم است.

اهانت به مردم امارات جرم است. در امارت نمی­توانید از ساختمان­های حکومتی و یا ماشین­های تصادفی عکس یا فیلم بگیرید. همچنین ماز به حمل دارو بدون نسخه پزشک نیستید. با دانستن این قوانین شرایط زندگی در امارات برای شما بهتر می­شود.

عجایب ­های امارات

فقط نباید دنبال شرایط زندگی در امارات باشید به نظر ما قبل از اینکه به کشوری مهاجرت کنید آن را از همه نظر بررسی کرده از شرایط زندگی در امارات گرفته تا بررسی آن کشور در زمینه توریستی و مکان­های معروف آن. برخی از عجایب در امارات وجود دارند که هر ساله افراد زیادی را به خود جذب می­کنند. که ما در اینجا به برخی از آن­ها اشاره کردیم.

حتما در فضای مجازی تصویر برج خلیفه را دیدید. این برج بلندترین برج جهان است که در دبی قرار دارد. معماری زیبای این برج در دنیا زبانزد است و در دنیا به بهترین برج شناخته شده و جزو یکی از دیدنی­های عجیب و زیبا در امارات است.

در امارات یک جزیره دست ساز که به جزیره نخل شناخته می­شود، طراحی شده که برای ساخت آن از طرح­ها و نقش­های عجیبی استفاده کردند و تا ده سال آینده این جزیره تکمیل می­شود.

جزایر مصنوعی امارات یکی دیگر از این عجایب­ها بوده که به طور مصنوعی طراحی شده است. در ساخت این جزایر از شن­های رنگی به کار گرفته شده.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به دنبال بررسی شرایط زندگی در امارات بودیم که به طور کلی به شما بگوییم به چه صورت در امارات متحده عربی اقامت بگیرید. ما در این مقاله به چگونگی ثبت شرکت، خرید املاک، مدت زمان ویزاهای مختلف، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا و غیره پرداختیم که امیدواریم برای شما کاربردی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *