بررسی تمامی راه های گرفتن اقامت دبی

راه های گرفتن اقامت دبی

همانطور که می­دانید امارات متحده عربی مقصد بسیاری از مهاجران به دلیل شرایط خوبی که برای آن­ها فراهم کرده، بوده است. ما در این مقاله به طور کلی به بررسی راه های گرفتن اقامت دبی می­پردازیم.

علاه بر مهاجرت بسیاری از مهاجران، کسب و کار خودشان را در امارات راه اندازی می­کنند، زیرا جدا از مزایایی که می­گیرند مالیات در این کشور برای شرکت­ها صفر است.

طبق سرشماری­هایی که در سال 2005 در امارات انجام شد، فقط 17 درصد از جمعیت دبی را افراد اهل امارات و همچنین حدود 85 درصد جمعیت دبی و 71 درصد جمعیت کل امارات را مهاجران آسیایی تشکیل می­دادند. بیشترین جمعیت غیر اماراتی مستقر در امارات مردمان هندی با 51 درصد بودند که بعد از آن پاکستانی با 16 درصد، بنگلادشی با 9 درصد، فیلیپینی 3 درصد و در نهایت جمعیت زیادی از مردمان سومالی که نزدیک به 30000 نفر هستند، تشکیل می­دهند.

اخذ اقامت در امارات

برای اخذ اقامت در امارات راه­های زیادی وجود دارد، همانند خرید خانه در دبی، ثبت شرکت در دبی و در نهایت اقامت از طریق تحصیل و کار علاوه بر این راه های گرفتن اقامت دبی که گفته شد، ما در ادامه این مقاله به افتتاح حساب در امارات می­پردازیم.

اخذ پاسپورت و ویزای امارات

متاسفانه کشور امارات متحده عربی برای اعطای پاسپورت قوانین و سیاست­های بسیار سختگیرانه­ای دارد. اکثر مجوزهای اقامتی که توسط امارات صادر می­شود 3 ساله و قابل تمدید هستند و شما نمی­توانید در آن جا اقامت دائم بگیرید. شهروندان خارجی که اقامت امارات را گرفته­اند، مجبور هستند که هر چند سال یک بار اقامت خودشان را تمدید کنند.

امارات متحده عربی که از نظر جغرافیایی نسبتا به ایران نزدیک است معمولا بهترین گزینه برای مهاجرت و اخذ پاسپورت برای اقامت طولانی مدت بوده. امارت متحده عربی برای افرادی که به این کشور سفر می­کنند، ویزای­های مختلفی را در نظر گرفته است که در این بخش به آن­ها می­پردازیم.

  • ویزای توریستی: این ویزا که کمتر از 30 روزه است، برای مقاصد گردشگری و هدف­های دیگر صادر می­شود.
  • ویزای ترانزیت: این ویزا که 48 یا 96 ساعته بوده برای افراد خارجی در نظر گرفته شده که باید از طریق امارت ترانزیت کنند.
  • ویزای اقامت طولانی مدت (ویزای سرمایه گذار): این ویزا که شامل یک دوره 5 تا 10 ساله است، نیازی به اسپانسر ندارد اما برای اخذ آن باید پول زیادی را در امارات سرمایه گذاری کنید.
  • ویزای اقامت کوتاه مدت: شامل افرادی است که برای قصد مهاجرت به امارات می­روند که عبارت است از: ویزای تحصیلی امارات که در صورت پذیرش در یکی از دانشگاه­های بین المللی امارات می­توانید برای این ویزا درخواست دهید. ویزای دانشجویی یک ساله بوده و شما بنابر مدت زمانی که قرار است در امارات بمانید، می­توانید آن را به صورت سالیانه تمدید کنید.

ویزای کار امارات که برای کار در امارات متحده عربی صادر می­شود، 30 روز معتبر است و برای 30 روز دیگر قابل تمدید است. در این مدت باید اقدام به گرفتن مجوز اقامت در امارات کنید که با توجه به هدف سفر شما و صلاح دید مقامات امارات برای 1، 2 یا 3 سال صادر می­شود. اگر با مجوز اقامت در امارات زندگی می­کنید، می­توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خودتان را به امارات بیاورید. ویزای همراه امارات برای 1، 2 یا 3 سال صادر می­شود و حداقل 30 روز قبل از انقضا می­توانید آن را تمدید کنید. ویزای بازنشستگی امارات برای کسانی که به سن حداقل 55 سال می­رسند که سن بازنشستگی است به مدت 5 سال صادر می­شود و برای 5 سال دیگر نیز تمدید می­گردد.

اخذ پاسپورت و ویزای امارات

اقامت در امارات با خرید ملک

اگر فکر کرده­اید که تنها با خرید خانه می­توانید در امارات اقامت بگیرید کاملا در اشتباه هستید زیرا باید این کار را تحت شرایط خاصی انجام دهید. که در این قسمت ما خدمت شما آورده­ایم:

یکی از راه های گرفتن اقامت دبی که با خرید ملک بوده، شما را ملزم می­کند که برای اقامت در امارات باید قیمت ملک خریداری شده بیش از 1 میلیون درهم یا حدود 10 میلیارد تومان باشد. به این نکته توجه داشته باشید که اساس قیمت خانه، قیمت ذکر شده در سند ملک بوده و ارزش فعلی خانه ملاک نیست.

برای اخذ اقامت دبی با خرید ملک، قیمت ملک خریداری شده در این شهر باید حداقل 1 میلیون درهم (حدود 10 میلیارد تومان) باشد. در نظر داشته باشید که اساس برای قیمت خانه، قیمت ذکر شده در سند آن ملک بوده و ارزش به روز خانه اساس و پایه نیست. در صورتی که در سند خانه چند نفر با یکدیگر شریک باشند، سهم هر یک از آن­ها به مظور اخذ اقامت باید بیشتر از یک میلیون تومان باشد. سند ملک یا خانه خریداری شده به هیچ عنوان نباید در رهن و وثیقه باشد.

اگر قصد دارید در امارات خانه­ای را پیش خرید کنید و هنوز سند مالکیت ندارد، اقامت به شما داده نمی­شود زیرا داشتن سند خانه برای اخذ اقامت الزامی است. وقتی در امارات خانه­ای را خریداری می­کنید، باید هزینه­هایی که به همراه دارد را به صورت ماهانه یا سالانه نیز پرداخت کنید، هزینه­هایی مانند شارژ نگهداری از ساختمان یا هزینه استفاده از تهویه مطبوع.

اقامت در امارات با ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت دبی، ثبت شرکت است. این روش سریع ترین راه اقامت بوده که شما با ثبت شرکت در امارات مزایای فراوان به دست می­آورید از جمله: اخذ اقامت با تمدید نامحدود، امکان اخذ اقامت برای خانواده، ثبت شرکت بدون نیاز به شریک اماراتی با مالکیت تمام، نرخ مالیات بر درآمد صفر، افتتاح حساب بانکی در امارات، برای تمدید اقامت به سوددهی شرکت نیازی نیست، الزامی به اجاره یا خرید دفتر نیست زیرا می­توانید دفتر مجازی بزنید، شما ملزم به استخدام منشی، حسابدار، یا مدیر اهل امارات نیستید، می­توانید در مناقصه­­ های دولتی امارات شرکت کنید، امکان خرید املاک و مستغلات را دارید، امکان تجارت آزاد در بازارهای جهانی، امکان تجارت در منطقه GCC، نزدیک بودن به ایران از نظر جغرافیایی و پروازهای همیشگی از ایران به امارات و در آخر امکان ثبت شرکت با کاربری خدماتی، تولیدی و تجاری.

توجه داشته باشید که قبل از همه این­ها شما باید هزینه ثبت شرکت در دبی را برآورد و طبق یک برنامه ریزی مالی درست اقدام به ثبت شرکت کنید.

اقامت در امارات با ثبت شرکت

اقامت در امارات با کار

کار که یکی از راه های گرفتن اقامت دبی است در بین ایرانیان محبوب بوده. ارزش پول در امارات بالا است و ایرانیان به همین دلیل علاقه دارند که با کار در امارات، اقامت بگیرند. برای اخذ کار در امارات باید یکسری از شرایط همانند: سوابق کاری، شرایط کاری، مدرک تحصیلی، وضعیت جسمانی و تاهل، سن و در نهایت میزان تسلط به زبان عربی و انگلیسی.

برای اخذ کار در امارات متحده عربی شما نیازمند یک کارفرما هستید که در این کشور به آن کفیل می­گویند. کفیل مسئول اخذ اقامت از طریق کار برای شما است و تمامی مراحل اقامت از طریق آن صورت می­گیرد. کفیل برای استفاده از کارمندان و کارگران خارجی باید به دولت ضمانت­هایی بدهد. به همین دلیل کفیل بابت ضمانت پاسپورت کارمندان و کارگران را به عنوان گرو می­گیرد. قبل از اقامت در دبی باید از شرایط افتتاح حساب بانکی در دبی با خبر باشید.

اقامت از طریق تحصیل

تحصیل که یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت دبی است، مختص دانشجویانی است که میخواهند برای ادامه تحصیل به این کشور بروند. امارات متحده عربی با داشتن دانشگاه­هایی با رنکینگ بالا و بین المللی شرایط خوبی برای ادامه تحصیل است.

یکی از ویژگی­های این دانشگاه­ها تدریس به زبان انگلیسی است که برای پذیرش در این دانشگاه­ها باید آیلتس با نمره 6 به بالا داشته باشید. شما تا اتمام مدت زمان تحصیل می­توانید در این کشور اقامت کنید. شما با اقامت تحصیلی اجازه کار در امارات را ندارید، ولی این امکان را به شما می­دهند که در قالب برنامه­های کارورزی به کار بپردازید.

شما برای دانستن شرایط مهاجرت می­توانید به سایت هوم اند هوم مراجعه کنید. این ساید دارای مشاورانی خبره در زمینه مهاجرت بوده که شما با استفاده از راهنمایی­های کارشناسان می­توانید انتخاب خوب داشته باشید

هر آنچه که باید درباره امارات بدانید؟

قبل اقدام به بررسی راه های گرفتن اقامت دبی و شرایط اقامت در دبی را بدانید که به شما در تصمیم گیری درست کمک کند. جمعیت امارات تقریبا 10 میلیون نفر بوده و پایتخت آن ابوظبی است. مساحت امارات 83600 کیلومتر مربع است و 7 امارت دارد که در قدیم به آن­ها سواحل آشتی می­گفتند.

زبان رسمی امارات عربی و آب و هوای آن بیابانی و شرجی است. واحد پول امارات درهم و حکومت آن به صورت پادشاهی مشروطه فدرال بوده.

امارات­های این کشور شامل امارت ابوظبی، امارت عجمان، امارت دبی، امارت فجیره، امارت راس الخیمه، امارت شارجه و امارت ام القیون است. که ابوظبی به عنوان پایتخت و دبی به عنوان پر جمعیت ترین شناخته می­شوند.

صرفا نباید به بررسی راه های گرفتن اقامت دبی باشید، زیرا در قدم اول باید از برخی از قوانین آن باخبر بوده تا در آن جا به مشکل برنخورید. برخی از این قوانین همانند: در ماه رمضان نمی­توانید در عموم بخورید یا بنوشید. مصرف مشروبات الکلی، بدون اجازه از مردم عکس گرفتن، خرید و فروش اجناس جعلی، شایع پراکنی، اهانت به مردم و حمل دارو بدون نسخه پزشک جرم محسوب می­شود.

هر آنچه که باید درباره امارات بدانید؟

نتیجه گیری

در این مقاله ما با بررسی راه های گرفتن اقامت دبی به دنبال این بودیم که شرایط مهاجرت را برای شما آسان تر کنیم تا به راحتی بتوانید تصمیم نهایی و غایی خودتان را بگیرید. به طور کلی در این مقاله ما به اخذ اقامت در امارات، اخذ پاسپورت و ویزای امارات، اقامت در امارات با خرید ملک، اقامت در امارات با ثبت شرکت، اقامت در امارات با کار، اقامت از طریق تحصیل و در نهایت هر آنچه که باید درباره امارات بدانید را بررسی کردیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *