تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت 

تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت

تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت این کشور چگونه امکان‌پذیر است؟ در مورد اینکه چگونه باید ویزای مولتی خود را به اقامت بلند مدت کانادا تبدیل کنید، اطلاعی دارید؟ آیا می‌دانید چگونه می‌توان این کار را انجام داد و پروسه زمانی آن به چه‌صورتی است؟

بسیاری از متقاضیان با ویزای توریستی یا مولتی به کانادا سفر می‌کنند؛ اما اینکه نمی‌توانند در آن کشور مشغول به‌کار شوند یا ادامه تحصیل دهند، کمی آن‌ها را آزار خواهد داد. کسانی‌که بعد از سفر به‌ کانادا مشتاق کار یا تحصیل در این کشور هستند باید ویزای مولتی خود را به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری تغییر داده و امکان اقامت بلند مدت کانادا را به دست آورند.

اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید و سوالات بسیاری در ذهن شما می‌چرخد، بهتر است در ادامه این مطلب همراه ما بمانید؛ چرا که ما قصد داریم اطلاعاتی کامل و جامع در مورد نحوه تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت بلند مدت این کشور در اختیار شما قرار دهیم.

آیا می‌توان ویزای مولتی کانادا را به اقامت بلند مدت کانادا تبدیل کرد؟

در پاسخ به این سوال ما اینگونه جواب می‌دهیم که دولت کانادا در طی سال‌های اخیر سعی کرده به‌منظور حفظ امنیت کشور و منافع ملی مردم و همچنین جلوگیری از سوء‌استفاده برخی از مهاجران،  روند دریافت و اخذ ویزا را کمی سخت‌تر و دشوارتر کند. باتوجه به همین امر احتمالا تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت کانادا این کشور برای ایرانیان سخت‌تر شده و اساسا می‌توان گفت راهی برای اینکه بتوان ویزای مولتی را در داخل کشور کانادا به ویزای دیگری تبدیل کرد، وجود ندارد.

البته نباید ناامید شوید؛ چرا که کانادا یکی از کشورهای بسیار مهاجرپذیر است و شما می‌توانید با داشتن ویزای مولتی و مهاجرت موقت به کانادا در مورد راه‌حل‌هایی که به داشتن ویزای استارتاپ کانادا، ویزای تحصیلی یا ویزای کاری می‌انجامد، اطلاعاتی جمع‌آوری نمایید.

شما می‌توانید با حضور در این کشور از سفر خود لذت ببرید؛ اما برای تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم این کشور شما باید از طریق سفارت کانادا که در کشور شما قرار دارد، اقدام کنید.

در کل اینکه شما در مورد شرایط اقامت در کانادا برای ایرانیان و همچنین مسیر درست مهاجرت آگاه باشید، روند دریافت ویزای این کشور برای شما ساده‌تر می‌شود. داشتن اطلاعاتی کامل به شما کمک می‌کند که بتوانید راحت‌تر برای تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت این کشور اقدام کرده و روند مهاجرت به کانادا برای شما سریع‌تر پیش خواهد رفت.

شرایط تبدیل ویزای مولتی به اقامت بلند مدت

در بالا توضیح دادیم اساسا هیچ راهی برای مهاجران تعریف نشده که به کمک آن بتوانند ویزای مولتی خود را به اقامت بلند مدت تبدیل نمایید. با این حال مهاجران با ویزای کوتاه‌مدت خود می‌توانند پیگیر اقدامات مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا یا دیگر ویزای مورد نظر خود باشند.

این نکته را فراموش نکنید که پروسه‌ مربوط به دریافت ویزا بسیار زمان‌بر است؛ پس انتظار نداشته باشید که به سرعت ویزای مورد نظرتان را دریافت نمایید. بهتر است روند دریافت ویزا را از داخل کشور کانادا شروع کرده و با بازگشت به ایران آن را دنبال کنید.

از توضیحات فوق می‌توان این نکته را دریافت کرد که استفاده از عناوینی مانند تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت این کشور کار درستی نیست، افراد زیادی به غلط این مسئله را باور می‌کنند در حالی که چنین اقداماتی توسط دولت کانادا تاکنون رخ نداده است.

البته باید بگوییم بحث کسانی‌که به‌صورت پناهنده وارد این کشور می‌شوند، متفاوت است. در طی سال‌های اخیر دولت کانادا اقدامات بسیاری برای جذب مهاجران انجام داده که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به صدور اقامت برای پناهندگان اشاره کرد.

تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت

همانطور که می‌دانید متقاضیان با داشتن ویزای مولتی نمی‌توانند در کانادا مشغول به‌کار شده یا در این کشور تحصیل کنند، آن‌ها همچنین نمی‌توانند ویزای دائم این کشور را دریافت نمایند. با این حال آن‌ها می‌توانند زمانی‌که در کانادا حضور دارند برای دریافت ویزای‌های مختلف و مورد نظر خود مانند ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند.

در کل با ویزای توریستی اجازه کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و حتی زندگی در کانادا به شما داده نمی‌شود. با توجه به قوانین کانادا شما به‌عنوان کسی که ویزای مولتی دارید نهایتا می‌توانید ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید؛ البته باید بدانید که مدت زمان اقامت کوتاه‌مدت شما در کانادا تا حد زیادی به نظر افسران سفارت بستگی دارد.

ممکن است که افسران اقامت کمتر از ۶ ماه را به شما بدهند، ضمن اینکه در صورتی‌که افسران این احتمال را بدهند که شما در صورت ورود به خاک کانادا، تصمیم دارید به‌صورت بلندمدت در این کشور اقامت نمایید، اجازه اقامت در این کشور را به شما نخواهند داد.

آیا داشتن ویزای توریستی می‌تواند در روند اخذ ویزای تاثیر بگذارد؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که ویزای توریسی تاثیر مثبت یا منفی روی روند دریافت اقامت کشور کانادا نمی‌گذارد. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا یا هر ویزای دیگری شما باید از شرایط عمومی برای دریافت اقامت این کشور برخوردار باشید. به‌طورکلی شرایط زیر از جمله شرایط مورد نیاز برای ورود به خاک کشور کانادا هستند:

  • همسر شما ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری کشور کانادا را داشته باشد
  • برای حرفه و شغل شما از نظر قانونی نیازی به مجوز نباشد
  • شما اقامت دائم کانادا را گرفته باشید

در صورتی که شما از شرایط فوق برخوردار باشید، بدون شک می‌توانید در کشور کانادا به کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری مشغول شوید؛ اما در ادامه تصمیم داریم به شما بگوییم تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری چگونه است. این نکته را فراموش نکنید که همچنان امکان تبدیل ویزای مولتی به ویزای دیگری وجود ندارد؛ اما به‌هرحال شما از طریق ویزای مولتی می‌توانید اطلاعاتی کامل و جامع در مورد نحوه دریافت ویزای مورد نظر خود به‌دست آورید.

چگونه باید ویزای مولتی را به ویزای کاری تبدیل کنیم؟

برای تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم شما می‌توانید ویزای کاری این کشور را مورد بررسی قرار دهید. دولت کانادا به افرادی که از تمامی شرایط ویزای کاری کانادا برخوردار باشند، ویزای کاری اعطا می‌کند.

داشتن ویزای کاری می‌تواند در نهایت شما را به اقامت دائم این کشور برساند. یکی از شرایط دریافت ویزای کاری باید حتما از سوی یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید. برای دریافت پیشنهادات کاری شما می‌توانید با داشتن ویزای مولتی به کانادا سفر کرده و فرصت‌های شغلی زیادی برای خود دست‌وپا کنید.

به‌همین دلیل هم ما می‌گوییم شاید امکان تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم وجود نداشته باشد؛ اما می‌توانید به کمک داشتن این ویزا روند مهاجرت کاری به کانادا و گرفتن اقامت دائم را برای خود با اقداماتی که در طی اقامتتان انجام می‌دهید، تسهیل نمایید.

چگونه ویزای مولتی را به ویزای تحصیل تبدیل کنیم؟

یکی دیگر از مواردی که شما می‌توانید به کمک آن اقامت دائم بگیرید، ویزای تحصیلی کانادا است. ویزای تحصیلی برای کسانی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، گزینه مطلوبی به‌شمار می‌رود. کانادا از آن دسته کشورهای آمریکایی است که چندین دانشگاه معتبر بین‌المللی با رتبه‌های علمی بالا دارد. دریافت مدرک دانشگاهی از یکی از دانشگاه‌های این کشور می‌تواند آینده‌ای حرفه‌ای برای شما عزیزان رقم بزند.

زمانی که شما با ویزای مولتی خود به کانادا سفر کرده‌اید بازهم می‌توانید اقدامات مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا را فراهم کنید، برای مثال شما می‌توانید از نزدیک موسسات عملی، کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور را مشاهده کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار نمایید. شما می‌توانید با این کار شرایط ویزای تحصیلی کانادا را فراهم کرده و در نهایت موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوید.

بازهم تاکید می‌کنیم که که امکان تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم وجود ندارد، با این حال شما می‌توانید با داشتن ویزای مولتی برخی از مقدمات تحصیل خود در کانادا را همانطور که توضیح دادیم فراهم کنید.

چگونه ویزای مولتی خود را به ویزای سرمایه‌گذاری تبدیل کنیم؟

از دیگر روش‌هایی که شما با کمک آن می‌توانید ویزای خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل نمایید، سرمایه‌گذاری در این کشور و مهاجرت استارتاپ کانادا است. شما می‌توانید زمانی که با ویزای توریستی یا مولتی خود به کانادا سفر کرده‌اید، اقدامات اولیه برای گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری را فراهم کنید.

ایالات مختلف کانادا همگی دارای ضوابط و قوانین خاص خود هستند که شما باید برای سرمایه‌گذاری، استان مورد نظر خود را انتخاب نمایید؛ چرا که برخی از ایالت‌های کانادا برنامه‌های مستقلی برای مهاجرت و اقامت دارند و شما باید از تمامی این برنامه‌ها آگاه باشید.

در کل داشتن تمکن مالی کافی و دانش و استعداد قابل قبول در زمینه مدیریت استارت‌آپ می‌تواند شرایط شما برای گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری را مهیا نماید. زمانی که شما به کانادا سفر کرده‌اید می‌توانید اوضاع اقتصادی ایالت‌های این کشور را از نزدیک مورد بررسی قرار دهید، این به شما کمک می‌کند که بتوانید شما چندین قدم به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری و همچنین اقامت دائم کانادا نزدیک شوید.

با این اوصاف شاید تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم برای شما وجود نداشته باشد؛ اما بدون شک شما را چند قدم به هدفتان نزدیک می‌کند. البته شایان ذکر است که در میان تمامی روش‌های دریافت اقامت بلند مدت کانادا هزینه بیشتری در پی دارد.

ازدواج با یک کانادایی و دریافت اقامت دائم این کشور

در نهایت بهتر است بدانید از دیگر راه‌هایی که می‌تواند به تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم این کشور منجر شود، ازدواج با یک شخص کانادایی است. احتمالا با اقامت موقت در کانادا، گشت و گذار در این کشور بتوانید با یک شهروند کانادایی آشنا شده و با او ازدواج کنید.

ازدواج با یک شهروند کانادایی می‌تواند به شما کمک کند که اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتری درمورد شرایط ازدواج با کانادایی و نحوه به‌دست آوردن اقامت دائم کانادا به مجموعه هوم اند هوم مراجعه کنید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب ما سعی داشتیم به شما بگوییم چگونه می‌توان ویزای مولتی کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کرد. همانطور که دریافتید امکان تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت دائم این کشور وجود ندارد؛ اما داشتن ویزای مولتی راهی است که شما از طریق آن می‌توانید مقدمات دریافت ویزاهای دیگری مانند ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و تحصیلی را فراهم کرده و در نهایت اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *