راه های تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا چکار باید کرد؟ در حال حاضر بسیاری از کاربران از ما می‌پرسند چگونه ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کنیم؟ چگونه وضعیت مهاجرت به کانادا را تغییر دهیم؟ ایا می توان ویزای توریستی را به کاری تبدیل کرد؟ یا آیا می‌توان برای مجوز کار از داخل کانادا اقدام کرد؟ در ادامه هوم اند هوم اطلاعات مفیدی در این رابطه به شما عزیزان ارائه خواهد داد.

در فوریه امسال خبر جدیدی در خصوص تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا برای متقاضیان ایرانی منتشر شد. بر اساس این خبر، دارندگان ویزای توریستی با شرایط اعلام شده از سوی اداره مهاجرت کانادا، مجاز به دریافت اقامت کانادا برای کار خواهند بود. اگرچه قانون جدید کانادا برای ایرانیان در خصوص سهولت اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور وضع شده است، اما اخبار ضد و نقیضی این روزها در این مورد منتشر شده و تصور نادرستی را در بین بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد کرده است. در این مقاله که زیر نظر مشاوران مهاجرت کانادا نوشته شده، به سوالات متداول و عدم قطعیت‌های مربوط به این قانون می‌پردازیم.

قانون جدید تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا برای ایرانیان

تسهیلات جدید دولت کانادا برای ایرانیان در رابطه با افرادی که در کانادا با هر یک از انواع ویزای تحصیلی کانادا، توریستی و … بوده و مایل به تبدیل ویزای خود به ویزای کاری هستند، ایجاد شده است. قانون مذکور از اول مارس 2023 لازم الاجرا شده و تا 28 فوریه 2024 ادامه خواهد داشت. در واقع قانون جدید کانادا فرآیند تبدیل ویزای توریستی و تحصیلی به ویزای کاری را برای ایرانیان آسان کرده است. با این قانون می‌توانید با ویزای توریستی به کانادا سفر کنید و پس از ورود به کانادا ویزای توریستی را طبق شرایط اعلام شده به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل نمایید.

شرایط قانون جدید مهاجرت کانادا چیست؟

اگر در کانادا هستید و اقامت موقت در این کشور دارید، تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا امکان‌پذیر بوده و می‌توانید بدون پرداخت هزینه ویزای توریستی را به ویزای کاری یا تحصیلی تبدیل کنید. اگر یکی از اعضای خانواده شما برای بازدید به کانادا آمده است یا با ویزای توریستی به این کشور رفته‌اید، امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و ویزای کار کانادا وجود دارد. برای استفاده از این فرصت، باید قبل از سال 2024 به کانادا برسید و بهتر است از قبل درباره انواع ویزا تحقیق کنید و شرکت‌ها و دانشگاه‌های مورد علاقه خود را بیابید.

علاوه بر این در شرایط جدید تسهیلاتی برای تمدید ویزای توریستی کانادا در نظر گرفته شده است و افرادی که در کانادا هستند می‌توانند با هزینه کمتر و با سخت‌گیری کمتر ویزای خود را تمدید کنند. همچنین در صورتی که ویزای توریستی شما منقضی شده باشد، تا زمانی که نتیجه تمدید ویزا توسط دولت مشخص نشود، اقامت شما در کانادا قانونی تلقی شده و با هیچ مشکل و جریمه‌‌ای روبه رو نخواهید شد.

تبدیل رایگان ویزا از توریستی به تحصیلی یا کاری

با اجرای قوانین حمایتی جدید کانادا، ایرانیانی که پس از تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا قصد تمدید اقامت خود را دارند، نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌‌ای نخواهندداشت که این قانون در حال بررسی است. طبق اعلام اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، از مارس 2023، پرونده‌های ایرانیان با دقت و توجه بیشتری بررسی می‌شود.

به عبارتی می‌توانید خیلی سریع به کشور رویاهای خود بروید و ویزای مهاجرت کاری به کانادا بگیرید. اداره مهاجرت کانادا با اجرای قانون جدید ویزای توریستی کانادا فرصت بی نظیری را در اختیار تمامی ایرانیان قرار داده است. صرف نظر از رشته تحصیلی و سابقه کاری، می‌توانید ویزای توریستی دریافت کرده و سپس ویزای خود را به ویزای کاری یا ویزای تحصیلی در کانادا تبدیل کنید. علاوه بر این، اگر عزیزان شما در کانادا زندگی می‌کنند، روند گرفتن ویزا ساده‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

جزئیات قوانین تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا برای ایرانی‌ها

تمامی اقدامات پیشنهادی اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کاناداIRCC  برای حمایت از ایرانیان به شرح زیر است:

  • ساده‌سازی روند تمدید ویزای توریستی، ویزای تحصیل کانادا و کاری برای افرادی که در حال حاضر در کانادا هستند.
  • تسریع در روند بررسی درخواست‌های ایرانیان در کانادا
  • معرفی راه‌حلی جدید برای صدور مجوز کار آزاد برای ایرانیان در حال حاضر در کانادا.

برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا به کجا مراجعه کنم؟

یک راه ساده این است که با متخصصان در آژانس مهاجرتی هوم اند هوم تماس بگیرید. توریست‌ها اکنون می‌توانند ویزای توریستی کانادا را به اجازه کار در سال 2023 از داخل کانادا تبدیل کنند. آنها برای دریافت مجوز کار برای کانادا نیازی به خروج از کشور ندارند. اتباع خارجی که با ویزای توریستی در کانادا هستند می‌توانند برای خود شغل جستجو کرده و کسانی که پیشنهاد شغلی معتبر دریافت می‌کنند همچنان می‌توانند برای مجوز کار درخواست دهند.

این سیاست موقت تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا برای بازدیدکنندگان به عنوان یک گزینه برای کارفرمایان در کانادا آمده است، زیرا بسیاری از آنها در این دوره از گسترش اقتصادی با کمبود نیروی کار قابل توجهی روبرو هستند. بنابراین، کانادا به کارکنان خارجی زیادی نیاز دارد. آنها باید 500000 مهاجر را تا سال 2025 به داخل کشور بیاورند.

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

مرحله 1: جستجوی شغل (اگر با ویزای توریستی در کانادا هستید)

شما با ویزای مسافرتی در کانادا هستید و می‌خواهید برای دریافت ویزای کاری یا ویزای استارتاپ کانادا در کانادا بمانید، اما باید به دنبال شغل باشید. شما باید برای یک شغل مورد تایید LMIA در کانادا درخواست دهید. این درخواست شامل لیستی از تمام شرکت‌های کانادایی است که مورد تایید LMIA هستند.

مرحله 2: یک پیشنهاد تایید شده دریافت کنید

اطمینان حاصل کنید که به کارفرما یا شرکتی که تایید شده است درخواست داده‌اید.

مرحله 3: درخواست‌های لازم برای مجوز کار خود ارائه دهید

اکنون که بخش سخت کار انجام شده است، شما یک شغل و نامه پیشنهادی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا دارید. می‌توانید ادامه دهید و درخواست خود را برای مجوز کار از داخل کانادا ارسال کنید. شما نیازی به ترک کشور خود ندارید.

مرحله 4: درخواست آنلاین اجازه کار

شما می‌توانید برای Work Permit Online نیز در وب سایت Canada CIC اقدام کنید.

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر است؟

برای اطلاع از هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا باید بگوییم که این هزینه‌ها می‌تواند متغییر باشد اما به طور کلی می توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • هزینه ویزای مجوز کار: 155 دلار کانادا
  • هزینه بیومتریک: 85 دلار کانادا
  • برای پردازش سریع: 200 دلار کانادا

نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا TRV

ساده‌ترین راه برای کسانی که به دنبال کار در کانادا هستند اما قادر به یافتن شغل یا دریافت مجوز کار نیستند، درخواست ویزای توریستی خواهد بود. اولین قدم منطقی برای تبدیل ویزای توریستی به مجوز کار در کانادا، تبدیل شدن به یک ویزیتور کانادایی است.

تفاوت بین ویزای توریستی و ویزای کاری چیست؟

ویزای توریستی

ویزای مسافرتی برای افراد دارای ویزای توریستی است که قصد دارند برای گشت و گذار و فعالیت‌های تفریحی به کانادا سفر کنند. در واقع این اجازه را به دارنده ویزا می‌دهد تا به نقاط مختلف کشور سفر کرده و استان‌های مختلف کانادا را کاوش کند، اما به او اجازه نمی‌دهد کار کرده یا در هر نقطه از کانادا مشغول به کار شود.

*کار کردن یا راه‌اندازی استارتاپ کانادا توسط توریست‌ها با ویزای مسافرتی کانادا غیرقانونی است!

ویزای کاری

از طرف دیگر، برای دریافت یک پیشنهاد شغلی به ویزای کاری کانادا نیاز است که به طور قانونی به نامزد اجازه می‌دهد تا در یک شرکت کانادایی مشغول به کار شود. فراموش نکنید که کار در کانادا با ویزای توریستی ممکن است منجر به اخراج نامزد به کشور اصلی گردد و ورود مجدد وی به کانادا نیز ممنوع خواهدشد.

همچنین همه کارفرمایان کانادایی نیز از نظر قانونی موظفند فرصت‌های شغلی را فقط به آن دسته از داوطلبانی که دارای مجوز کار معتبر و شماره SIN شماره بیمه اجتماعی هستند، ارائه دهند. طبق قانون، برای هر کارفرمای کانادایی، استخدام نامزدهایی با ویزای توریستی کانادا ممنوع است.

آیا می‌توانم برای مجوز کار از داخل کانادا اقدام کنم؟

به جز راهی که در بالا گفته شد، از خارج از کانادا می‌توانید برای ویزای PR کانادا اقدام کنید. با این حال، استثنائات خاصی وجود دارد. متقاضی می‌تواند برای مجوز کار از داخل کانادا درخواست دهد اگر:

_داوطلب، همسر یا والدین وی دارای مجوز تحصیل یا کار معتبر در کانادا هستند.

_کاندیدای مشتاق دارای ویزای کار کانادا برای یک شغل است اما می‌خواهد برای یک شغل دیگر برای مجوز کار اقدام کند.

_در این مورد، متقاضی باید قبل از واجد شرایط شدن برای ویزای کار کانادا، مراحل خاصی از پردازش درخواست را طی کند.

_متقاضی دارای مجوز اقامت موقت یا کوتاه مدت با اعتبار شش ماه یا بیشتر است، یا نامزد کار در کانادا به حساب می‌آید؛ زیرا قبلاً درخواست اقامت دائم کانادا را از داخل کانادا پر کرده است.

کانادا یک سیستم مبتنی بر امتیاز یعنی امتیاز CRS برای ویزای روابط عمومی دارد. چنانچه امتیاز CRS زیادی به دست آورید، یک فرصت طلایی برای گرفتن ITA دارید. بعدا می‌توانید ویزای PR دریافت کنید. CRS در صورت داشتن امتیازاتی مانند تسلط بر زبان انگلیسی، سن، صلاحیت و موارد دیگر بهبود می‌یابد.

درخواست‌های آنلاین یا کاغذی برای ویزای کار کانادا برای افرادی که مایل به درخواست آن هستند در دسترس است.

راه‌های دیگر برای دریافت ویزای کار در کانادا

علاو بر امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا، راه‌های دیگری برای دریافت مجوز کار یا اقامت کاری در این کشور وجود دارد. برخی از کاندیداها مسیر دیگری را برای دریافت مجوز کار کانادا انتخاب می‌کنند. آنها در ابتدا با نشان دادن علاقه به دوره خاصی که توسط یک موسسه آموزشی کانادا ارائه می‌شود، ویزای دانشجویی را انتخاب می‌کنند.

این کار به آنها کمک خواهدکرد تا مدرک آکادمیک محلی کانادا را دریافت کنند و به آنها اجازه می‌دهد به صورت پاره وقت کار کنند. پس از اتمام دوره، داوطلب اجازه دارد مدتی در کانادا بماند و به دنبال شغل مناسب بگردد. اگر داوطلب بتواند پس از اتمام دوره در بازه زمانی تعیین شده شغلی را به دست آورد، ممکن است در نهایت مجوز کار طولانی‌مدت به او اعطا شود.

سخن پایانی

فراموش نکنید که لازم است برای مشاغل مورد تایید LMIA در کانادا درخواست خود را ارائه دهید. LMIA تایید شده افرادی خواهندبود که مجاز به استخدام کارکنان خارجی باشند. علاوه بر این، می‌توانید پس از ورود به کانادا یا قبل از آن، با آژانس‌های استخدام در کانادا تماس بگیرید. این ساده‌ترین راه برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا در سال 2023 است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *