ثبت شرکت مجازی در دبی و بررسی شرایط آن

ثبت شرکت مجازی در دبی

دبی شهری پویا با اقتصادی نوین است که پایتخت تجارت دیجیتال است. دبی، یکی از شهرهای پر رونق و تجاری در امارات متحده عربی است. اقتصاد این شهر مدرن وابسته به تجارت و گردشگری است.‌ بیش از هزار شرکت و برند تجاری شامل بانکداری، بیمه و دیگر خدمات تجاری در این شهر فعالیت اقتصادی دارند. شهرسازی مدرن، خیابان‌های  پر زرق و برق و جذابیت‌های گردشگری این شهر را به یک ستاره پر فروغ تبدیل کرده است.

 یکی از راه‌های موثر برای افزایش درآمد بدون حضور فیزیکی ثبت شرکت مجازی در دبی است. در ادامه به ثبت شرکت در دبی و شرایط مورد نیاز آن جهت اخذ اقامت امارات پرداخته می‌شود.

ثبت شرکت مجازی در دبی چگونه است؟

دنیای دیجیتال، دنیای پر پیچ و خمی است که موجب افزایش درآمد از سوی کاربران دنیای مجازی شده است. کاربرانی که با دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی اینترنتی و یا تولید محتوا اقدام به فعالیت دیجیتال کرده اند. ثبت شرکت‌های مجازی هم یکی از راه‌های دیجیتال مارکتینگ است.

 اگر قصد خرید خانه در دبی دارید و در آرزوی ثبت یک شرکت مجازی هستید، موسسه هوم اند هوم می‌تواند مشاور خوبی برای شما باشد. بهتر است بدانید ثبت شرکت مجازی در دبی باید طبق ضوابط و شرایط زیر انجام گیرد. اگر به دنبال یافتن قیمت خانه در دبی برای خرید هستید و یا اگر به دنبال اقامت و تابعیت این کشور هستید، این موسسه با داشتن بهترین کارشناسان یاریگر شما خواهد بود.

برای ثبت شرکت مجازی در دبی، باید از یک  تبعه بومی کمک گرفته شود. این موضوع به دلیل قوانین سخت و دشوار دولت دبی در مورد مالکیت خارجیان برای شرکت‌ها است. جهت ثبت شرکت مجازی در دبی، شخص یا شرکتی که قصد دارد، شرکت مجازی خود را در دبی ثبت کند، باید با یک شریک محلی قرارداد امضا کند.

 در این قرارداد، شریک محلی تنها برای به حداقل رساندن فرآیند ثبت شرکت و تایید اسناد مورد نیاز است و شریک هیچ نقشی در مدیریت و سرمایه‌گذاری شرکت ندارد.

هر چند یافتن یک شریک محلی کمی دشوار است، اما این موضوع به متقاضی اجازه می‌دهد تا بتواند شرکت مجازی را به سرعت به ثبت رسانده و از کسب و کار پویا بهره مند شود.‌ با ثبت شرکت در این شیخ نشین امکان دسترسی سریع و آسان به بازار جهانی میسر می‌شود.‌

مزایا و فواید ثبت شرکت مجازی در امارات

با توجه به زندگی مرفه، اقتصاد پر رونق ثبت شرکت در امارات دارای فواید زیر است:

ساختار مالیاتی موثر؛ دبی به عنوان یکی از مناطق‌ شناخته شده با سیاست‌های زیرکانه و کارآمد شناخته می‌شود. شرکت‌های داخلی به دلیل عدم پرداخت مالیات در دبی برای شرکت‌هایی که دارای دفتر مرکزی در این شهر هستند، امکان برگزاری تراکنش‌های مالی و بین‌المللی را فراهم می‌کنند. این یک فرصت عالی برای ورود به تجارت جهانی است.

حمایت از شرکت‌های تکنولوژی و فناوری:

دولت دبی از  شرکت‌های فناوری وابسته به حوزه‌هایی مانند تکنولوژی اطلاعات، تحقیق، توسعه انرژی و حمل و نقل، حمایت می‌کند. برای این منظور، دولت دبی مکانیزم‌هایی را برای حمایت از شرکت‌های فناوری ایجاد کرده است که شامل دادن برنامه‌های تسهیلاتی مالی و مالیاتی، ارائه امکانات تبلیغاتی، فراهم کردن بسترهای فنی و ارتباطی برای توسعه فناوری، ارائه پشتیبانی در زمینه دسترسی به بازارهای جهانی می‌شود.‌

فرصتی بی سابقه برای سرمایه‌گذاری:

دبی به عنوان یکی از مراکز تجاری عربی و جهانی  برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود. شرکت‌های دارای دفتر مرکزی در دبی، با استفاده از فرصت‌های حمایتی دولتی، توان دسترسی به بازارهای جهانی را دارند و می‌توانند از منافع بی‌شمار، سیاست‌های مالی و اقتصادی دولت دبی استفاده  کنند.

 کار جدید و رو به پیشرفت:

دبی به عنوان یکی از پویاترین شهرهای کسب و کار در جهان معروف است. این شهر، به دلیل وجود بازارهای متعدد بین‌المللی، بسترهای پیشرفته تکنولوژی و ترفندهای کسب‌وکار مفید، برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بسیار مفید است.

ثبت شرکت سریع و آسان:

فرآیند ثبت شرکت در دبی، سریع  است. برای ثبت شرکت مجازی در دبی،  باید یک نام برای شرکت انتخاب کنید. سپس باید به دفتر تجارت دبی رفته و ثبت نام شرکت را انجام دهید. در این مرحله، شما باید فرم ثبت نام را پر کنید و هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. دقت کنید که تمامی فرم‌ها باید به دقت و صداقت پر شوند.

هزینه ثبت نام شرکت معمولاً بین 1000 تا 4،000 درهم امارات است. بهتر است بدانید بدون باز کردن حساب در دبی انجام امور بانکی میسر نخواهد بود، بهتر است حساب بانکی برای خود داشته باشید.

پس از ثبت نام شرکت، باید جواز کسب دریافت کنید. برای این منظور، باید به سازمان تنظیم کسب و کار دبی رفته و مدارک لازم را تحویل دهید. مدارک اصلی  شامل صورتجلسه تاسیس، شناسنامه شرکت، مکان شرکت، پذیرش نامه شرکت و برگه اعلام پرداخت هزینه ثبت شرکت است. برای هر کار بانکی و یا سر مایه‌گذاری باید اقدام به افتتاح حساب در امارات شود.

انتخاب نام شرکت:

انتخاب نام شرکت در دبی مهم‌ترین مرحله در روند ثبت شرکت مجازی در دبی است. برای انتخاب نام شایسته برای شرکت خود در دبی، باید به موارد زیر توجه کنید:

رعایت قوانین:

نام شرکت مهاجر باید مطابق  با قوانین دبی  باشد. در واقع، نام شرکت نباید با نام‌هایی که در لیست شرکت‌های ممنوع قرار دارند یا نام‌هایی که در قوانین دبی ذکر شده است، باشد.

برجستگی:

نام شرکت شما باید زیبا و قابل توجه باشد. نامی که به دلیل خاصیت خود مانند سادگی تلفظ،  قابل برداشت بودن و یا برجستگی قابل توجه باشد، بهتر است.

انعکاس فعالیت:

نام شرکت باید منعکس کننده فعالیت  شرکت شما باشد.  به عنوان مثال، اگر شرکت شما در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند، نام شرکت  باید با این فعالیت ارتباط کامل داشته باشد.

سادگی:

نام شرکت شما باید ساده و قابل تلفظ باشد تا در ذهن مردم بماند.‌

در دسترس بودن نام:

باید مطمئن شوید که نام شرکت شما در دبی جدید بوده و دیگر شرکت‌ها از آن استفاده نکرده‌اند. برای این کار، می‌توانید از سامانه دفتر تجارت دبی برای بررسی نام شرکت استفاده کنید تا کسی قبلا استفاده نکرده باشد.‌

بررسی شرایط ثبت نام در اینترنت:

 هنگام انتخاب نام شرکت، باید اطمینان حاصل کنید که نام شما برای ثبت در دامنه اینترنتی در دسترس است و موتور گوگل به راحتی آن را می‌یابد.

گرفتن لایسنس شرکت مجازی

لایسنس شرکت در دبی، جواز کتبی و رسمی است که به شرکت‌هایی که قصد فعالیت در این شهر را دارند، داده می‌شود. این مجوز به شرکت‌ها فرصت می‌دهد که کار و تجارت  خود را در دبی آغاز کنند و به صورت کاملا رسمی و قانونی در این شهر فعالیت کنند. چنانچه فردی نتواند این مجوز را بگیرد، اقامت امارات او تمدید نشده و باید سریع اقدام نماید.

برای دریافت مجوز یا لایسنس شرکت در دبی، مهاجر باید به مراحل زیر توجه کند:

تعیین نوع شرکت:

 در شروع کار باید نوع شرکت خود را مشخص کرده و اعلام کنید. در دبی، شما می‌توانید یک شرکت فردی  شرکت محدود با مسئولیت کم  یا شرکت سهامی عام را راه اندازی کنید. هر نوع شرکت مجوز مخصوص دارد که باید برای دریافت آن اقدام کنید.

ثبت شرکت:

بعد از تعیین نوع شرکت، باید شرکت خود را ثبت کنید. برای ثبت شرکت در دبی، می‌توانید از مشاوره یکی از شرکت‌های زبده در دبی استفاده کنید. این شرکت‌ها به متقاضی کمک می‌کنند تا روند ثبت شرکت را به صورت صحیح و سریع انجام دهید.

انتخاب محل فعالیت:

 باید محل فعالیت شرکت خود را در دبی معین کنید. شما می‌توانید یکی از شهرک‌های صنعتی در دبی، مراکز تجاری، مناطق آزاد یا مناطق خاص اقتصادی را برای فعالیت خود انتخاب کنید.‌

اخذ مجوز‌های ضروری:

برای دریافت لایسنس شرکت در دبی، باید مجوز‌های لازم را دریافت کنید. مراحل ثبت شرکت در دبی باید به صورت دقیق، مرتب و قدم به قدم پیش رود تا منجر به نتیجه خوبی شود.

هزینه‌های ثبت شرکت مجازی در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی وابسته به نوع شرکت، محل و مکان آن سرمایه مورد نیاز و دیگر عوامل است.

به علاوه، اگر فردی به دنبال ثبت شرکت مجازی در دبی در مناطق آزاد اقتصادی دبی باشد، هزینه های ثبت خیلی بیشتر از مناطق دیگر خواهد شد.‌

هزینه های ثبت شرکت در مناطق آزاد اقتصادی دبی معمولاً شامل هزینه‌های ثبت شرکت، هزینه‌های قانونی، هزینه های اداری است. به طور کلی، هزینه های ثبت شرکت در مناطق آزاد اقتصادی دبی می‌تواند از ۲۰،۰۰۰ درهم اماراتی تا ۵۰،۰۰۰ درهم اماراتی  یا بیشتر باشد، در نظر داشته باشید به جز هزینه ثبت شرکت مجازی در دبی هزینه مجوز و هزینه های ویزای کاری و همچنین انگشت نگاری و آزمایش خون هم از موارد هزینه های پیش روی متقاضی خواهند بود که باید به آنها توجه شود.

سخن پایانی

کشور امارات با مرکزیت سیاسی ابوظبی اداره می‌شود. بزرگترین شهر اقتصادی امارات شهر دبی است که بزرگترین دنیای دیجیتال را برای تجارت و بازاریابی اینترنی و دیجیتال مارکتینگ رقم زده است. این شهر مدرن همواره مهاجران زیادی را به خود جذب کرده تا بتواند سرمایه‌های شناور جهان را جذب کند.

یکی از راه‌های تجارت الکترونیک و درآمد زایی ثبت شرکت مجازی در دبی است. برای ثبت شرکت مجازی باید اقدام به اخذ مجوز شود. برای گرفتن مجوز بهتر است از موسسه‌های معتبر کمک گرفته شود. ابتدا باید نوع شرکت مشخص شده و سپس هزینه‌های آن به درهم پرداخت گردد. هزینه‌‌های ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت متغیر است. نامی که برای شرکت انتخاب می‌شود باید مناسب با فعالیت شرکت باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *