مهاجرت به ابوظبی برای ایرانیان به چه صورت است؟

مهاجرت به ابوظبی

کشور امارات متحده عربی با مرکزیت سیاسی ابوظبی، دارای شرایط اقتصادی بسیار عالی است که توانسته رفاه اجتماعی، زندگی مرفه، اقتصاد پر رونق و درآمد بسیار عالی را برای مسافران، مهاجران و متقاضیان رقم بزند. این امارات نشین شامل شهرهای دبی، ابوظبی، فجیره، عجمان، راس‌الخیمه، شارجه و ام‌القوین است که دبی شهری بزرگ، مدرن و به سبک شهرسازی کشورهای اروپایی ساخته شده است. امارات متحده عربی راه‌های مختلفی برای جذب مسافر و دادن اقامت به این افراد گشوده تا اگر مهاجری قصد مهاجرت به ابوظبی و یا هر شهر دیگر را دارد، بتواند از یک راه قانونی وارد این کشور شود. در ادامه به مهاجرت ایرانیان به ابوظبی پرداخته می‌شود.

خرید ملک در ابوظبی و گرفتن اقامت

خرید خانه در دبی و ابوظبی، یک فرصت بسیار مناسب برای کسانی است قصد سرمایه‌گذاری در ابوظبی دارند. مهاجرت به ابوظبی به  ثروتمندان  فرصت می‌دهد تا وارد بازار ملک و مستغلات در این شهر شوند.‌ ابوظبی پایتخت کشور زیبا و جذاب  امارات نشین امارات است.

کشوری لوکس با ذخایر نفتی فراوان، ثروت هنگفت و صنعت توریسم سرآمد کشورهای خاورمیانه است. این شهر دارای امکانات‌ و فرصت‌‌های شغلی فراوانی بوده و به همین دلیل محبوبیت بیشتری نسبت به شهرهای دیگر دارد. این شهر توریستی یکی از گران‌ترین شهرهای امارات بوده و امیران و ثروتمندان در آنجا مقیم هستند.‌ ابوظبی دارای آب و هوایی گرم و بیابانی است که همواره آفتابی است.

افرادی که دوست دارند،  در ابوظبی خانه‌ای بخرند، باید خودشان را با آب و هوای این شهر وفق بدهند.‌ افراد پس از گرفتن اقامت امارات و ابوظبی ممکن است مدتی دچار بیماری‌های ناشی از تغییرات آب و هوایی شوند‌ که خیلی زود درمان خواهد شد. ثبت شرکت در دبی یک فرصت بی نظیر برای مهاجرت به ابوظبی و سایر امارت نشین‌ها است.

قوانین خرید ملک در ابوظبی

قوانین خرید ملک در ابوظبی

 خرید ملک در شهر جذاب ابوظبی تابع قوانین خاصی است. مهم‌ترین موضوع خرید در مناطق آزاد تجاری امارات یعنی دبی و ابوظبی است. مهاجر با سرمایه‌گذاری در این در این دو کلانشهر سیاسی و اقتصادی می‌تواند، اقامت امارات را به دست آورد. دومین موضوع میزان سرمایه‌گذاری است. طبق قانون خرید ملک در ابوظبی ارزش ملک باید یک میلیون درهم باشد تا متقاضی بتواند از این طریق تابعیت دریافت کند.

 خرید ملک در ابوظبی و دبی برای گرفتن اقامت است، وگرنه افراد می‌توانند در هر شهر دیگر امارات زندگی کنند و  ویزایشان  همواره  تمدید شود. خانه و ملکی  که خریداری می‌کنید باید سند مالکیت معتبر صادر شده از اداره سرزمین امارات را داشته باشد. ارزش قطعی آن در سند درج شده باشد.

انجام مراحل خرید خانه در ابوظبی باید طبق مراحل زیر صورت گیرد تا فرد از این طریق بتواند اقامت امارات را دریافت کند.

تنظیم قول‌نامه: در ابتدای کار میان خریدار و فروشنده ملک یک توافق‌نامه  امضا می‌شود. باید در بین این توافق‌نامه به طور دقیق، قیمت توافقی ملک، زمان دقیق انتقال سند، مدارک لازم برای فروش خانه و نحوه پرداخت خریدار مشخص شده باشد. یعنی همه این موارد بند به بند شرح داده شود. بهتر است بدانید از زمان امضای توافق‌نامه تا انتقال قطعی سند، حدود یک ماه طول می‌کشد.

 گرفتن گواهی NOC،  یک گواهی است که از طرف دفتر پیمانکار ملک یا خانه صادر می‌شود. خریدار و فروشنده ملک باید قبل از انتقال سند این گواهی را دریافت کرده باشند.

انتقال سند ملک: در این مرحله، خریدار ملک به همراه فروشنده آن و در حضور نماینده مشاوره املاک خرید خانه و آپارتمان در ابوظبی به یکی از دفاتر سازمان املاک رفته و طبق قانون انتقال انجام خواهد شد. موسسه هوم اند هوم می‌تواند به مسافران و مهاجران کمک کند تا قیمت آپارتمان در دبی و تمامی شهرهای امارات به صورت حقیقی یافته و خرید موفقی داشته باشند.

مزایای ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات

مهاجرت به ابوظبی آمال جوانان ایرانی است که به دنبال یک زندگی شاد و مرفه‌ هستند. ابوظبی از نظر رشد سریع  اقتصادی و جذب سرمایه شرایط بسیار مناسبی برای ثبت شرکت در این کشور فراهم کرده است. بسیاری از کسانی که قصد تابعیت یا اقامت امارات دارند، می‌توانند به کمک ثبت شرکت به این امر مهم دست پیدا کنند.

در شهر ابوظبی مزایای بسیاری برای ثبت شرکت وجود دارد که باعث شده این امارت نشین به عنوان مقصد سرمایه‌گذاری و تجارت بسیاری از افراد قرار گیرد. ثبت شرکت پس از اقامت موقت با افتتاح حساب بانکی در امارات شروع شده و می‌تواند یک راه تجاری بسیار موفق در این شهر باشد. فرصت‌های مالی برای مهاجران بسیار بالا بوده و منبع درآمد مستمر و خوبی خواهد بود.

با ثبت یک شرکت تجاری یا خدماتی  در امارات متقاضیان از مالیات معاف خواهند شد و برای انجام هر گونه فعالیت تجاری و اقتصادی هیچ‌گونه مالیاتی پرداخت نخواهد شد. بانک‌های امارات شرایط پرداخت انواع وام را برای مهاجران مهیا کرده‌اند. این وام‌ها بسیار کم‌بهره هستند و مدت زمان بازپرداخت آنها طولانی بوده و این یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری و درآمد کلان است. مهاجرت به ابوظبی یک فرصت فوق‌العاده برای زندگی، تحصیل، ثبت شرکت‌‌های تجاری، راه‌ یافتن به بازار تجارت منطقه‌ای و ببن‌المللی است.

مزایای ثبت شرکت در امارات

با ثبت شرکت در امارات‌ و اخذ اقامت می توانید برای اعضا خانواده خود تقاضای اقامت کنید. پس از مهاجرت به ابوظبی به راحتی می‌توانید اقدام به کار و فعالیت نمایید.

نزدیکی مسیر امارات به ایران موجب آسان شدن رفت و آمد سرمایه گذاران و تاجران ایرانی شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب ثبت شرکت این است که بدون اخذ ویزا مهاجران می‌توانند به کشورهایی مثل قطر، کویت، عمان و بحرین رفت و آمد کنند. مهاجرت به ابوظبی یک فرصت عالی برای گردشگری و بازدید از دیگر کشورهای عربی است.

یکی از کارآمد‌ترین مزایای ثبت شرکت استفاده از تسهیلات بانکی و  مالی در رونق شرکت است. برای استفاده از این امکانات‌ منحصر به فرد، مهاجر باید اقدام به افتتاح حساب در امارات کند.‌

ضوابط ثبت شرکت در امارات

اولین قدم در ثبت شرکت در ابوظبی این است سرمایه‌گذار باید یک فرد بومی که از اتباع اصلی  امارات است را به عنوان شریک خود در شرکت انتخاب کند.

قدم یا مرحله دوم برای ثبت شرکت در امارات، سرمایه‌گدار باید مجوز مرتبط با موضوع شرکت را  از وزارت توسعه اقتصادی امارات دریافت کند.

شخص مهاجر باید فرم استاندارد درخواست مجوز را پر کرده و در وزارت خانه توسعه اقتصادی امارات ثبت نماید. بهتر است هنگام پر کردن فرم از افراد خبره کمک گرفته شود.‌

موضوع مهم برای ثبت شرکت در امارات داشتن مکان مناسب  برای محل شرکت است. این مکان بایستی با اجاره نامه معتبر برای انجام امور شرکت معرفی شود. صاحب شرکت باید اقدام به عقد قرارداد و اجاره نامه با مالک آن مکان نماید.

پس از ثبت شرکت، اجاره مکان و افتتاح حساب، متقاضی باید حامی تجاری یا شریک مالی خود را به وزارت توسعه اقتصادی امارات معرفی کند تا   درصد سهم مالک و دیگر شریکان  را مشخص کند.

در پایان همه  مدارک شامل؛  اجاره نامه، تفاهم نامه و مدارک شناسنامه‌ای باید در سیستم وزارت توسعه اقتصادی امارات ثبت شود و هزینه ثبت شرکت دبی و ابوظبی پرداخت شود تا مرحله ثبت شرکت به پایان برسد و سرمایه‌گذار بتواند کار خود را آغاز کند.

تحصیل مهاجرت به ابوظبی برای ایرانیان‌

تحصیل مهاجرت به ابوظبی برای ایرانیان‌

 گرفتن اقامت دبی راهی نه چندان سخت برای ادامه تحصیل و  گرفتن اقامت موقت این کشور زیبای عربی است. گاهی مهاجرت به ابوظبی می‌تواند اهداف تحصیلی هم داشته باشد.  امارات بهشت دوست‌داران علم و تحصیل است. دانشگاه ابوظبی یک دانشگاه خصوصی در کشور پر زرق و برق امارات است که شاخه یا پردیس‌هایی در العین و دبی دارد.

این دانشگاه در ردیف دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در امارات است. دانشگاه ابوظبی به دلیل امکان تحصیل به زبان انگلیسی و دادن بورسیه تحصیلی یکی از مقاصد پرطرفدار دانشگاهی ایرانیان محسوب می‌شود. اما موضوع مهم این است که دانشجویان دانشگاه‌های امارات فقط در دوران تحصیل مجوز اقامت در این کشور را دارند. مهاجرت به ابوظبی برای تحصیل نمی‌تواند منجر به تابعیت بیشتر از دوران تحصیل شود.

مهاجرت ایرانیان به ابوظبی از طریق کار

با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در امارات این کشور بهترین مرکز برای پیدا کردن شغل و درآمد است. این کشور و به ویژه ابوظبی کشوری مناسب و ایده‌آل برای یافتن شغل مناسب محسوب می‌شود. بیشتر ایرانیان با شناخت کامل از این موضوع مهاجرت به ابوظبی را در برنامه خود قرار داده و موفقیت‌های خوبی در جهت کسب و کار، سرمایه‌گذاری به دست می‌آورند.

مهاجرت کاری به این کشور به شرایط و تخصص هر فرد وابسته است. عواملی که در یافتن شغل دخیل هستند، شامل موارد زیر می‌باشند.

  • سن مهاجر یا متقاضی
  • میزان تحصیلات
  • اوضاع جسمانی و داشتن کارت سلامت
  • سابقه کار
  • مهارت و تخصص در کار

اگر چنانچه فردی امکان سرمایه‌گذاری در این کشور را ندارد، باید از سمت یک کارفرما یک نامه جهت دعوت به کار ارسال شود تا فرد متقاضی بتواند وارد این کشور شود.

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی با مرکزیت سیاسی ابوظبی و شهر اقتصادی دبی بهترین مقصد مهاجرت برای ایرانیان است. امارات به جهت نزدیکی به ایران همواره مورد توجه ایرانیان بوده است. این کشور راه‌های متعددی برای مهاجرت به ابوظبی فراهم کرده تا افرادی که دارای شرایط مناسب هستند، بتوانند وارد این کشور شده و اقامت چند ساله دریافت کنند.

خرید ملک، خانه، تولد فرزند، ادامه تحصیل، ثبت شرکت، ازدواج از مهم‌ترین کانال‌های اخذ اقامت دبی است. افرادی که اقدام به خرید خانه یا ملک در ابوظبی  می‌کنند، باید طبق قوانین و ضوابط خرید ملک خود را انجام دهند. ثبت شرکت در دبی هم راهی آسان برای اخذ اقامت محسوب می‌شود. ایرانیان با سرمایه‌گذاری در ابوظبی به دلیل درصد مالیات بسیار ناچیز شرایط بسیار خوبی را کسب خواهند کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *