شرایط تابعیت امارات و هر آنچه پیرامون آن است؟

شرایط تابعیت امارات

شرایط تابعیت امارات و هر آنچه پیرامون آن است؟

کشور امارات متحده عربی، امارت نشینی ثروتمند است که دارای سطح زندگی بسیار بالایی است. مرکز سیاسی این کشور ابوظبی و شهر تجاری، اقتصادی و توریستی آن دبی است که هر ساله مسافران زیادی را به سوی خود جذب کرده است.

مسئولان این کشور شرایط تابعیت امارات را برای تمامی مسافران، گردشگران و مهاجران فراهم کرده‌اند تا از این طریق موجب جذب نیروی جوان، سرمایه فراوان و رونق بیشتر اقتصادی شوند. از مهم‌ترین روش‌های گرفتن تابعیت شامل خرید خانه در دبی، ثبت شرکت و خرید ملک است. در ادامه به شرایط تابعیت و شیوه‌های اخذ آن پرداخته می‌شود.

قوانین جدید برای گرفتن تابعیت امارات

کشور امارات متحده عربی تا قبل از سال ۲۰۲۱ گرفتن پاسپورت و تابعیت امارات بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است.‌ با توجه به سخت‌گیری‌های جدید این کشور هیچ فردی موفق به گرفتن تابعیت نمی‌شد. در سرمایه‌گذاری دولت امارات ویزای ۵ تا ۱۰ سال صادر شده و هیچ‌گاه اقامت طولانی مدت و همیشگی صادر نمی‌کند. با توجه به اینکه حدود ۹۰ درصد از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می‌دهند، گرفتن تابعیت آن کشور امری دشوار است.

تقاضاهای مکرر و حضور مهاجران موجب تدوین شرایط جدید برای گرفتن اقامت شد و دولت امارات قوانین شهروندی جدیدی را ایجاد کرد.‌ دولت امارات با اعمال اصلاحیه و قوانین اجرایی جدید، شرایط گرفتن تابعیت را برای مهاجران تسهیل کرد. بر اساس این قوانین مهاجران خارجی می‌توانند برای همسر، فرزندان خود تابعیت امارات گرفته و در صورت اخذ تابعیت شهروندی پاسپورت اماراتی را بگیرند.‌ شرایط تابعیت امارات برای همه متقاضیان به ویژه ایرانیان تحت تدابیر سخت قانونی و طبق ضوابط دولت میسر است.

اخذ تابعیت کشور امارات برای متخصصان و پزشکان

اخذ تابعیت کشور امارات برای متخصصان و پزشکان

در سال‌های اخیر دولت امارات متحده عربی قوانین آسان‌تری برای تابعیت این کشور وضع کرده است. طبق این قوانین برای دادن ویزای بلند مدت دانشمندان، سرمایه‌گذاران و دانشجویان نخبه در صدر قرار دارند. هدف از قرار دادن چنین قانونی جذب ثروت و سرمایه، جلب متخصصان و دانشجویان در حال تحصیل است. در مجموع ویزای امارات متحده عربی کوتاه مدت بوده و دادن اقامت ده ساله موجب جذب و گرایش بسیاری از متقاضیان برای کار و ویژه است. این افراد به شیوه‌های دیگر مانند ثبت شرکت در دبی می‌توانند اقدام به گرفتن اقامت امارات کنند. شرایط تابعیت امارات برای پزشکان و متخصصان بسیار آسان‌تر از دیگر متقاضیان است تا از این طریق سرمایه‌های انسانی نخبه وارد این کشور شوند.

تحصیل و تابعیت کشور امارات

 تحصیل در کشورهای خارجی یکی از بهترین و آسان‌ترین راه‌ها برای گرفتن اقامت دبی و تابعیت این امارت نشین است.‌ این کشور دارای دانشگاه‌های معتبری است که هر ساله دانشجویان زیادی را از کشورهای عربی و ایران جذب کرده است. شاخه‌ها یا پردیس‌هایی از دانشگاه‌های بزرگ جهان در این کشور وجود دارند که با شعبات اصلی خود در کشورهای آمریکا و فرانسه برابری می‌کنند. اگر مهاجری قصد گرفتن اقامت از طریق تحصیل دارد، بهتر است از پایه‌های پایین‌تر اقدام به درس خواندن نمایند.‌

به این جهت  که متقاضیان پس از فارغ التحصیلی در امارات، تنها با سرمایه‌گذاری و یا پیدا کردن شغل مناسب، می توانند اقامت و شهروندی خود را تمدید کنند.  این اقامت به تابعیت و شهروندی کشور امارات  پایان نخواهد یافت، از این رو این کشور گزینه مناسبی برای زندگی و دریافت پاسپورت از طریق تحصیل نیست. شاید اقامت دبی از طریق تحصیل آسان باشد، اما شرایط تابعیت امارات را فراهم نمی‌کند.

خرید ملک و تابعیت کشور امارات

یکی از شرایط تابعیت امارات توان خرید ملک در کشور امارت است.‌ در شیو‌ه‌های گرفتن تابعیت، با خرید ملک متقاضیان می‌توانند با توجه به قیمت ملک اقامت دو ساله، پنج ساله و یا ده ساله بگیرند. شرط دریافت شهروندی و پاسپورت  اقامت از این راه این است که افراد ملک خریداری شده را برای خود حفظ کنند. اگر ملک به فروش برسد، امکان تمدید تابعیت و اقامت میسر نخواهد بود.

هرچه ارزش ملک خریداری شده بیشتر باشد مدت زمان اقامت بیشتر خواهد بود.‌ خرید آپارتمان هم یکی دیگر از روش‌های اخذ تابعیت در این کشور است.‌ قیمت آپارتمان در دبی نسبت به موقعیت و شرایط این کشور بسیار بالا بوده و افرادی که ثروت زیادی دارند، با خرید آپارتمان می‌توانند تابعیت امارات را دریافت کنند. در زمان خرید آپارتمان و ملک خریدار باید اقدام به افتتاح حساب در امارات کند تا امور معامله و خرید و فروش انجام شود.‌

گرفتن تابعیت از طریق ثبت شرکت

گرفتن تابعیت از طریق ثبت شرکت

افرادی که دارای شرایط مالی خوبی هستند  به عنوان سرمایه گذاری در امارات، اقدام به ثبت شرکت نمایند. مهاجران باید با توجه به شرایط موجود در این کشور یک شرکت تجاری، خدماتی و صنعتی ثبت کنند. یکی از مهم‌ترین شروط در سرمایه‌گذاری حفظ دارایی به مدت ۳ سال است. نوع هر شرکت میزان سرمایه مورد نیاز را مشخص می‌کند. هر چند این کشور استقبال خوبی از ثبت شرکت می‌کند، اما امکان دریافت تابعیت همیشگی وجود ندارد. با توجه به پایین بودن مالیات و سود سرشار در امارات، ثبت شرکت فرصت بسیار خوبی برای داشتن درآمد عالی محسوب می‌شود.

سرمایه‌گذار برای ثبت شرکت باید اقدام به افتتاح حساب بانکی در امارات کند تا بتواند امور مربوط‌ به ثبت شرکت را طبق قوانین و ضوابط انجام دهد. از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در دبی این است که هزینه ثبت شرکت دبی فقط برای ثبت اولیه ضروری بوده و در سال‌های بعد هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. یعنی در ثبت مجدد سودی از صاحب شرکت دریافت نخواهد شد.

تولد نوزاد و گرفتن تابعیت کشور امارات

یکی دیگر از راه‌های گرفتن تابعیت امارات متحده عربی از طریق تولد کودک می‌باشد. کشور امارات متحده عربی از قانون خون کمک می‌گیرد.  طبق قانون خون در صورتی که یکی از والدین کودک، تبعه کشور امارات متحده عربی باشند، کودک نیز تابعیت آن کشور را خواهد گرفت. یعنی اگر کودکی در این کشور متولد شود، شرایط تابعیت امارات را نخواهد داشت. طبق قانون پدر کودک  باید تابعیت امارات داشته باشد.‌ موضوع مهم این است که  اگر پدر نوزاد تازه متولد شده در امارات، تابعیت این کشور را داشته باشد، فرزند نیز تابعیت این کشور را خواهد گرفت. اگر مادر کودک شهروند امارات باشد، کودک تا رسیدن به سن قانونی ۱۸ سالگی قادر به گرفتن تابعیت نخواهد بود.

عقد و ازدواج برای شهروندی امارات

یکی از راه‌هایی که می‌تواند به‌ گرفتن  شهروندی و پاسپورت امارت منجر شود،  ازدواج با فردی است که دارای تابعیت اماراتی است. شرایط تابعیت امارات در ازدواج نسبت به روش‌های دیگر بسیار سخت‌تر خواهد بود.

کشور امارات برای گرفتن پاسپورت امارات از طریق ازدواج، قوانین بسیار سختی را قرار داده است، فرد متقاضی باید ثابت کند که ازدواج او از روی علاقه بوده و صرفاً برای گرفتن تابعیت دبی نیست. مهاجر برای اینکه بتواند پاسپورت دبی را دریافت کند باید ۳ سال از ازدواجش گذشته باشد. اگر یک زن خارجی با یک مرد تبعه امارات ازدواج کند، می‌تواند اقامت و تابعیت را همزمان دریافت نماید، اما اگر یک مرد خارجی با یک زن اهل امارات ازدواج کند،  فقط قادر به گرفتن اقامت موقت خواهد بود. اگر زن خارجی از تبعه امارات طلاق بگیرد، اقامت و تابعیت او باطل  خواهد شد.

شرایط اخذ تابعیت امارات برای هنرمندان

کشور امارات متحده عربی در چند سال اخیر به هنرمندان و کسانی که استعدادهای ویژه‌ای در زمینه هنر دارند، اقامت ۱۰ ساله می‌دهد. کسانی که در زمینه‌هایی مانند فرهنگ، تاریخ و  هنرهای نمایشی فعالیت دارند، می‌توانند اقدام به اخذ تابعیت امارات نمایند. این افراد بهتر است بدانند این نوع تابعیت هم دائم نبوده و فقط قابل تمدید است. تسهیل شرایط تابعیت امارات برای هنرمندان موجب جذب افراد زبده و در نتیجه رشد فرهنگ و ادبیات در این امارات نشین می‌شود. موسسه هوم اند هوم با شناخت تمامی شرایط تابعیت امارات می‌تواند بهترین کمک را به مهاجران به ویژه هنرمندان داشته

مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت در امارات

مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت در امارات

این کشور، مهد ثروت، سود و اقتصاد پویاست که هر ساله علاقه‌مندان بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. پاسپورت اماراتی تنها به شهروندان امارات، نوزادان متولد شده از پدر و مادر اماراتی و یا کودکی با پدر و مادر نامعلوم داده می‌شود.‌ افرادی که دارای اقامت موقت ۳۰ ساله باشند، شرایط تابعیت امارات را داشته و می‌توانند پاسپورت دریافت کنند.‌

مدارک اصلی و عمومی مورد نیاز برای پاسپورت شامل موارد زیر است:

  • اصل و کپی کارت ثبت نام یا آی دی امارات
  • عکسی که تازه گرفته شده باشد و گردی صورت مشخص باشد.
  • سند ازدواج و اطلاعات فرزندان
  • گواهی شهروندی معتبر اماراتی
  • مدارک شناسایی، شناسنامه و کارت اقامت موقت

سخن پایانی

کشور امارات متحده عربی نگین شناور آب‌های نیلگون که با رفاه اجتماعی بالا و زندگی مرفه دنیای آمال جوانان است. در سال‌های اخیر قانون و شرایط تابعیت امارات کمی آسان‌تر شده و افراد زیادی به شیوه‌های مختلف اقامت و تابعیت این کشور را گرفته‌اند.

سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، تولد و ازدواج از مهم‌ترین کانال‌های دریافت تابعیت امارات هستند.  اگر فردی اقدام به خرید ملک و یا خانه‌ در دبی کند، به اندازه ارزش سرمایه‌اش می‌تواند تابعیت دبی را دریافت کند، مشروط بر اینکه مال و سرمایه‌اش را حفظ کند. هنرمندان، نخبگان، ادیبان و استعدادهای خاص هم می‌توانند تابعیت این کشور را به طور موقت دریافت کنند. پزشکان و متخصصان هم به آسانی می‌توانند وارد این کشور شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *