چجوری اقامت دبی بگیریم؟ چه راه‌هایی برای اقامت وجود دارد؟

چجوری اقامت دبی بگیریم

چجوری اقامت دبی بگیریم ؟؟ سوالی که خیلی ها دنبال پاسخ آن هستند

کشور امارات متحده عربی، امارات نشینی ثروتمند، توسعه یافته با اقتصادی پویاست که هر سال مسافران و گردشگران زیادی را جذب کرده است. بسیاری از جوانان، گردشگران و سرمایه‌گذاران در پی گرفتن اقامت امارات هستند تا زندگی مرفه و راحتی را برای خود رقم بزنند. سیاست این کشور بر جذب نخبگان، ثروتمندان و افراد سرمایه‌‌گذار است. در پاسخ به سوال چجوری اقامت دبی بگیریم؟ باید گفت راه‌های متعددی برای گرفتن اقامت وجود دارد. ادامه تحصیل، ثبت شرکت در دبی، تولد فرزند، ازدواج، خرید خانه در دبی از مهم‌ترین مسیرهای منتهی به اقامت دبی هستند.

اقامت از طریق خرید ملک

یکی از روش‌های اقامت دبی که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، گرفتن اقامت امارات از طریق خرید خانه و ملک است. افرادی که اقدام به خرید خانه در دبی می‌کنند، بهتر است تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرند و بدانند که با خرید خانه فقط اقامت موقت ۶ ماهه یا دو ساله خواهند گرفت. این کشور به هیچ مسافر و مهاجری اقامت دائم نمی‌دهد.

افرادی که اقدام به خرید خانه می‌کنند، بهتر است آگاهی داشته باشند که با خرید خانه فرد اجازه کار نداشته و برای اشتغال باید بتواند مجوز دیگری دریافت کند.‌ شهر جذاب دبی یکی از بهترین شهرهای جهان برای خرید ملک است. اگر افراد بتوانند با آگاهی تمام اقدام به خرید کنند، سود سرشاری نصیبشان می‌شود.‌ خرید ملک در دبی تابع شرایط و قوانین خاصی برای اتباع خارجی است.

چجوری اقامت دبی بگیریم؟ سوال اغلب متقاضیان اقامت امارات است که در زمان خرید ملک و خانه از منابع معتبر و شرکت‌ها و املاک خرید و فروش پرسیده می‌شود، در ادامه پاسخ آن به شرح زیر است.

خارجیان فقط با خرید خانه در دبی نمی‌توانند اقامت امارات را بگیرند و اگر چنانچه شرایط ملک با قوانین این کشور مطابقت نداشته باشد، امکان گرفتن اقامت دبی منتفی است.‌

شرایط دریافت اقامت امارات با خرید ملک شامل موارد زیر است :

افرادی که اقدام به خرید خانه، ملک یا آپارتمان می‌کنند، باید بدانند که قیمت آپارتمان در دبی و یا ارزش ملک باید حداقل ده میلیارد تومان به پول ایران باشد تا فرد بتواند اقامت دبی را بگیرد.‌

خریدار ملک باید به قیمت درج شده در سند دقت کند. نوسانات بازار، خرید و فروش صوری و افزایش قیمت ملک تاثیری در ارزش ملک خریداری شده ندارد و معیار قیمت، مبلغی است که در سند درج شده است.

اگر سند خانه به صورت مشارکتی هم باشد، سهم‌ هر فرد باید یک میلیون درهم باشد تا منجر به اخذ اقامت دبی شود.

سند خانه و ملک مورد معامله خریداری نباید در رهن بانک و یا فردی  به عنوان وثیقه باشد.

اگر ملک و یا خانه‌ای پیش‌خرید باشد و سند قطعی ندارد، امکان گرفتن اقامت از خریدار را گرفته و فرد باید منتظر بماند تا سند صادر و تایید شود.‌ افرادی که پیش خرید می‌کنند، ممکن است بپرسند چجوری اقامت دبی بگیریم، در پاسخ آنها باید گفت، باید منتظر بمانید تا سند قطعی را دریافت کرده و سپس برای اقامت اقدام کنید.

اقامت دبی از طریق ازدواج

افرادی که قصد گرفتن اقامت به روش عقد و ازدواج هستند، بهتر است بدانند که گرفتن اقامت از طریق ازدواج بسیار سخت و در مواردی غیر قابل انجام است.‌ این روش بیشتر برای زنان خارجی که قصد گرفتن اقامت امارات را دارند، میسر است. یعنی یک مرد خارجی در صورت ازدواج با یک زن اماراتی اقامت نخواهد گرفت.

شرایط اقامت دبی از طریق ازدواج

افرادی که تمایل به اخذ اقامت از طریق ازدواج دارند، بهتر است در خصوص شرایط ازدواج تحقیق بیشتری انجام دهند. چجوری اقامت دبی بگیریم؟ سوال اغلب متقاضیان اقامت از طریق ازدواج است.

فردی که باید پشتیبان مالی همسرش شود باید مجوز اقامت معتبر داشته باشد.

حداقل حقوق سه تا چهار هزار درهم داشته باشد تا از پس تامین هزینه‌های زندگی برآید.

متقاضی اقامت باید مکانی برای سکونت خانواده داشته باشد.

بر اساس نوع ویزای متقاضی برای اعضا خانواده او هم ویزاهای یک، دو یا سه ساله داده می‌شود.

مدارک لازم برای گرفتن اقامت دبی از طریق ازدواج

در پاسخ به سوال چجوری اقامت دبی بگیریم باید گفت اگر قصد گرفتن اقامت از طریق ازدواج هستید، باید مدارک زیر را ارائه دهید تا بتوانید اقامت امارات را دریافت کنید.

 • ارائه درخواست به صورت اینترنتی یا از طریق یکی از دفاتر معتبر
 • کپی پاسپورت همسر و فرزندان
 • عکس‌های همسر و فرزندان
 • گواهی پزشکی و معاینات پزشکی برای همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال
 • کپی قرارداد کار یا شرکت
 • مدارک مربوط به حقوق ماهانه کارمند
 • سند قانونی ازدواج که ازدواج رسمی و دائمی ثبت شده باشد.
 • آخرین قبض آب و برق که نشان دهنده محل سکونت اعضای خانوار است.

گرفتن اقامت با ثبت شرکت در دبی

با ثبت شرکت چجوری اقامت دبی بگیریم؟ سوالی پرمخاطب که همه افراد پولدار می‌پرسند. افرادی که سرمایه گذار و ثروتمند هستند، بهتر است بدانند بهترین و آسان‌ترین راه برای گرفتن اقامت امارات ثبت شرکت در دبی است که دارای امتیازات فراوانی برای مهاجر و متقاضی است.‌

 • امکان تمدید اقامت موقت در صورت اتمام مهلت قانونی
 • سرمایه‌گذار می‌تواند برای خانواده خود هم اقامت بگیرد
 • هیچ گونه شریک بومی در ثبت شرکت نیاز نیست.
 • مالیات بسیار کم موجب افزایش سوددهی می‌شود.
 • امکان افتتاح حساب بانکی در امارات مهیا می‌شود.
 • با توجه به نزدیک بودن مسیر ایران به امارات رفت و آمد به آسانی میسر است.
 • اگر سرمایه‌گذار بخواهد برای بار دوم اقامت خود را تمدید کند، نیازی به سوددهی مجدد نیست. با این امتیاز هزینه ثبت شرکت دبی چندان بالا نخواهد رفت.
 • برای ثبت شرکت نیازی به اجاره دفتر نبوده و استخدام نیروهایی مانند منشی، حسابرس و مشاور ضروری نخواهد بود.‌
 • افراد سرمایه‌گذار به راحتی می‌توانند در مناقصه‌های دولتی این کشور شرکت کرده و سود خوبی به دست آورند.
 • با ثبت شرکت سرمایه‌گذار به تجارت منطقه‌ای و جهانی دسترسی پیدا خواهد کرد.
 • با ثبت شرکت امکان خرید ملک و خانه برای سرمایه‌گذار آسان‌تر خواهد شد.
 • پس از ثبت شرکت در دبی فرد می‌تواند مجوزهای متفاوتی برای شرکت خود گرفته و مشغول به کار شود.

اخذ اقامت دبی از طریق کار

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر ارزش پول امارت بسیار بالا رفته است، ایرانیان از کار و اشتغال در دبی استقبال خوبی کرده‌اند. افراد متقاضی کار در این کشور با توجه با سوابق، مدرک تحصیلی، وضعیت جسمانی، تاهل و میزان آشنایی با زبان عربی و انگلیسی مورد پذیرش قرار می‌گیرند. متقاضی برای شروع به کار به یک کارفرما نیاز دارد که در امارات به نام کفیل از او نام برده می‌شود. در دبی تمامی مراحل اقامت برای کارمندان خارجی از طریق کارفرما شکل می‌گیرد.

کفیل یا کارمند در ازای گرفتن اقامت برای کارمندان خود، تعهداتی به دولت می‌دهد.‌ کفیل یا کارفرما پاسپورت کارمند را نزد خود نگه می‌دارد. افرادی که از طریق کار اقامت امارات را می‌گیرند، مجبور به انجام کارهای سخت و طاقت‌فرسا می‌شوند. با توجه به اینکه پاسپورتشان هم در دست کارفرماست، توان اعتراض و ترک امارات را ندارند.  چجوری اقامت دبی بگیریم، سوالی که ذهن تمامی جویندگان کار در امارات را به خود مشغول کرده است. گاهی افرادی با خیال گرفتن اقامت تن به کارهای سخت می‌دهند.

اقامت امارات از طریق تحصیل

چجوری اقامت دبی بگیریم؟ آیا با ادامه تحصیل امکان گرفتن اقامت امارات وجود دارد؟

کشور امارات متحده عربی دارای دانشگاه‌های عالی و برند است که هر ساله تعدادی زیادی دانشجو را جذب می‌کند. زبان رسمی در این کشور عربی است اما در مسائل تحصیلی و تجاری با زبان انگلیسی سخن گفته می‌شود. با توجه به استفاده از زبان انگلیسی فرد باید زبان مدرک آیلتس با نمره ۶ داشته باشد.

دانشجویان در مدت تحصیل اقامت موقت دارند و اجازه کار و درآمد زایی نخواهند داشت. افرادی که به قصد اقامت امارات در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل می‌شوند، بهتر است بدانند امکان گرفتن اقامت از طریق تحصیل وجود ندارد.‌

اقامت دبی از طریق خود حمایتی

افراد سرمایه‌دار، بازنشستگان بالای ۵۵ سال دیگر نگران سوال چجوری اقامت دبی بگیریم؟ نباشند. افراد بازنشسته که در ماه ۲۰ هزار درهم درآمد دارند، می‌توانند می‌توانند با ویزای خود اقامتی وارد دبی شوند و اقامت بگیرند. اگر چنانچه فردی بازنشستگی نداشته باشد، باید در حساب خود یک میلیون درهم پول وجود داشته باشد. افتتاح حساب در امارات برای این افراد ضروری است.‌ ویزای صادر شده برای این افراد ۵ ساله است.

اقامت دبی از طریق ویزای طلایی

در ده سال اخیر، کشور امارات متحده عربی، نوعی ویزای ده ساله در نظر گرفته تا افراد متخصص و با استعداد را جذب کند. چجوری اقامت دبی بگیریم؟ در حالی که در علوم پایه تخصص داریم و یا پژوهشگر علوم انسانی هستیم، این افراد باید بسیار خرسند باشند و بدانند که ویزای طلایی برای این افراد در نظر گرفته شده است. دارندگان مدرک دکترا و متخصصان هوش مصنوعی، پژوهشگران می‌توانند از این فرصت عالی استفاده کرده و وارد کشور امارات شده و اقامت دریافت کنند.

 سخن پایانی

 کشور امارات متحده عربی دارای اقتصادی پویا،مالیاتی اندک، سودی سرشار است که موجب جذب سرمایه‌گذاران، ثروتمندان و نخبگان شده است. سیاست‌های این کشور طوری است که افراد زیادی می‌توانند وارد این کشور شده و اقامت بگیرند. چجوری اقامت دبی بگیریم؟ سوال اغلب متقاضیان اقامت دبی است که باید گفت راه‌های متعددی برای گرفتن اقامت دبی وجود دارد و موسسه مهاجرتی هوم اند هوم می‌تواند شما را یاری دهد. گرفتن اقامت دبی موقت بوده و این کشور به هیچ مسافر و مهاجری اقامت دائم صادر نمی‌کند. سرمایه گذاران با ثبت شرکت می‌توانند برای افراد خانواده خود هم اقامت بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *